Ile kosztuje VPN? Cena VPN na 2024 rok

Cennik VPN

Cena VPN może być bardzo niska, jeśli wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej oferty. Różne firmy oferujące abonament VPN mają szeroki rozstrzał cenników, które mogą się różnić zarówno w zależności od okresu abonamentu, jak i możliwości planu. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje VPN, warto zestawić jego cenę z oferowanymi funkcjami. Sprawdź, jaka jest aktualna cena VPN na 2024 rok i jak możesz zaoszczędzić.

Aktualna cena VPN w 2024 – cennik

Poniżej przedstawiamy aktualizowany na bieżąco cennik najlepszych firm oferujących usługi VPN. Staramy się, aby był jak najbardziej aktualny. W poniższym cenniku uwzględniliśmy aktualne promocje, przy dłuższych okresach podana jest średnia cena za miesiąc oraz cena łączna całego pakietu.

VPN1 miesiąc6 miesięcy12 miesięcy24 miesiące36 miesięcySzczegóły
NordVPN44,19 zł15,39 zł/mies.
230,85 zł
10,39 zł /mies.
280,53 zł
Odwiedź
Surfshark61,79 zł10,59 zł/mies.
158,85 zł
8,38 zł/mies.
226,53 zł
Odwiedź
ExpressVPN12,95 $9,99 $/mies.
59,95 $
8,33 $/mies.
99,95 $
Odwiedź
CyberGhost11,99 €6,99 €/mies.
41,94 €
2,19 €/mies.
56,94 €
Odwiedź
ProtonVPN9,99 €4,99 €/mies.
59,88 €
4,49 €/mies.
107,76 €
Odwiedź
VyprVPN10,00 $5,00 $/msc.
60,00 $
3,00 $/mies.
72 $
Odwiedź
Private Internet Access11,95 $3,33 $/mies.
39,95 $
2,03 $/mies.
79,00 $
Odwiedź
PrivateVPN10,39 €2,08 €/mies.
75 €
Odwiedź
PureVPN11,95 $2,99 $/mies.
44,95 $
2,03 $/mies.
54,95 $
Odwiedź
IPVanish VPN43,99 zł9,67 zł/mies.
178,34 zł
7,41 zł/mies.
245,99 zł
Odwiedź

Ile kosztuje VPN w 2024 roku?

Analizując różne cenniki usług VPN w 2024 roku, można zyskać pojęcie o rzeczywistym koszcie sieci VPN. Najwięcej zależy od okresu abonamentu, gdyż to on decyduje o zniżkach i oszczędnościach dostępnych przy płatnościach z góry za dłuższy okres. Najmniej korzystny jest wariant płatności miesięcznej, który wśród najlepszych sieci VPN kosztuje około 10-12 dolarów miesięcznie. W ciągu roku daje to kwotę rzędu 120-140 dolarów, co jest dość znaczącą sumą.

Bardziej korzystną opcją dla portfela jest zakup abonamentu na dłuższy okres. W tym wariancie można kupić tani VPN w bardzo atrakcyjnej cenie. W przeliczeniu na poszczególne miesiące, kwota, którą trzeba wydać, wynosi około 2 – 3 dolarów miesięcznie, czyli w okolicy 10 zł. Im dłuższy okres abonamentu, tym cena VPN będzie niższa.

Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z sieci VPN, mogą mieć obawy przed wydawaniem od razu większej kwoty na produkt, który jest dla nich zupełną nowością. Jest to w pełni zrozumiałe. Jeśli nie masz pewności co do usługi i nie chcesz inwestować dużej kwoty od samego początku, masz dwie opcje:

 • Kupno abonamentu tylko na miesiąc, a dopiero po testach, gdy usługa okaże się trafnym wyborem, zakup abonamentu na dwa lub trzy lata.
 • Kupno usługi na dłuższy okres z możliwością skorzystania z gwarancji zwrotu pieniędzy w przypadku problemów lub braku satysfakcji – więcej na ten temat przeczytasz w dalszym rozdziale artykułu.

Zapewnianie zniżek użytkownikom, którzy wykupią VPN na dłużej, opłaca się również dostawcom usług VPN. Mogą lepiej planować rozwój swojej infrastruktury i serwerów, mając z góry środki na ulepszanie usługi, a także obniżają koszty reklamy, wdrażania użytkowników oraz zapewnienia im wsparcia.

Jak można zapłacić za VPN?

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, dostawcy usług VPN starają się zapewnić dość dużo sposobów, za pomocą których można dokonać płatności. Za VPN zapłacisz przy pomocy:

 • Karty – karta płatnicza lub kredytowa to jedna z najszybszych i najwygodniejszych metod płatności online. Znajdziesz ją u każdego dostawcy VPN.
 • PayPal – podobnie jak z kartą, przy pomocy PayPala zapłacisz szybko przez Internet za większość usług. PayPal nie jest udostępniany przez wszystkie firmy.
 • Szybkie przelewy – w formularzach płatności niekiedy można trafić na systemy płatności szybkich płatności takich jak np. Przelewy24. Dzięki temu koszt VPN możesz opłacić z polskiego konta bankowego.
 • Bitcoin – to najlepszy wybór, jeżeli chcesz w miarę anonimowo zapłacić za swoje konto VPN. Miej tylko na uwadze, że możesz mieć problem ze skorzystaniem z gwarancji zwrotu pieniędzy.
 • Inne kryptowaluty – oprócz Bitcoina, niektóre firmy oferują również płatność za VPN przy pomocy np. Ethereum czy Litecoina
 • Bramki i systemy płatności online – w opcjach wyboru sposobów płatności SOFORT możesz również trafić na takie systemy jak SOFORT, Amazon Pay, Google Pay.
 • Karty podarunkowe – rzadko spotykane, ale dostępne. Pozwalają na zachowanie dość dużej anonimowości podczas zakupu VPN.

Co wpływa na cenę VPN?

Cena VPN zależy od kilku podstawowych czynników, które składają się na ostateczny koszt usługi. Warto je poznać, aby lepiej zrozumieć, za co firma dostarczająca usługę musi zapłacić i dlaczego VPN kosztuje akurat tyle. Cena VPN zależy od:

 • Kosztu serwerów i całej infrastruktury sieci VPN
 • Administracji serwerami VPN
 • Kosztu stworzenia i utrzymania aplikacji VPN
 • Kosztów reklamy i marketingu, które ponoszą dostawcy
 • Stałych kosztów administracji i zarządzania firmą, pensji pracowników i innych opłat

Bardzo duży wpływ na cenę mają odpowiednio zoptymalizowane serwery VPN oraz liczba użytkowników, która z nich korzysta. Im więcej klientów ma firma, tym lepiej może rozłożyć cenę swojej usługi po wszystkich użytkownikach. Dlatego VPN czasem kosztuje bardzo dużo, a czasami można trafić na promocje i niskie ceny.

Dlaczego cena VPN jest widoczna w różnych walutach?

Wchodząc na strony z ofertą i cennikiem VPN bardzo często można trafić na ceny w różnych walutach. Czasami będzie to dolar amerykański (USD), czasami euro, funty a niekiedy również polskie złotówki. Dostawcy VPN bardzo często wyświetlają ceny w zależności od regionu, w którym przebywa użytkownik. Stosują geolokalizację i po adresie IP określają gdzie znajduje się użytkownik.

Czasami ceny VPN w walutach USD i EUR są przeliczane 1:1 co bywa niekorzystne dla użytkownika. Osoby będące w UE, zobaczą cenę w euro, której kurs wymiany w stosunku do dolara lub lokalnej waluty może być mocno niekorzystny. To jedna z tych sytuacji, w których przydatna okazuje się zmiana IP przy pomocy VPN.

Coraz częściej cena VPN jest dostępna również w polskiej walucie. Przy przeliczeniu na złotówki kurs mało odbiega od tego, który regularnie publikuje NBP. Daje to też od razu pełny obraz tego, ile trzeba będzie zapłacić, bez konieczności przeliczania na złotówki, żeby poznać faktyczną cenę usługi.

Czy można kupić VPN na firmę i wrzucić w koszty?

VPN to usługa jak każda inna. Znajdzie swoje zastosowania zarówno podczas prywatnego korzystania z Internetu jak i podczas zadań służbowych. Dlatego jeżeli masz firmę, to możesz pomyśleć o wrzuceniu kosztów zakupu usługi VPN do kosztów firmowych. Dzięki temu cena VPN będzie mogła być uwzględniona w działalności biznesowej.

Jakie uzasadnienie biznesowe ma korzystanie z VPN? Konkretnych sytuacji można podać naprawdę wiele, ale w dużym uproszczeniu może to być np.:

 • ochrona i szyfrowanie danych przesyłanych przez sieć (np. ze względu na RODO)
 • bezpieczny dostęp do publicznych sieci w czasie podróży
 • dostęp do adresów IP z całego świata (przydatne przy działaniach marketingowych)
 • dostęp do serwisów i usług biznesowych podczas delegacji do państw, które je blokują (jak ma to miejsce w Chinach)

Fakturę uzyskasz najszybciej pisząc w tej sprawie do pomocy wybranego dostawcy. Z racji tego, że wiele firm działa w Unii to otrzymasz fakturę z europejskim VATem. Pamiętaj, żeby wszystko wcześniej skonsultować ze swoją księgowością.

Popularne pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje VPN?

Za większość usług VPN trzeba zapłacić około 10 $ (45 zł) miesięcznie przy kupnie abonamentu na 30 dni oraz około od 2 $ do 3 $ (około 12 zł) miesięcznie przy kupnie abonamentu na rok lub dwa lata.

Jak zaoszczędzić na cenie VPN?

Cenę VPN można mocno zmniejszyć jeśli zdecyduje się na kupno abonamentu na dłuższy okres. Bardzo duże zniżki (od 50% do 80%) można spotkać przy abonamentach, które trwają dwa lub trzy lata. Jednorazowy wydatek jest duży, ale w perspektywie czasu można sporo zaoszczędzić.

Czy za VPN można zapłacić przelewem?

Tak, wielu dostawców VPN oferuje polskie bramki płatnicze takie jak PayU, Przelewy24 czy DotPay przy pomocy których można zapłacić przelewem z polskiego banku lub BLIKiem.

W jakiej walucie najlepiej zapłacić za VPN?

Jeżeli VPN nie przelicza ceny na lokalną walutę po aktualnych kursach bankowych, to najkorzystniej jest zapłacić w dolarach amerykańskich. Należy unikać płacenia w euro, jeżeli cena jest przeliczana 1:1 (czyli zamiast 10$ widoczne jest 10€ – kurs jest niekorzystny). Natomiast jeżeli ceny są przeliczane na euro lub złotówki po kursach rynkowych, to waluta nie ma większego znaczenia.