Recenzja StrongVPN 2023

StrongVPN.com

Decydując się na VPN od StrongVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 24 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. StrongVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

StrongVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

StrongVPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • IKEv2
  • L2TP/IPSec
  • SSTP

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w StrongVPN protokołów znajdziemy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

StrongVPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi.

Brak killswitcha w StrongVPN to dość istotna wada, bez niego może wycieć nasz prawdziwy adres IP gdy utracimy połączenie z VPN. Pewnym minusem StrongVPN jest lokalizacja siedziby, a mianowicie Stany Zjednoczone – jest to kraj należący do tzw. grupy Państw Pięciu Oczu.

W chwili obecnej StrongVPN posiada serwery VPN w 24 krajach. Jest to przeciętna liczba lokalizacji serwerów na tle pozostałych dostawców usług VPN. StrongVPN w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w StrongVPN znajdują się w Europie, Ameryce, Australii oraz Azji.

W StrongVPN można wybrać spośród 2 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z StrongVPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 5,83 USD, co da cenę niższą o 42% w stosunku do planu miesięcznego.

Za abonament w StrongVPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

Decydując się na StrongVPN mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od StrongVPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.