Najlepsze sieci VPN do Netflixa – działające w 2020 roku

VPN do Netflixa

Zawartość biblioteki Netflixa różni się mocno w zależności od tego, z jakiego kraju się z nim łączysz. Dlatego bardzo wiele osób decyduje się na korzystanie z VPN do Netflixa. Od 2016 roku Netflix dość skutecznie walczy z sieciami VPN i blokuje obchodzenie blokad oraz zmianę kraju. Na szczęście pomimo tych utrudnień, wciąż istnieją usługi VPN, które są w stanie skutecznie „oszukać” Netflixa i umożliwić dostęp do filmów i seriali z USA czy UK.

Najlepsze sieci VPN do Netflixa 2020

VPN to świetne narzędzie, które daje ogromne możliwości. Ochrona prywatności w Internecie i szyfrowanie połączenia to tylko niektóre z jego zastosowań. Wiele osób korzysta z VPN do Netflixa i odblokowania zawartości dostępnej tylko w innych państwach. Zarówno na komputerze jak i telefonie czy tablecie.

Pomimo tego, że w internecie można znaleźć naprawdę wiele ofert firm oferujących VPN, to nie każda z nich działa z Netflixem. Uzyskanie dostępu do biblioteki Netflixa w USA, Kanadzie czy UK możliwe jest tylko za pomocą usług z najwyższej półki. W osobnym artykule opisujemy jak oglądać Netflix Polska za granicą i tam znajdziesz rekomendacje i opis aktualnej sytuacji. W redakcji przetestowaliśmy wiele firm i usług oferujących serwery VPN i nasza rekomendacja do ogólnoświatowych bibliotek Netflixa to poniższe usługi:

Ich bardzo ważną cechą jest długa gwarancja zwrotu pieniędzy. W jej trakcie możesz korzystać z VPN bez ryzyka. Testujesz usługę, sprawdzasz czy kupiony VPN działa z Netflixem i nie wyświetla błędów. Jest to dlatego ważne, bo nagle może się okazać, że serwis zablokował większość serwerów VPN wybranej firmie, które do tej pory działały bez problemu. Działa to tak, że w tym okresie (np. 30 dni) możesz w 100% korzystać ze wszystkich możliwości jakie daje i oferuje firma na wykupionym koncie. Będziesz niezadowolony, coś nie będzie działać? Piszesz wiadomość do pomocy technicznej i w ciągu kilku dni odzyskasz pieniądze. Bez zadawania pytań i ukrytych kruczków i warunków.

NordVPN

NordVPN ma ponad 5000 serwerów na całym świecie i przy pomocy wielu z nich bez problemu obejrzysz Netflixa. Czy to będą Stany czy Wielka Brytania. NordVPN to zawsze dobry wybór jeśli chodzi o streaming. Dodatkowo atrakcyjna cena może być dodatkowym bodźcem i argumentem właśnie za wyborem tej firmy do omijania geoblokad. Szczegóły i pełną ofertę możesz sprawdzić na stronie NordVPN.

ExpressVPN

Ten dostawca od lat uchodzi za jeden z najlepszych wyborów do odblokowania Netflixa USA. Na całym świecie internauci korzystają z ExpressVPN do streamingu za pośrednictwem amerykańskich serwerów tej firmy. Cechuje ją bardzo duża szybkość, skuteczne obchodzenie blokad regionalnych i prosta w obsłudze aplikacja. Działa na niemal wszystkich urządzeniach i systemach operacyjnych. Usługę możesz kupić na stronie ExpressVPN.

CyberGhost

Nie ma obecnie drugiej takiej firmy, która zapewniałaby równie długą gwarancję zwrotu pieniędzy jak CyberGhost. 45 dni pozwala na naprawdę dokładne przetestowanie usługi i upewnienie się, że okaże się niezawodna w każdej sytuacji. CyberGhost sprawnie radzi sobie z zapewnianiem dostępu do Netflixa i umożliwia oglądanie wielu bibliotek tego serwisu, z różnych państw na całym świecie. Możesz go kupić na stronie CyberGhost.

Jak Netflix sprawdza Twoją lokalizację?

To z jakiego kraju się łączysz Netflix sprawdza w bardzo prosty sposób. Wchodząc na stronę lub odpalając aplikację automatycznie przesyłasz do niego Twój adres IP. Na jego podstawie można określić bardzo wiele rzeczy, ale w tym przypadku chodzi o lokalizację. Netflix porównuje Twój adres IP z informacjami ze specjalnych baz danych. Są w nich zapisane informacje o geolokalizacji niemal każdego adresu IP na świecie. Wystarczy kilka milisekund, żeby określić czy łączysz się z Polski, USA, Wielkiej Brytanii czy Japonii. Dane są tak dokładne, że pozwalają nawet na określenie miasta, a czasami – kodu pocztowego.

W oparciu o te informacje, serwis jest w stanie stwierdzić gdzie aktualnie przebywasz. I odpowiednio dostosować treść oraz zawartość, do której będziesz mieć dostęp. Jesteś w Polsce? Zobaczysz tylko okrojoną ofertę polskojęzycznego Netflixa. Przebywasz w USA? Dostaniesz dostęp do największej biblioteki Netflixa. I to właśnie dzięki możliwości wyboru kraju, użycie sieci VPN do Netflixa pozwala na zwiększenie bazy filmów, seriali i programów dokumentalnych które można oglądać.

Wybór lokalizacji serwera VPN do Netflixa - np. USA
Wybór lokalizacji serwera VPN do Netflixa – USA

Jak skonfigurować VPN do Netflixa?

Konfiguracja VPN dla Netflixa jest bardzo prosta. Nie wymaga żadnej wiedzy technicznej czy umiejętności informatycznych. Zakładamy, że masz już dostęp do usługi VPN.

  1. Uruchom VPN i wybierz interesującą lokalizację np. USA. W każdej aplikacji VPN masz możliwość wyboru kraju, przez jaki chcesz się łączyć. Znajdź ten kraj, którego zawartość chcesz odblokować w Netflixie. Najwięcej filmów i seriali znajdziesz w Netflixie USA oraz UK.
  2. Połącz się z wybranym krajem. Kliknij na przycisk do nawiązywania połączenia w aplikacji i poczekaj parę sekund, aż połączenie stanie się aktywne. Gdy tylko tak się stanie, to Twój adres IP automatycznie się zmieni.
  3. Otwórz Netflixa w przeglądarce lub uruchom aplikację (np. w telefonie). Możesz teraz przeglądać zawartość serwisu przeznaczoną dla innych państw. Wybierz film lub serial, który Cię interesuje. I zacznij oglądać.
  4. Może się zdarzyć, że coś nie działa lub Netflix wyświetli komunikat o wykryciu proxy lub VPN. W tej sytuacji rozłącz się z VPN, zamknij stronę lub wyłącz całkowicie aplikację mobilna Netflixa i połącz ponownie z serwerem VPN. Czasami może pomóc wybór innej lokalizacji (np. zmiana Nowego Jorku na Waszyngton).
Netflix z VPN
Odblokowana biblioteka Netflixa USA przy pomocy ExpressVPN

Jaki wybrać VPN do Netflixa?

Kiedyś było tak, że każdy VPN działał z Netflixem. Nie miało znaczenia czy jest to usługa klasy premium, odpowiednio zoptymalizowana do streamingu, ze specjalnymi serwerami dostosowanymi pod bibliotekę tego serwisu. Po tym jak Netflix wydał wojnę usługom VPN, tylko niektóre firmy, wciąż są w stanie gwarantować możliwość oszukania prawdziwej lokalizacji i dostępu do zawartości dla USA z innych państw.

Te firmy, które opisaliśmy na początku artykułu, bardzo mocno inwestują w swoją infrastrukturę i możliwości serwerów. Mają zasoby, środki i wiedzę techniczną jak odpowiednio nimi zarządzać, żeby zapewniać dostęp do Netflixa z innych państw. Wiąże się to z dużymi kosztami, które są w stanie rozłożyć na miliony użytkowników.

Dlatego nie każdy VPN dobrze sprawdza się w przypadku Netflixa. Te usługi, które stawiają tylko na ochronę prywatności i bezpieczeństwo, o ile od tej strony mogą się pochwalić rozwiązaniami z najwyższej półki, to w przypadku streamingu Netflixa sobie po prostu nie radzą. Koszty odpowiednich serwerów i ogromnej ilości adresów IP, które nie zostały zbanowane przez ten serwis są po prostu zbyt duże.

Dlaczego darmowe VPN nie działają z Netflixem?

W przypadku darmowych VPN, sytuacja wygląda jeszcze gorzej niż w standardowych płatnych narzędziach. Pomimo tego, że wiele tego typu usług udostępnia darmowe serwery w USA lub UK, to można zapomnieć o oglądaniu za ich pomocą Netflixa. Są one od razu przez niego wykrywane i blokowane. Dlatego jedynym rozwiązaniem pozostaje kupno usługi i to tej z wyższej półki. Nikt nie inwestuje i nie zapewnia dostępu bezpłatnie do streamingu, który obciąża w dużym stopniu przepustowość każdego serwera.

Przede wszystkim – adresy IP oraz serwery, które firmy udostępniają w planach darmowych nie są zoptymalizowane pod Netflixa. Ich zadaniem jest pokazanie jak usługa działa i zachęcenie do przejścia na plany płatne. Dlatego darmowy VPN do Netflixa to już relikt przeszłości i tych czasów, gdy niemal wszystkie narzędzia umożliwiały dostęp do usługi.

Co jeszcze można oglądać dzięki VPN?

VPN to nie tylko dostęp do Netflixa. To również możliwość odblokowania wielu innych serwisów ze streamingiem oraz VOD. Zarówno tych polskich jak i zagranicznych. Bardzo popularną platformą, z której zasobów korzysta wielu internautów jest BBC iPlayer. Oprócz tego platformy takie jak Hulu czy Disney+ również można odblokować za pomocą konta wykupionego w takiej usłudze.

Polacy mieszkający za granicą korzystają natomiast regularnie z VPN do oglądania polskiej telewizji internetowej oraz popularnych serwisów VOD jak Player, Polsat czy TVP. Dzięki prostej zmianie IP możliwy staje się dostęp do tych wszystkich serwisów ze streamingiem, które normalnie są niedostępne w innych państwach.

Pytania i odpowiedzi

Jak zmienić region Netflixa?

Potrzebujesz do tego sieci VPN ze zoptymalizowanymi pod Netflixa serwerami. Pozwalają one na dostęp do biblioteki serwisu z różnych państw – USA, UK, Kanady czy Niemiec.

Czy VPN działa z Netflixem w telefonie i tablecie?

Tak, możesz odblokować Netflixa przy pomocy VPN również na telefonie i tablecie. Wszystko działa tak jak na komputerze. Wybierasz kraj i łączysz się z odpowiednim serwerem VPN.

W jaki sposób Netflix wykrywa VPN?

Netflix sprawdza adres IP, z którego się łączysz i porównuje go z listą adresów IP popularnych serwerów VPN. Jeśli go wykryje to blokuje dostęp i wyświetla komunikat o używaniu proxy.

Czy każdy VPN działa z Netflixem?

Niestety nie. Netflix aktywnie walczy z sieciami VPN i stara się ograniczyć ich użycie. Dlatego skutecznie działają tylko najlepsze firmy, które mogą sobie pozwolić na inwestycję w dużą liczbę serwerów i adresów IP.

Czy da się oglądać Netflixa przez VPN na Smart TV?

Tak. Jeżeli masz telewizor z Android TV to odpowiednią aplikację pobierzesz ze sklepu. W pozostałych przypadkach trzeba skonfigurować połączenie z serwerem VPN na routerze.

Czy korzystanie z VPN jest legalne?

Tak, w Polsce nie ma żadnych ograniczeń prawnych, które regulowałyby działanie i korzystanie z usług VPN.