Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce? Sposób działający w 2020 roku

BBC iPlayer to źródło wielu genialnych seriali produkcji brytyjskiej, które znane są na całym świecie. Licencje na ich emisję poza UK starają się zawsze wykupić wszystkie stacje telewizyjne i serwisy VOD. Nie powinno to nikogo dziwić, BBC słynie ze świetnych produkcji, które przyciągają mnóstwo widzów. BBC iPlayer to platforma VOD BBC, na której można oglądać seriale i filmy produkcji brytyjskiej. Jest ona jednak ograniczona tylko do terenu Wielkiej Brytanii. W tym poradniku pokażemy jak możesz uzyskać brytyjskie IP i oglądać BBC iPlayer w Polsce.

Jak większość VOD dostępnych na świecie, również BBC iPlayer nakłada na swoje usługi blokady regionalne, w związku z czym dostęp dostęp do nich mają tylko osoby posiadające brytyjski adres IP. Jeżeli uruchomimy BBC iPlayer w Polsce lub innym kraju, który nie należy do Zjednoczonego Królestwa, to otrzymamy komunikat o błędzie i blokadzie. Aby go ominąć będziemy musieli sprawić, aby serwer BBC iPlayer uznał nas za osobę łączącą się z UK. Jednym z prostszych sposobów, aby to zrobić jest skorzystanie z VPN. Dzięki niemu można uzyskać angielski adres IP i oglądać dostępne tam seriale.

Niestety pomimo globalizacji i swobodnego przemieszczania się po świecie, blokady i ograniczenia w sieci są wciąż dość silne. Wirtualna zmiana lokalizacji przy pomocy VPN okazuje się czasem koniecznością jeżeli chcemy korzystać z treści, które są niedostępne w naszym kraju.

Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce przy pomocy VPN

Żeby oglądać BBC iPlayer w Polsce trzeba zmienić adres IP na brytyjski. VPN, pozwala na łączenie się z siecią przez specjalny serwer, który może być położony w dowolnym kraju. Pozwala to na łatwą zmianę adresu IP i dzięki temu można uzyskać adres IP z innego kraju, nie przebywając w nim fizycznie. Sprawdzi się to właśnie w przypadku iPlayera, gdyż

Przy wyborze usługi VPN do oglądania BBC iPlayera w Polsce ważne jest uwzględnienie paru istotnych kwestii:

 • dostępność szybkich serwerów (dzięki temu streaming może być w jakości HD i lepszej)
 • duża liczba serwerów VPN zlokalizowanych w UK u wybranego dostawcy
 • dostępność serwerów działających z BBC iPlayer – u wielu dostawców usług VPN serwery zostały zbanowane przez BBC

Poniżej znajdziesz nasze propozycje najlepszych VPN do oglądania BBC iPlayer w Polsce. Są to usługi przy pomocy których odblokujesz dostęp do streamingu w tym serwisie, ale nie tylko! Umożliwiają także dostęp do amerykańskiego Netflixa. Wszystkie trzy propozycje oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy! Dzięki temu możesz bez ryzyka przetestować usługę i jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań – wydane pieniądze zostaną zwrócone bez zadawania pytań.

Ok, masz już VPN ale co dalej? To zależy czy chcesz oglądać BBC iPlayer na komputerze czy tablecie albo telefonie. W obu przypadkach wygląda to nieco inaczej i nie oszukujmy się – na komputerze jest to o wiele łatwiejsze i szybsze do zrobienia. Zakładamy, że masz już wykupioną usługę u dowolnego dostawcy VPN.

Jak oglądać BBC iPlayer na komputerze?

Żeby oglądać BBC iPlayer w Polsce na komputerze stacjonarnym lub laptopie musimy:

 1. Ściągnąć program do łączenia się z VPN. Na stronie wybranego przez nas dostawcy znajdziemy odpowiednie linki do aplikacji na nasz system operacyjny.
 2. Zainstalować aplikację VPN i zalogować się do niej przy pomocy danych, które podaliśmy przy rejestracji lub aktywować ją przy pomocy kodu aktywacyjnego, który dostępny jest na naszym koncie w usłudze.
 3. Uruchomić aplikację i wybrać w niej brytyjski serwer VPN i się z nim połączyć. Dzięki temu połączymy się z Internetem za pośrednictwem UK i będziemy mieć angielskie IP.
 4. Wejść na stronę BBC i założyć konto. Trzeba wybrać jako kraj Wielką Brytanię. Konto jest wymagane żeby móc uruchomić BBC iPlayer.
 5. Mając założone konto i brytyjski adres IP można oglądać BBC iPlayer w Polsce!

Poniżej screeny z praktycznego zastosowania. Na pierwszym obrazku jest komunikat, jaki zobaczymy bez brytyjskiego IP. Wyświetla się „BBC iPlayer only works in the UK. Sorry, it’s due to rights issues. In the UK? Here’s some advice.” i nie można uruchomić odtwarzania.

Na kolejnym zrzucie ekranu jest ta sama strona po połączeniu się z Internetem przez serwer VPN w UK. Wszystko działa bez problemu.

BBC w Polsce bez VPN
Taki komunikat zobaczymy jak uruchomimy BBC iPlayer w Polsce bez brytyjskiego IP
Odblokowane BBC w Polsce z VPN
BBC działające w Polsce dzięki VPN

Może się zdarzyć, że zobaczysz komunikat o błędzie i blokadzie. Jest to związane z tym, że ten niezwykle popularny brytyjski serwis VOD blokuje czasem serwery VPN. Wtedy trzeba połączyć się z innym serwerem w UK (a tych wszyscy proponowani przez nas dostawcy VPN oferują bardzo dużo!).

Co z oglądaniem BBC iPlayer na telefonie lub tablecie?

W przypadku urządzeń mobilnych sprawa wygląda nieco inaczej. Dość powszechnym zwyczajem jest, że duże serwisy internetowe i usługi VOD przygotowują dla swoich użytkowników aplikacje mobilne. Nie inaczej jest z BBC. Jednak problem dla użytkowników z Polski jest taki, że jeżeli będziemy szukać aplikacji BBC w App Store (iPhone i iOS), a na Androida w sklepie Play na naszych urządzeniach, to nic nie znajdziemy. Aplikacje wyświetlają się tylko osobom z UK. Obejście tego wymaga trochę zachodu – oprócz zmiany IP trzeba też zmieniać naszą lokalizację w konfiguracji konta w poszczególnych usługach.

Pozostaje odtwarzanie materiałów w przeglądarce. Na tablecie działa wszystko tak samo jak na komputerze. Bez problemu uruchomiliśmy w Polsce BBC iPlayer w przeglądarce Chrome na iPadzie. Oczywiście wcześniej łącząc się z VPN, który zainstalowany został na tablecie (wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Play lub App Store).

W telefonie natomiast pojawiały się problemy i informacje o błędach. Bardzo możliwe, że działanie BBC iPlayer jest ograniczone na małych ekranach tylko i wyłącznie do oficjalnej aplikacji mobilnej.

Dlaczego warto odblokować BBC iPlayer w Polsce?

Po co to wszystko i cała ta zabawa z VPN i zmienianiem IP? Biblioteka BBC jest bardzo duża i znajdziemy tam seriale i filmy, których nie ma na żadnych innych legalnych platformach.

Na stronie BBC znajdziemy wiele świetnych i popularnych serialów produkcji brytyjskiej telewizji publicznej. Naprawdę warto zapoznać się z tym, co znajduje się na stronie BBC iPlayer, gdyż są tam często seriale i filmy niedostępne w żaden sposób w Polsce. Trafiają tam też zawsze w pierwszej kolejności seriale, które zostały stworzone przez stację. Znajdziemy tam m.in.:

 • Doctor Who
 • klasyczne brytyjskie seriale kryminalne (np. Luther, Line of Duty)
 • liczne seriale i programy komediowe
 • i oczywiście rewelacyjne programy przyrodnicze, BBC w tym temacie nie ma konkurencji

Za pośrednictwem BBC iPlayer można oglądać na żywo oficjalny stream brytyjskich kanałów:

 • BBC One
 • BBC Two
 • BBC Three
 • BBC Four
 • oraz kilka mniejszych kanałów tematycznych i regionalnych

Jeżeli zależy nam na dostępie do tych programów w Polsce, a zwłaszcza BBC One i BBC Two, to VPN jest najlepszym sposobem. Zdarza się, że odbywają się tam transmisje sportowe wydarzeń, których żadna polska stacja oraz serwis internetowy nie pokazuje. Jeżeli angielski nie jest dla nas problemem lub chcemy go podszkolić – jest to idealne źródło.