Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce za darmo w 2024

BBC iPlayer w Polsce

Chcesz oglądać BBC iPlayer w Polsce i szukasz na to sposobu? BBC iPlayer w Polsce możesz oglądać przy pomocy sieci VPN, dzięki której bez problemu wirtualnie przeniesiesz się do Wielkiej Brytanii. BBC iPlayer to źródło świetnych filmów i seriali produkcji UK, które zdobywają popularność na całym świecie. BBC iPlayer za darmo jest dostępny w Wielkiej Brytanii, zaś w Polsce i innych krajach można do niego uzyskać dostęp po zmianie IP na brytyjskie.

Co to jest BBC iPlayer?

BBC iPlayer to brytyjski serwis streamingowy publicznego nadawcy BBC (odpowiednik polskiej TVP) i jednocześnie producent filmów i seriali na najwyższym światowym poziomie. O licencje na ich emisję w formie streamingu i transmisji telewizyjnej poza UK często zaciekle walczą ze sobą różne firmy. Nie powinno to nikogo dziwić, BBC słynie ze świetnych produkcji, które przyciągają mnóstwo widzów. A BBC iPlayer to darmowa platforma VOD, na której można oglądać brytyjską telewizję online.

Darmowy dostęp do BBC iPlayer jest niestety ograniczony tylko do terenu Wielkiej Brytanii. Ale przy pomocy brytyjskiego adresu IP również osoby, które przebywają w innych państwach mogą uzyskać dostęp do tego serwisu.

Jak większość VOD dostępnych na świecie, również BBC iPlayer nakłada na swoje usługi blokady regionalne, w związku z czym dostęp dostęp do nich mają tylko osoby posiadające brytyjski adres IP. Jeżeli uruchomimy BBC iPlayer w Polsce lub innym kraju, który nie należy do Zjednoczonego Królestwa, to otrzymamy komunikat o błędzie i blokadzie. Aby go ominąć, trzeba sprawić żeby serwer BBC iPlayer uznał nas za osobę łączącą się z UK. Jednym z prostszych sposobów, aby to zrobić jest skorzystanie z sieci VPN. Dzięki niemu można uzyskać angielski adres IP i oglądać filmy i seriale na BBC iPlayer.

Niestety pomimo globalizacji i swobodnego przemieszczania się po świecie, różne blokady i ograniczenia wciąż powszechnie występują w internecie. Dlatego wirtualna zmiana lokalizacji okazuje się konieczna gdy chce się oglądać treści, które są niedostępne w kraju aktualnego pobytu.

Jak oglądać BBC w Polsce?

Żeby oglądać BBC iPlayer w Polsce trzeba zmienić adres IP na UK. Najszybszy i najprostszy sposób to skorzystanie z VPN – usługi, która pozwala na łączenie się z internetem przez serwer, który może być położony w dowolnym kraju na całym świecie. Pozwala to na łatwą zmianę adresu IP, gdyż dzięki sieci VPN można uzyskać adres IP z innego kraju, nie przebywając w nim fizycznie. Sprawdzi się to właśnie w przypadku Playera BBC, gdyż usługa jest niedostępna i blokowana poza Wielką Brytanią.

Przy wyborze usługi VPN do oglądania BBC iPlayera w Polsce ważne jest uwzględnienie paru istotnych kwestii:

 • Dostępność szybkich serwerów VPN, przy pomocy których można oglądać seriale i filmy w jakości HD i lepszej.
 • Duża liczba serwerów VPN zlokalizowanych w UK, z których można korzystać.
 • Dostępność serwerów działających z BBC iPlayer – u wielu dostawców usług VPN serwery zostały zbanowane przez BBC.
 • Aktywne działania ze strony dostawcy VPN zapewniające dostęp do BBC iPlayer w Polsce i innych państwach.

Jaki jest najlepszy VPN żeby oglądać BBC iPlayer w Polsce?

Poniżej znajdziesz nasze propozycje najlepszych VPN do oglądania BBC iPlayer w Polsce. Przy ich pomocy odblokujesz dostęp do streamingu online również w innych serwisach VOD, jak np. Netflix w wersji amerykańskiej. Przy pomocy VPN oglądanie BBC iPlayer za darmo będzie możliwe w taki sam sposób, jak robią to ludzie mieszkający w UK.

Te firmy gwarantują również 30-dni na testy bez zobowiązań. Dzięki temu możesz bez ryzyka przetestować usługę i jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań – wydane pieniądze zostaną zwrócone bez zadawania pytań. Trzeba o to tylko wystąpić w ciągu 30 dni od kupna usługi.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Mając dostęp do VPN, kolejnym krokiem będzie odpowiednie skonfigurowanie i przygotowanie swojego urządzenia. Poza UK najłatwiej jest uzyskać dostęp do BBC iPlayer na komputerze. Na tablecie i telefonie bywa to problematyczne o czym dowiesz się w dalszej części.

Jak oglądać BBC iPlayer na komputerze?

Komputer to wciąż jedna z najpopularniejszych platform do oglądania filmów i seriali w formie streamingu online. Stosunkowo duży ekran, powszechna dostępność oraz duża wygoda sprawiają że dla wielu osób to podstawowe narzędzie do konsumpcji treści wideo.

Oglądanie BBC iPlayer w Polsce przy pomocy komputera jest proste, bo wystarczy przeglądarka internetowa, odpowiednio skonfigurowany VPN i założone darmowe konto na tej platformie. Poniżej pokażemy w punktach jak wyglądają poszczególne kroki i co trzeba w tym celu zrobić.

Żeby oglądać BBC iPlayer w Polsce trzeba:

 1. Pobrać program, który umożliwi łączenie się z siecią przez VPN. Odpowiednie linki do aplikacji na swój system operacyjny znajdziesz na stronie swojego dostawcy VPN. Jeśli nie masz jeszcze VPN, to możesz użyć któregoś z polecanych powyżej.
 2. Zainstalować aplikację VPN i zalogować się do niej przy pomocy danych podanych przy rejestracji.
 3. Uruchomić aplikację VPN, wybrać w niej serwer zlokalizowany w UK VPN i się z nim połączyć. Dzięki temu Twój adres IP zmieni się na brytyjski (to tak, jakbyś wirtualnie przeniósł się do Wielkiej Brytanii).
 4. Wejść na stronę BBC iPlayer i założyć darmowe konto. Potrzebny będzie brytyjski kod pocztowy (tutaj znajdziesz generator kodów pocztowych dla UK) i konieczność odpowiedzi na kilka pytań – powinny wskazywać, że jesteś w UK.
 5. Po rejestracji konta trzeba się na nie zalogować. Następnie wystarczy wejść na stronę główną iPlayer i wybrać w serwisie ten serial lub program, który chcesz się na niej oglądać. Mając aktywne połączenie z siecią VPN powinieneś bez problemu oglądać brytyjską telewizję w Polsce za pomocą iPlayer!

Poniżej możesz zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Na pierwszym obrazku jest komunikat, jaki zobaczysz bez brytyjskiego IP. Wyświetla się „BBC iPlayer only works in the UK. Sorry, it’s due to rights issues. In the UK? Here’s some advice.” i nie można uruchomić odtwarzania.

BBC w Polsce bez VPN
Taki komunikat zobaczymy jak uruchomimy BBC iPlayer w Polsce bez brytyjskiego IP

A na tym zrzucie ekranu jest ta sama strona, ale już po połączeniu się z internetem przez serwer VPN w UK. Wszystko działa bez problemu i można oglądać seriale brytyjskiej telewizji online.

Odblokowane BBC w Polsce z VPN
iPlayer działający w Polsce dzięki VPN

Może się zdarzyć, że zobaczysz komunikat o błędzie i blokadzie. Jest to związane z tym, że ten niezwykle popularny brytyjski serwis VOD blokuje czasem serwery VPN. Wtedy trzeba połączyć się z innym serwerem w UK (a tych wszyscy proponowani przez nas dostawcy VPN oferują bardzo dużo!).

BBC iPlayer w Polsce na telefonie lub tablecie

W przypadku urządzeń mobilnych sprawa wygląda nieco inaczej. Dość powszechnym zwyczajem jest, że duże serwisy internetowe i usługi VOD przygotowują dla swoich użytkowników aplikacje mobilne. Nie inaczej jest z BBC. Jednak problem dla użytkowników z Polski jest taki, że jeżeli będziemy szukać aplikacji BBC w App Store (iPhone i iOS), a na Androida w sklepie Play na naszych urządzeniach, to nic nie znajdziemy. Aplikacje wyświetlają się tylko osobom z UK. Obejście tego wymaga trochę zachodu – oprócz zmiany IP trzeba też zmieniać naszą lokalizację w konfiguracji konta w poszczególnych usługach.

Pozostaje odtwarzanie materiałów w przeglądarce. Na tablecie działa wszystko tak samo jak na komputerze. Bez problemu uruchomiliśmy w Polsce BBC iPlayer w przeglądarce Chrome na iPadzie. Oczywiście wcześniej łącząc się z VPN, który zainstalowany został na tablecie (wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Play lub App Store).

W telefonie natomiast pojawiały się problemy i informacje o błędach. Bardzo możliwe, że działanie BBC iPlayer jest ograniczone na małych ekranach tylko i wyłącznie do oficjalnej aplikacji mobilnej.

Co można oglądać na BBC iPlayer?

Po co to wszystko i cała ta zabawa z VPN i zmienianiem IP? Biblioteka BBC jest bardzo duża i znajdziemy tam seriale i filmy, których nie ma na żadnych innych legalnych platformach.

Na stronie BBC znajdziemy wiele świetnych i popularnych serialów produkcji brytyjskiej telewizji publicznej. Naprawdę warto zapoznać się z tym, co znajduje się na stronie BBC iPlayer, gdyż są tam często seriale i filmy niedostępne w żaden sposób w Polsce. Trafiają tam też zawsze w pierwszej kolejności seriale, które zostały stworzone przez stację. Znajdziemy tam m.in.:

 • seriale takie jak Doctor Who, Luther, Line of Duty, Sherlock
 • programy rozrywkowe jak Top Gear
 • filmy i dokumenty jak Planet Earth

Za pośrednictwem BBC iPlayer można oglądać na żywo oficjalny stream brytyjskich kanałów:

 • BBC One
 • BBC Two
 • BBC Three
 • BBC Four
 • oraz kilka mniejszych kanałów tematycznych i regionalnych

Jeżeli zależy nam na dostępie do tych programów w Polsce, a zwłaszcza BBC One i BBC Two, to VPN jest najlepszym sposobem. Zdarza się, że odbywają się tam transmisje sportowe wydarzeń, których żadna polska stacja oraz serwis internetowy nie pokazuje. Jeżeli angielski nie jest dla nas problemem lub chcemy go podszkolić – jest to idealne źródło.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące oglądania BBC iPlayer w Polsce

Czy BBC iPlayer można oglądać za darmo?

BBC iPlayer jest dostępny za darmo, ze względu na to że jest to serwis streamingowy brytyjskiego nadawcy publicznego. Jest finansowany z powszechnego abonamentu telewizyjnego.

Jak oglądać BBC iPlayer za darmo w Polsce?

Żeby oglądać BBC iPlayer za darmo w Polsce trzeba mieć dostęp do szybkiej usługi VPN z brytyjskimi adresami IP. Nie każdy VPN będzie działał, gdyż BBC blokuje niektóre usługi VPN.

Dlaczego BBC iPlayer działa tylko w UK?

Jest to spowodowane licencjami, które wpływają na to w jakim kraju i z jakich obszarów dany materiał wideo może być oglądany. Te będące w serwisie BBC można oglądać tylko z UK.

Czy każdy VPN umożliwia odblokowanie BBC iPlayer?

Niestety nie każdy VPN umożliwia dostęp do tego serwisu, podobnie jak inne usługi streamingowe i VOD, BBC iPlayer również blokuje i utrudnia dostęp do swoich zasobów za pomocą usług VPN.