Surfshark - recenzja i opinie 2021

SurfShark.com DZIAŁA NA:
NASZA OCENA8.3/10

W ramach abonamentu w Surfshark znajdziemy szereg różnych funkcji i możliwości z których możemy skorzystać. Decydując się na VPN od Surfshark możemy liczyć na dostęp do serwerów w 50 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Nie ma górnego limitu połączeń, z Surfshark możemy korzystać na tylu urządzeniach, na ilu chcemy. Surfshark udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

Surfshark pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

Surfshark udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • IKEv2

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w Surfshark protokołów znajdziemy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Surfshark nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka Surfshark jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN.

Warto również wspomnieć o tym, że użytkownicy Surfshark mogą skorzystać dla dodatkowej ochrony z serwerów Double VPN czyli podwójnego VPN-a. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za Surfshark to Brytyjskie Wyspy Dziewicze, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

W chwili obecnej Surfshark posiada serwery VPN w 50 krajach. Jest to dość dużo dostępnych lokalizacji na tle konkurencyjnych usług. Surfshark w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w Surfshark znajdują się w Europie, Ameryce, Australii, Afryce oraz Azji.

Cena Surfshark

Koszt abonamentu to zdecydowany plus Surfshark, który mocno wyróżnia tę firmę na tle droższej konkurencji. A cena jest naprawdę świetna, bo usługę można mieć już od 2,49$ miesięcznie

cennik surfshark

W Surfshark można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament 2 letni, czyli 24 miesiące korzystania z Surfshark. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 1,99 USD, co da cenę niższą o 83% w stosunku do planu miesięcznego.

Okres1 miesiąc6 miesięcy24 miesiące
Cena za miesiąc12,95 USD6,49 USD2,49 USD
Koszt całkowity12,95 USD38,94 USD59,76 USD
Koszt roczny155,40 USD77,88 USD29,88 USD
Częstotliwość płatnościco miesiącco 6 miesięcyco 24 miesiące
Oszczędnościbrak-50 %
oszczędzasz 77,52 USD rocznie
-81%
oszczędzasz 95,64 USD przez 24 miesiące
Aktualny cennik Surfshark

Metody płatności

Surfshark daje duży wybór form płatności, z których można korzystać:

  • Przelew z polskiego banku – Dotpay, PayU, Przelewy24, Blik
  • karta kredytowa (Mastercard, Visa, Discover, Amex)
  • PayPal
  • Google Pay
  • Amazon Pay
  • Kryptowaluty – Bitcoin, Ethereum

Niewątpliwą wygodą dla osób z Polski jest możliwość płacenia przy pomocy szybkich przelewów online. Do wyboru jest większość dobrze znanych operatorów płatności – Dotpay, PayU czy Przelewy24. Dostępny jest również BLIK.

Osoby, którym zależy na maksymalnej prywatności mogą skorzystać z płatności za usługę przy pomocy kryptowalut. W tym wypadku dostępny jest Bitcoin oraz Ethereum.

Zwrot pieniędzy w Surfshark

Decydując się na Surfshark mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od Surfshark to zostaną nam zwrócone pieniądze.

Opinie o Surfshark

4,0 rating

Łatwa instalacja, intuicyjna obsługa, minimalny spadek prędkości jeśli w ogóle (używam od 4 miesięcy). Jedyny minus dla mnie to brak przekierowania portów, ale do tego używam innego VPNa.

~
Jarek
3 stycznia 2021
1,0 rating

Surfshark nie łączy z HBO GO w Polsce. Pani na info mowi ze maja tylko jedna library w USA. Tak czy owak przy probie wejscia na polska strone wyskakuje blokada ze wzgledu na geolokacje mojego komputera:(. Dobrze ze wykupilem tylko na 1 miesiac

~
darek
5 lipca 2020
1,0 rating

Używam Surfshark od kilku miesięcy. Wydajność przyzwoita choć sporo stron nie chce działać. Problemem jest koszmarna aplikacja która się sama aktualizuje, nie potrafi sprawdzić zainstalowanych komponentów, instaluje bez pytania poprawki w systemie, ma mnóstwo błędów. Support miły i TYLKO miły bo przez 2 miesiące nic nie udało się rozwiązać ani załatwić!

~
marek
18 lutego 2020

Dodaj swoją ocenę i opinię o Surfshark