Recenzja Surfshark 2024

SurfShark.com

Surfshark to dobry, bezpieczny VPN, który świetnie chroni prywatność. A przy tym dostępny jest w bardzo niskiej cenie i pozwala na swobodny streaming wielu serwisów VOD. Z tej recenzji Surfshark dowiesz się jakie parametry ma ta usługa i czy warto ją kupić w 2021 roku.

Jak dobrze Surfshark chroni prywatność w sieci?

Surfshark zapewnia dobrą ochronę prywatności swoich użytkowników. Przede wszystkim, siedziba firmy znajduje się w Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, czyli państwie z prawem które pozwala na skuteczne zabezpieczenie prywatności. Taka lokalizacja sprawia, że Surfshark jest poza zasięgiem nacisków ze strony państw, które chciałyby dostać się do danych przesyłanych przez użytkowników usługi. Warto wspomnieć, że Brytyjskie Wyspy Dziewicze to kraj, w którym swoją siedzibę ma inny VPN mocno stawiający na prywatność – ExpressVPN.

Wybór takiej lokalizacji na siedzibę firmy sprawia, że Surfshark nie jest zmuszony prawnie do gromadzenia logów i informacji o użytkownikach. Może pozwolić sobie na pełną swobodę w budowaniu i tworzeniu swojej usługi. Surfshark jest również jednym z nielicznych dostawców VPN, który przeszedł niezależny audyt potwierdzający że to co firma przekazuje w informacjach na swój temat ma pokrycie w rzeczywistości.

Brak logów

Analizując politykę prywatności oraz regulamin Surfshark, można stwierdzić że firma nie gromadzi żadnych logów na temat aktywności swoich użytkowników i tego co robią podczas korzystania z usługi. Oznacza to, że firma nie zna adresów IP, historii przeglądanych stron i żadnych innych informacji na temat ruchu sieciowego.

Surfshark nie przechowuje logów na temat:

 • adresów IP
 • przeglądanych stron
 • informacji na temat sesji
 • wykorzystanego transferu
 • dat i czasów połączeń

W aplikacjach Surfshark istnieje możliwość wysyłania informacji do firmy w przypadku awarii lub zawieszenia się aplikacji. Ale dane są w pełni zanonimizowane, a użytkownik ma możliwość wyłączenia tej opcji.

Warrant canary – system ostrzegania

Surfshark publikuje tzw. warrant canary, czyli informację na temat tego czy jakieś służby wystąpiły do firmy z wnioskami lub żądaniami wydania informacji na temat użytkowników lub ich aktywności. W przypadku Surfshark, warrant canary ma następującą formę:

As of April 22, 2021 Surfshark has received:
0 National Security letters;
0 Gag orders;
0 Warrants from a government organization.

Warrant canary może przybierać różną formę. Często jest tak, że jeżeli data na takiej stronie przestanie być aktualizowana, to oznacza to że na firmie próbowano wymusić jakieś ustępstwa.

CleanWeb – bloker reklam i skryptów śledzących wbudowany w aplikację

Aplikacja VPN dostarczana przez Surfshark posiada funkcję blokowania reklam i skryptów śledzących na odwiedzanych przez użytkowników stronach. Działa jak bloker reklam w przeglądarce, z tym że w tej sytuacji reklamy blokowane są już na serwerze VPN, zanim dotrą do komputera lub telefonu użytkownika. Funkcję można włączyć lub wyłączyć w ustawieniach aplikacji.

surfshark clean web
CleanWeb to bloker reklam wbudowany w aplikację VPN

Jest to szczególnie przydatne na telefonach, ponieważ na nich blokowanie reklam jest nieco bardziej utrudnione niż na komputerze.

Streaming z Surfshark – co można oglądać?

Netflix w USA

To właśnie amerykański Netflix jest tym, co przyciąga do usług VPN najwięcej użytkowników sieci. I w tym przypadku Surfshark sprawdza się bardzo dobrze, gdyż pozwala na bezproblemowy dostęp do tej platformy. Wystarczy zmienić IP na USA w aplikacji i można bez problemu korzystać z ogromnej (największej na świecie) bazy filmów i seriali przeznaczonych dla amerykańskiej widowni. Jeżeli obejrzało się już wszystko co było dostępne w Polsce, to baza dostępna w USA jest naturalnym, kolejnym krokiem.

Surfshark i działający Netflix USA

Do wyboru są dostępne zarówno produkcje filmowe i serialowe produkowane przez amerykańskie kanały telewizyjne. Jak również sezony seriali i filmy, które swoją premierę w Polsce będą miały dopiero za kilka miesięcy lub lat.

BBC iPlayer

Przy pomocy Surfshark bez problemu udało się uruchomić BBC iPlayer w Polsce i oglądać dostępne w nim filmy i seriale. Całość od etapu rejestracji i potwierdzenia konta do samego uruchomienia materiału wideo przebiegła bez problemu.

Szybkość połączenia jest dobra, a filmy i seriale można oglądać w wysokiej jakości. Jest to z pewnością nie lada gratka dla miłośników brytyjskich produkcji, które słyną ze swojej wyjątkowej jakości.

Surfshark i polska telewizja

Surfshark to dobry wybór dla osób, które chcą oglądać polską telewizję za granicą i uzyskać dostęp do seriali i filmów w licznych serwisach VOD dostępnych tylko dla Polaków. Działa ze wszystkimi popularnymi platformami streamingowymi takimi jak Player, Ipla czy TVP. Dzięki temu każdy będzie w stanie obejrzeć film, serial lub transmisję sportową w języku polskim z dowolnego miejsca na świecie.

Warto zaznaczyć, że Surfshark jest jednym z nielicznych dostawców VPN, którzy umożliwiają bezproblemowy dostęp do polskiego Netflixa za granicą. A jak wielu użytkowników mogło się już o tym przekonać, Netflix to serwis który dość skutecznie walczy ze stosowaniem VPN przez swoich klientów. Podobnie ma się sprawa z HBO GO, Surfshark umożliwia dostęp do tego serwisu za pośrednictwem swoich serwerów.

Surfshark i polski Netflix

Test prędkości Surfshark – jak szybkie są serwery?

Szybkość i stabilność połączenia w usłudze VPN to jedna z tych rzeczy, która interesuje najwięcej osób. Nie powinno to dziwić, wolne serwery VPN sprawią że korzystanie z internetu stanie się uciążliwe i mało wygodne. Dlatego jednym z ważniejszych punktów każdej recenzji usług VPN powinien być test szybkości usługi. Tak też zrobiliśmy w przypadku Surfshark, który został pod tym kątem sprawdzony.

Do przeprowadzenia testu prędkości Surfshark użyliśmy narzędzia speedtest.net. Przed przeprowadzeniem pomiaru zrobiliśmy również pomiar kontrolny, który umieszczony jest na końcu tego opracowania – jest to to test prędkości bez użycia VPN – żeby czytelnik miał porównanie. Wynika z niego, że w momencie testowania możliwości naszego łącza to szybkość pobierania do 500 Mbps, a szybkość wysyłania około 90 Mbps.

Test szybkości polskich serwerów Surfshark

surfshark test polska
Test prędkości polskich serwerów Surfshark

W pierwszej kolejności sprawdziliśmy jak sprawują się polskie serwery Surfshark. To właśnie z nich korzysta większość użytkowników, zarówno tych w Polsce jak i za granicą. Zaskoczyły bardzo pozytywnie i na plus. Szybkość pobierania z polskich serwerów Surfshark wyniosła 304 Mbps, a wysyłania 90 Mbps. Bardzo niski ping (18ms) sprawia, że nie odczuje się tego, że połączenie z siecią przechodzi przez serwer VPN.

Szybkość serwerów Surfshark w UK

surfshark szybkosc uk
Test prędkości serwerów Surfshark w UK

UK to kolejna lokalizacja, którą zawsze standardowo testujemy w przypadku usług VPN. Nie tylko ze względu na dostęp do BBC iPlayer, ale również z racji dużej Polonii mieszkającej w tym kraju. Tutaj również wyniki są rewelacyjne, prędkość pobierania to ponad 300 Mbps. Nieco gorzej wypada prędkość wysyłania, bo jest to okolica 40 Mbps, ale taka wartość jest do przyjęcia.

Test prędkości Surfshark – serwery w USA

surfshark szybkosc usa
Test prędkości serwerów Surfshark w USA

Szybkość serwerów Surfshark w USA nie wypadła tak rewelacyjnie w naszych testach jak w przypadku Europy, ale cały czas jest to bardzo dobry wynik, który pozwoli na sprawne korzystanie z internetu. Z racji odległości geograficznej, dość mocno rośnie ping. Ale tego zawsze trzeba się spodziewać gdy korzysta się z serwerów w Ameryce.

Pomiar kontrolny szybkości internetu

surfshark pomiar bez vpn
Pomiar prędkości łącza bez VPN

Dla porównania wstawiamy również rezultaty testów przeprowadzonych bez użycia VPN, żeby czytelnik miał porównanie jak dodanie serwera pośredniczącego wpływa na prędkość. Dostawca internetu to Netia, a lokalizacja to duże polskie miasto.

Lokalizacja serwerów VPN Surfshark

Ponad 3200 serwerów w 65 krajach to obecny stan serwerów Surfshark. Jest to imponująca liczba, która stawia tą firmę w absolutnej czołówce jeśli chodzi o wielkość infrastruktury sieciowej oferowanej klientom. Wszystkie lokalizacje oferują te same możliwości:

 • prywatne DNSy
 • protokoły OpenVPN oraz IPSec/IKEv2
 • tryb maskowania połączenia z VPN (Obfuscation) podczas połączenia przez OpenVPN
 • możliwość korzystania z P2P

Duża liczba dostępnych lokalizacji daje możliwość swobodnej zmiany IP na inny kraj i wirtualnego przeniesienia się do zupełnie innego zakątku globu.

Lokalizacje serwerów Surfshark na świecie

W niektórych krajach dostępne są różne lokalizacje serwerów. Dzięki temu można wybierać spośród kilku miast np. w USA, UK czy Niemczech. Może okazać się to pomocne gdy użytkownik potrzebuje adresu IP właśnie z tego konkretnego miejsca na świecie.

Serwery w Polsce

Surfshark posiada dwie lokalizacje serwerów VPN w Polsce – w Warszawie oraz Gdańsku. Serwy są szybkie, stabilne i można przy ich pomocy uzyskać polskie IP. Dzięki temu można bezproblemowo korzystać z sieci mając ochronę ze strony VPN, a jednocześnie nie zamykać sobie dostępu do wielu usług, które mają ograniczenia regionalne. Oczywiście niewątpliwym plusem dostępu do polskich serwerów jest możliwość skorzystania z nich za granicą i odblokowania wielu treści, które normalnie są niedostępne.

Wszystkie serwery VPN w Polsce mają takie same parametry zarówno zabezpieczeń jak i ochrony prywatności jak w pozostałych lokalizacjach. Dla osób zainteresowanych torrentami, z pewnością istotna będzie informacja że w obu lokalizacjach można korzystać z sieci P2P.

Ile kosztuje Surfshark? Aktualny cennik

Koszt abonamentu to zdecydowany plus Surfshark, który mocno wyróżnia tę firmę na tle droższej konkurencji. A cena jest naprawdę świetna, bo usługę można mieć już od 2,49$ miesięcznie

cennik surfshark

W Surfshark można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament 2 letni, czyli 24 miesiące korzystania z Surfshark. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 1,99 USD, co da cenę niższą o 83% w stosunku do planu miesięcznego.

Okres1 miesiąc6 miesięcy24 miesiące
Cena za miesiąc12,95 USD6,49 USD2,49 USD
Koszt całkowity12,95 USD38,94 USD59,76 USD
Koszt roczny155,40 USD77,88 USD29,88 USD
Częstotliwość płatnościco miesiącco 6 miesięcyco 24 miesiące
Oszczędnościbrak-50 %
oszczędzasz 77,52 USD rocznie
-81%
oszczędzasz 95,64 USD przez 24 miesiące
Aktualny cennik Surfshark

Metody płatności

Surfshark daje duży wybór form płatności, z których można korzystać:

 • Przelew z polskiego banku – Dotpay, PayU, Przelewy24, Blik
 • karta kredytowa (Mastercard, Visa, Discover, Amex)
 • PayPal
 • Google Pay
 • Amazon Pay
 • Kryptowaluty – Bitcoin, Ethereum

Niewątpliwą wygodą dla osób z Polski jest możliwość płacenia przy pomocy szybkich przelewów online. Do wyboru jest większość dobrze znanych operatorów płatności – Dotpay, PayU czy Przelewy24. Dostępny jest również BLIK.

Osoby, którym zależy na maksymalnej prywatności mogą skorzystać z płatności za usługę przy pomocy kryptowalut. W tym wypadku dostępny jest Bitcoin oraz Ethereum.

Zwrot pieniędzy w Surfshark

Każdy klient Surfshark może skorzystać z 30 dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Dotyczy to wszystkich planów abonamentu, niezależnie od okresu na jakie zostały wykupione. Jeżeli uznasz, że VPN od Surfshark jednak nie spełnia Twoich oczekiwań i liczyłeś że będzie lepiej działał to możesz zgłosić się po zwrot środków. Kluczowe jest tylko zachowanie terminu 30 dni od momentu kupna usługi.

Aby uzyskać odzyskać wpłacone środki należy skontaktować się ze wsparciem użytkownika pod adresem e-mail [email protected] lub za pomocą czatu online dostępnego na stronie. Wsparcie jest dostępne przez 24/7.