Surfshark - recenzja i opinie 2020

SurfShark.com DZIAŁA NA:
NASZA OCENA8.3/10

W ramach abonamentu w Surfshark znajdziemy szereg różnych funkcji i możliwości z których możemy skorzystać. Decydując się na VPN od Surfshark możemy liczyć na dostęp do serwerów w 50 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Nie ma górnego limitu połączeń, z Surfshark możemy korzystać na tylu urządzeniach, na ilu chcemy. Surfshark udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

Surfshark pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

Surfshark udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • IKEv2

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w Surfshark protokołów znajdziemy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Surfshark nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka Surfshark jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN.

Warto również wspomnieć o tym, że użytkownicy Surfshark mogą skorzystać dla dodatkowej ochrony z serwerów Double VPN czyli podwójnego VPN-a. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za Surfshark to Brytyjskie Wyspy Dziewicze, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

W chwili obecnej Surfshark posiada serwery VPN w 50 krajach. Jest to dość dużo dostępnych lokalizacji na tle konkurencyjnych usług. Surfshark w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w Surfshark znajdują się w Europie, Ameryce, Australii, Afryce oraz Azji.

W Surfshark można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament 2 letni, czyli 24 miesiące korzystania z Surfshark. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 1,99 USD, co da cenę niższą o 83% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w Surfshark możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina lub alternatywnych kryptowalut.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na Surfshark mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od Surfshark to zostaną nam zwrócone pieniądze.

Opinie o Surfshark

1,0 rating

Surfshark nie łączy z HBO GO w Polsce. Pani na info mowi ze maja tylko jedna library w USA. Tak czy owak przy probie wejscia na polska strone wyskakuje blokada ze wzgledu na geolokacje mojego komputera:(. Dobrze ze wykupilem tylko na 1 miesiac

~
darek
5 lipca 2020
1,0 rating

Używam Surfshark od kilku miesięcy. Wydajność przyzwoita choć sporo stron nie chce działać. Problemem jest koszmarna aplikacja która się sama aktualizuje, nie potrafi sprawdzić zainstalowanych komponentów, instaluje bez pytania poprawki w systemie, ma mnóstwo błędów. Support miły i TYLKO miły bo przez 2 miesiące nic nie udało się rozwiązać ani załatwić!

~
marek
18 lutego 2020

Dodaj swoją ocenę i opinię o Surfshark