Jak zmienić IP? Proste sposoby na zmianę adresu IP w 2024

Jak zmienić adres IP

Z różnych powodów możesz chcieć zmienić IP. Może chcesz uzyskać dostęp do zablokowanych stron internetowych, chronić swoją prywatność w internecie lub zmienić lokalizację komputera. W tym artykule pokażemy jak w prosty sposób możesz zmienić IP komputera. Opiszemy różne sposoby i pokażemy który z nich jest do zmiany adresu IP. Poznasz różne metody na zmianę IP dla komputerów z Windowsem, Maciem i Linuxem. Jeżeli chcesz zmienić IP komputera, to z tego poradnika dowiesz się jak to zrobić.

Jak zmienić IP za pomocą VPN?

Użycie VPN to najlepszy sposób na zmianę IP na komputerze z Windowsem, na Macu i Linuxie. Dzięki sieci VPN możesz w sposób automatyczny zmienić IP, bez konieczności ręcznej modyfikacji ustawień systemu operacyjnego lub routera. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że pozwala na szybkie uzyskanie nowego adresu IP z niemal dowolnego miejsca na świecie. Jest przy tym narzędziem za pomocy którego będziesz w stanie chronić swoją prywatność w sieci.

Dla każdego IP można w dużym stopniu określić jego geolokalizację, czyli położenie geograficzną do do którego dane IP jest przypisane. To dzięki temu większość usług sieciowych z bardzo dużym przybliżeniem jest w stanie określić gdzie w danym momencie znajduje się użytkownik. Z dokładnością do kodu pocztowego, a czasami nawet konkretnego adresu budynku.

Łącząc się z internetem przez sieć VPN Twój prawdziwy adres IP zostaje ukryty, a w sieci jesteś widoczny jedynie przy pomocy IP aktualnie wybranego serwera VPN. Wraz z tym zmienia się też lokalizacja, za pomocą której jesteśmy widoczni w sieci. Może to być USA, Niemcy, Anglia i dowolne inne miejsce na świecie.

Zmiana IP za pomocą VPN

Korzystając z VPN można bardzo prosto zmienić swój publiczny adres IP. Wystarczy zainstalować na swoim komputerze specjalny program do zmiany IP, który umożliwi łączenie się serwerami VPN. Sprowadza się to do kilku prostych kroków, których wykonanie zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Aby zmienić IP przy pomocy VPN musisz wykonać te kroki:

 1. Wybierz dostawcę sieci VPN i załóż konto w usłudze. Do zmiany IP za pomocą VPN polecamy usługę od NordVPN, który posiada ponad 5200 serwerów na całym świecie. Daje do ogromną pulę adresów IP do wyboru.
 2. Pobierz program do zmiany IP komputera – klienta VPN. Do nawiązania połączenia z serwerami VPN musisz posiadać specjalne oprogramowanie. Każdy dostawca VPN z górnej półki zapewnia swoim użytkownikom aplikacje na wszystkie systemy operacyjne.
 3. Instalacja i uruchomienie aplikacji VPN. Po pobraniu aplikacji musisz ją zainstalować i uruchomić, a następnie zalogować się na swoje konto i ją aktywować. W zależności od firmy, proces aktywacji może się dość różnić. Czasami trzeba wpisać kod z maila, a czasami zatwierdzić aplikację przez przeglądarkę internetową.
 4. Wybór lokalizacji serwera VPN. Po uruchomieniu aplikacji kolejnym krokiem jest wybór lokalizacji serwera VPN, za pośrednictwem którego będziesz się łączyć z internetem. Na liście serwerów w aplikacji odszukaj wybraną lokalizację. Jeżeli chcesz mieć polskie IP, to wybierz Polskę, a jeżeli zależy Ci na zagranicznym adresie, to wybierz odpowiedni serwer VPN w tym kraju.
 5. Nawiązanie połączenia z serwerem VPN. Po wybraniu lokalizacji kliknij połącz i poczekaj kilka sekund, na połączenie się z serwerem VPN. Gdy tylko to się stanie, Twoje IP zostanie zmienione i będziesz mógł korzystać z całkowicie nowego adresu, w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
 6. Sprawdzenie swojego adresu IP. Dla pewności, że wszystko poszło prawidłowo i udało Ci się zmienić IP, warto sprawdzić swój adres IP przy pierwszym użyciu sieci VPN. Możesz w tym celu skorzystać z dowolnej strony w sieci, którą znajdziesz wpisując w wyszukiwarce „moje IP” lub skorzystać z naszego narzędzia do sprawdzania swojego IP.

I tyle, jest to bardzo proste i można to zrobić w zaledwie kilka minut.

Najlepsze sieci VPN do zmiany IP

Szukając w internecie usługi VPN do zmiany IP można znaleźć setki różnych firm oferujących dostęp do sieci VPN. Nie wszystkie z nich zapewniają wysokie bezpieczeństwo, chronią prywatność użytkownika i zapewniają szybką i stabilną prędkość połączenia. Bardzo często można się naciąć na produkty niskiej jakości, ubrane w ładne reklamy. Przetestowaliśmy wiele usług VPN i czystym sumieniem możemy polecić poniższe sieci VPN. Sprawdzą się świetnie do zmiany IP, gdyż posiadają tysiące serwerów na całym świecie.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Dlaczego warto wybrać właśnie VPN do zmiany IP?

Za wyborem płatnej sieci VPN do zmiany IP przemawia kilka argumentów:

 • Dzięki VPN masz swobodę wyboru kraju i lokalizacji z jakiej chcesz uzyskać swoje nowe IP. Możesz skakać pomiędzy różnymi państwami przy pomocy zaledwie kilku kliknięć.
 • Masz możliwość zmiany IP na jeden z kilku tysięcy adresów, które są w posiadaniu dostawcy usługi VPN.
 • Możesz korzystać z polskiego IP ukrywając prawdziwy adres. Dzięki lokalizacji serwerów w Polsce nie będziesz spowalniać swojego połączenia z siecią przez łączenie się z zagranicznymi serwerami.
 • VPN pozwala zmienić IP i odblokować filmy i seriale niedostępne w Twoim kraju na platformach ze streamingiem, VOD i telewizji online.
 • Możesz szybko przełączać pomiędzy różnymi lokalizacjami i adresami IP – w jednej chwili jesteś w USA, a za moment w Niemczech.
 • Przy pomocy jednego abonamentu VPN można zmieniać IP na telefonie, komputerze, tablecie, urządzeniach takich jak smart TV oraz skonfigurować je na routerze.
 • Oprócz możliwości zmiany adres IP, przy pomocy VPN będziesz również chronić swoją prywatność w sieci i zabezpieczysz połączenie z internetem.
 • Użycie VPN pozwala na ukrycie tego, co robisz w sieci przed wzrokiem dostawcy internetu.

Zmiana IP za pomocą VPN – poradnik krok po kroku

Teraz pokażemy krok po kroku jak zmienić adres IP za pomocą VPN, z dokładnym opisem poszczególnych etapów. Zajmie to nie więcej niż 5 minut i poradzi sobie z tym każdy, nawet początkujący użytkownik sieci. Nie jest potrzebna wiedza i umiejętności informatyczne. Pokażemy jak zmienić IP za pomocą NordVPN, jednej z najlepszych usług w naszej ocenie.

Krok 1 – Wybór dostawcy, założenie konta i kupno usługi VPN

Pierwszy krok to wybór dostawcy sieci VPN. Przejrzyj oferty, porównaj ceny i możliwości i wybierz taką usługę, która najlepiej trafi w Twoje potrzeby.

Mając wybranego dostawcę, musisz wybrać plan abonamentowy. Najwięcej można zaoszczędzić kupując abonament VPN na dłuższy okres (rok i więcej). Pamiętaj, że w każdym planie jest też możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Wybór planu abonamentu
Wybór planu w NordVPN

Rejestracji konta wymaga podania jedynie adresu e-mail. Wystarczy go wprowadzić w odpowiednim polu. Trzeba też wybrać sposób płatności, zazwyczaj jest kilka opcji jak przelew, płatność kartą, PayPal, kryptowaluty i alternatywne systemy płatności.

Rejestracja konta NordVPN

Następnie wystarczy wszystko potwierdzić i dokonać płatności. Nastąpi przekierowanie na stronę, z której będzie można pobrać program do zmiany IP, a na adres e-email przyjdzie potwierdzenie i wszystkie dane do aktywacji.

Krok 2 – Pobranie programu do zmiany IP komputera – klienta VPN

Kolejnym krokiem jest pobranie programu do zmiany IP na swój komputer (klienta VPN). Po dokonaniu płatności zostaniemy przekierowani na stronę z linkami do jego ściągnięcia. Klikamy w link do programu na swój system operacyjny. Są specjalne aplikacje na Windowsa, macOSa i Linuxa oraz urządzenia mobilne.

Pobieranie programu do zmiany IP
Pobieranie program do zmiany IP

Krok 3 – Instalacja i uruchomienie aplikacji VPN

Otwórz pobrany plik i uruchom instalator. Program VPN instaluje się tak samo jak wszystkie inne aplikacje komputerowe. System może zapytać o specjalne uprawnienia dla aplikacji związane z działaniem sieci, na które trzeba wyrazić zgodę.

Po uruchomieniu klienta VPN, trzeba się w nim jeszcze zalogować na swoje konto. Spowoduje to aktywację programu.

NordVPN logowanie
Logowanie się do aplikacji

Krok 4 – Wybór lokalizacji serwera VPN

Już prawie koniec. Po zalogowaniu się na konto będziesz mieć możliwość wyboru lokalizacji serwera VPN, przez którą komputer będzie się łączyć z siecią. Przejrzyj lokalizację i wybierz taką, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Jeżeli zależy Ci na największej szybkości i niskim pingu, to staraj się wybrać serwer, który będzie położony możliwie blisko geograficznie.

Zmiana IP przy pomocy programu NordVPN
Zmiana IP przy pomocy NordVPN

Krok 5 – nawiązanie połączenia z serwerem VPN

Po wybraniu lokalizacji (np. Polski, Niemiec, Francji czy USA) połącz się z serwerem klikając na nazwę kraju lub przycisk „Connect”. Po kilku chwilach połączenie zostanie nawiązane i zmieni się Twój adres IP. Klikając na trzy kropki przy każdym z wymienionych państw w aplikacji NordVPN możesz wybrać konkretny serwer.

I gotowe, udało Ci się zmienić IP komputera! W ten sposób można bez problemu zmienić IP na amerykańskie, niemieckie, polskie, czeskie lub brytyjskie. Jest w tym pełna dowolność i ogromny wybór.

Krok 6 – Sprawdzenie swojego adresu IP

Jeżeli nie masz pewności czy wszytko poszło prawidłowo, to możesz sprawdzić swoje IP. Jest to proste i można to zrobić na naprawdę bardzo wiele sposobów. Jedną z nich jest skorzystanie z naszego narzędzia do sprawdzenia swojego IP.

Inny sposób to wpisanie w wyszukiwarce internetowej „mój adres IP” lub „my IP”. Wchodząc na dowolną stronę, która wyświetli się w wynikach wyszukiwania można będzie zobaczyć swoje aktualne IP oraz jego geolokalizację, czyli miejsce na mapie do którego jest przypisany w globalnych bazach (kraj, miasto, a nawet ulica).

Zmiana IP – co daje w praktyce?

Z pewnością możesz się zastanawiać, co w praktyce daje zmiana adresu IP i czy warto to robić zamiast korzystania z adresu, który przyznaje dostawca sieci. Postaramy się krótko przedstawić wszystkie korzyści ze zmiany IP:

 • Omijanie blokad regionalnych – są strony internetowe oraz usługi sieciowe, które są dostępne tylko dla osób posiadających adresy IP z wybranych państw. Bez adresu IP z odpowiedniej lokalizacji, użytkownik który będzie próbował na nie wejść zobaczy komunikat, że materiał jest niedostępny w jego kraju.
 • Ochrona prywatności w sieci – zmiana IP to najprostszy sposób na ukrycie prawdziwego adresu IP (tego, który otrzymuje się od dostawcy internetu) i tym samym ochronę przed namierzeniem i śledzeniem w Internecie. Dzięki temu możesz swobodnie wypowiadać się z sieci i korzystać z jej dobrodziejstw bez obaw, że komuś coś się nie spodoba i będzie chciał Ci robić problemy.
 • Blokada IP (ban) – banowanie czyli blokowanie adresów IP w grach komputerowych, na stronach internetowych i w wielu innych usługach sieciowych to popularna metoda na ograniczenie do nich dostępu różnym osobom. Bardzo często dotyka to zupełnie niewinne osoby, które mają tego pecha, że dzielą jedno IP z innymi. W ten sposób można ominąć bana na adres IP.
 • Dostęp do polskich treści – wiele polskich materiałów (zwłaszcza wideo w serwisach ze streamingiem i VOD) jest zablokowanych dla osób które przebywają za granicą. Używając sieci VPN można uzyskać za granicą polski adres IP i korzystać z nich bez przeszkód z dowolnego miejsca na świecie. Można wtedy bez problemu oglądać polską telewizję online za granicą i inne platformy wideo w języku polskim.
 • Tańsze zakupy online – niektóre firmy oferują różne ceny na swoje produkty osobom z różnych państw. Bilety lotnicze, hotele czy wycieczki potrafią być sporo tańsze jeśli tylko połączysz się z siecią z innego państwa. Zmiana IP sprawia, że możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. W ten sposób możesz taniej kupić gry komputerowe, bilety lotnicze lub oprogramowanie. Popularne zastosowania to sieć VPN w Argentynie czy Turcji.
 • Ominięcie ograniczeń związanych z RODO (GDPR) – wiele amerykańskich serwisów zablokowało dostęp do swoich stron osobom z Unii Europejskiej po wejściu w życie RODO. W przypadku portali z USA, wystarczy że zmienisz IP na USA i bez problemu będziesz w stanie czytać wiadomości i artykuły z amerykańskiej prasy online.
 • Podgląd zagranicznego Internetu – jeżeli na co dzień zajmujesz się marketingiem lub reklamą w sieci, to zmieniając adres IP masz szansę zobaczyć jak wyglądają treści reklamowe w innych państwach. Z polskim IP mogą się one nie wyświetlać, gdyż są celowane tylko w osoby z poszczególnych państw. Korzystając z zagranicznego IP zobaczysz jak wygląda to z perspektywy osób mieszkających w innych państwach.

Jak zmienić IP ręcznie?

W każdym systemie operacyjnym jest możliwość ręcznej zmiany IP w ustawieniach sieciowych. Jeżeli dostawca internetu lub administrator sieci dostarczył Ci adres do ręcznego ustawienia, to z łatwością to zrobisz. Pokażemy jak to zrobić w zależności od posiadanego systemu operacyjnego.

Zmiana IP na Windowsie

Aby zmienić IP na komputerze z Windowsem, musisz wykonać te kroki:

 1. Kliknij na Start w lewym dolnym rogu ekranu, wpisz ustawienia a następnie wybierz opcję Ustawienia > Sieć & Internet.
 2. Kliknij opcję Wi-Fi > Zarządzaj znanymi sieciami lub Ethernet w zależności od sieci, dla której chcesz edytować ustawienia.
 3. Kliknij przycisk Edytuj obok Przypisanie adresu IP.
 4. W zakładce Edytuj ustawienia sieciowych adresów IP wybierz Ręcznie i włącz protokół (IPv4 lub IPv6) z którego chcesz korzystać.
 5. Uzupełnij pola Adres IP, Maska podsieci i Brama danymi otrzymanymi od dostawcy internetu.
 6. Jeżeli chcesz ustawić adresy serwerów DNS, to możesz je uzupełnić w polach Preferowany serwer DNS i Alternatywny serwer DNS.
 7. Kliknij Zapisz, aby zapisać zmiany.

Zmiana IP na Macu

Aby zmienić adres IP na Macu, należy wykonać następujące kroki:

 1. Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz opcję Ustawienia systemowe.
 2. Kliknij ikonę Sieć.
 3. Wybierz rodzaj połączenia, dla którego chcesz zmienić adres IP (np. Wi-Fi, Ethernet) z menu.
 4. Kliknij przycisk Szczegóły przy wybranym połączeniu, np. sieci Wi-Fi.
 5. Wybierz zakładkę TCP/IP.
 6. Zmodyfikuj ustawienia Konfiguruj IPv4 lub Konfiguruj IPv6 na Ręcznie.
 7. Wprowadź adres IP, maskę podsieci, adres bramy domyślnej (routera), z których chcesz korzystać.
 8. Kliknij przycisk OK, a następnie ponownie kliknij przycisk OK, aby zapisać zmiany.

Jak zmienić IP na Androidzie?

Aby zmienić adres IP na urządzeniu z systemem Android, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wejdź w Ustawienia i wybierz opcję Wi-Fi lub Sieć i połączenia (w zależności od wersji systemu Android).
 2. Wybierz sieć Wi-Fi, z którą jesteś aktualnie połączony i przytrzymaj ją.
 3. Wybierz opcję Edytuj sieć.
 4. Przewiń w dół i znajdź opcję Pokaż zaawansowane ustawienia.
 5. Wybierz opcję Ręczne dla ustawień IP.
 6. Wprowadź adres IP, maskę podsieci, adres bramy domyślnej, które chcesz użyć.
 7. Kliknij przycisk Zapisz aby zapisać zmiany.

W zależności od wersji systemu Android nazwy poszczególnych opcji i sekcji mogą się od siebie różnic.

Jak zmienić IP na iOS?

Aby zmienić adres IP na urządzeniu z systemem iOS, można postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wejdź w Ustawienia i wybierz opcję Wi-Fi.
 2. Wybierz sieć Wi-Fi, której ustawienia chcesz edytować, a następnie kliknij ikonę (i) po prawej stronie nazwy sieci.
 3. Przewiń w dół i znajdź opcję Adres IPv4.
 4. W polu Konfiguruj IP wybierz opcję Ręcznie.
 5. Wprowadź nowy adres IP, maskę podsieci i adres bramy domyślnej (routera), których chcesz użyć. Możesz znaleźć te informacje w dokumentacji dostawcy usługi internetowej.
 6. Kliknij przycisk Zachowaj, aby zapisać zmiany.

Pozostałe sposoby na zmianę IP komputera

Sieć VPN nie jest jedynym sposobem na zmianę IP komputera. Oprócz tego jest jeszcze kilka innych prostych metod, za pomocą których można to zrobić. Krótko je opiszemy i omówimy jakie mają zalety oraz wady.

Zmiana IP za pomocą proxy

Serwer proxy działa podobnie jak VPN, ale ma znacznie mniejsze możliwości i liczne wady. Serwer proxy pośredniczy w komunikacji sieciowej, ale nie szyfruje połączenia i nie chroni prywatności. Przesyłane dane są widoczne, a stopień bezpieczeństwa jest o wiele niższy niż w przypadku serwera VPN. Połączenie z serwerem proxy ogranicza się zazwyczaj tylko do przeglądarki internetowej i nie zawsze da się zmienić za jego pomocą adres IP komputera.

Darmowe serwery proxy, które możesz znaleźć w sieci mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Bardzo często są udostępniane za darmo tylko dlatego, żeby ich właściciel mógł przechwytywać, podsłuchiwać i gromadzić dane na temat osób, które za ich pomocą nawiążą połączenie z siecią. Są formą pułapki na nieświadomych użytkowników.

Bezpiecznym rozwiązaniem są tylko proxy prywatne, które można kupić lub samodzielnie skonfigurować, a następnie ustawić w przeglądarce lub aplikacji. Ma to jednak sporą wadę. Za każdym razem gdy będziesz chciał skorzystać z innego adresu IP lub zmienić lokalizację będziesz musiał zdobyć i skonfigurować nowe proxy.

Serwery proxy mogą okazać się lepszym wyborem niż VPN wtedy, gdy potrzebujesz adresów IP z takich lokalizacji, w których ciężko znaleźć serwery VPN (np. z innych miast Polski niż Warszawa, gdyż to w niej zlokalizowana jest większość serwerów). Żeby używać serwera proxy wystarczą tylko dane dostępowe, nie jest potrzebne specjalne oprogramowanie.

Zmiana IP przy pomocy sieci Tor

Sieć Tor może większości kojarzyć się z hakerami i przestępcami. Jest to częściowo uzasadnione, gdyż ta grupa często korzysta z Tora do ukrycia swojej tożsamości w sieci. Ale nie tylko, bo Tor umożliwia również omijanie cenzury i anonimową komunikację w miejscach, gdzie internauta narażony jest na represje np. ze strony władz. Tor podobnie jak proxy nie jest idealnym narzędziem do zmiany IP, ale w pewnych sytuacjach się sprawdzi.

Podstawową wadą Tora jako narzędzia do zmiany IP jest brak kontroli nad lokalizacją, za pośrednictwem której będziesz łączyć się z internetem. Tor losowo przyznaje adresy IP i wybiera lokalizacje (co wiąże się też z wysokim stopniem ochrony prywatności tego narzędzia). Może być to dowolny kraj z całego świata.

Wiąże się z tym również dość wolne działanie usługi, gdyż nie ma gwarancji, że trafi się na szybkie, nieobciążone węzły sieci, które są położone blisko Twojej lokalizacji. Sporą wadą jest też ograniczenie w korzystaniu z Tora praktycznie tylko do specjalnej przeglądarki.

Mimo kilku wad, sieć Tor umożliwia zmianę IP za darmo. Jest to dobre rozwiązanie gdy chcemy zmienić aktualny adres IP i ukryć go przed innymi. Poza tym to świetne narzędzie do ochrony prywatności i anonimizacji, ale trzeba mieć pamiętać że nie sprawdzi się do wszystkich zastosowań. Przy pomocy Tora odpada streaming wideo z Netflixa, pobieranie torrentów czy po prostu codzienne, wygodne korzystanie z szybkiego połączenia z siecią.

Hotspot w telefonie jako źródło nowego adresu IP

Może na pierwszy rzut oka nie wydaje się to oczywiste, ale do zmiany IP możesz również użyć telefonu komórkowego, w którym jest dostęp do internetu mobilnego. Z większości współczesnych telefonów można zrobić mobilny router i udostępnić połączenie z siecią za pomocą WiFi. Dzięki temu możesz przyłączyć do niego komputer i korzystać na nim z adresu IP, który telefon dostał od dostawcy internetu mobilnego.

Oczywistą wadą tego rozwiązania jest to, że jesteśmy skazani na IP, który przydzielił dostawca sieci. Nie ma też możliwości zmiany kraju. Nie ukryje się w ten sposób swojego prawdziwego adresu i nie ochroni prywatności. Wadą jest również szybkie zużycie transferu, a internet mobilny ma bardzo często spore limity danych, które można przesłać każdego miesiąca.

Wykorzystanie publicznych sieci Wi-Fi do zmiany IP

Do mniej skutecznych, a przede wszystkim mało praktycznych sposobów na zmianę adresu IP należy użycie publicznych sieci Wi-Fi. Wystarczy znaleźć miejsce, w którym dostępna jest sieć Wi-Fi do publicznego korzystania i się z nią połączyć. Otrzymasz wtedy nowe IP, za pomocą którego będziemy widoczni w internecie.

To rozwiązanie ma więcej wad niż zalet, począwszy od wszystkich niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z korzystaniem z publicznych sieci Wi-Fi. Ale warto wiedzieć, że taki sposób istnieje.

Restart routera w celu uzyskania nowego IP

Jeżeli masz dynamiczne IP od dostawcy internetu (np. korzystasz z neostrady), to aby go zmienić możesz spróbować zrestartować router. Wystarczy wyłączyć router i uruchomić go ponownie. Gdy tylko nawiąże na nowo połączenie z siecią otrzymasz nowy adres IP. Będzie on jednak nadal przypisany do lokalizacji i kraju, w którym przebywasz.

Ten sposób zadziała tylko wtedy gdy masz zmienne IP i fizyczny dostęp do routera lub jego panelu administracyjnego.

Pytania i odpowiedzi

Jak szybko zmienić IP komputera?

Aby szybko zmienić IP komputera najlepiej jest skorzystać z usługi VPN. Korzystając z sieci VPN możesz uzyskać nowe IP przy pomocy specjalnego programu. Dzięki temu masz użycia nawet kilku tysięcy adresów IP do swobodnego i prywatnego poruszania się po sieci.

Jaki jest najlepszy program do zmiany IP?

Najlepszym program do zmiany IP komputera jest klient VPN. To aplikacja przy pomocy której można łączyć się z serwerami VPN z całego świata i uzyskać dostęp do tysięcy adresów IP. Pozwala na swobodną i wygodną zmianę adresu IP w ciągu kilku sekund.

Jak zmienić IP za darmo?

Aby zmienić IP za darmo można skorzystać z serwerów proxy, przeglądarki Tor, łącząc się przez darmowy VPN, użyć publicznych WiFi lub zrobić router z telefonu komórkowego i udostępniając internet. Każda z tych metod pozwala na mniej lub bardziej skuteczną zmianę adresu IP.

Druga opcja to ręczna zmiana IP w ustawieniach sieci jeżeli dostawca internetu dostarczył takie dane i umożliwia taką opcję.

Jak zmienić lokalizację komputera?

Aby zmienić lokalizację komputera na inny kraj lub miasto trzeba zmienić swój adres IP. Najlepiej w tym celu wykorzystać sieć VPN, dzięki której można wybierać z spośród tysięcy serwerów na całym świecie. Wystarczy zainstalować na komputerze specjalny program, który będzie umożliwiał łączenia się z wybranymi lokalizacjami.

Jak zmienić VPN?

Aby zmienić VPN należy otworzyć aplikację VPN i odszukać listę dostępnych serwerów. Następnie trzeba wybrać nową lokalizację – może to być inny kraj lub inny serwer w obrębie obecnej lokalizacji. Po wyborze wystarczy kliknąć Połącz (Connect) aby nawiązać połączenie i zmienić VPN.

Jak zmienić IP internetu?

Aby zmienić IP internetu należy wykorzystać jedno z narzędzi, które umożliwiają zmianę IP lub zmodyfikować ręcznie ustawienia połączenia sieciowego. Najlepszym sposobem na zmianę IP internetu jest skorzystanie z pomocy sieci VPN, która daje możliwość wyboru nawet spośród kilku tysięcy adresów IP.

Czy VPN zmienia IP?

Tak, VPN zmienia adres IP po nawiązaniu połączenia z serwerem VPN. Użytkownik korzystający z sieci VPN otrzymuje nowy adres IP, który jest taki sam, jak adres IP serwera VPN z którym jest aktualnie połączony. Prawdziwy adres IP jest ukryty i niewidoczny w internecie.