Jak zmienić IP na polskie? Sposoby na polskie IP za granicą w 2023

Polskie IP za granicą

Polskie IP może okazać się przydatne w bardzo wielu codziennych sytuacjach. A zwłaszcza gdy przebywa się w innych kraju, polskie IP za granicą pozwala na dostęp do wielu usług. Począwszy od dostępu do telewizji internetowej, przez polskie usługi świadczone online czy dostęp do polskojęzycznych treści w internecie. Bywa, że zmiana IP na polskie za granicą jest niezbędna żeby korzystać z niektórych serwisów. Polski adres IP przydaje się również wtedy, gdy na co dzień korzysta się z ochrony ze strony VPN i chce się uniknąć otrzymywania treści, przygotowanych dla innych państw i języków. Z tego artykułu dowiesz się jak zmienić IP na polskie.

Szukasz sposobu na polskie IP, ale nie chcesz czytać całego poradnika? Przy pomocy sieci VPN odNordVPN bez problemu zmienisz IP na polskie. Wystarczy zainstalować prosty program na komputerze, telefonie lub tablecie i połączyć się z serwerami NordVPN zlokalizowanymi w Polsce. Ofertę NordVPN możesz sprawdzić tutaj tutaj.

Co to jest polski adres IP?

Sam adres IP to nic innego jak identyfikator, dzięki któremu wszystkie urządzenia w sieci wiedzą gdzie mają przesyłać dane. Nie identyfikuje on jednoznacznie Twojego komputera, ale dzięki temu jak działa sieć pozwala trafić danym właśnie do Ciebie.

Polski adres IP to adres, którego geolokalizacją jest Polska. Oznacza to, że jest to adres IP, który jest powszechnie w sieci rozpoznawany jako należący do urządzenia znajdującego się w Polsce. Czyli to, że komputer, telefon, tablet, serwera lub router z tym konkretnym adresem IP fizycznie znajduje się w Polsce. Dzięki temu można stwierdzić, że użytkownik który wejdzie np. na stronę internetową mieszka w Polsce i prawdopodobnie mówi po polsku.

Po ustaleniu adresu IP można i identyfikacji kraju, z jakiego łączy się użytkownik można umożliwić mu dostęp do treści oraz zablokować dostęp do innych. Dlatego też osoby mające polskie IP mogą bez problemu korzystać z wszystkich polskich serwisów VOD i telewizji internetowej, wyświetlać treści chronione przez geoblokady, w sklepach internetowych płacić w złotówkach. I korzystać z szeregu innych aktywności online, które są dostępne tylko dla osób mieszkających w Polsce.

Łącząc z się z internetem za granicą masz adres IP tego kraju, w którym przebywasz w danym momencie. Dlatego wiele polskich stron internetowych może nie działać lub ograniczać dostępne materiały. Gdyż są skierowane tylko do osób mieszkających w Polsce. Na szczęście możesz bez problemu zmienić IP na polskie i cieszyć się swobodnym dostępem do wszystkich materiałów przeznaczonych dla Polaków!

Jak zmienić IP na polskie?

Do zmiany IP na polskie będziesz potrzebować VPN. Jeżeli nie wiesz co to jest, to tutaj możesz przeczytać co to jest VPN i jak działa. To właśnie dzięki VPN będąc za granicą przeniesiesz się wirtualnie do Polski. A jeżeli już jesteś w Polsce, to bez problemu ukryjesz swój prawdziwy adres IP, bez konieczności korzystania z zagranicznych serwerów.

Zawarte tutaj porady przydadzą Ci się w szczególności jeśli nie mieszkasz w Polsce. Za granicą daje to dostęp do tych usług, które normalnie są niedostępne. Dlatego polskie IP w UK, Norwegii, Niemczech, Holandii czy USA tak bardzo się przydaje. Są to w końcu kraje, do których wyjechała bardzo duża grupa naszych rodaków.

Obsługa i korzystanie z VPN jest bardzo prosta. Nie musisz znać się na komputerach czy mieć wiedzy technicznej. To nowoczesna usługa, której obsługa sprowadza się do zainstalowania aplikacji i kilku kliknięć. Wszystko zrobi za nas program więc nie trzeba martwić się o konfigurację i inne skomplikowane rzeczy.

Pokażemy jak to zrobić w kilku prostych krokach.

1. Wykup dostęp do serwera VPN

W pierwszej kolejności musisz mieć dostęp do usługi VPN. Do zmiany IP na polskie polecamy np. tutaj, który ma bardzo dużo serwerów w Polsce. A dokładniejszą instrukcję pokażemy na przykładzie innej dobrej usługi – ExpressVPN.

Kupno VPN jest proste i szybkie. Wystarczy wybrać ofertę, okres abonamentu i dokonać płatności. Pamiętaj, że większość firm, które oferują VPN zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy. Dzięki temu przez pewien czas od zakupu (najczęściej 30 dni) można bez ryzyka testować usługę.

2. Pobierz program do zmiany IP na polskie

Kolejny krok to pobranie odpowiedniej aplikacji, za pomocą której nawiążesz połączenie z polskim serwerem VPN i tym samym zmienisz IP. Po zakupie powinieneś zostać przekierowany na odpowiednią stronę, na której będą linki do ściągnięcia programu na Twoje urządzenie.

Pobieranie programu do zmiany IP na polskie ze strony ExpressVPN
Pobieranie VPN ze strony ExpressVPN

W przypadku urządzeń mobilnych zostanie otwarty sklep Play lub AppStore, z których pobierzesz programy.

3. Uruchom i zaloguj się

Zainstaluj pobrany program i go uruchom. Będziesz musiał się zalogować, żeby móc korzystać z wykupionego abonamentu na dostęp do serwerów VPN.

Aktywacja aplikacji ExpressVPN
Aktywacja ExpressVPN

Zalogujesz się przy pomocy nazwy użytkownika i hasła lub przy pomocy specjalnego kod aktywacyjnego. To już zależy od firmy, na której usługę się zdecydujesz.

4. Wybierz polski serwer i połącz się

W aplikacji VPN odszukaj lokalizację przez którą chcesz się łączyć z siecią. Wybierz tam Polskę i połącz się. W ciągu kilku sekund połączenie powinno być aktywne!

Wybór serwera z polskim adresem IP
Wybór serwera z polskim IP

5. Masz polskie IP – odblokowałeś dostęp do polski treści

I to tyle – to takie proste. W tym momencie masz polski adres IP i możesz swobodnie korzystać z sieci, nie martwiąc się o blokady regionalne oraz ograniczenia na każdym kroku. VPN ma wiele zastosowań, które będziesz z czasem stopniowo poznawać. Może okaże się, że oprócz pierwotnej potrzeby, która skłoniła Cię do szukania sposobu na zmianę IP na polskie poznasz również wiele innych.

Najlepsze VPN do zmiany IP na polskie w 2023

Poszukując w internecie firm oferujących VPN z polskim serwerem, trafisz na bardzo wiele ofert, w których czasami ciężko się połapać. Zwłaszcza, że najczęściej nie są one układane pod użytkownika z Polski, takiego który szuka programu do zmiany IP na polskie w konkretnym celu. Widoczne poniżej zestawienie to zbiór najlepszych w naszej ocenie firm, które oferują szybkie VPN z polskim IP. Sprawdzą się do wszystkich zastosowań, wszędzie tam gdzie bez polskiego adresu IP ani rusz. Czy to za granicą czy po prostu korzystając z ochrony VPN w Polsce.

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 69% zniżki i 3 miesiące gratis
od
3,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 86% zniżki i 3 miesiące gratis
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 200+ serwerów w 63 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 85% zniżki
od
2,08€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Decydując się na usługę od którejś z wymienionych powyżej firm będziesz mógł pobrać na swój komputer lub telefon specjalny program do zmiany IP na polskie. Klient VPN, bo o nim mowa umożliwi nawiązanie połączenia z polskim serwerem VPN. Oczywiście jeżeli zajdzie taka potrzeba, to możesz również skorzystać z szeregu serwerów w innych krajach – USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Holandii. Praktycznie nie ma ograniczeń.

Gdy już wykupisz usługę od wybranej firmy, to kolejnym krokiem będzie pobranie z jej strony programu, za pomocą którego zmienisz IP na polskie. Instalatory są dostępne na wszystkie popularne urządzenia i systemy operacyjne. Możesz z nich korzystać na telefonie, tablecie i komputerze z systemem:

 • Windows
 • Mac (OSX)
 • Linux
 • Android
 • iOS (iPhone i iPad)

Sama obsługa programu VPN jest bardzo prosta – uruchamiasz go i łączysz się z wybranym serwerem. W tym przypadku z polskim.

Polskie IP za granicą – zastosowania

Jeżeli zastanawiasz się do czego może się przydać polskie IP za granicą, to przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych zastosowań. Może podsunie to jakieś pomysły na dodatkowe wykorzystanie polskiego IP za granicą i nie tylko.

 • dostęp do telewizji po polsku oraz filmów i seriali w serwisach VOD
 • automatyczne wyświetlanie treści po polsku na stronach internetowych – zamiast konieczności ręcznego szukania i zmieniania języka za każdym razem
 • polskie ceny w złotówkach w sklepach internetowych, które mogą się okazać o wiele lepsze niż euro lub dolar
 • dostęp za granicą do polskich treści i usług internetowych, które dostępne są tylko dla osób przebywających w Polsce (np. ebooki, gazety, radio internetowe, podcasty i wiele innych)
 • zakupy w polskich sklepach, które wprowadziły blokadę dla osób będących za granicą
 • ominięcie automatycznego przekierowania i zmiany wersji językowej np. dla stron internetowych

Jak sprawdzić czy masz polskie IP?

Najszybciej możesz sprawdzić obecne IP wchodząc na dowolna stronę, która wyświetla adres IP użytkownika oraz dane na jego temat. Również w serwisie DobryVPN przygotowaliśmy takie narzędzie, tutaj możesz sprawdzić czy masz polskie IP. Gdy tylko wejdziesz pod podany link, to wyświetli Ci się Twój aktualny adres IP oraz dane na jego temat oraz mapka z lokalizacją. Są to dane, które są powszechnie dostępne na temat adresów IP w globalnych bazach danych. Dlatego każdorazowo gdy wejdziesz na jakąś stronę internetową, to jej właściciel może z dużą dokładnością określić nie tylko Twój kraj, ale również miasto, kod pocztowy i współrzędne geograficzne.

Jeżeli wyświetli się informacja, że kraj który został zidentyfikowany dla posiadanego przez Ciebie adresu IP to Polska, to oznacza to że wszystko się udało i masz polskie IP za granicą. I możesz korzystać z sieci i polskich treści w nieograniczony sposób. A co zrobić, gdy mimo użycia VPN wyświetla się inny kraj? Może się tak zdarzyć, jeżeli korzystać z niesprawdzonych usług. Wtedy spróbuj ponownie się połączyć z VPN, żeby program wybrał inny serwer, który zostanie poprawnie zidentyfikowany po IP jako polski.

Użycie VPN pozwala się przed tym zabezpieczyć i nie tylko ukryć prawdziwe IP, ale również przybliżoną lokalizację lub kraj (o ile skorzystasz z serwera w innym państwie).

Polskie IP za granicą za darmo – czy są jakieś sposoby?

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie jak zmienić IP na polskie za darmo. Za granicą i nie tylko. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż w pierwszej kolejności często sięgamy w sieci po darmowe rozwiązania. Niestety ze zmianą IP na polskie za darmo sprawa się nieco komplikuje. Wszystko przez to, że bezpieczne darmowe VPN nie udostępniają serwerów w Polsce, a inne rozwiązania nie są warte polecenia ze względu na ogromne ryzyko kradzieży i wycieku danych tych użytkowników, którzy zdecydują się na korzystanie z tego typu rozwiązań. Bezpłatne narzędzia do zmiany IP na polskie to proszenie się o utratę prywatności i bezpieczeństwa w sieci.

Co zrobić w sytuacji, gdy nie jest się pewnym czy VPN to właśnie to czego się potrzebuje? I gdy bierzesz pod uwagę tylko sposób darmowy na polskie IP za granicą? Wspomnieliśmy wcześniej, że wszystkie liczące się firmy dostarczające usługi VPN zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy. Dzięki temu można je bez ryzyka przetestować. Wystarczy, że opłacisz najtańszy abonament, sprawdzisz usługę i jeśli okaże się że to nie to – nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby zgłosić się do pomocy technicznej z prośbą o zwrot pieniędzy. W ten sposób można mieć polskie IP na darmowe testy przez 30 dni. Nic nie ryzykujesz.

Polskie IP – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jak zmienić IP na polskie?

Najłatwiej zmienić IP na polskie przy pomocy VPN. Dokładnie wyjaśniamy jak to zrobić w tym poradniku. Tłumaczymy dlaczego jest to aktualnie najlepszy sposób oraz jak to zrobić krok po kroku. Omawiany sposób sprawdzi się zarówno w przypadku osób mniej technicznych jak i doświadczonych użytkowników sieci.

Jak zmienić polskie IP za granicą za darmo?

Nie ma bezpiecznych sposobów na uzyskanie polskiego IP za granicą za darmo. Bezpłatne narzędzia narażają użytkowników na niebezpieczeństwa związane z utratą i wyciekiem danych i prywatnością. Można za to zawsze skorzystać z okresu próbnego w płatnych usługach VPN, w myśl którego w ciągu 30 dni można wystąpić o zwrot wpłaconych pieniędzy. Więc w tej sytuacji, można niejako przetestować usługę zapewniającą polskie IP za darmo.

Jaki jest najlepszy program do zmiany IP na polskie?

Najlepszym programem do zmiany IP na polskie jest VPN. Zarówno proxy jak i tor nie sprawdzą się tak dobrze jak VPN. Wiodące firmy oferujące dobry i sprawdzony VPN możesz znaleźć w tym artykule.

Jak zmienić IP w telefonie na polskie?

Wystarczy zainstalować w telefonie aplikację VPN z polskimi serwerami. Następnie po jej uruchomieniu trzeba wybrać polski serwer i się z nim połączyć. Gdy tylko połączenie zostanie nawiązane, to adres IP telefonu zmieni się automatycznie na polski. Działa to bez problemu na Androidzie i iOS.

Jak zmienić IP komputera na polskie?

Żeby mieć na komputerze polskie IP trzeba zainstalować program VPN. Przy jego pomocy będziesz mógł połączyć się z serwerem VPN zlokalizowanym w Polsce. Dzięki temu ukryjesz swój prawdziwy adres IP (np. za granicą) i będziesz posługiwać się w sieci adresem IP pochodzącym z polski.

Czy korzystanie z VPN do zmiany IP na polskie jest bezpieczne?

Tak, pod warunkiem że postawisz na sprawdzone firmy, które cieszą się nieposzlakowaną opinią i nie zarabiają na sprzedaży danych użytkowników. A tata sytuacja ma miejsce w przypadku darmowych VPN i metod na zmianę adresu IP na polski.

Czy z polskim IP za granicą można oglądać polskie filmy i seriale?

Tak, większość płatnych usług VPN które oferują polski adres IP pozwala na odblokowanie filmów i seriali w polskich serwisach VOD za granicą. Dzięki temu można oglądać telewizję w UK, Niemczech, Holandii czy Norwegii.