Jak zmienić IP na polskie? Polskie IP za granicą w 2024

Polskie IP za granicą

Polskie IP może okazać się przydatne w wielu codziennych sytuacjach, zwłaszcza gdy przebywasz za granicą. Zmiana IP na polskie umożliwia dostęp do wielu usług, takich jak telewizja internetowa, polskie serwisy online czy polskojęzyczne treści w internecie. Z tego poradnika dowiesz się, jak zmienić swoje IP na polskie, aby móc korzystać z polskich treści z dowolnego miejsca na świecie.

Szukasz sposobu na polskie IP, ale nie chcesz czytać całego poradnika? Przy pomocy sieci VPN odNordVPN bez problemu zmienisz swoje IP na polskie. Wystarczy zainstalować prosty program na komputerze, telefonie lub tablecie i połączyć się z serwerami NordVPN zlokalizowanymi w Polsce. Dzięki temu w kilka chwil zmienisz swoją lokalizację. Ofertę NordVPN możesz sprawdzić tutaj tutaj.

Jak zmienić IP na polskie?

Aby zmienić swój adres IP na polski, potrzebujesz dostępu do sieci VPN. Jeśli nie wiesz, czym jest VPN, możesz przeczytać o tym tutaj. VPN pozwala na zmianę lokalizacji na Polskę, nawet gdy przebywasz za granicą.

Korzystanie z VPN jest bardzo proste i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Wystarczy zainstalować aplikację VPN i wykonać kilka prostych kroków. Program automatycznie zajmie się konfiguracją, więc nie musisz martwić się o żadne skomplikowane ustawienia. Obsługa sprowadza się do kilku kliknięć, dzięki czemu nawet osoby nieznające się na komputerach poradzą sobie bez problemu.

Żeby zmienić IP na polskie należy wykonać następujące kroki:

1. Wykup dostęp do serwera VPN

W pierwszej kolejności musisz mieć dostęp do usługi VPN. Do zmiany IP na polskie polecamy tutaj, który ma bardzo dużo serwerów w Polsce. A dokładniejszą instrukcję pokażemy na przykładzie innej solidnej i sprawdzonej usługi – ExpressVPN. Pełną listę polecanych usług znajdziesz w dalszej części poradnika.

Kupno VPN jest proste i szybkie. Wystarczy wybrać ofertę, okres abonamentu i dokonać płatności. Pamiętaj, że większość firm, które oferują VPN zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy. Dzięki temu przez pewien czas od zakupu (najczęściej 30 dni) można bez ryzyka testować usługę.

2. Pobierz program do zmiany IP na polskie

Kolejny krok to pobranie aplikacji ze strony wybranego dostawcy VPN. Za jej pomocą nawiążesz połączenie z polskim serwerem VPN i w ten sposób zmienisz IP. Po kupnie abonamentu VPN zostaniesz przekierowany na odpowiednią stronę, na której będą dostępne linki do ściągnięcia programu na Twoje urządzenie.

Pobieranie programu do zmiany IP na polskie ze strony ExpressVPN
Pobieranie VPN ze strony ExpressVPN

W przypadku urządzeń mobilnych zostanie otwarty sklep Play lub AppStore, z których pobierzesz aplikacje.

3. Uruchom VPN i zaloguj się na swoje konto

Zainstaluj pobrany program i uruchom go. Będziesz musiał się zalogować, żeby móc korzystać z wykupionego abonamentu.

Aktywacja aplikacji ExpressVPN
Aktywacja ExpressVPN

Zalogujesz się przy pomocy nazwy użytkownika i hasła lub przy pomocy specjalnego kod aktywacyjnego. Zależy to od firmy, na której usługę się zdecydujesz.

4. Wybierz polski serwer i połącz się z nim

W aplikacji VPN odszukaj lokalizację przez którą chcesz się łączyć z siecią. Wybierz na liście Polskę i połącz się z serwerem. W ciągu kilku sekund połączenie powinno być aktywne!

Wybór serwera z polskim adresem IP
Wybór serwera z polskim IP

5. Poczekaj kilka sekund na połączenie

Nawiązywanie połączenia z serwerem VPN potrwa kilka sekund.

6. Gratulacje, masz polskie IP

Jeżeli wszystko przebiegło prawidłowo, to w tym momencie masz polski adres IP i możesz swobodnie korzystać z sieci, nie martwiąc się o blokady regionalne oraz ograniczenia na każdym kroku. VPN ma wiele zastosowań, które będziesz z czasem stopniowo poznawać.

Najlepsze sieci VPN do zmiany IP na polskie w 2024

Poszukując firm oferujących VPN z polskim serwerem, napotkasz wiele ofert, które mogą być trudne do porównania. Często nie są one dostosowane do potrzeb użytkowników z Polski, którzy szukają programu do zmiany IP na polskie w konkretnym celu. Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych firm, które naszym zdaniem oferują szybkie VPN z polskim IP. Sprawdzą się one we wszystkich sytuacjach, gdzie polski adres IP jest niezbędny, zarówno za granicą, jak i podczas korzystania z ochrony VPN w Polsce.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 71% zniżki i karta podarunkowa do Allegro do 150 zł
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 200+ serwerów w 63 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 85% zniżki
od
2,08€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Decydując się na usługę którejś z wymienionych powyżej firm, będziesz mógł pobrać specjalny program do zmiany IP na polskie na swój komputer lub telefon. Klient VPN, bo o nim mowa, umożliwi nawiązanie połączenia z polskim serwerem VPN. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz również skorzystać z serwerów w innych krajach, takich jak USA, Wielka Brytania, Niemcy czy Holandia. Praktycznie nie ma ograniczeń.

Po wykupieniu usługi od wybranej firmy, kolejnym krokiem będzie pobranie z jej strony programu, za pomocą którego zmienisz swoje IP na polskie. Instalatory są dostępne na wszystkie popularne urządzenia i systemy operacyjne, w tym:

 • Windows
 • macOS
 • Linux
 • Android
 • iOS (iPhone i iPad)

Obsługa programu VPN jest bardzo prosta. Wystarczy uruchomić aplikację i połączyć się z wybranym serwerem, w tym przypadku z polskim. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się dostępem do polskich treści i usług bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Czym tak właściwie jest polski adres IP?

Adres IP to identyfikator, dzięki któremu wszystkie urządzenia w sieci wiedzą, gdzie mają przesyłać dane. Choć nie identyfikuje on jednoznacznie Twojego komputera, pozwala trafić danym właśnie do Ciebie dzięki mechanizmowi działania sieci.

Polski adres IP to adres, którego geolokalizacja wskazuje na Polskę. Oznacza to, że jest to adres IP powszechnie rozpoznawany w sieci jako należący do urządzenia znajdującego się w Polsce. Może to być komputer, telefon, tablet, serwer lub router. Dzięki temu można stwierdzić, że użytkownik korzystający z tego adresu IP prawdopodobnie mieszka w Polsce i mówi po polsku.

Po ustaleniu adresu IP i identyfikacji kraju, z którego łączy się użytkownik, można umożliwić mu dostęp do określonych treści oraz zablokować dostęp do innych. Dlatego osoby z polskim IP mogą bez problemu korzystać z polskich serwisów VOD i telewizji internetowej, wyświetlać treści chronione geoblokadami, płacić w złotówkach w sklepach internetowych i korzystać z innych aktywności online dostępnych tylko dla osób mieszkających w Polsce.

Łącząc się z internetem za granicą, masz adres IP kraju, w którym przebywasz. W rezultacie wiele polskich stron internetowych może nie działać lub ograniczać dostępne materiały, ponieważ są skierowane wyłącznie do osób mieszkających w Polsce. Na szczęście możesz łatwo zmienić IP na polskie, aby cieszyć się swobodnym dostępem do wszystkich treści przeznaczonych dla Polaków.

Polskie IP za granicą – zastosowania

Jeżeli zastanawiasz się, do czego może się przydać polskie IP za granicą, przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych zastosowań. Może podsunie to jakieś pomysły na dodatkowe wykorzystanie polskiego IP zarówno za granicą, jak i w Polsce.

 • Dostęp do polskiej telewizji oraz filmów i seriali w serwisach VOD – Oglądanie polskich kanałów telewizyjnych oraz filmów i seriali na platformach takich jak TVP VOD, Player.pl, czy Polsat Box Go.
 • Automatyczne wyświetlanie treści po polsku na stronach internetowych – Unikanie konieczności ręcznego wyszukiwania i zmieniania języka na polski za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę internetową.
 • Polskie ceny w złotówkach w sklepach internetowych – Korzystanie z niższych cen w złotówkach, które mogą być korzystniejsze niż ceny w euro czy dolarach.
 • Dostęp do polskich treści i usług internetowych za granicą – Korzystanie z polskich treści i usług, które są dostępne tylko dla osób przebywających w Polsce, takich jak e-booki, gazety, radio internetowe, podcasty i wiele innych.
 • Zakupy w polskich sklepach internetowych – Unikanie blokad dla osób przebywających za granicą i robienie zakupów w polskich sklepach internetowych.
 • Ominięcie automatycznego przekierowania i zmiany wersji językowej – Zapobieganie automatycznemu przekierowaniu na wersję językową strony internetowej kraju, w którym się znajdujesz i utrzymanie wersji polskiej.
 • Dostęp do polskich usług bankowych i finansowych – Logowanie się do polskich banków i korzystanie z usług finansowych, które mogą być ograniczone dla użytkowników z zagranicznym IP.
 • Streaming polskich transmisji sportowych – Oglądanie polskich transmisji sportowych, które mogą być dostępne tylko dla użytkowników z polskim IP.
 • Dostęp do polskich serwerów gier online – Łączenie się z polskimi serwerami gier online, co może zapewnić lepszą jakość połączenia i niższe opóźnienia.

Jak sprawdzić czy masz polskie IP?

Najszybciej możesz sprawdzić swoje obecne IP, wchodząc na dowolną stronę, która wyświetla adres IP użytkownika oraz dane na jego temat. W naszym serwisie DobryVPN przygotowaliśmy takie narzędzie – tutaj możesz sprawdzić, czy masz polskie IP. Gdy tylko wejdziesz pod podany link, zobaczysz swój aktualny adres IP oraz informacje o nim, w tym mapkę z lokalizacją.

Są to dane powszechnie dostępne w globalnych bazach danych, dlatego każdorazowo, gdy odwiedzasz jakąś stronę internetową, jej właściciel może z dużą dokładnością określić nie tylko Twój kraj, ale również miasto, kod pocztowy i współrzędne geograficzne.

Jeśli zobaczysz informację, że kraj zidentyfikowany dla Twojego adresu IP to Polska, oznacza to, że udało Ci się uzyskać polskie IP za granicą. Dzięki temu możesz korzystać z polskich treści w sieci bez ograniczeń. Co zrobić, gdy mimo użycia VPN wyświetla się inny kraj? Może się tak zdarzyć, jeśli korzystasz z niesprawdzonych usług VPN. W takim przypadku spróbuj ponownie połączyć się z VPN, aby program wybrał inny serwer, który zostanie poprawnie zidentyfikowany jako polski.

Korzystanie z VPN pozwala zabezpieczyć się przed ujawnieniem prawdziwego IP oraz przybliżonej lokalizacji lub kraju (jeśli skorzystasz z serwera w innym państwie). Dzięki temu możesz cieszyć się większą prywatnością i dostępem do treści przeznaczonych dla użytkowników z wybranego regionu.

Polskie IP za granicą za darmo

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak zmienić IP na polskie za darmo. Jest to zrozumiałe, gdyż często w pierwszej kolejności sięgamy po darmowe rozwiązania. Niestety, w przypadku zmiany IP na polskie za darmo, sprawa się komplikuje.

Bezpieczne darmowe VPN nie udostępniają serwerów w Polsce, a inne rozwiązania nie są warte polecenia ze względu na ogromne ryzyko kradzieży i wycieku danych użytkowników. Bezpłatne narzędzia do zmiany IP na polskie to proszenie się o utratę prywatności i bezpieczeństwa w sieci.

Co zrobić w sytuacji, gdy nie jesteś pewny, czy VPN to właśnie to, czego potrzebujesz, i gdy bierzesz pod uwagę tylko darmowy sposób na polskie IP za granicą? Wspomnieliśmy wcześniej, że wszystkie liczące się firmy dostarczające usługi VPN zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy.

Dzięki temu można je bez ryzyka przetestować. Wystarczy, że opłacisz najtańszy abonament, sprawdzisz usługę i jeśli okaże się, że to nie to – możesz zgłosić się do pomocy technicznej z prośbą o zwrot pieniędzy. W ten sposób można mieć polskie IP na darmowe testy przez 30 dni. Nic nie ryzykujesz.

Pytania i odpowiedzi

Jak zmienić IP na polskie?

NAby zmienić IP na polskie, najprostszym sposobem jest skorzystanie z usługi VPN. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację VPN, a następnie wybrać serwer zlokalizowany w Polsce. Po nawiązaniu połączenia, Twoje IP zostanie zmienione na polskie, co umożliwi dostęp do polskich treści i usług online.

Jak zmienić polskie IP za granicą za darmo?

Nie ma bezpiecznych sposobów na uzyskanie polskiego IP za granicą za darmo. Bezpłatne narzędzia narażają użytkowników na niebezpieczeństwa związane z utratą danych i naruszeniem prywatności. Zamiast tego można skorzystać z okresu próbnego oferowanego przez płatne usługi VPN, które umożliwiają zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni. W ten sposób można przetestować usługę zapewniającą polskie IP bez ponoszenia ryzyka.

Jaki jest najlepszy program do zmiany IP na polskie?

Najlepszym programem do zmiany IP na polskie jest VPN. Zarówno proxy jak i sieć nie sprawdzą się tak dobrze jak VPN. Wiodące firmy, które oferują szybkie serwery VPN zlokalizowane w Polsce to m.in. NordVPN, Surfshark i ExpressVPN.

Jak zmienić IP na polskie w telefonie?

Wystarczy zainstalować aplikację VPN z polskimi serwerami na telefonie. Po jej uruchomieniu należy wybrać polski serwer i połączyć się z nim. Gdy połączenie zostanie nawiązane, adres IP telefonu automatycznie zmieni się na polski. Metoda ta działa bez problemu zarówno na Androidzie jak i na iPhonie.

Jak zmienić IP komputera na polskie?

Aby uzyskać polskie IP na komputerze, wystarczy zainstalować program VPN. Dzięki niemu będziesz mógł połączyć się z serwerem VPN zlokalizowanym w Polsce. W ten sposób ukryjesz swój prawdziwy adres IP (np. za granicą) i będziesz posługiwać się w sieci adresem IP pochodzącym z Polski.

Jakie są polskie adresy IP?

Polskie adresy IP to unikalne identyfikatory przypisane urządzeniom znajdującym się w Polsce lub połączonym z serwerami zlokalizowanymi w Polsce. Są one rozpoznawane w sieci jako pochodzące z polskiej geolokalizacji, co umożliwia dostęp do treści i usług dostępnych wyłącznie w Polsce. Można je dokładnie zidentyfikować korzystając z bazy danych geolokalizacyjnych na temat adresów IP.