Recenzja PrivateVPN 2024

PrivateVPN

Decydując się na VPN od PrivateVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 53 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 6 urządzeniach jednocześnie. PrivateVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

PrivateVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

PrivateVPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • IKEv2
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w PrivateVPN protokołów znajdziemy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

PrivateVPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka PrivateVPN jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za PrivateVPN to Szwecja, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

W chwili obecnej PrivateVPN posiada serwery VPN w 53 krajach. Jest to dość dużo dostępnych lokalizacji na tle konkurencyjnych usług. PrivateVPN w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w PrivateVPN znajdują się w Europie, Ameryce, Australii, Afryce oraz Azji.

W PrivateVPN można wybrać spośród 2 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament 3 letni, czyli 36 miesięcy korzystania z PrivateVPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 2,00 USD, co da cenę niższą o 64% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w PrivateVPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na PrivateVPN mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od PrivateVPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.