Polski Netflix za granicą – jak oglądać w 2024 roku?

Polski Netflix za granicą

Filmy i seriale dostępne na Netflixie są uzależnione od kraju, w którym się aktualnie przebywa. Wynika to z licencji i sprawia, że Netflix za granicą może mieć dostępne zupełnie inne produkcje niż w Polsce. A filmy i seriale mogą być pozbawione polskiego lektora i napisów. Na szczęście jest na to skuteczny sposób, wystarczy zmienić swoją lokalizację (w sposób wirtualny) – na Polskę. W tym poradniku pokażemy jak oglądać polskiego Netflixa za granicą, dzięki czemu polskie filmy i seriale będą dostępne niezależnie od miejsca pobytu.

Polskiego Netflixa za granicą można oglądać przy pomocy NordVPN. Ta sieć VPN świetnie radzi sobie z odblokowaniem dostępu do Netflixa po polsku z UK, Niemiec, USA i dowolnego miejsca na świecie. Dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, z NordVPN można korzystać bez ryzyka. Ofertę NordVPN możesz sprawdzić tutaj.

Dlaczego polski Netflix za granicą nie działa?

Brak dostępu do polskiego Netflixa za granicą jest spowodowany blokadami regionalnymi, które ta platforma musi stosować zgodnie z podpisanymi umowami i licencjami. To one regulują dostępność filmów i seriali w różnych krajach. I to dlatego dostęp do wielu popularnych produkcji dostępnych na Netflixie jest uzależniony od kraju, z jakiego użytkownik łączy się z serwisem. Właśnie z tego powodu Netflix blokuje dostęp do wielu polskich filmów i seriali za granicą i wyświetla tylko te treści, które są lokalnie dostępne.

Jest to dość uciążliwe zarówno dla podróżujących jak i dla osób, które na stałe wyjechały do innych państw. A jednocześnie chcą czasem obejrzeć polskie seriale lub filmy albo zagraniczne produkcje – z napisami lub polskim lektorem. Najmocniej dotyka to bez wątpienia Polaków, którzy na stałe przeprowadzili się do innych państw jak UK, Niemcy, Norwegia, Dania, USA czy Holandia.

Na szczęście jest na to sposób i za pomocą prostego narzędzia bez problemu można zmienić swoją lokalizację na Polskę.

Jak oglądać Netflix Polska za granicą?

Netflix wie z jakiego kraju łączy się każdy użytkownik, gdyż sprawdza jego adres IP. Po adresie IP jest w stanie określić geolokalizację użytkownika z dokładnością do kodu pocztowego. Dlatego jeżeli ktoś próbuje oglądać Netflix po polsku w Niemczech, to zamiast polskiej oferty zostanie mu wyświetlona oferta przygotowana dla mieszkańców Niemiec. Żeby oglądać Netflixa za granicą trzeba zmienić swoją lokalizację.

W tej sytuacji, każdy zadaje sobie pytania – jak zmienić swoją lokalizację i jak oglądać polskiego Netflixa za granicą?

Aby oglądać polskiego Netflixa za granicą trzeba zmienić swój adres IP na polski, a najłatwiej jest to zrobić przy pomocy usługi VPN. Na komputerze, telefonie lub routerze instaluje się specjalną aplikację, następnie wybiera się w niej Polskę i nawiązuje połączenie ze specjalnym serwerem.

Po paru sekundach, gdy połączenie zostanie nawiązane, otrzymujemy całkowicie nowe, polskie IP. Od tego momentu serwisy streamingowe takie jak Netflix będą „myśleć”, że w rzeczywistości przebywamy w Polsce.

Takie rozwiązanie jest stosowane na dużą skalę przez wielu użytkowników i Netflix o tym wie. Stara się ograniczać to zjawisko, więc tylko niektóre sieci VPN skutecznie radzą sobie z zapewnieniem dostępu do polskiej biblioteki Netflixa.

Najlepsze sieci VPN do oglądania polskiego Netflixa za granicą w 2024

Poniżej znajdziesz sieci VPN z szybkimi serwerami w Polsce. W naszych testach najlepiej wypadł NordVPN, który pozwolił na dostęp do polskiego Netflixa podczas pobytu w innym kraju bez żadnych problemów. Równie dobrze radzi sobie Surfshark, który także ma wysoką skuteczność.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Opisani tutaj dostawcy sieci VPN do Netflixa oferują szybkie serwery zlokalizowane w Polsce oraz 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że przez 30 dni można korzystać i testować usługę, a jeżeli coś nie będzie działać bo np. Netflix zablokuje wszystkie serwery to pieniądze zostaną zwrócone – bez zadawania pytań. Warto mieć to na uwadze, bo Netflix może w każdej chwili zablokować lub ograniczyć dostęp za pośrednictwem VPN.

Sieci VPN również skutecznie zapewniają dostęp do amerykańskiego Netflixa, który ma dwukrotnie większą bazę materiałów wideo niż jego polski odpowiednik. Dlatego nawet jeśli nagle polska oferta przestanie być dostępna, to bez problemu uzyskamy dostęp do amerykańskiej biblioteki.

W ten sposób można odblokować filmy i seriale polskiej produkcji na Netflixie podczas podróży i pobytu w innych państwach. A także dostęp do innych platform w języku polskim jak Player, Polsat, HBO czy Disney.

Niestety darmowe sieci VPN nie radzą sobie z odblokowaniem dostępu do streamingu. Zabezpieczenia Netflixa są na tyle skuteczne, że wyłącznie płatne usługi umożliwiają dostęp do streamingu filmów i seriali z różnych części globu.

Polski Netflix za granicą krok po kroku

Do oglądania polskiego Netflixa za granicą trzeba skorzystać z VPN i zmienić IP na polskie. Teraz pokażemy jak to zrobić krok po kroku na przykładzie NordVPN. W podobny sposób odbywa się to na komputerze i telefonie.

1. Założenie konta i kupno usługi u dostawcy VPN

Pierwszy krok to wybór dostawcy usługi i wykupienie abonamentu. Trzeba wybrać okres, przez jaki planujemy korzystać z abonamentu na VPN. Mamy 30 dni na testy bez ryzyka dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy.

Wybór planu abonamentu VPN
Wybór okresu abonamentu – im dłuższy, tym lepsza cena

Należy również podać adres e-mail, na który przyjdą dane dostępowe do usługi. Zapłacić można przy pomocy polskich przelewów, karty, PayPala, kryptowalut i kilku innych metod płatności.

Adres e-mail i sposoby płatności
Podanie adresu e-mail jest niezbędne, żeby otrzymać dane dostępowe do sieci VPN

2. Pobranie aplikacji VPN

Następnie ze strony dostawcy VPN trzeba pobrać aplikację za pomocą której będziemy łączyć się z serwerem. W przypadku aplikacji na komputer po kliknięciu w link rozpocznie się pobieranie aplikacji. W przypadku urządzeń mobilnych – nastąpi przekierowanie do AppStore lub sklepu Play Google.

Pobieranie aplikacji VPN
Pobieranie aplikacji VPN

3. Instalacja i uruchomienie VPN

Po zainstalowaniu aplikacji trzeba ją aktywować. W przypadku NordVPN trzeba najpierw zalogować się na swoje konto przez stronę internetową. Następnie w pobranej na komputer aplikacji trzeba kliknąć na przycisk zaloguj. Zostaniemy przeniesieni na specjalną stronę w przeglądarce, która zapyta czy ma otworzyć i aktywować aplikację. Zgadzamy się i wszystko gotowe.

logowanie aktywacja nordvpn
Logowanie i aktywacja odbywa się przez stronę internetową.

4. Nawiązanie połączenia z polskim serwerem

Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać Polskę z listy dostępnych lokalizacji. Klikając na nazwę kraju lub oznaczenie na mapie aplikacja połączy się z najlepszym według niej serwerem.

NordVPN pozwala na wybór serwera z listy. Klikając na trzy kropki przy nazwie kraju wyświetli się lista wszystkich dostępnych serwerów w Polsce. Można dzięki temu ręcznie wybrać serwer za pomocą którego chcemy się łączyć z siecią. Jest to przydatne gdy okaże się, że Netflix blokuje polskie serwery sugerowane przez aplikację.

Wybór polskiego serwera
Wybór polskiego serwera do oglądania Netflixa

5. Uruchomienie Netflixa

Gotowe! Teraz mamy polskie IP poza krajem i możemy uruchomić Netflixa. Wszystko powinno działać bez problemu i na liście powinny widnieć polskojęzyczne filmy i seriale. W tym momencie można też ustawić język polski na Netflixie, żeby korzystać z napisów lub lektora po polsku dla produkcji z innych państw.

Jeśli natomiast pojawią się problemy lub komunikat o wykryciu VPN, to trzeba spróbować połączenia za pośrednictwem innego serwera. Jak wspominaliśmy, Netflix regularnie blokuje adresy IP firm dostarczających usługi VPN.

Netflix Polska z NordVPN 2021
Netflix Polska działający z NordVPN w 2024 roku

Każda firma dostarczająca VPN ma nieco inaczej zaprojektowaną aplikację, ale ogólna idea jest podobna. Jeżeli okaże się, że polski serwer który wybraliśmy jest zablokowany – należy się rozłączyć i spróbować połączyć się ponownie. Może się również zdarzyć, że Netflix rozpozna nasze IP jako inne niż polskie, wtedy również trzeba próbować z innym serwerem. Wystarczy w tym celu odświeżyć połączenie.

A co jeśli sieć VPN nie będzie działać? Trzeba się z tym niestety liczyć. Może się zdarzyć, że nawet dzień po aktualizacji tego artykułu Netflix zablokuje wszystkie polskie adresy IP serwerów firm świadczących VPN. Wtedy nie pozostaje nic innego jak spróbować skorzystać z usług innej firmy lub wystąpić o zwrot pieniędzy.

Czy Netflix blokuje dostęp przez VPN?

Zdarza się, że Netflix wykrywa korzystanie z sieci VPN i blokuje adresy IP serwerów. Firma aktywnie walczy z obchodzeniem blokad geograficznych przy pomocy VPN. Więc możliwa jest sytuacja, w której otrzymamy komunikat o błędzie i wykryciu korzystania z narzędzi do obchodzenia blokad.

Innym sygnałem, że coś jest nie tak jest sytuacja, w której pomimo połączenia za pomocą VPN z polskim adresem IP nie widać polskich filmów i seriali. Lub brakuje polskiego języka lub lektora do wyboru przy obcojęzycznych materiałach. Może to oznaczać, że Netflix wykrył korzystanie z VPN i wyświetla nam tylko te filmy i seriale, do których ma pełne prawa (np. własne produkcje).

Najlepsze firmy dostarczające usługi VPN wciąż sobie z zapewnianiem dostępu do Netflixa, ale trzeba mieć świadomość, że w każdej chwili może to się zmienić.

Netflix Polska – jakie filmy i seriale można oglądać?

Oprócz obcojęzycznych materiałów, które można oglądać z polskim lektorem lub napisami, Netflix ma w swojej bibliotece setki polskich filmów, seriali i programów. Baza systematycznie się powiększa i z pewnością starczy na wiele wieczorów.

Polskie filmy i seriale dostępne na Netflixie
Baza polskich filmów i seriali w Netflixie

Polskie filmy na Netflixie, które można znaleźć w bibliotece serwisu to m.in.:

 • 365 dni
 • 365 dni 2 (365 dni: Ten Dzień)
 • Bad Boy
 • Botoks
 • Boże ciało
 • Córka trenera
 • Drogówka
 • Erotica 2022
 • Gierek
 • Jak zostałem gangsterem
 • Jak pokochałam gangstera
 • Katyń
 • Kler
 • Kobiety mafii
 • Lejdis
 • Najmro. Kocha, kradnie, szanuje
 • Pilecki
 • Pitbull
 • Planeta singli
 • Pokot
 • Polityka
 • Polskie gówno
 • Służby specjalne
 • W lesie dziś nie zaśnie nikt
 • Zenek

Polskie seriale na Netflixie, które można obejrzeć to m.in.:

 • 1920. Wojna i miłość
 • Dziewczyny ze Lwowa
 • Krakowskie potwory
 • O mnie się nie martw
 • Rojst
 • Sanatorium miłości
 • W głębi lasu
 • Wojenne dziewczyny
 • Zbrodnia
 • Znaki

To zaledwie tylko część oferty Netflixa jeśli chodzi o produkcje pochodzących z Polski. Oczywiście jak się można domyślać, w większości są one niedostępne za granicą. Przebywając w UK, Niemczech, Holandii, Norwegii lub innym kraju mogą się nie wyświetlić w wyszukiwarce Netflixa. Możesz nawet nie mieć możliwości sprawdzenia tego, czy są one normalnie dostępne w serwisie dla użytkowników z polskim IP.

Dlatego nie obejdzie się bez zmiany IP, żeby uzyskać do nich dostęp i móc je oglądać za granicą. Jeżeli nie widzisz tych filmów i seriali pomimo połączenia się z polskim serwerem przez VPN, to oznacza to, że Netflix go wykrywa i częściowo blokuje. Tak też się zdarza – wyświetlana jest tylko część oferty.

Polski Netflix za granicą – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czy polski Netflix działa za granicą?

Tak, ale po zastosowaniu odpowiedniego narzędzia. Netflix działa za granicą, ale zobaczymy tam tylko filmy i seriale które dostępne są w kraju, w którym aktualnie się znajdujemy. Żeby oglądać materiały dostępne na polskim Netflixie za granicą trzeba zmienić swój adres IP na polski za pomocą usługi VPN. Pozwoli to na wirtualną zmianę lokalizacji i sprawi, że Netflix będzie myślał że jesteśmy w Polsce.

Jak oglądać Netflixa po polsku za granicą?

Żeby oglądać Netflix Polska za granicą trzeba zmienić swoją lokalizację na Polskę za pomocą usługi VPN. Dzięki niej uzyskamy polski adres IP i ominiemy blokady regionalne nakładane przez Netflixa. Pozwoli to na oglądanie polskich filmów i seriali z dowolnego miejsca na świecie.

Jak oglądać polskie filmy i seriale na Netflixie za granicą?

Aby oglądać polskie filmy i seriale na Netflixie za granicą trzeba zmienić swój adres IP na polski, a co za tym idzie swoją lokalizację. Można to bez problemu zrobić przy pomocy sieci VPN. Dzięki temu będzie można ominąć blokady regionalne stosowane przez Netflixa.

Czy Netflix za granicą działa z każdą siecią VPN?

Nie, nie każda sieć VPN pozwala na odblokowanie Netflixa za granicą. Nawet najlepszy VPN nie daje 100% gwarancji, że odblokuje dostęp do polskiego Netflixa. Ale kilka czołowych usług wciąż pozwala na bezproblemowy dostęp do streamingu polskiej biblioteki w tej usłudze.

Czy Netflix blokuje konta za korzystanie z VPN?

Nie, Netflix blokuje jedynie adresy IP serwerów VPN, za pomocą których łączą się z nim użytkownicy. Dlatego nie każdy dostawca VPN jest w stanie zagwarantować omijanie blokad nakładanych przez Netflixa. Może się niestety zdarzyć, że wszystkie serwery VPN u naszego dostawcy zostaną zidentyfikowane i zablokowane.

Czy można odblokować polskiego Netflixa za granicą za darmo?

Netflix aktywnie walczy z usługami i narzędziami do omijania blokad i przez to zaledwie kilka dostępnych na rynku płatnych sieci VPN wciąż pozawala na bezproblemowe odblokowanie dostępu do usługi. Darmowe sieci VPN są w tym zakresie nieskuteczne i nie dają możliwości komfortowego oglądania polskich filmów i seriali za granicą.

Jak oglądać polskiego Netflixa w Niemczech?

Do oglądania filmów i seriali na polskim Netflixie w Niemczech potrzebny jest VPN. To właśnie dzięki niemu, przy dłuższym pobycie można bez problemu oglądać polski Netflix w Niemczech. Wystarczy skorzystać z pośrednictwa polskiego serwera VPN podczas pobytu u naszego zachodniego sąsiada. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które wyjechały do Niemiec na dłużej lub na stałe np. do pracy.

Jak oglądać polskiego Netflixa w UK?

Dostęp do Netflixa po polsku w UK można uzyskać jeżeli skorzysta się z VPN. Dla osób, które mieszkają w UK na stałe jest to najlepszy sposób na bezproblemowy dostęp do polskiej biblioteki tego serwisu ze streamingiem. Żeby bez problemu oglądać Netflix w UK po polsku, warto zainwestować w dobry VPN z polskimi serwerami. Najlepiej taki, który ma w ofercie serwery zoptymalizowane i wspierające tę platformę.