Polski Netflix za granicą – jak oglądać w 2022 roku?

Polski Netflix za granicą jest niedostępny, a osoby które chcą oglądać filmy i seriale w tym serwisie z polskim lektorem lub napisami trafiają na problemy w wielu krajach. Pełna oferta Netflix Polska za granicą nie jest widoczna. Zobaczymy tylko lokalne treści w takiej formie i zakresie, jakie są dostępne na danym obszarze. Polski Netflix w Niemczech, UK, Holandii, USA, Norwegii nie działa tak jak w Polsce. Ale są sposoby, żeby oglądać Netflixa po polsku za granicą!

Filmy i seriale w Netflixie za granicą dostępne są najczęściej po angielsku oraz w języku kraju, w którym aktualnie się przebywa. Również baza filmów i seriali różni się od tego, co możesz znać z kraju. Zazwyczaj nie zobaczysz na tej platformie polskich filmów i seriali podczas pobytu poza Polską. Chcąc oglądać Netflix Polska za granicą trzeba skorzystać z VPN. Co niestety nie jest w 100% skuteczne – Netflix aktywnie walczy i blokuje sieci VPN. Są na szczęście usługi VPN, które wciąż działają bez większych problemów.

[Aktualizacja Sierpień 2022] Na chwilę obecną NordVPN radzi sobie z odblokowaniem polskiego Netflixa za granicą. Umożliwia szybki i wygodny dostęp treści po polsku na Netflixie i nie tylko w innych krajach. W aktualnej promocji NordVPN można kupić nawet o 68% taniej i bez problemu uruchomisz go na telefonie i komputerze.

Polski Netflix za granicą – dlaczego nie działa?

Brak dostępu do polskiego Netflixa za granicą wynika z ograniczeń, jakie nakładane są na tę platformę przez producentów i właścicieli filmów i seriali. W myśl różnych umów i porozumień, dostęp do określonych materiałów wideo, ich tłumaczenia oraz wersji językowej jest uzależniony od tego, z jakiego kraju łączy się z serwisem użytkownik. Dlatego Netflix blokuje dostęp do polskiej oferty użytkownikom za granicą i wyświetla im tylko te treści, które są dostępne na danym terytorium.

W dobie podróży i ciągłego przemieszczania się po świecie, jest to dość uciążliwe dla wielu osób, które chciałyby mieć dostęp do ulubionych seriali i filmów po polsku – z napisami lub polskim lektorem. Najmocniej dotyka to Polaków, którzy na stałe przeprowadzili się do innych państw jak UK, Niemcy, Norwegia, Dania, USA czy Holandia. Na szczęście jest na to sposób, który wciąż działa – VPN. Dzięki temu można oglądać takie filmy jak 365 Dni za granicą. Ale również polskie seriale, które nie miały oficjalnej premiery w innych państwach.

Za jego pomocą można w prosty sposób zmienić adres IP na polski i korzystać z polskiego Netflixa za granicą. Niestety, z racji tego że Netflix walczy z usługami VPN, rozwiązanie to nie jest już tak skuteczne jak kiedyś i często zdarza się, że serwery VPN zostają wykryte przez Netflixa i zablokowane.

Netflix Polska – najlepsze sieci VPN 2022

Poniżej znajdziesz sieci VPN z szybkimi serwerami w Polsce. Z ostatnich testów, które przeprowadziliśmy najlepiej wypadł NordVPN, który pozwolił na dostęp do polskiego Netflixa podczas pobytu w innym kraju bez żadnych problemów. Równie dobrze radzi sobieSurfshark.

Opisani tutaj dostawcy VPN do Netflixa oferują szybkie serwery zlokalizowane w Polsce oraz 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że przez 30 dni można korzystać i testować usługę, a jeżeli będzie się z niej niezadowolonym lub nie będzie działać tak, jakby się tego oczekiwało (bo np. Netflix ostatecznie zablokuje wszystkie serwery) to pieniądze zostaną zwrócone – bez zadawania pytań.

Warto mieć to na uwadze, bo Netflix może w każdej chwili zablokować poszczególne serwery. Prezentowane poniżej usługi VPN również bardzo skutecznie zapewniają dostęp do amerykańskiego Netflixa, który ma dwukrotnie większą bazę materiałów wideo niż jego polski odpowiednik. Dlatego nawet jeśli nagle polska oferta przestanie być dostępna, to bez problemu uzyskamy dostęp do amerykańskiej biblioteki.

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -66%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%

Poszczególne usługi różnią się między sobą – ceną, możliwościami czy funkcjami. Warto zapoznać się z tym co oferują poszczególni dostawcy i wybrać takiego, który będzie nam najbardziej odpowiadał również do innych zastosowań.

Jak za granicą oglądać Netflix po polsku krok po kroku?

Skoro wiadomo, że przy pomocy VPN można uzyskać dostęp do polskiego Netflixa za granicą, to pozostaje wyjaśnić jak cała procedura wygląda krok po kroku. Pokażemy to na przykładzie NordVPN. Żeby oglądać za granicą Netflix po polsku trzeba:

 1. Uruchom, skonfiguruj i zaloguj się na swoje konto Netflix.
 2. Zarejestruj się i wykup abonament u dostawcy VPN do Netflixa.
 3. Pobierz aplikację do łączenia się z serwerem VPN na swoje urządzenie.
 4. Zainstaluj, uruchom i zaloguj się w aplikacji na swoje konto VPN.
 5. Wybierz polską lokalizację serwera i połącz się z nim.
 6. Uruchom ponownie Netflix. Od tej pory powinna być dostępna polska biblioteka filmów i seriali.

A teraz pora na szczegółowy opis co konkretnie trzeba zrobić wraz z ilustracjami i dokładnym wyjaśnieniem wszystkich kroków.

1. Założyć konto i wykupić abonament na usługę u wybranego dostawcy VPN.

Trzeba wybrać okres przez jaki będzie się korzystać z abonamentu VPN. Pamiętaj, że nic nie ryzykujesz dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy, która wynosi 30 dni.

Wybór planu abonamentu VPN
Wybierz długość trwania planu – im dłuższy, tym lepsza cena

Trzeba również podać adres e-mail, na który przyjdą dane dostępowe do usługi. Zapłacić można przy pomocy polskich przelewów, karty, PayPala, kryptowalut i kilku innych metod płatności.

Adres e-mail i sposoby płatności
Podaj adres e-mail, na który przyjdą dane dostępowe oraz wybierz sposób płatności

2. Pobrać na nasze urządzenie – komputer, tablet lub telefon – ze strony wybranej firmy aplikację do łączenia się z serwerami VPN.

Po założeniu konta i opłaceniu usługi, ze strony dostawcy VPN trzeba pobrać aplikację za pomocą której będziemy łączyć się z serwerem. W przypadku aplikacji desktopowych, klikając na link rozpocznie się pobieranie aplikacji na komputer lub w przypadku urządzeń mobilnych – nastąpi przekierowanie do AppStore lub sklepu Play Google.

Pobieranie aplikacji VPN
Pobierz aplikację VPN

3. Zainstalować aplikację, uruchomić ją i zalogować się przy pomocy danych podanych przy rejestracji.

Po zainstalowaniu aplikacji trzeba ją aktywować. Jest to bardzo proste. W przypadku NordVPN trzeba najpierw zalogować się na swoje konto przez stronę internetową. Wystarczy, że w pobranej na komputer aplikacji klikniesz na przycisk zaloguj, a zostaniesz przeniesiony na odpowiednią stronę w przeglądarce. Następnie po zalogowaniu przeglądarka zapyta czy ma otworzyć i aktywować aplikację. Zgadzamy się i wszystko gotowe.

logowanie aktywacja nordvpn
Logowanie i aktywacja odbywa się przez stronę internetową.

4. Wybrać Polskę z listy dostępnych lokalizacji żeby zmienić kraj i połączyć się z polskim serwerem VPN. Klikając na nazwę kraju lub oznaczenie na mapie aplikacja połączy się z najlepszym według niej serwerem.

Klikając na trzy kropki przy nazwie kraju wyświetli się lista wszystkich dostępnych serwerów w Polsce. Można dzięki temu ręcznie wybrać serwer, z którym chcemy się łączyć. Jest to bardzo przydatne gdy okaże się, że Netflix blokuje polskie serwery przyznane przez aplikację. Czasem może się okazać, że dopiero po kilku próbach uda się znaleźć działający serwer.

Wybór polskiego serwera
Wybór polskiego serwera do oglądania Netflixa

5. Gotowe! Mamy polskie IP i możemy spróbować oglądać polski Netflix. Wszystko powinno działać bez problemu. Jeśli pojawią się problemy i komunikat o wykryciu VPN, to trzeba spróbować połączenia za pośrednictwem innego serwera. Jak wspomnieliśmy, Netflix regularnie blokuje adres IP firm dostarczających VPN. Warto również ustawić w Netflixie język polski.

Netflix Polska z NordVPN 2021
Netflix Polska działający z NordVPN w 2022 roku

Każda firma dostarczająca VPN ma nieco inaczej zaprojektowaną aplikację, ale ogólna idea jest podobna. Jeżeli okaże się, że polski serwer który wybraliśmy jest zablokowany – należy się rozłączyć i spróbować połączyć się ponownie. Może się również zdarzyć, że Netflix rozpozna nasze IP jako inne niż polskie, wtedy również trzeba próbować z innym serwerem. Wystarczy w tym celu odświeżyć połączenie.

A co jeśli VPN nie będzie działać? Trzeba się z tym niestety liczyć. Może się zdarzyć, że nawet dzień po aktualizacji tego artykułu Netflix zablokuje wszystkie polskie adresy IP serwerów firm świadczących VPN. Wtedy nie pozostaje nic innego jak spróbować skorzystać z usług innej firmy lub wystąpić o zwrot pieniędzy.

Polski Netflix za granicą – jak działa z VPN?

VPN to usługa, które pozwala na wirtualną zmianę lokalizacji użytkownika. Tworzy specjalny, szyfrowany tunel pomiędzy urządzeniem (komputerem, tabletem, telefonem lub routerem) przez który użytkownik łączy się z internetem, a serwerem pośredniczącym. Ten specjalny serwer może być zlokalizowany w dowolnym państwie na świecie.

Dzięki temu, łącząc się za pośrednictwem VPN, użytkownik będzie posiadał adres IP kraju, w którym ten serwer się znajduje. Jeżeli połączysz się z Internetem za pomocą polskiego serwera VPN, to uzyskasz polski adres IP za granicą, a wszystkie usługi sieciowe będą traktować Cię jak użytkownika, który łączy się z Polski. To tak jakby wirtualnie przenieść się do Polski.

W ten sposób można odblokować polskie filmy i seriale na Netflixie podczas podróży i pobytu w innych państwach. A także dostęp do innych platform w języku polskim jak Player, Polsat, HBO czy Disney. W tych miejscach, w których ze względów geograficznych są one blokowane.

Polski Netflix za granicą z VPN – możliwe problemy

Może się jednak zdarzyć, że nagle serwery VPN zostaną zablokowane przez Netflixa. Niestety aktywnie walczy on z obchodzeniem blokad przy pomocy VPN i sytuacja, w której otrzymamy komunikat o błędzie i używaniu proxy lub VPN jest możliwa.

Inny sygnał, że coś jest nie tak to sytuacja, w której pomimo korzystania z VPN z polskim adresem IP, nie widać polskich filmów i seriali. Lub zauważymy brak polskiego języka w opcjach wyboru dla konkretnego materiału. Może to oznaczać, że Netflix wie że korzystamy z VPN i wyświetla nam tylko te filmy i seriale, które może pokazać użytkownikom tej usługi.

Na szczęście niektóre firmy dostarczające VPN wciąż sobie z tym radzą, ale musimy być świadomi że w każdej chwili może się to zmienić. Warto pamiętać, że mamy wtedy zawsze możliwość skorzystania z Netflixa USA dzięki amerykańskim serwerom.

Poza radzeniem sobie z blokadami regionalnymi, VPN to doskonałe narzędzie do omijania różnych form cenzury sieci. Poza tym, przy jego pomocy można skutecznie chronić swoją prywatność w sieci i poprawić swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z niej. VPN pozwala na całkowite szyfrowanie połączenia, co sprawia że nikt postronny nie jest w stanie uzyskać dostępu do tego, co robimy w sieci. Oprócz tego, VPN jest narzędziem przy pomocy, którego możemy ukryć adres IP.

Czy da się oglądać polskiego Netflixa za granicą za darmo?

Tutaj uwaga dla osób, które szukają sposobów żeby oglądać polskiego Netflixa za granicą za darmo przy pomocy VPN. Niestety ten serwis aktywnie walczy z usługami VPN i przez to zaledwie kilka dostępnych na rynku płatnych rozwiązań wciąż z nim działa. Radzą sobie z tym tylko płatne usługi i to nie wszystkie.

Co więcej, w prawie wszystkich darmowych usługach VPN nie ma możliwości, żeby zmienić kraj na Polskę. Czasy gdy wystarczyło zwykłe proxy do oglądania np. oferty Netflixa z USA, dawno i bezpowrotnie minęły. Więc pozostaje wybór płatnych sieci VPN z szybkimi serwerami w Polsce, żeby odblokować dostęp do tego serwisu.

Jak włączyć polskie napisy i lektora w Netflixie?

Zmiana języka na polski w Netflixie jest bardzo prosta i wymaga jedynie kilku kliknięć. Otwórz Netflixa, a następnie kliknij na ikonę swojego konta w prawym górnym rogu. Z menu, które się rozwinie wybierz i kliknij Konto. Otworzy się panel do zarządzania Twoim kontem i wszystkimi ustawieniami. Zjedź na sam dół, gdzie znajdziesz opcje Profile i kontrola rodzicielska.

Kliknij na swój profil i rozwinie się nowe menu z szeregiem różnych opcji i ustawień. Jako pierwsze będą widoczne ustawienia języka. Kliknij na Zmień. Przejdziesz do nowego ekranu z ustawieniami języka, gdzie będzie możliwość wyboru języka tekstu oraz języków filmów, seriali i programów.

Język tekstu pozwala na określenie w jakim języku ma działać serwis. Będą to tytuły przycisków, nazwy różnych opcji i ustawień w Netflixie czy tytuły filmów i seriali. Wybierz język polski z listy, żeby Netflix zaczął działać po polsku.

Wybór języka w Netflixie

Kolejna opcja to wybór w jakim języku mają być filmy, seriale i programy dostępne w serwisie. Ta opcja to Języki filmów, seriali i programów. To dzięki tym ustawieniom Netflix wie w jakim języku mają być dostępne napisy oraz lektor. W omawianym przypadku, jeśli we wcześniejszej opcji język polski został wybrany, to w tej opcji będzie domyślnie zaznaczony. Można też wybrać inne języki, które chcemy mieć dostępne już podczas oglądania materiału.

Konfiguracja polskiego języka w Netflixie

Po zaznaczeniu wszystkich opcji trzeba kliknąć Zapisz. I prawie gotowe. Teraz przechodzimy do filmu, serialu lub programu, który chcemy oglądać po polsku w Netflixie. Po włączeniu odtwarzania, w prawym dolnym rogu szukamy ikony napisów i wybieramy w zależności od potrzeb polskie napisy lub polskiego lektora.

Zmiana języka napisów i lektora na polski

Netflix Polska – jakie filmy i seriale można oglądać?

Oprócz zagranicznych materiałów, które można oglądać z polskim lektorem lub napisami, Netflix oferuje również wiele polskich filmów, seriali i programów. Są to zarówno nowe produkcje jak i te nieco starsze. Znane z kin lub ekranów telewizorów oraz produkcje własne. Baza systematycznie się powiększa i z pewnością starczy na wiele wieczorów.

Polskie filmy i seriale dostępne na Netflixie
Baza polskich filmów i seriali w Netflixie

Polskie filmy na Netflixie, które można znaleźć w bibliotece serwisu to m.in.:

 • 365 dni
 • 365 dni 2 (365 dni: Ten Dzień)
 • Bad Boy
 • Botoks
 • Boże ciało
 • Córka trenera
 • Drogówka
 • Erotica 2022
 • Gierek
 • Jak zostałem gangsterem
 • Jak pokochałam gangstera
 • Katyń
 • Kler
 • Kobiety mafii
 • Lejdis
 • Najmro. Kocha, kradnie, szanuje
 • Pilecki
 • Pitbull
 • Planeta singli
 • Pokot
 • Polityka
 • Polskie gówno
 • Służby specjalne
 • W lesie dziś nie zaśnie nikt
 • Zenek

Z polskich serialów w Netflixie można natomiast obejrzeć m.in.:

 • 1920. Wojna i miłość
 • Dziewczyny ze Lwowa
 • Krakowskie potwory
 • O mnie się nie martw
 • Rojst
 • Sanatorium miłości
 • W głębi lasu
 • Wojenne dziewczyny
 • Zbrodnia
 • Znaki

To zaledwie tylko część oferty Netflixa jeśli chodzi o produkcje pochodzących z Polski. Oczywiście jak się można domyślać, w większości są one niedostępne za granicą. Przebywając w UK, Niemczech, Holandii, Norwegii lub innym kraju mogą się nie wyświetlić w wyszukiwarce Netflixa. Możesz nawet nie mieć możliwości sprawdzenia tego, czy są one normalnie dostępne w serwisie dla użytkowników z polskim IP.

Dlatego nie obejdzie się bez zmiany IP, żeby uzyskać do nich dostęp i móc je oglądać za granicą. Jeżeli nie widzisz tych filmów i seriali pomimo połączenia się z polskim serwerem przez VPN, to oznacza to, że Netflix go wykrywa i częściowo blokuje. Tak też się zdarza – wyświetlana jest tylko część oferty.

Polski Netflix w UK

Dostęp do Netflixa po polsku w UK można uzyskać jeżeli skorzysta się z VPN. Dla osób, które mieszkają w Anglii na stałe jest to najlepszy sposób, na bezproblemowy i stały dostęp do polskiej biblioteki tego serwisu VOD. Dlatego żeby oglądać polskie filmy na Netflix UK, warto zainwestować w dobry VPN z polskimi serwerami. Najlepiej taki, który ma w ofercie serwery zoptymalizowane i wspierające tą platformę, gdyż Netflix walczy z korzystaniem z VPN i czasami je blokuje.

Dzięki temu odblokujesz się również dostęp do innych treści polskojęzycznych na innych platformach. Zwłaszcza po tym, jak Brexit ograniczył swobodny dostęp do VOD i innych cyfrowych usług z UE. Polonia mieszkająca w Wielkiej Brytanii z powodzeniem korzysta z VPN nie tylko do zapewniania sobie dostępu do polskiego Netflixa w Anglii, ale również do innych polskojęzycznych serwisów VOD. Jest to zatem dodatkowa korzyść, gdyż przy pomocy jednej usługi można uzyskać dostęp do innych serwisów z filmami i serialami.

Żeby oglądać polski Netflix w UK trzeba na swoim komputerze lub telefonie zainstalować aplikację, która umożliwi wirtualną zmianę lokalizacji. Pozwoli to na łączenie się z siecią za pomocą naszego kraju, przy pomocy polskiego IP. W ten sposób serwis będzie myślał, że znajdujesz się w Polsce, więc nawet pomimo fizycznego pobytu w UK, Netflix po polsku będzie można oglądać.

Netflix Polska w Niemczech

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku UK, do oglądania polskiego Netflixa w Niemczech potrzebny jest VPN. To właśnie dzięki niemu, przy dłuższym pobycie można bez problemu obejrzeć w Niemczech polskie filmy i seriale na Netflixie. Wystarczy skorzystać z pośrednictwa polskiego serwera VPN podczas pobytu u naszego zachodniego sąsiada. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które wyjechały do Niemiec na dłużej lub na stałe np. do pracy.

Dzięki VPN, tak jak opisaliśmy to w tym poradniku, można uzyskać dostęp do Netflixa po polsku w Niemczech. I korzystać nie tylko z bogatej oferty filmów i seriali, ale również polskiego lektora oraz napisów bez zbędnych komplikacji. Polski Netflix w Niemczech może być źródłem świetnej rozrywki, zwłaszcza wtedy gdy brak kontaktu z rodzimym językiem na co dzień.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jak wygląda dostęp do Netflixa w UE?

Podobnie jak w przypadku polskiej telewizji przez Internet, Netflix Polska bywa dostępny za granicą w jednym ściśle określonym przypadku, a mianowicie podczas krótkotrwałego pobytu w krajach Unii Europejskiej. Netflix daje wtedy dostęp do polskiej biblioteki, jednak (o czym serwis informuje w swoim dziale pomocy) po pewnym czasie jego zawartość zostanie dopasowana do kraju, w którym aktualnie przebywamy. Jeżeli chcemy mieć stały dostęp do polskiego Netflixa za granicą, to będziemy musieli skorzystać z VPN i zmienić IP na polskie.

Czy Netflix blokuje konta za używanie VPN?

Nie, Netflix blokuje jedynie poszczególne adresy IP serwerów VPN, za pomocą których mogą się z nim łączyć użytkownicy. W związku z tym nie każdy dostawca tego rodzaju usługi ma zasoby i jest w stanie skutecznie z tym walczyć. Może się niestety zdarzyć, że wszystkie serwery VPN u naszego dostawcy zostaną zidentyfikowane i zablokowane.

Dlaczego Netflix blokuje serwery VPN?

Jest to związane z naciskami właścicieli praw autorskich na Netflixa. Jeszcze kilka lat temu bez problemu można było uzyskać dostęp do tego serwisu za pomocą dowolnego VPN albo proxy. Jednak pod wpływem wielkich wytwórni i producentów, Netflix został zmuszony do aktywnej walki z usługami proxy oraz VPN.

Czym to się objawia? Jeżeli serwer VPN został wykryty przez Netflixa i zablokowany, to zobaczymy komunikat: „Whoops, something went wrong… Streaming error, You seem to be using an unblocker or proxy. Please turn off any of these services and try again.”

Czy przy pomocy VPN uzyskam również dostęp do zawartości Netflixa z innych państw?

Tak, w większości przypadków nie powinno być z tym problemu. Wystarczy w aplikacji VPN wybrać inny kraj – USA, UK, Kanadę, Francję, Holandię, Norwegię, Hiszpanię czy Niemcy i połączyć się. Powinniśmy wtedy zobaczyć zawartość przeznaczoną dla tego kraju. Ale musimy brać pod uwagę to, że niektóre serwery mogą być zablokowane. Najskuteczniej usług VPN radzą sobie z zapewnianiem dostępu do amerykańskiej oferty Netflixa.

Jak ustawić polskie napisy w Netflixie?

Na ekranie odtwarzania znajdziesz specjalną ikonę, przy pomocy której będziesz mógł wybrać jakie mają być wyświetlane napisy (lub całkowicie je wyłączyć) oraz jaki ma być dźwięk – oryginalny, z lektorem lub dubbingiem. To jakie języki będą dostępne zależy od Twojej lokalizacji, którą możesz zmienić przy pomocy VPN.

Dlaczego nie mogę wybrać polskich napisów lub lektora w Netflixie za granicą?

Jeżeli jesteś za granicą, to musisz skorzystać z VPN, który umożliwia odblokowanie polskiego Netflixa. Jeżeli łączysz się przez polski VPN, Netflix mógł uznać, że adres IP danego serwera jest przypisany do innego kraju i nie wyświetla polskojęzyczny treści. Może się zdarzyć, że pomimo tego że dany serwer VPN działa i umożliwia dostęp do Netflixa, to serwis będzie wyświetlał inne treści (np. dostępne w UK lub Niemczech).

Czy są inne działające sposoby żeby zmienić język Netflixa na polski?

Niestety na ten moment nie znamy lepszych sposobów niż VPN. Jeśli tylko takie się pojawią, to zaktualizujemy artykuł.

Polski Netflix nie działa z VPN. Co robić?

Niestety VPN nie daje 100% gwarancji, że uzyskamy dostęp do polskiego Netflixa. Jest to swego rodzaju zabawa w kotka i myszkę pomiędzy dostawcami VPN, a Netflixem. Jeżeli po kilku próbach i kontakcie z pomocą techniczną nie udaje się uruchomić usługi, to możesz wystąpić o zwrot pieniędzy. Masz na to nawet 30 dni.

Ile kosztuje Netflix w Polsce?

Netflix ma trzy różne plany abonamentowe, które różnią się jakością dostępnych materiałów. Obecnie ceny kształtują się następująco:
34 zł – pakiet Podstawowy w jakości SD
43 zł – pakiet Standard w jakości HD
52 zł – pakiet Premium w jakości Ultra HD

Czy można oglądać polski Netflix za granicą bez VPN?

Jest to możliwe tylko w niektórych krajach i sytuacjach. Trzeba mieć wcześniej założone w Polsce konto i wykupiony abonament i przebywać na krótkim wyjeździe w jednym z krajów UE. Wtedy obejmą nas reguły dotyczące streamingu na terenie państw UE.