Polski Netflix za granicą – jak oglądać w 2020 roku?

Netflix po polsku za granicą jest niedostępny dla osób, które chciałyby go oglądać bez przeszkód z polskim lektorem lub napisami. Podczas pobytu w innym kraju zobaczymy treści w takiej formie i zakresie, jaki w myśl umów i licencji jest dostępny na danym obszarze. Filmy i seriale w Netflixie za granicą, dostępne są najczęściej po angielsku oraz w języku kraju, w którym aktualnie przebywamy. Różna jest również baza filmów i seriali – zazwyczaj nie zobaczymy polskich filmów i seriali poza krajem. Jeżeli chcemy oglądać Netflix Polska za granicą, to trzeba skorzystać z VPN. Co niestety nie jest w 100% skuteczne – Netflix aktywnie walczy i blokuje usługi VPN.

[Aktualizacja Czerwiec 2020] Na chwilę obecną potwierdzamy skuteczne działanie do polskiego Netflixa za granicą usługi PrivateVPN. Umożliwia szybkie odblokowanie polskojęzycznych treści za granicą. W specjalnej promocji możesz zdobyć 12 miesięcy abonamentu gratis.

Dlaczego nie można oglądać Netflix po polsku za granicą?

Brak dostępu do polskiego Netflixa za granicą wynika z ograniczeń, jakie nakładane są na tą platformę przez producentów i właścicieli filmów i seriali. W myśl różnych umów i porozumień, dostęp do określonych filmów i seriali, ich tłumaczenia oraz wersji językowej jest uzależniony od tego, z jakiego kraju łączy się z serwisem użytkownik. Dlatego Netflix blokuje dostęp do polskiej oferty użytkownikom za granicą i wyświetla im treści, które są dostępne na danym terytorium.

W dobie podróży i ciągłego przemieszczania się po świecie, jest to dość uciążliwe dla wielu osób, które chciałyby mieć dostęp do seriali i filmów po polsku – z napisami lub polskim lektorem. Najmocniej dotyka to Polaków, którzy na stałe przeprowadzili się do innych państw jak UK, Niemcy, Norwegia, Dania, USA czy Holandia. Na szczęście jest na to sposób, który zazwyczaj działa – VPN.

Za jego pomocą można w prosty sposób zmienić adres IP na polski i korzystać z polskiego Netflixa za granicą. Niestety, z racji tego że Netflix walczy z usługami VPN, rozwiązanie to nie jest już tak skuteczne jak kiedyś i często zdarza się, że serwery VPN zostają wykryte przez Netflixa i zablokowane.

Najlepsze VPN Netflix Polska 2020

Stan na czerwiec 2020 – bez problemu udało nam się uruchomić polskiego Netflixa przy pomocy PrivateVPN. Netflix Polska działa za pośrednictwem serwera zlokalizowanego w Toruniu.

Poniżej znajdziesz usługi VPN z szybkimi serwerami w Polsce. Z ostatnich testów, które przeprowadziliśmy najlepiej wypadł PrivateVPN, które pozwolił na dostęp do polskiego Netflixa podczas pobytu w innym kraju bez żadnych problemów.

Opisani tutaj dostawcy VPN do Netflixa oferują szybkie serwery zlokalizowane w Polsce oraz 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że przez 30 dni możemy korzystać i testować usługę, a jeżeli będziemy z niej niezadowoleni lub nie będzie działać (bo np. Netflix ostatecznie zablokuje wszystkie serwery) tak, jakbyśmy tego oczekiwali to pieniądze zostaną nam zwrócone – bez zadawania pytań.

netflix privatevpn
Netflix Polska z PrivateVPN – marzec 2020

Warto mieć to na uwadze, bo Netflix może w każdej chwili zablokować poszczególne serwery. Warto zaznaczyć, że prezentowane poniżej usługi VPN bardzo skutecznie umożliwiają dostęp do amerykańskiego Netflixa, który ma dwukrotnie większą bazę materiałów wideo niż jego polski odpowiednik. Dlatego nawet jeśli nagle polska oferta przestanie być dostępna, to bez problemu uzyskamy dostęp do amerykańskiej biblioteki.

Poszczególne usługi różnią się między sobą – ceną, możliwościami czy funkcjami. Warto zapoznać się z tym co oferują poszczególni dostawcy i wybrać takiego, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Długi okres na zwrot pieniędzy jest ważną cechą VPN, gdyż nie ma 100% gwarancji, że VPN wciąż będzie sobie radził z zapewnianiem dostępu do polskich treści – serwery mogą zostać w każdej chwili zablokowane.

Netflix za granicą – jak oglądać przy pomocy VPN?

VPN to usługa, które pozwala na wirtualną zmianę lokalizacji użytkownika. Tworzy specjalny, szyfrowany tunel pomiędzy urządzeniem (komputerem, tabletem, telefonem lub routerem), a serwerem pośredniczącym, przez który użytkownik łączy się z internetem. Ten specjalny serwer może być zlokalizowany w dowolnym państwie na świecie.

Dzięki temu, łącząc się za pośrednictwem VPN użytkownik będzie posiadał adres IP kraju, w którym ten serwer się znajduje. Jeżeli połączysz się z Internetem za pomocą polskiego serwera VPN, to uzyskasz polski adres IP, a wszystkie usługi sieciowe będą traktować Cię jak użytkownika, który łączy się z Polski.

Jaki jest najlepszy VPN do Netflixa po polsku za granicą? Przede wszystkim, musi być szybki i zapewniać dobrą prędkość streamingu. Opisane powyżej usługi VPN zostały przez nas przetestowane i mniej lub bardziej skutecznie umożliwiały oglądanie Netflixa Polska w 2020 roku (testowaliśmy to pod koniec 2019).

Może się jednak zdarzyć, że nagle serwery dostawcy VPN zostaną zablokowane przez Netflixa. Niestety aktywnie walczy on z obchodzeniem blokad przy pomocy VPN i sytuacja, w której otrzymamy komunikat o błędzie i używaniu proxy lub VPN jest możliwa. Na szczęście niektóre firmy dostarczające VPN wciąż sobie z tym radzą, ale musimy być świadomi że w każdej chwili może się to zmienić. Warto pamiętać, że mamy wtedy zawsze możliwość skorzystania z Netflixa USA dzięki amerykańskim serwerom.

Poza radzeniem sobie z blokadami regionalnymi, VPN to doskonałe narzędzie do omijania różnych form cenzury sieci. Poza tym, przy jego pomocy można skutecznie chronić swoją prywatność w sieci i poprawić swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z niej. VPN pozwala na całkowite szyfrowanie połączenia, co sprawia że nikt postronny nie jest w stanie uzyskać dostępu do tego, co robimy w sieci. Oprócz tego, VPN jest narzędziem przy pomocy, którego możemy ukryć adres IP.

Jak krok po kroku odblokować polski Netflix za granicą?

Skoro wiemy już, że przy pomocy VPN można uzyskać dostęp do polskiego Netflixa za granicą, to pozostaje wyjaśnić jak cała procedura wygląda krok po kroku. Wszystko co należy zrobić w tym celu to:

 1. Założyć konto i wykupić abonament na usługę u wybranego dostawcy VPN.
 2. Pobrać na nasze urządzenie – komputer, tablet lub telefon – ze strony wybranej firmy aplikację do łączenia się z serwerami VPN.
 3. Zainstalować aplikację, uruchomić ją i zalogować się przy pomocy danych podanych przy rejestracji.
 4. Wybrać Polskę z listy dostępnych lokalizacji żeby zmienić kraj i połączyć się z polskim serwerem VPN.
 5. Gotowe. Mamy polskie IP i możemy spróbować uzyskać dostęp do polskiej oferty Netflixa.
 6. Uwaga – jeżeli okaże się, że polski serwer który wybraliśmy jest zablokowany – należy się rozłączyć i połączyć z innym. Może się również zdarzyć, że Netflix rozpozna nasze IP jako inne niż polskie, wtedy również trzeba próbować z innym serwerem.

Czy da się oglądać polskiego Netflixa za granicą za darmo?

Tutaj uwaga dla osób, które szukają darmowych VPN do Netflixa – niestety ten serwis aktywnie walczy z usługami VPN i przez to zaledwie kilka dostępnych na rynku płatnych rozwiązań wciąż z nim działa. Co więcej, w prawie wszystkich darmowych usługach VPN nie ma możliwości, żeby zmienić kraj na Polskę. Czasy gdy wystarczyło zwykłe proxy do oglądania np. oferty Netflixa z USA, dawno minęły.

Polski Netflix – co znajdziesz w ofercie?

Polski Netflix to przede wszystkim wyprodukowane przez ten serwis VOD autorskie filmy i seriale oraz dostępne na platformie znane hity z innych stacji telewizyjnych, które można obejrzeć online z polskim lektorem lub napisami. Netflix to wiele godzin świetnej rozrywki, która dostępna jest w bardzo przystępnej cenie abonamentu. Cena usługi to obecnie:

 • 34 zł za pakiet Podstawowy w jakości SD
 • 43 zł za pakiet Standard w jakości HD
 • 52 zł za pakiet Premium w jakości Ultra HD

W porównaniu do pozostałych polskojęzycznych platform VOD, Netflix Polska wyprzedza całą swoją konkurencję jeśli chodzi o ilość i jakość dostępnych materiałów, które można w nim oglądać. Lista filmów i seriali stale rośnie, a znaleźć możemy tam takie serialowe hity produkcji platformy jak chociażby:

 • W lesie dziś nie zaśnie nikt
 • 365 Dni na podstawie powieści Blanki Lipińskiej
 • House of Cards
 • Stranger Things
 • Black Mirror
 • Punisher, DareDevil i inne seriale na bazie komiksów Marvela
 • Dom z papieru
 • Dark
 • The Crown
 • Orange is the New Black
 • BoJack Horseman
 • polski serial 1983

oraz z innych stacji jak np.:

 • Sherlock
 • Breaking Bad
 • Peaky Blinders
 • Dexter
 • Vikings

Netflix to również wiele filmów po polsku, z lektorem, dubbingiem lub napisami, które możemy obejrzeć. Zarówno filmy z klasyki polskiego kina, mające już swoje lata, jak i nowe produkcje, które dopiero co opuściły światowe i polskie kina. Jest to niewątpliwie gratka dla miłośników kinematografii. Znajdziemy tam również filmy dokumentalne oraz programy dla dzieci.

Dostęp do Netflixa USA przy pomocy VPN

Niestety biblioteka Netflixa w Polsce nie jest tak duża, jak ma to miejsce w USA. Tutaj jednak VPN ponownie przychodzi z pomocą. Przy jego pomocy możemy w prosty sposób zmienić IP na amerykański za pośrednictwem serwerów zlokalizowanych w USA. Dzięki temu będzie można oglądać amerykańskiego Netflixa. Oprócz dostępu do polskiego lub amerykańskiego Netflixa, przy pomocy VPN odblokujemy również dostęp do pozostałych polskich platform VOD podczas pobytu za granicą, jak np. TVP.

Polski Netflix w UK

W UK – kraju gdzie wyjechało najwięcej Polaków dostęp do Netflixa po polsku możemy uzyskać korzystając z VPN. Dla osób, które mieszkają tam na stałe jest to najlepszy sposób, na dostęp do polskiej biblioteki serwisu. Dlatego żeby oglądać Netflixa po polsku w UK najlepiej zainwestować w dobry VPN. Dzięki temu odblokujemy dostęp również do innych polskojęzycznych treści. Nie wiadomo też, jak Brexit wpłynie na dostęp do cyfrowych usług.

Netflix Polska w Niemczech

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku UK, do oglądania polskich treści na Netflixie w Niemczech będziemy potrzebować VPN. Dzięki niemu obejrzymy polskie filmy i seriale podczas pobytu u naszego zachodniego sąsiada. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które wyjechały do Niemiec na dłużej np. do pracy. Dzięki VPN będziemy mogli uzyskać dostęp do polskiego Netflixa w Niemczech.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jak wygląda dostęp do Netflixa w UE?

Podobnie jak w przypadku polskiej telewizji przez Internet, Netflix Polska bywa dostępny za granicą w jednym ściśle określonym przypadku, a mianowicie podczas krótkotrwałego pobytu w krajach Unii Europejskiej. Netflix daje wtedy dostęp do polskiej biblioteki, jednak (o czym serwis informuje w swoim dziale pomocy) po pewnym czasie jego zawartość zostanie dopasowana do kraju, w którym aktualnie przebywamy. Jeżeli chcemy mieć stały dostęp do polskiego Netflixa za granicą, to będziemy musieli skorzystać z VPN i zmienić IP na polskie.

Czy Netflix blokuje konta za używanie VPN?

Nie, Netflix blokuje jedynie poszczególne adresy IP serwerów VPN, za pomocą których mogą się z nim łączyć użytkownicy. W związku z tym nie każdy dostawca tego rodzaju usługi ma zasoby i jest w stanie skutecznie z tym walczyć. Może się niestety zdarzyć, że wszystkie serwery VPN u naszego dostawcy zostaną zidentyfikowane i zablokowane.

Dlaczego Netflix blokuje serwery VPN?

Jest to związane z naciskami właścicieli praw autorskich na Netflixa. Jeszcze kilka lat temu bez problemu można było uzyskać dostęp do tego serwisu za pomocą dowolnego VPN albo proxy. Jednak pod wpływem wielkich wytwórni i producentów, Netflix został zmuszony do aktywnej walki z usługami proxy oraz VPN.

Czym to się objawia? Jeżeli serwer VPN został wykryty przez Netflixa i zablokowany, to zobaczymy komunikat: „Whoops, something went wrong… Streaming error, You seem to be using an unblocker or proxy. Please turn off any of these services and try again.”

Czy przy pomocy VPN uzyskam również dostęp do zawartości Netflixa z innych państw?

Tak, w większości przypadków nie powinno być z tym problemu. Wystarczy w aplikacji VPN wybrać inny kraj – USA, UK, Kanadę, Francję, Holandię, Norwegię, Hiszpanię czy Niemcy i połączyć się. Powinniśmy wtedy zobaczyć zawartość przeznaczoną dla tego kraju. Ale musimy brać pod uwagę to, że niektóre serwery mogą być zablokowane. Najskuteczniej usług VPN radzą sobie z zapewnianiem dostępu do amerykańskiej oferty Netflixa.

Jak ustawić polskie napisy w Netflixie?

Na ekranie odtwarzania znajdziesz specjalną ikonę, przy pomocy której będziesz mógł wybrać jakie mają być wyświetlane napisy (lub całkowicie je wyłączyć) oraz jaki ma być dźwięk – oryginalny, z lektorem lub dubbingiem. To jakie języki będą dostępne zależy od Twojej lokalizacji, którą możesz zmienić przy pomocy VPN.

Dlaczego nie mogę wybrać polskich napisów lub lektora w Netflixie za granicą?

Jeżeli jesteś za granicą, to musisz skorzystać z VPN, który umożliwia odblokowanie polskiego Netflixa. Jeżeli łączysz się przez polski VPN, Netflix mógł uznać, że adres IP danego serwera jest przypisany do innego kraju i nie wyświetla polskojęzyczny treści. Może się zdarzyć, że pomimo tego że dany serwer VPN działa i umożliwia dostęp do Netflixa, to serwis będzie wyświetlał inne treści (np. dostępne w UK lub Niemczech).

Czy są inne działające sposoby żeby zmienić język Netflixa na polski?

Niestety na ten moment nie znamy lepszych sposobów niż VPN. Jeśli tylko takie się pojawią, to zaktualizujemy artykuł.

Polski Netflix nie działa z VPN. Co robić?

Niestety VPN nie daje 100% gwarancji, że uzyskamy dostęp do polskiego Netflixa. Jest to swego rodzaju zabawa w kotka i myszkę pomiędzy dostawcami VPN, a Netflixem. Jeżeli po kilku próbach i kontakcie z pomocą techniczną nie udaje się uruchomić usługi, to możesz wystąpić o zwrot pieniędzy. Masz na to nawet 30 dni.