Polska telewizja internetowa w UK w 2022 roku – co po Brexicie?

Brexit sporo namieszał w codziennym życiu Polaków w UK i utrudnił sporo spraw. Jednym z tego przykładów jest trudniejszy dostęp do polskiej telewizji w UK przez internet. Mimo pewnych komplikacji, w obecnej sytuacji wciąż są skuteczne sposoby na dostęp do polskiej TV online w UK. Z tego poradnika dowiesz się jak oglądać polską telewizję internetową w UK za pomocą VPN na komputerze i na telefonie. I co najważniejsze – żeby to zrobić nie trzeba znać się na komputerach!

Szukasz sposobu na dostęp do polskich serwisów z telewizją internetową za granicą, ale nie chcesz czytać całego poradnika? Przy pomocy NordVPN bez problemu zmienisz IP na polskie i uzyskasz dostęp do polskiej telewizji w UK na wszystkich polskich platformach VOD – na komputerze oraz telefonie.

Dlaczego polska telewizja internetowa w UK nie działa – przyczyny problemów z dostępem

Problemy z dostępem do polskich serwisów z telewizją online oraz VOD w UK nie są żadną nowością. Chyba każdy kto próbował oglądać filmy lub seriale po polsku prędzej lub później trafił na komunikat o blokadzie i ograniczonym dostępie. Przyczyna tego jest bardzo prosta, odpowiadają za to blokady regionalne. Jest to mechanizm, który ogranicza dostęp do treści cyfrowych w zależności od tego, gdzie znajduje się użytkownik. To właśnie on odpowiada za to, że wyświetli się komunikat „materiał jest niedostępny w Twoim regionie”, gdy wejdziesz na strony z płatną i darmową telewizją internetową w UK.

Polska telewizja internetowa najczęściej dostępna jest na dwa sposoby, za darmo (w zamian oglądasz reklamy) oraz w płatnych abonamentach. Niestety restrykcje w dostępie dotykają obu tych modeli dystrybucji. Nawet wtedy, gdy mieszkasz w UK, chcesz zapłacić za abonament i korzystać z płatnych pakietów. Dotyczy to zarówno polskich kanałów telewizyjnych na żywo jak i filmy oraz seriali w formacie VOD. Takie rozwiązania stosuje Player, Polsat Box GO, WP Pilot, TVP i inne platformy w Polsce.

Serwisy z telewizją online sprawdzają adres IP każdego użytkownika, który wchodzi na ich stronę. To na tej podstawie określają, czy ktoś będzie mógł oglądać dostępne materiały. Jeżeli ma się polski adres IP za granicą, to telewizja, filmy i seriale są dostępne bez problemu. Natomiast jeżeli jest to adres zagraniczny np. ma się brytyjskie IP – wtedy wyświetla się blokada, a polska telewizja internetowa nie działa. To właśnie dlatego Polacy w UK mają takie problemy z dostępem do ulubionych treści, które znają z kraju.

Oczywiście jak jest problem, to także rozwiązanie. Sposobem żeby polska telewizja internetowa w UK zaczęła działać jest zmiana swojego adresu IP na polski. A zrobić to można w bardzo prosty sposób przy pomocy VPN, o czym w dalszej części.

Sposób na oglądanie polskiej telewizji internetowej w UK – VPN

Polską telewizję internetową w UK możesz oglądać gdy skorzystasz z VPN do zmiany adresu IP. Jest to możliwe dzięki specjalnemu programowi, który instalujesz na swoim komputerze lub telefonie/tablecie. Sprawia, że Twój prawdziwy adres IP zostaje ukryty, a zamiast niego otrzymujesz nowy – który może być również z innego kraju. W opisywanej sytuacji, czyli oglądaniu polskiej TV w UK potrzebny będzie polski adres IP.

Korzystając z VPN, cała Twoja komunikacja z Internetem zostaje zaszyfrowana i jest przesyłana przez specjalny serwer pośredniczący. To właśnie ten serwer przyznaje Ci nowy adres IP, przy pomocy którego „widzą” Cię różne usługi w sieci. Jeżeli ten serwer pośredniczący będzie w Polsce, to gdy się z nim połączysz i zaczniesz korzystać z sieci, wszystkie strony internetowe będą „myślały”, że mieszkasz w Polsce. Będziesz korzystać z polskiego IP nawet wtedy, gdy w rzeczywistości mieszkasz w UK.

Ogromnym plusem zmiany adresu IP na polski jest również to, że będziesz w stanie oglądać w UK polską telewizję internetową za darmo. Większość serwisów VOD oferuje możliwość oglądania dostępnych w nich materiałów w zamian za obejrzenie reklam. Dzięki temu obejrzysz kanały na żywo TVN, TVP 1, TVP 2 i wszystko to, co jest na platformach VOD.

Jaki VPN jest najlepszy żeby oglądać filmy, seriale i polską telewizję przez Internet w UK? W Internecie możesz znaleźć naprawdę wiele firm, które oferują polski VPN. Jednak nie każdy z nich dobrze się sprawdzi w streamingu polskich materiałów w UK. Oprócz udostępniania serwerów w Polsce, dobry VPN jest przede wszystkim szybki, stabilny i prosty w obsłudze. A dodatkowo zapewnia wysokie bezpieczeństwo i dba o ochronę prywatności swoich użytkowników. Plusów jest jeszcze więcej, jak np. dostęp do amerykańskiego Netflixa.

Do oglądania polskiej telewizji w UK polecamy poniższe usługi. Są to sprawdzone firmy, które od lat umożliwiają skuteczne omijanie blokad regionalnych i oglądanie polskich treści za granicą. Dzięki szybkim serwerom, przy ich pomocy można oglądać w wysokiej jakości telewizję na żywo oraz filmy i seriale w UK.

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -66%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%
4
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Korzystanie na 7 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2€
miesięcznie Odwiedź CyberGhost ❯❯ Promocja -83%

Jak oglądać polską telewizję internetową w UK – instrukcja krok po kroku

Na pierwszy rzut oka korzystanie z VPN może wydawać się trudne i skomplikowane, ale jest wręcz przeciwnie. To usługa, z której uruchomieniem poradzi sobie każdy użytkownik sieci! Jak to dokładnie zrobić możesz zobaczyć w kolejnych krokach opisanych poniżej. Jako przykładu użyjemy ExpressVPN.

1. Wykup usługę VPN

Pierwszym krokiem jest kupno usługi VPN. Wybierz taką firmę, której cena oraz oferta najbardziej Ci odpowiada. Sam proces zakupu jest bardzo prosty. Wypełniasz prosty formularz, podając minimalną ilość danych. Potrzebny będzie e-mail oraz wybór formy płatności (dostępna jest karta, PayPal, Bitcoin i wiele innych).

Wybierz również okres, na jaki chcesz wykupić dostęp do usługi VPN. Może to być miesiąc lub abonament na znacznie dłuższy czas jak np. rok lub dwa lata. Kupno usługi na dłuższy okres daje znaczne zniżki, nawet ponad 80% w przypadku niektórych firm.

Wszystkie polecane przez nas firmy zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy, która wynosi co najmniej 30 dni. Oznacza to, że w ciagu tego okresu możesz zrezygnować z usługi, a wpłacone środki zostaną Ci zwrócone bez żadnych pytań i zbędnych formalności. Usługa nie spełnia oczekiwań, okazuje się że to nie to czego szukasz, a może po prostu chciałeś przetestować VPN? Nie ma to znaczenia, pieniądze odzyskasz bez problemu!

2. Pobierz aplikację

Gdy wykupisz usługę, zostaniesz przekierowany do dalszych kroków. W przypadku ExpressVPN będzie to pobranie aplikacji na Twoje urządzenie. Na stronie głównej Twojego nowego konta w usłudze znajdziesz linki do odpowiednich programów oraz kod aktywacyjny. Służy on do aktywacji programu, nie potrzeba się do niego logować przy pomocy maila i hasła!

Pobieranie ExpressVPN do TV w UK

3. Uruchom aplikację i aktywuj dostęp

Po uruchomieniu aplikacji trzeba ją aktywować. W przypadku ExpressVPN zrobisz to wklejając kod aktywacyjny na ekranie aplikacji. W programach od innych firm może być konieczne podanie adresu email oraz hasła żeby się zalogować.

Aktywacja ExpressVPN

4. Wybierz polski serwer i połącz się z nim

W aplikacji odszukaj okno wyboru lokalizacji serwera VPN. Na liście zobaczysz wiele różnych państw. Odszukaj na niej Polskę lub po prostu użyj wyszukiwarki na samej górze. Po wybraniu Polski kliknij na nią i połącz się.

Wybierz polski serwer

5. Przejdź do serwisu VOD lub TV i oglądaj bez przeszkód

Od tego momentu masz polski adres IP będąc w UK. Dzięki temu, możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich ulubionych serwisów, które od czasu Brexitu są niedostępne. Możesz oglądać w UK polską telewizję, filmy oraz seriale bez większych problemów.

Polska TV w UK z VPN

I tyle! To bardzo proste i można to zrobić dosłownie w parę minut.

Gdzie oglądać filmy, seriale i polską TV na żywo w UK

Każdy kto chce oglądać polskie seriale, filmy, sport i kanały telewizyjne w UK za pomocą polskiego serwera VPN ma do wyboru kilka różnych platform z telewizją internetową oraz serwisów VOD. Ich oferta jest mocno zróżnicowana, więc każdy powinen samemu zastanowić się i wybrać te, które mu najbardziej odpowiadają. Po brexicie VPN to obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie na dostęp do polskiej TV w UK.

WP Pilot – telewizja internetowa – TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat na żywo

Na dzień dzisiejszy WP Pilot to najlepsza opcja jeżeli ktoś chce oglądać telewizję internetową po polsku. Łączy w sobie wszystkie cechy klasycznej telewizji oraz możliwości jakie daje internet. WP Pilot pozwala w najlepszym wariancie abonamentu na oglądanie aż 107 kanałów telewizyjnych. Bez problemu obejrzysz na żywo TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat, TV4 oraz inne popularne stacje telewizyjne. W obejrzysz WP Pilot UK posługując się VPN z polskim IP.

WP Pilot można również oglądać za darmo. W zamian za oglądanie reklam każdy może uzyskać dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych. Płatny abonament to natomiast dostęp do większej liczby kanałów TV (w tym tych premium) oraz brak uciążliwych reklam. Cena najtańszego abonamentu zaczyna się od 9,99 zł miesięcznie i zapewnia dostęp do 46 kanałów.

Ogromną zaletą WP Pilot jest możliwość oglądania w UK na żywo TVP 1 online, TVP 2, TVN, Polsatu, TV4, TV Puls i wszystkich innych kanałów telewizyjnych, które powszechnie występują u operatorów telewizji satelitarnej i kablowej.

Player – filmy, seriale i TVN online

Nikomu nie trzeba przedstawiać serwisu Player. To właśnie tam można oglądać wszystkie seriale znane z TVN. Jeżeli chcesz oglądać materiały z tej stacji, to będzie to najlepszy wybór. Oprócz tego w Player dostępny jest streaming TVN, TVN7, TVN24 i wielu innych kanałów telewizyjnych. Player w UK dostępny jest gdy użyje się w VPN.

Player można oglądać za darmo oraz w płatnym abonamencie. Jak się łatwo domyślić, chcąc oglądać Player za darmo trzeba przygotować się na liczne reklamy, które będą wyświetlały się przed i w trakcie odtwarzania wideo. Coś za coś. Druga opcja to płatny abonament, który na pewno warto rozważyć jeżeli chcemy się w pełni cieszyć ofertą serwisu oraz uzyskać dostęp do materiałów w wysokiej jakości. Najtańszy pakiet zaczyna się już od 15 zł miesięcznie.

Polsat BOX GO – przez Internet

W Polsat Box Go (dawniej Ipla) zobaczysz seriale i filmy znane z Polsatu oraz obejrzysz telewizję na żywo. W formule wideo na życzenie jest możliwość oglądania programów rozrywkowych oraz seriali, które możesz znać z anteny telewizji Polsat. W Polsat Box GO są wyłącznie płatne plany. Pakiet Premium kosztuje 30 zł za 30 dni, a mocno ograniczony pakiet Polonia (jest tylko kilka kanałów i uboga biblioteka VOD) to 45 zł za 30 dni.

Polsat dość często prowadzi transmisje na żywo wydarzeń sportowych – meczy czy sportów walki. Posiada wyłączność na niektóre wydarzenia oraz ligi sportowe. Sport jest dostępny w pakiecie Polsat Box Go Sport.

Dostęp do pełnej oferty Polsat Box Go w UK wymaga zmiany adresu IP na polski np. przy pomocy VPN.

Telewizja Polska – TVP Sport, seriale w TVP VOD oraz wybrane kanały TVP na żywo

Telewizja Polska posiada dość rozbudowaną ofertę jeśli chodzi o możliwości oglądania sportu, filmów, seriali oraz telewizji na żywo. Dostępne są trzy różne serwisy, w których każdy może obejrzeć wybrane przez siebie produkcje oraz materiały. Są to:

 • TVP VOD – jest to serwis gdzie dostępne są filmy oraz seriale TVP. To właśnie tam obejrzysz wszystkie ulubione produkcje, za które odpowiada Telewizja Polska.
 • TVP Stream – tutaj dostępne są kanały telewizyjne TVP na żywo. Znajdziesz tam TVN INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, telewizje regionalne oraz czasami pojawia się stream pozostałych kanałów TVP
 • TVP Sport – ulubiona platforma wszystkich miłośników sportu. To właśnie w TVP Sport można oglądać transmisje meczy Reprezentacji Polski w piłkę nożną, rozgrywki polskiej ligi oraz wiele innych interesujących wydarzeń sportowych.

Niektóre materiały dostępne są z całego świata i odtwarzają się bez problemu. Jednak w wielu przypadkach bez wsparcia ze strony VPN nie uda Ci się obejrzeć TVP w UK. Serwis jest utrzymywany z powszechnego abonamentu oraz budżetu państwa przez co jest dostępny za darmo. Jest również możliwość wykupienia pakietu za 9,99 zł miesięcznie.

Inne platformy

 • CDA.pl – dobrze znana wszystkim platforma, na której można znaleźć ogromną liczbę filmów i seriali. Dostępna za darmo oraz w abonamencie od 19,90 miesięcznie.
 • VOD.pl – platforma z serialami i filmami. Można je oglądać za darmo oraz po wykupieniu abonamentu.
 • TVN24 GO – można w nim wykupić dostęp do TVN24 oraz TVN24 BiŚ i oglądać je przez Internet.
 • nc+ GO i Canal+ – platforma online z materiałami Canal+ oraz możliwością oglądania tej telewizji online.

Polska telewizja w UK po Brexicie – co się zmieniło?

Brexit sporo namieszał w wielu kwestiach, a streaming jest jedną z nich. 1 stycznia 2021 roku przywitał osoby, które miały wykupione abonamenty w serwisach takich jak Player, Polsat Box Go czy WP Pilot dość niemiłą niespodzianką – komunikatami o braku dostępu i niemożliwości oglądania.

Dotychczas Polacy, którzy przebywali przez krótki czas w UK mogli oficjalnie korzystać z wykupionych przez siebie usług VOD oraz dostępu do polskiej telewizji podczas poza Polską. Wszystko dzięki Unii Europejskiej, która wprowadziła odpowiednie regulacje i przepisy, które to umożliwiały. Niestety wraz z Brexitem, w UK przestały obowiązywać regulacje unijne, w tym dyrektywa AVMSD. W efekcie tego na terenie Wielkiej Brytanii przestało być możliwe oglądanie polskich serwisów z filmami, serialami i kanałami TV na żywo.

Być może kiedyś to zmieni. Na ten moment jedynym rozwiązaniem żeby oglądać polską telewizję internetową w UK oraz ulubione filmy i seriale w polskich serwisach VOD jest skorzystanie z VPN i zmiana adresu IP. Co na szczęście cały czas działa bez problemu i pozwala na odblokowanie dostępu do polskich treści na całym świecie, nie tylko w UK.

Polska telewizja w UK – podsumowanie

Brexit sporo namieszał i niestety dotknęło to również usług online. Od stycznia 2021 roku dostęp do polskich filmów, seriali i programów jest utrudniony w UK. Zarówno płatna polska telewizja jak i darmowa działa tylko wtedy, gdy skorzysta się z usługi VPN z polskim serwerem. Dzięki zmianie IP można oglądać ulubione materiały i nie tracić kontaktu z ojczystym językiem oraz kulturą.

Jest to niewątpliwie uciążliwe i wiąże się z dodatkowym kosztem. A w czasach coraz powszechniejszej globalizacji i swobodnego przemieszczania się po świecie przypomina relikt poprzedniej epoki. Ale dopóki regulacje się nie zmienią lub Wielka Brytania nie podpisze jakieś umowy z Unią Europejską to na horyzoncie nie widać lepszych metod i sposobów, żeby można było swobodnie oglądać polską TV w UK przez Internet.

Pytania i odpowiedzi

Jak oglądać polską telewizję internetową w UK?

Żeby oglądać polska telewizję internetową w UK musisz skorzystać z VPN i zmienić adres IP na polski. Dzięki temu będziesz w stanie odblokować do nich dostęp nawet wtedy, gdy nie przebywasz w Polsce, co tłumaczymy w tym poradniku.

Gdzie oglądać polską TV w UK?

Legalne transmisje polskiej TV są dostępne w Internecie na platformach WP Pilot, Polsat Box Go, Player oraz TVP. Każdy serwis oferuje nieco inne możliwości, a największy wybór kanałów i wygodę zapewnia WP Pilot. Będzie Ci również potrzebny VPN.

Czy można oglądać telewizję internetową za darmo w UK?

Jeżeli skorzystasz z polskiego VPN, to będziesz w stanie oglądać darmową telewizję na platformach VOD (w zamian za oglądanie reklam). Znacznie większe możliwości daje wykupienie abonamentu i dostęp do płatnej telewizji.

Jaka jest najlepsza płatna polska telewizja przez Internet w UK?

Najlepszą ofertę płatnej telewizji internetowej, którą można oglądać na żywo posiada WP Pilot. Można tam oglądać wszystkie popularne kanały telewizyjne bez anteny. Dostęp do niej w UK wymaga skorzystania z VPN z polskim IP.

Czy można oglądać polską TV w UK bez anteny?

Tak, polska telewizję można oglądać przez Internet, nie trzeba posiadać telewizora oraz anteny. Wystarczy skorzystać z oferty jednej z platform VOD które oferują transmisję i oglądanie TV online.

Jak oglądać polską telewizję i seriale w UK po Brexicie?

Po Brexicie jedynym sposobem na odblokowanie dostępu i oglądanie polskiej telewizji internetowej w UK jest skorzystanie z VPN. Przy jego pomocy można zmienić adres IP na polski i oglądać wszystkie filmy, programy i seriale na polskich platformach VOD.