Polska telewizja online w UK w 2020 roku

Jeżeli spróbujesz uruchomić serwis z polską telewizją online w UK, to natkniesz się na blokadę. Chyba każdy się z tym spotkał podczas wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Ze względu na na różne licencje, polska telewizja online w UK jest zablokowana i do jej oglądania trzeba zmienić adres IP. TVP, Ipla, Player, WP Pilot, HBO i inne serwisy – wszystkie blokują użytkowników spoza Polski. Chyba, że jesteś w UK tylko na parę dni, to może Ci się udać skorzystać ze zniesionych limitów w ramach UE. Pod warunkiem, że zweryfikujesz swój polski adres zamieszkania. Jak zmienić IP żeby oglądać polską telewizję w UK przez Internet? Czytaj dalej!

Dlaczego polska telewizja w UK przez Internet jest niedostępna?

Blokady, które napotyka się przy próbie dostępu do polskich serwisów oferujących polskie filmy i seriale oraz streaming kanałów telewizyjnych w UK wynikają z ograniczeń regionalnych nakładanych przez licencje. Regulują one w jakich krajach i na jakich zasadach dany materiał może być odtwarzany. Blokady regionalne sprawiają, że dostęp do polskich treści w UK jest mocno regulowany i ograniczany ze względu na lokalizację użytkownika. Nie tylko materiałów wideo – również innych usług online, nawet wtedy gdy chcemy za to zapłacić. Nie ma znaczenia, że mówimy po Polsku i interesują nas wyłącznie polskie treści – fizyczne granice obowiązują w sieci.

Serwisy VOD z telewizją online sprawdzają adres IP każdego użytkownika, który wchodzi na stronę. Jeżeli jest to polski adres, to wyświetlają mu dostępne programy, filmy i seriale. Jeżeli zagraniczny – w naszym przypadku brytyjski – wyświetlają komunikat, że materiał jest niedostępny w danym kraju. Dlatego polska telewizja internetowa w UK nie działa. Chyba, że użyje się narzędzia do zmiany IP jakim jest VPN. To właśnie dzięki niemu w prosty i szybki sposób można odblokować polską telewizję online w UK.

Dlatego też na całym świecie ludzie korzystają z VPN do radzenia sobie z blokadami regionalnymi. Dzięki temu mogą korzystać z wykupionych usług podczas pobytu w innym kraju, w trakcie podróży oraz uzyskać dostęp do treści, które ograniczone są tylko do jednego państwa. Polacy w UK powszechnie używają usług VPN, żeby oglądać polskie seriale i filmy.

Jaki VPN jest najlepszy do polskiej telewizji online w UK?

VPN to usługa, która pozwala na prostą i szybką zmianę adresu IP, za pomocą którego jesteśmy widoczni w sieci. Jak to działa? Za pomocą specjalnego programu lub wtyczki do przeglądarki łączymy się z serwerem VPN zlokalizowanym w Polsce i dzięki temu uzyskujemy polski adres IP. Dzięki temu, wszystkie usługi w sieci „myślą”, że przebywamy w kraju, a nie za granicą. Bez zmiany IP możesz nie zobaczyć pełnej oferty serwisów internetowych oferujących polską telewizję online w UK i streamingu kanałów telewizyjnych, a jedynie ich mocno okrojoną wersję.

Poniżej znajdziesz przetestowane i sprawdzone przez nas firmy, które oferują taką usługę. Posiadają one szybkie serwery w Polsce, dzięki którym będziesz w stanie oglądać polską telewizję w UK bez problemu. W redakcji używamy ich codziennie, do różnych zastosowań. Co ważne, oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy – można je testować bez ryzyka, praktycznie za darmo. Jak nie będą spełniać oczekiwań – pieniądze zostaną Ci oddane. Ważne tylko żeby wystąpić o zwrot przed upływem 30 dni od rejestracji konta i pierwszej płatności.

Gdzie oglądać polską telewizję online w UK?

Z pomocą VPN, filmy, programy rozrywkowe i polskie seriale w UK obejrzysz na większości popularnych platform VOD, które znasz z kraju. Nie potrzeba satelity, kablówki, dekodera i wszystkich związanych z nimi problemów. W dzisiejszych czasach wystarcza Internet. A z pomocą VPN sprawia, że możesz oglądać w polską TV w UK. Wszystkie największe polskie stacje telewizyjne posiadają swoje serwisy internetowe, w których udostępniają swoje materiały – część za darmo, a część w ramach abonamentu.

Mecze Reprezentacji? No to Telewizja Publiczna. Jak oglądać TVP w UK?

Sytuacja z ofertą TVP za granicą wygląda tak, że niektóre materiały są dostępne bez problemu z brytyjskim adresem IP, a inne mają blokadę. Możemy się spodziewać, że bez problemu obejrzymy filmy i seriale polskiej produkcji, jednak jeżeli będziemy chcieli uzyskać dostęp do seriali i filmów zagranicznych (np. tureckie seriale, amerykańskie filmy) to otrzymamy informację o blokadzie. Dotyczy to również programów na zagranicznej licencji – np. The Voice of Poland jest zablokowany w UK.

Podobnie ma się sprawa z TVP Sport i serwisem sport.tvp.pl w UK. Tam gdzie licencja wymaga ograniczenia transmisji tylko do Polski, nie będziemy jej mogli obejrzeć za granicą bez polskiego IP.

W przypadku blokady TVP w UK, za każdym razem zobaczysz komunikat: Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju z którego się łączysz. Musisz użyć VPN i zmienić IP.

Telewizja internetowa WP Pilot w UK

Serwis WP Pilot to nowość na polskim rynku. Jest to prawdziwa telewizja internetowa. Wszystko działa tak jak w kablówce albo satelicie – tylko przez Internet. W przypadku krótkiego pobytu, możemy oglądać WP Pilot w UK po zweryfikowaniu miejsca zamieszkania w Polsce.

WP Pilot umożliwia darmowy streaming podstawowych kanałów polskiej telewizji oraz możliwość wykupienia pakietów rozszerzonych, na podobnej zasadzie jak przy telewizji kablowej. Posiada bogatą bazę kanałów, wśród których znajduje się również stream na żywo TVP 1 i TVP 2. W WP Pilot każdy znajdzie ofertę dla siebie. Naprawdę warto!

W UK domyślnie zobaczymy komunikat: Oglądaj po bezpłatnej weryfikacji. Aby oglądać w Unii Europejskiej, załóż konto i pozwól zweryfikować, że mieszkasz w Polsce. Oznacza to, że przy czasowym pobycie w kraju UE jakim jest UK, będziemy mogli korzystać z oferty WP Pilot (pod warunkiem że potwierdzimy, że na co dzień mieszkamy w Polsce).

Jeśli nie mamy możliwości weryfikacji, to bez problemu uruchomimy WP Pilot w UK za pomocą VPN z polskim adresem IP. Wystarczy się uruchomić aplikację, wybrać serwer, połączyć się i otworzyć stronę WP Pilot.

WP Pilot w UK
Tak wygląda strona główna WP Pilot, gdzie możesz oglądać telewizję na żywo

Ipla czyli cała rodzina Polsatu w UK

Ipla to serwis VOD, który należy do Cyfrowego Polsatu. Są tam dostępne filmy i seriale znane z tej stacji telewizyjnej. Cześć produkcji jest dostępna za darmo również za granicą, a część wymaga do oglądania wykupienia pakietu Polonia.

Wchodząc do serwisu z terenu UK, nie zobaczymy pełnej oferty pakietów serwisu ipla. Wyłącznie mocno ograniczony pakiet ipla Polonia, bez bogatej oferty kanałów sportowych, HBO i wielu innych kanałów Jeżeli chcemy zobaczyć co ipla oferuje w swojej pełnej ofercie w Wielkiej Brytanii, to będziemy musieli zmienić adres IP na polski. Wtedy też uzyskamy dostęp do pełnej oferty filmów i seriali.

Player czyli TVN i cała reszta

Player.pl to serwis związany ze stacją TVN i co za tym idzie znajdziemy tam seriale i filmy znane na co dzień z jej kanałów. Hity takie jak Kuchenne rewolucje są dostępne właśnie na platformie Player.pl.

Chcąc oglądać treść Player.pl w UK trzeba wykupić pakiet. Dostęp do darmowej oferty możliwy jest tylko dla osób, które posiadają polski adres IP. Osoby poza Polską, np. w UK będą mogły wykupić tylko pakiet Start i będą musiały zweryfikować swoje miejsce zamieszkania jako Polskę. Żeby zobaczyć całość pakietów dostępnych pakietów (w tym Canal+, HBO i inne) trzeba posiadać polski adres IP, który z łatwością można zdobyć przy pomocy VPN.

Częściowe zniesienie blokad regionalnych w UE. Jak to wpływa na TV w UK?

Od niedawna, bo od kwietnia 2018 roku doszło do częściowego zniesienia blokad regionalnych w UE. W myśl przepisów mieszkańcy UE mogą korzystać z wykupionych abonamentów w serwisach VOD podczas krótkich wyjazdów do innych państw UE (np. podczas urlopu). Wymaga to jednak wcześniejszej weryfikacji, że na stałe mieszkamy w Polsce. Nie obejmuje to jednak darmowych usług – takich jak stream TVP czy materiały dostępne w różnych serwisach w zamian za obejrzenie reklam. Dotyczy to tylko abonamentów (czyli zadziała tylko wtedy, gdy zapłaciliśmy za usługę).

Działa to trochę na takiej samej zasadzie, jak zniesienie blokad w przypadku roamingu. Do weryfikacji, serwisy VOD wymagają przesłania np. skanu rachunku za media z polskim adresem. Dzięki temu polska TV przez Internet jest nieco bardziej dostępna dla osób podróżujących po Unii Europejskiej. Jednak jest to dobre rozwiązanie tylko na krótkie wyjazdy. Przy dłuższym pobycie lepiej sprawdza się VPN i zmiana IP.

Podsumowanie

VPN to świetne narzędzie, dzięki któremu możesz bez problemu uzyskać dostęp do polskiej TV w UK przez Internet. Dzięki VPN i możliwości zmiany adresu IP na polski możesz zlikwidować bariery, które funkcjonują w wirtualnym świecie. Mieszkać w dowolnym miejscu świata i nie tracić przy tym dostępu do ulubionych serwisów i programów telewizyjnych.