Jak oglądać polską telewizję w UK przez Internet w 2024

Polska TV w UK

Chcesz oglądać polską telewizję w UK przez Internet, ale cały czas trafiasz na komunikaty o blokadzie lub ograniczeniach regionalnych? Są na to skuteczne sposoby. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy VPN i zmienisz swoje IP na polskie. Dzięki temu będziesz oglądać polską TV w UK online na wszystkich popularnych platformach. Na komputerze, telefonie oraz Smart TV. Zapraszam do lektury.

Jak oglądać polską telewizję internetową w UK?

Polska telewizja oraz platformy streamingowe są zablokowane w UK ze względu na ograniczenia regionalne. Do ich oglądania potrzebny jest polski adres IP, który można zdobyć korzystając z VPN. Wystarczy zainstalować na swoim komputerze lub telefonie specjalny program – klienta VPN. Za jego pomocą można łączyć się z internetem przez serwer VPN zlokalizowany w Polsce.

Sprawi to, że Twój prawdziwy adres IP zostanie ukryty, a zamiast niego otrzymujesz nowy, polski adres IP. Sprawi to, że wszystkie strony internetowe będą „myślały”, że Twoja lokalizacja i miejsce pobytu to Polska. Nawet wtedy, gdy w rzeczywistości mieszkasz w UK.

Ogromnym plusem zmiany adresu IP na polski jest również to, że będziesz w stanie oglądać w UK polską telewizję internetową za darmo. Wiele polskich serwisów ze streamingiem i VOD oferuje możliwość oglądania dostępnych w nich materiałów w zamian za obejrzenie reklam. Dzięki temu obejrzysz np. na żywo TVN, TVP 1, TVP 2 czy TVP Sport w UK.

Jaki VPN do polskiej telewizji W UK?

Do oglądania polskiej telewizji w UK świetnie sprawdzą się te usługi VPN. To sprawdzone firmy, które posiadają bardzo szybkie serwery w naszym kraju i od lat pozwalają na skuteczne omijanie blokad regionalnych i oglądanie polskiej telewizji za granicą. Przy ich pomocy można oglądać streaming TV na żywo, filmów i seriali w wysokiej jakości w UK.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 71% zniżki i karta podarunkowa do Allegro do 150 zł
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Polska TV w UK – krok po kroku

Korzystanie z VPN do odblokowania dostępu do polskiej TV w UK może wydawać się trudne i skomplikowane, ale jest wręcz przeciwnie. To usługa, z której uruchomieniem poradzi sobie każdy użytkownik sieci! Poniżej, na przykładzie ExpressVPN, pokażemy jak to zrobić:

1. Wybierz i kup usługę VPN z polskimi serwerami

Pierwszym krokiem jest kupno usługi VPN. Wybierz taką firmę, której cena oraz oferta najbardziej Ci odpowiada. Sam proces zakupu jest bardzo prosty. Wypełniasz prosty formularz, podając minimalną ilość danych. Potrzebny będzie e-mail oraz wybór formy płatności (dostępna jest karta, PayPal, Bitcoin i wiele innych).

Wybierz również okres, na jaki chcesz wykupić dostęp do usługi VPN. Może to być miesiąc lub abonament na znacznie dłuższy czas jak np. rok lub dwa lata. Kupno usługi na dłuższy okres daje znaczne zniżki, nawet ponad 80% w przypadku niektórych firm. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy, która wynosi aż 30 dni.

2. Pobierz aplikację i zainstaluj aplikację

Gdy wykupisz usługę, zostaniesz przekierowany do dalszych kroków. W przypadku ExpressVPN będzie to pobranie aplikacji i jej instalacja na Twoim urządzeniu. Na stronie głównej Twojego nowego konta w usłudze znajdziesz linki do odpowiednich programów oraz kod aktywacyjny. Służy on do aktywacji programu, nie potrzeba się do niego logować przy pomocy maila i hasła!

Pobieranie ExpressVPN do TV w UK

3. Uruchom aplikację i aktywuj dostęp

Po uruchomieniu aplikacji trzeba ją aktywować. W przypadku ExpressVPN zrobisz to wklejając kod aktywacyjny na ekranie aplikacji. W programach od innych firm może być konieczne podanie adresu email oraz hasła żeby się zalogować.

Aktywacja ExpressVPN

4. Wybierz polski serwer i połącz się z nim

W aplikacji odszukaj okno wyboru lokalizacji serwera VPN. Na liście zobaczysz wiele różnych państw. Odszukaj na niej Polskę lub po prostu użyj wyszukiwarki na samej górze. Po wybraniu Polski kliknij na nią i połącz się.

Wybierz polski serwer

5. Przejdź do serwisu VOD lub TV i oglądaj bez przeszkód

Od tego momentu masz polski adres IP będąc w UK. Dzięki temu, możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich ulubionych serwisów, które od czasu Brexitu są niedostępne. Możesz oglądać w UK polską telewizję, filmy oraz seriale bez większych problemów.

Polska TV w UK z VPN

Jakie polskie kanały i telewizję można oglądać w UK?

Przy pomocy polskiego serwera VPN można oglądać w UK wiele legalnych serwisów z telewizją online oraz streamingiem polskich filmów i seriali. Ich oferta jest mocno zróżnicowana, więc każdy powinen wybrać dla siebie te platformy, których oferta mu najbardziej odpowiadaja. Po Brexicie VPN to obecnie najskuteczniejsze, legalne rozwiązanie pozwalające na dostęp do polskiej TV w UK.

WP Pilot – telewizja internetowa na żywo przez internet

Na dzień dzisiejszy WP Pilot to najlepsza polska telewizja internetowa. Łączy w sobie wszystkie cechy klasycznej telewizji oraz możliwości jakie daje internet. WP Pilot pozwala w najlepszym wariancie abonamentu na oglądanie aż 135 kanałów telewizyjnych. Bez problemu obejrzysz tam na żywo TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat, TV4 oraz inne popularne stacje telewizyjne. To wszystko co jest znane z telewizji naziemnej i kablówki znajdziesz również w WP Pilot.

Niestety, aby uzyskać dostęp do pełnej oferty serwisu w Wielkiej Brytanii, musisz skorzystać z VPN i zmienić swoją lokalizację na Polskę.

WP Pilot można również oglądać za darmo. W zamian za oglądanie reklam każdy może uzyskać dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych. Płatny abonament to natomiast dostęp do większej liczby kanałów TV (w tym tych premium) oraz brak uciążliwych reklam. Cena najtańszego abonamentu zaczyna się od 19,99 zł miesięcznie i zapewnia dostęp do 61 kanałów.

Player – filmy, seriale i TVN online

Nikomu nie trzeba przedstawiać serwisu Player. To właśnie tam można oglądać wszystkie seriale znane z TVN. Jeżeli chcesz oglądać materiały z tej stacji, to będzie to najlepszy wybór. Oprócz tego w Player dostępny jest streaming TVN, TVN7, TVN24 i wielu innych kanałów telewizyjnych.

Player można oglądać za darmo oraz w płatnym abonamencie. Jak się łatwo domyślić, chcąc oglądać Player za darmo trzeba przygotować się na liczne reklamy, które będą wyświetlały się przed i w trakcie odtwarzania wideo. Coś za coś. Druga opcja to płatny abonament, który na pewno warto rozważyć jeżeli chcemy się w pełni cieszyć ofertą serwisu oraz uzyskać dostęp do materiałów w wysokiej jakości. Najtańszy pakiet zaczyna się już od 15 zł miesięcznie.

Polsat BOX GO – przez Internet

W Polsat Box Go (dawniej Ipla) obejrzysz seriale i filmy znane z kanałów Polsatu oraz obejrzysz stream telewizji na żywo. W formule VOD jest możliwość oglądania programów rozrywkowych oraz seriali, które możesz znać z anteny telewizji Polsat. W Polsat Box GO są wyłącznie płatne plany. Pakiet Box Go Start kosztuje 30 zł za 30 dni, a mocno ograniczony pakiet Polonia (jest tylko kilka kanałów i uboga biblioteka VOD) to 45 zł za 30 dni.

Polsat dość często prowadzi transmisje na żywo wydarzeń sportowych – meczy czy sportów walki. Posiada wyłączność na niektóre wydarzenia oraz ligi sportowe. Transmisje sportowe są dostępne w pakiecie Polsat Box Go Sport.

Dostęp do pełnej oferty Polsat Box Go w UK wymaga zmiany adresu IP na polski przy pomocy VPN.

Telewizja Polska – TVP Sport, TVP VOD i TVP na żywo

Telewizja Polska posiada dość rozbudowaną ofertę jeśli chodzi o możliwości oglądania sportu, filmów, seriali oraz telewizji na żywo. Dostępne są trzy różne serwisy, w których każdy może obejrzeć wybrane przez siebie produkcje oraz materiały. Są to:

 • TVP VOD – jest to serwis gdzie dostępne są filmy oraz seriale TVP. To właśnie tam obejrzysz wszystkie ulubione produkcje, za które odpowiada Telewizja Polska.
 • TVP Stream – tutaj dostępne są kanały telewizyjne TVP na żywo. Znajdziesz tam TVN INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, telewizje regionalne oraz czasami pojawia się stream pozostałych kanałów TVP
 • TVP Sport – ulubiona platforma wszystkich miłośników sportu. To właśnie w TVP Sport można oglądać transmisje meczy Reprezentacji Polski w piłkę nożną, rozgrywki polskiej ligi oraz wiele innych interesujących wydarzeń sportowych.

Niektóre materiały dostępne są z całego świata i odtwarzają się bez problemu. Jednak w wielu przypadkach bez wsparcia ze strony VPN nie uda Ci się obejrzeć TVP w UK. Serwis jest utrzymywany z powszechnego abonamentu oraz budżetu państwa przez co jest dostępny za darmo. Jest również możliwość wykupienia pakietu za 9,99 zł miesięcznie.

Inne platformy

 • CDA.pl – dobrze znana wszystkim platforma, na której można znaleźć ogromną liczbę filmów i seriali. Dostępna za darmo oraz w abonamencie Premium od 23,99 miesięcznie.
 • TVN24 GO – można w nim wykupić dostęp do TVN24 oraz TVN24 BiŚ i oglądać je przez Internet.
 • Canal+ – platforma online z materiałami Canal+ oraz możliwością oglądania tej telewizji online.

Skąd platformy z telewizją online wiedzą, że jesteś w UK?

Serwisy z telewizją internetową sprawdzają adres IP każdego użytkownika, który wchodzi na ich stronę. To na tej podstawie określają, czy ktoś będzie mógł oglądać dostępne materiały. Jeżeli ma się polski adres IP za granicą, to telewizja, filmy i seriale są dostępne bez problemu. Natomiast jeżeli jest to adres zagraniczny np. ma się brytyjskie IP – wtedy wyświetla się blokada, a polska telewizja internetowa nie działa.

To właśnie dlatego Polacy w UK mają takie problemy z dostępem do ulubionych treści, które znają z kraju. Żeby oglądać polską telewizję w UK przez internet trzeba zmienić swój adres IP na polski. Czyli tak jakby wirtualnie przenieść się do Polski.

Dlaczego polska telewizja internetowa w UK nie działa?

Problemy z dostępem do polskich serwisów z telewizją online oraz VOD w UK nie są żadną nowością. Chyba każdy kto próbował oglądać filmy lub seriale po polsku w Wielkiej Brytanii prędzej lub później trafił na komunikat o blokadzie i ograniczonym dostępie.

Przyczyna tego jest bardzo prosta – odpowiadają za to blokady regionalne. Jest to mechanizm, który ogranicza dostęp do treści cyfrowych w zależności od tego, gdzie znajduje się użytkownik. To właśnie on odpowiada za to, że wyświetla się komunikat „materiał jest niedostępny w Twoim regionie po wejściu na strony z polską telewizją.

Będąc w Polsce, telewizję internetową można oglądać na dwa sposoby – za darmo (w zamian oglądasz reklamy) i po opłaceniu abonamentu.

Podczas pobytu w UK, restrykcje i blokady dostępu dotykają obu tych modeli dystrybucji. Nawet gdy chcemy regularnie opłacać abonament i korzystać z płatnych pakietów. Dotyczy to zarówno polskich kanałów telewizyjnych online na żywo jak i filmów oraz seriali w formacie VOD. Takie mechanizmy dla osób za granicą stosuje Player, Polsat Box GO, WP Pilot, TVP i inne platformy z TV online w Polsce.

Co zmienił Brexit w dostępie do polskiej telewizji i VOD online w UK?

Brexit sporo namieszał w wielu kwestiach, a streaming jest jedną z nich. 1 stycznia 2021 roku przywitał osoby, które miały wykupione abonamenty w serwisach takich jak Player, Polsat Box Go czy WP Pilot dość niemiłą niespodzianką – komunikatami o braku możliwości oglądania.

Wcześniej Polacy, którzy przebywali przez krótki czas w UK mogli oficjalnie korzystać z wykupionych przez siebie usług VOD oraz dostępu do polskiej telewizji podczas poza Polską. Niestety wraz z Brexitem, w UK przestały obowiązywać regulacje unijne, w tym dyrektywa AVMSD. W efekcie tego na terenie Wielkiej Brytanii nie można już oglądać online polskich serwisów z filmami, serialami i kanałami TV na żywo.

Być może kiedyś to zmieni. Na ten moment jedynym rozwiązaniem żeby oglądać polską telewizję internetową w UK oraz ulubione filmy i seriale w polskich serwisach VOD jest skorzystanie z VPN i zmiana adresu IP. Co na szczęście cały czas działa bez problemu i pozwala na odblokowanie dostępu do polskich treści na całym świecie, nie tylko w UK.

Podsumowanie

W Wielkiej Brytanii polska płatna telewizja jak i ta darmowa działa tylko wtedy, gdy zmieni się adres IP na polski. Dzięki temu można oglądać ulubione materiały i nie tracić kontaktu z ojczystym językiem oraz kulturą. Jest to dodatkowy koszt i w czasach coraz powszechniejszej globalizacji i swobodnego przemieszczania się po świecie przypomina relikt poprzedniej epoki.

Ale dopóki regulacje się nie zmienią lub Wielka Brytania nie podpisze jakieś umowy z Unią Europejską to na horyzoncie nie widać lepszych metod i sposobów, żeby można było swobodnie oglądać polską TV w UK przez Internet.

Pytania i odpowiedzi

Jak oglądać polską telewizję internetową w UK?

Żeby oglądać polska telewizję internetową w UK musisz skorzystać z VPN i zmienić adres IP na polski. Dzięki temu będziesz w stanie odblokować do nich dostęp nawet wtedy, gdy nie przebywasz w Polsce, co tłumaczymy w tym poradniku.

Gdzie oglądać polską TV w UK?

Legalne transmisje polskiej TV są dostępne w Internecie na platformach WP Pilot, Polsat Box Go, Player oraz TVP. Każdy serwis oferuje nieco inne możliwości, a największy wybór kanałów i wygodę zapewnia WP Pilot. Będzie Ci również potrzebny VPN.

Czy można oglądać telewizję internetową za darmo w UK?

Jeżeli skorzystasz z polskiego VPN, to będziesz w stanie oglądać darmową telewizję na platformach VOD (w zamian za oglądanie reklam). Znacznie większe możliwości daje wykupienie abonamentu i dostęp do płatnej telewizji.

Jaka jest najlepsza płatna polska telewizja przez Internet w UK?

Najlepszą ofertę płatnej telewizji internetowej, którą można oglądać na żywo posiada WP Pilot. Można tam oglądać wszystkie popularne kanały telewizyjne bez anteny. Dostęp do niej w UK wymaga skorzystania z VPN z polskim IP.

Czy można oglądać polską TV w UK bez anteny?

Tak, polska telewizję można oglądać przez Internet, nie trzeba posiadać telewizora oraz anteny. Wystarczy skorzystać z oferty jednej z platform VOD które oferują transmisję i oglądanie TV online.