Jak oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce w 2024?

Amerykański Netflix w Polsce

Ze wszystkich państw, w których dostępny jest Netflix, to właśnie Netflix USA ma najciekawszą bibliotekę filmów i seriali. Mimo opłacania abonamentu Netflixa, mieszkańcy innych państw mogą czuć się poszkodowani. W związku z tym, wiele osób zadaje sobie pytanie jak oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce i szuka na to sposobu. Netflix USA można oglądać w Polsce i jest na to bardzo prosty sposób. Wszystko co jest potrzebne to solidny VPN.

Dlaczego w Polsce nie można oglądać amerykańskiego Netflixa?

Netflix ma osobną bibliotekę filmów i seriali dla każdego kraju, w którym działa. Nie ma dwóch państw z identyczną zawartością materiałów, które dostępne są na tej platformie. Ma to związek z licencjami, umowami i wszystkimi innymi formalnościami które rządzą cyfrową dystrybucją materiałów wideo. Dlatego dla każdego państwa Netflix przygotowuje osobną ofertę oraz cenę.

Netflix stosuje ograniczenia regionalne, czyli tzw. geoblokady przy pomocy których reguluje kto, w jakim okresie i z jakiego miejsca na świecie może oglądać wybrany film lub serial. W tym celu sprawdza adres IP użytkownika i w zależności od tego wyświetla odpowiednią zawartość. Jeżeli ktoś ma amerykańskie IP, to zobaczy zawartość amerykańskiego Netflixa, jeżeli będzie miał polskie IP, to będzie w stanie oglądać polskiego Netflixa.

Jak oglądać Netflixa USA w Polsce?

Żeby oglądać Netflixa USA w Polsce trzeba skorzystać z narzędzia, które umożliwi zmianę adresu IP na USA. Najpopularniejszym wyborem internautów do tego od lat pozostaje VPN. Nie tylko ze względu na prostotę i wygodę obsługi. Również dlatego, że wciąż pozwala na dość skuteczne odblokowanie dostępu do amerykańskiego Netflixa i umożliwienie oglądania go w innych krajach.

W związku z tym, że VPN pozwala na szybką zmianę IP, jego użytkownik może z łatwością zmienić swoją lokalizację na USA lub dowolny inny kraj z niemal całego świata. I w ten sposób oglądać bibliotekę serwisów ze streamingiem również z innych państw. Jest to narzędzie, które działa na telefonie, komputerze oraz tablecie i może też być skonfigurowane bezpośrednio na routerze. VPN to obecnie najlepszy sposób na uzyskanie dostępu do Netflixa oraz innych usług jak Disney+ czy Hulu, które są niedostępne lub ograniczone w kraju, w którym mieszkamy.

Netflix od lat walczy z korzystaniem z VPN ze względu na naciski ze strony producentów i właścicieli dostępnych w nim seriali, filmów i programów rozrywkowych. Z tego względu, że chcą oni mieć pełną kontrolę nad tym w jakich krajach ich materiały są dostępne i na jakich zasadach. Dlatego nie każdy VPN umożliwia oglądanie Netflixa USA w Polsce. Radzą sobie z tym tylko niektórzy dostawcy VPN, którzy dość mocno inwestują w serwery, które są w stanie odblokować ten serwis.

Ale mimo tego, nawet wśród najlepszych sieci VPN zdarza się, że Netflix wykrywa VPN i wtedy trzeba próbować połączenia za pomocą innego serwera. Na szczęście tych dostawcy VPN udostępniają tysiące.

Żeby oglądać Netflix USA w Polsce trzeba:

 1. Mieć dostęp do usługi VPN, która umożliwia oglądanie amerykańskiego Netflixa (np. NordVPN).
 2. Uruchomić aplikację VPN na komputerze, telefonie lub tablecie.
 3. W aplikacji VPN połączyć się z serwerem z USA.
 4. Uruchomić Netflixa na swoim urządzeniu.
 5. Od tej pory dostęp do biblioteki Netflix dla USA powinien działać. Jeśli się nie wyświetla lub Netflix wykrywa VPN to należy powtórzyć krok 3 i połączyć się z innym serwerem.

Najlepszy VPN do Netflix USA w Polsce

Jaki jest najlepszy VPN do Netflixa USA żeby oglądać go w Polsce? W związku z tym, że nie każdy dostawca VPN oferuje bezproblemowy dostęp do tego serwisu streamingowego, wybór nie jest zbyt duży. Skutecznie z tym radzą sobie głównie największe firmy, które oprócz zapewniania prywatności i bezpieczeństwa, stawiają także na możliwość swobodnego streamingu amerykańskiego Netflixa przy pomocy ich usług.

Poniżej prezentujemy usługi te VPN, które wciąż pozwalają na dostęp do biblioteki filmów i seriali Netflixa USA. Co ważne, gwarantują 30 dni na zwrot pieniędzy – więc gdy okaże się, że jednak wszystko nie do końca działa tak jak byśmy chcieli lub Netflix zaczął właśnie kolejną akcję banowania adresów IP serwerów VPN – to odzyskamy pieniądze. Dzięki temu nic nie ryzykujemy.

Przedstawione poniżej usługi to obecnie jedne z najlepszych sieci VPN na rynku, cieszące się dobrą opinią i dużą popularnością wśród użytkowników. Amerykański Netflix działa przy pomocy serwerów, które udostępniają. Ponadto posiadają również serwery w Polsce, więc przy ich pomocy można równocześnie zabezpieczyć swoje połączenie z internetem bez utraty dostępu do polskich treści i serwisów (dzięki polskiemu IP).

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 71% zniżki i karta podarunkowa do Allegro do 150 zł
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Jak oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce – krok po kroku

Korzystanie oraz uruchomienie VPN może wydawać się skomplikowane, ale tak nie jest. Z korzystaniem z sieci VPN poradzi sobie bez problemu każdy, kto potrafi korzystać z komputera lub telefonu. Jest to po prostu zwykły program, który trzeba zainstalować, uruchomić i obsłużyć przy pomocy paru kliknięć.

Ale dla osób, które mogą mieć jakieś obawy, przedstawiamy opis krok po kroku jak oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce.

1. Wybór odpowiedniej sieci VPN do Netflixa USA

Żeby swobodnie oglądać filmy i seriale w serwisie Netflix USA w Polsce trzeba skorzystać z takiej sieci VPN, która to umożliwia. Bo jak wspomnieliśmy, wielu dostawców VPN ma zablokowane serwery lub po prostu nie podejmuje działań w kierunku zapewnienia swoim użytkownikom możliwości korzystania z tej platformy streamingowej. A jeżeli już mamy VPN, bo np. kupiliśmy do niego dostęp w zupełnie innym celu, to wystarczy przejść do 3 kroku. A jeśli nie, to jest to moment na wybór dostawcy.

Trzeba wybrać takiego dostawcę sieci VPN, żeby amerykański Netflix bez problemu działał. Może to być jakaś ze sprawdzonych usług, które polecamy lub jakaś inna, znaleziona w sieci. U dostawcy usług VPN trzeba założyć konto i wykupić dostęp do sieci VPN.

2. Instalacja aplikacji VPN na komputerze lub telefonie

Mając już konto u dostawcy sieci VPN z którą będzie działać amerykański Netflix, następnym krokiem jest zainstalowanie specjalnego programu na komputerze lub telefonie. Odpowiednie odnośniki do programów można znaleźć na stronie firmy od której kupiło się VPN, najczęściej przekierowanie do niej następuje od razu po zatwierdzeniu płatności.

pobieranie aplikacji
Pobieranie klienta NordVPN ze strony firmy

Na komputerach aplikację instaluje się tak jak każdy inny program pobrany z internetu, a na telefonach trzeba ją pobrać z odpowiednio ze sklepu Play lub AppStore.

3. Uruchomienie aplikacji VPN

Po pobraniu i instalacji trzeba uruchomić aplikację na urządzeniu, na którym chcemy oglądać amerykańskiego Netflixa. Po jej uruchomieniu trzeba będzie ją aktywować i zalogować się na swoje konto. Wygląda to w ten sposób, że po kliknięciu na przycisk Log In zostaniemy przeniesieni na stronę internetową do zarządzania kontem (aktywacja odbywa się w przeglądarce). Następnie zatwierdzamy urządzenie i sieć VPN staje się aktywna.

4. Połączenie się z amerykańskim serwerem VPN

Teraz pora na połączenie się z serwerem amerykańskim przy pomocy właśnie zainstalowanej aplikacji. Pierwsze co trzeba zrobić to odszukać na liście dostępnych lokalizacji Stany Zjednoczone. Następnie wystarczy kliknąć i połączyć się. W ciągu kilku chwil powinniśmy uzyskać amerykański adres IP, który sprawi że wszystkie strony u usługi w sieci będą „myślały”, że jesteśmy z USA.

Niektóre usługi pozwalają wybrać konkretny serwer, inne natomiast przydzielają go losowo przy ponownym połączeniu się z usługą. Czasami może się okazać, że żeby oglądać amerykański Netflix trzeba będzie spróbować użyć kilku różnych serwerów, bo niektóre mogą być zablokowane.

Wybór serwera VPN do Netflixa USA
Wybór amerykańskiej lokalizacji w NordVPN

5. Uruchomienie Netflixa

Gdy połączenie z VPN jest aktywne, to przyszła pora na uruchomienie amerykańskiego Netflixa. Jeżeli oglądasz na komputerze, przez przeglądarkę to wystarczy wejść na stronę platformy. Czasami może być konieczne jej odświeżenie lub ponowne zalogowanie się, żeby wszystko zadziałało.

Jeżeli wszystko poszło prawidłowo, to widoczna powinna być biblioteka filmów i seriali Netflix US, a streaming powinien działać bez przeszkód i problemów.

Podobnie jest na urządzeniach mobilnych takich jak telefon lub tablet. Trzeba uruchomić aplikację Netflix i przejrzeć dostępną zawartość.

Netflix USA z Polski za pomocą VPN
Dostęp do Netflixa USA za pomocą VPN

Darmowe sieci VPN a Netflix US

Do stycznia 2016 roku streaming Netflix przy pomocy dowolnych usług zmieniających lokalizację użytkownika odbywał się bez problemów. Wystarczyło skorzystać dowolnego proxy lub darmowego serwera VPN z serwerami w USA, zmienić adres IP na amerykański, kanadyjski lub angielski, aby mieć dostęp do treści przeznaczonych dla tych państw. Niestety teraz sprawa wygląda nieco gorzej i darmowe sieci VPN już nie działają.

Obecna sytuacja wygląda tak, że tylko niektórzy, płatni dostawcy VPN wciąż skutecznie są w stanie omijać blokady regionalne i umożliwić dostęp do amerykańskiego netflixa. Część, głównie mniejszych dostawców VPN, zrezygnowała i przestała gwarantować dostęp. Netflix US i jego streaming stał się niskim priorytetem w ramach świadczonych usług. Więc skoro można zapomnieć o dostępie przy pomocy niektórych płatnych VPN, to tym bardziej bezpłatne sieci VPN nie działają.

Podczas połączenia przy pomocy zablokowanego serwera VPN, Netflix wyświetli komunikat o błędzie jak ten widoczny poniżej:

Błąd Netflixa proxy/VPN
Komunikat jaki możemy otrzymać podczas korzystania z Netflixa za pośrednictwem proxy lub VPN – „You seem to be using an unblocker or proxy. Please turn off any of these services and try again.”

Co można oglądać na amerykańskim Netflixie?

O ile w kwestii liczby tytułów polski Netflix nie odbiega już tak mocno od wersji przeznaczonej dla mieszkańców USA, to wciąż jest dość spora różnica w dostępnych tytułach. W polskojęzycznej wersji Netflixa pojawiło się bardzo dużo filmów i seriali produkcji polskiej i europejskiej. Za to wiele seriali znanych z kablówek i telewizji amerykańskiej albo zniknęło z Netflixa, albo jest dostępnych tylko w wersji amerykańskiej tej platformy.

Za przykład różnic i tego co można oglądać na amerykańskim Netflixie mogą być takie seriale jak Agents of S.H.I.E.L.D., Grey’s Anatomy, NCIS, Quantico, Star Trek czy seria Stargate. Jest tego naprawdę sporo i wybór jest ogromny. Więc jeżeli szukamy niedostępnych u nas seriali, to można je oglądać na streamingu Netflixa US.

Możliwe problemy podczas oglądania Netflixa USA z VPN

Nie wystarczy mieć dostęp do VPN żeby oglądać amerykańskiego Netflixa, trzeba jeszcze wiedzieć jakie problemy mogą pojawić się trakcie i jak sobie z nimi poradzić.

Wykrywanie VPN przez Netflixa

Pod wpływem producentów filmów i seriali Netflix zmienił swoje podejście w stosunku do narzędzi służących do omijania blokad regionalnych. Rozpoczął z nimi walkę, co spotkało się to z dużą krytyką ze strony użytkowników, gdyż nie wszyscy korzystają z nich wyłącznie do streamingu.

Znacznie większa rzesza użytkowników korzysta z tego typu usługi do ochrony prywatności i zwiększenia swojego bezpieczeństwa w sieci. Z kroków podjętych przez Netflixa bardzo niezadowoleni byli regularnie podróżujący za granicę obywatele USA oraz żołnierze amerykańscy w bazach rozsianych po całym świecie, którzy przy pomocy VPN uzyskiwali dostęp do rozrywki znanej z domu.

Podobne problemy z VPN są też na innych platformach streamingowymi jak Amazon Prime Video, Hulu, HBO Max czy Disney. Większość polecanych przez nas dostawców VPN udostępnia szybką pomoc techniczną w formie czatu online działającego 24/7. Warto się do niej zgłosić w przypadku problemów ze znalezieniem działającego serwera.

Uruchomienie Netfixa USA na Smart TV

Jeżeli korzystamy ze streamingu na Smart TV, Chromecast, Apple TV, Xboxie, PlayStation lub innym urządzeniu umożliwiającym odtwarzanie filmów i seriali z internetu na telewizorze, to również da się oglądać Netflixa USA. I to jest na to kilka sposobów.

Najprościej jest podłączyć komputer do telewizora i zrobić z niego monitor. Wymaga to laptopa i przenoszenia go z miejsce na miejsce, ale jest to najwygodniejszy i najprostszy sposób.

Inny sposób to udostępnienie połączenia z internetem z komputera lub telefonu, który jest połączony z siecią VPN. Będzie on działać jako hotspot, z którym połączy się Smart TV.

Oprócz tego, u niektórych dostawców VPN do Netflixa otrzymamy również dostęp do Smart DNS – za jego pomocą łatwo uruchomimy amerykańskiego Netflixa np. na Smart TV, Apple TV oraz innych urządzeniach.

Rozwiązaniem wymagającym najwięcej wiedzy technicznej jest konfiguracja VPN na routerze. Dzięki temu cała sieć domowa będzie łączyć się z Internetem od razu za pośrednictwem VPN, więc wybierając na nim serwer w USA – wszystkie urządzenia będą mieć amerykańskie IP.

W przypadku problemów warto kontaktować się z pomocą techniczną – podpowiedzą i doradzą jakie kroki wykonać, aby w pełni cieszyć się z wykupionej usługi i móc oglądać w Polsce filmy i seriale w ofercie amerykańskiego Netflixa.

Pytania i odpowiedzi

Jak oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce?

Żeby oglądać filmy i seriale na Netflixie USA trzeba zmienić swój adres IP na amerykański przy pomocy usługi takiej jak VPN. Umożliwia to wirtualne przeniesienie się do Stanów Zjednoczonych i oglądanie treści tak, jakby się tam mieszkało.

Jaki jest najlepszy VPN do Netflixa USA?

Jest kilka działających sieci VPN z Netflixiem US, my polecamy między innymi NordVPN, przy pomocy którego bez problemu można od lat oglądać filmy i seriale na tej platformie ze streamingiem. Pomimo blokowania usług VPN przez ten serwis.

Co zrobić gdy Netflix wykrywa VPN?

Jeżeli Netflix wykrywa serwer VPN, przez który łączymy się z siecią i wyświetla komunikat o błędzie, to jest na to proste rozwiązanie. Na liście . Jeśli to nie pomaga, to należy skontaktować się z pomocą techniczną np. przez czat online

Czy amerykański Netflix działa z każdym VPN?

Nie, nie każdy VPN radzi sobie z odblokowaniem dostępu do amerykańskiego Netflixia w Polsce. Tylko niektórzy dostawcy usługi VPN są w stanie zapewnić możliwość streamingu treści z tego serwisu za pośrednictwem swoich serwerów. Wiele adresów IP i serwerów VPN jest zablokowanych przez Netflixa.