Jak oglądać Netflix USA w Polsce w 2022?

Amerykański Netflix posiada o wiele więcej materiałów w swojej ofercie niż jego polski odpowiednik. A ten zadomowił się na stałe na polskim rynku VOD i zyskał grono wiernych fanów. Posiada w swojej ofercie znakomite seriale własnej produkcji takie jak House of Cards, Narcos, Stranger Things czy The Crown, a oprócz tego dostęp do licznych produkcji znanych z telewizji i duży wybór filmów. Jednak oferta polskiej wersji serwisu jest o wiele uboższa niż. Netflix USA to chyba jedna z największych baz filmów i seriali dostępnych w streamingu. Niestety amerykański Netflix w Polsce dostępny jest tylko jeśli skorzystamy z VPN.

Dostęp do tak pokaźnej bazy treści multimedialnych w atrakcyjnej cenie sprawił, że obecność Netflixa na rynku zagroziła dotychczasowej pozycji tradycyjnych platform cyfrowych i kablówek. W USA Netflix jest coraz częściej wybierany przez młode pokolenie jako jedyne źródło filmów i seriali. Co z polską ofertą tego popularnego VOD? Nie jest tak bogata, jak ta dostępna na platformie Netflix w Ameryce i chętni żeby się do niego dostać są zmuszeni do korzystania z VPN.

Co znajdziesz w ofercie Netflixa USA?

Netflix to amerykańska firma, która zaczynała swoją działalność jako wypożyczalnia płyt DVD za pośrednictwem poczty, a obecnie jest największym na świecie dostawcą filmów i seriali w formie streamingu – VOD (Video on Demand). W jej ślady idzie Amazon ze swoją usługą Amazon Prime Video, HBO GO, Showmax, Hulu oraz inne platformy, które mają ambicje konkurować z Netflixem – każdy chcę dostać kawałek tortu, jakim jest ten niezwykle atrakcyjny rynek. Jednak do cieszącego się ogromną popularnością Netflixa konkurencji wciąż dużo brakuje, ale z każdym miesiącem ta różnica maleje.

Z punktu widzenia użytkownika w Polsce, usługi VOD takie jak Netflix mają jedną poważną niedogodność – ich oferta jest uzależniona od kraju, z którego się je ogląda. W związku z tym, wiele osób sięga po narzędzia takie jak VPN do Netflixa, aby ominąć blokady regionalne nakładane przez ten serwis VOD. Dzięki temu można oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce, którego oferta filmów i seriali jest znacznie większa niż w naszej lokalnej wersji. Przy pomocy usług VPN wciąż jest to proste i możliwe. Poniżej znajdziesz najlepsze obecnie (w 2020 roku) usługi VPN do Netflixa. W dalszej części tego artykułu znajdziesz ich szerszy opis.

Jaki VPN do Netflixa USA w Polsce?

Polski Netflix ma już dość bogatą ofertę i z tygodnia na tydzień pojawiają się w niej nowe pozycje. Ale to amerykański Netflix posiada największą obecnie bazę filmów i seriali i minie jeszcze sporo czasu, zanim w oferta w innych krajach będzie mogła być porównywalna do tej dostępnej w USA.

Netflix w naszym kraju oraz jego treści w pozostałych państwach są ograniczone ze względu na licencje, które określają kto, kiedy i na jakiej zasadzie może udostępniać dany film lub serial. Nakładane w związku z tym blokady regionalne i restrykcje regionalne sprawiają, że z Polski oglądać możemy tylko część materiałów spośród całej oferty serwisu.

Wiele osób zastanawia się jak oglądać Netflix USA w Polsce i czy jest to w ogóle możliwe. Odpowiedź brzmi tak – da się to zrobić przy pomocy usługi znanej jako VPN, przy pomocy której uzyskamy amerykański adres IP. Jeżeli to pojęcie jest czytelnikowi całkowicie obce, to w tym artykule wyjaśniamy co to jest VPN i jak działa.

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -72%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%
4
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Korzystanie na 7 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2€
miesięcznie Odwiedź CyberGhost ❯❯ Promocja -83%

Już nie obejrzysz amerykańskiego Netflixa przez darmowy VPN

Do stycznia 2016 roku nie było problemów z dostępem do Netflixa przy pomocy dowolnych usług zmieniających lokalizację użytkownika. Wystarczyło skorzystać dowolnego proxy lub darmowego VPN z serwerami w USA, zmienić adres IP na amerykański, kanadyjski lub angielski, aby mieć dostęp do treści przeznaczonych dla tych państw. Niestety teraz sprawa wygląda nieco gorzej.

Pod wpływem presji ze strony właścicieli praw autorskich do poszczególnych filmów i seriali (głównie Hollywood) Netflix zmienił swoje podejście co do omijania blokad regionalnych. Rozpoczął aktywną walkę ze wszystkimi sposobami na omijanie ograniczeń geograficznych. Spotkało się to z dużą krytyką ze strony użytkowników, gdyż nie wszyscy korzystają np. z VPN wyłącznie do omijania geoblokad.

Znacznie większa rzesza użytkowników korzysta z tego typu usługi do ochrony prywatności i zwiększenia swojego bezpieczeństwa w sieci. Z kroków podjętych przez Netflixa bardzo niezadowoleni byli często podróżujący obywatele USA oraz żołnierze amerykańscy w bazach rozsianych po całym świecie, którzy przy pomocy VPN uzyskiwali dostęp do rodzimej, amerykańskiej zawartości serwisu.

Aktualna sytuacja wygląda tak, że tylko niektórzy, płatni dostawcy VPN wciąż skutecznie są w stanie omijać blokady regionalne Netflixa i umożliwić dostęp do oferty przeznaczonej dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Część, głównie mniejszych dostawców VPN, zrezygnowała i przestała gwarantować dostęp do Netflixa w ramach swoich usług. Tym bardziej możemy zapomnieć o dostępie przy pomocy darmowych VPN do Netflixa. Łącząc się przez VPN, który został zablokowany możemy spotkać się z następującym komunikatem:

Błąd Netflixa proxy/VPN
Komunikat jaki możemy otrzymać podczas korzystania z Netflixa za pośrednictwem proxy lub VPN – „You seem to be using an unblocker or proxy. Please turn off any of these services and try again.”

W praktyce wygląda to tak, że dostawcy VPN, którzy wciąż umożliwiają dostęp do amerykańskiej oferty tego serwisum, posiadają specjalne serwery VPN do Netflixa, które nie zostały wykryte i zablokowane. Połączenie za pomocą adresu IP, którego Netflix nie zidentyfikował i uprzednio zablokował umożliwia dostęp do pełnej oferty dostępnej normalnie tylko na terenie USA. Czasami może zdarzyć się, że będziemy musieli przetestować kilka różnych serwerów, zanim trafimy na taki, który nie został zablokowany.

Informacje o tym, które konkretnie serwery u poszczególnych dostawców VPN pozwalają na dostęp do Netflixa USA, zazwyczaj nie są publicznie dostępne – głównie po to, aby utrudnić firmie ich identyfikację i blokadę. Gdy już wykupimy VPN i zdarzy się, że widzimy komunikat o braku dostępu – warto napisać do pomocy technicznej z pytaniem o serwery na których działa Netflix (ich numery, nazwy – każdy dostawca ma inną politykę w tej kwestii).

Większość polecanych przez nas dostawców VPN posiada pomoc techniczną za pomocą czatu online działającego 24/7, więc odpowiedź dostaniemy nawet w ciągu kilku minut. Oprócz tego, u niektórych dostawców VPN do Netflixa otrzymamy również dostęp do Smart DNS – za jego pomocą łatwo uruchomimy amerykańskiego Netflixa np. na Smart TV, Apple TV oraz innych urządzeniach.

Najlepsze VPN do amerykańskiego Netflixa w 2020 roku

Jaki jest najlepszy VPN do Netflixa? To już zależy w dużej mierze od naszych preferencji i tego, czy pragniemy używać VPN również do innych celów (do czego gorąco zachęcamy). Poniżej prezentujemy usługi VPN, które wciąż pozwalają na dostęp do amerykańskiej oferty Netflixa. Wszystkie z poniższych usług – ExpressVPN, NordVPN i CyberGhost – oferują minimum 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy, co daje nam możliwość ich przetestowania i jeśli okaże się, że nie jesteśmy w stanie odblokować Netflixa lub sama usługa nam się nie spodoba – otrzymamy z powrotem wydane pieniądze. Dzięki temu nic nie ryzykujemy.

Zarówno z naszych testów w redakcji jak i z opinii które można znaleźć w Internecie wynika, że na chwilę obecną najlepiej z blokadami Netflixa USA radzi sobie ExpressVPN. Jeśli będziemy mieli problem ze znalezieniem działającego serwera, należy zgłosić się do pomocy technicznej na czacie dostępnym przez całą dobę, a otrzymamy informację, który aktualnie działa.

Przedstawione powyżej usługi to obecnie jedne z najlepszych usług VPN na rynku, cieszące się dobrą opinią i dużą popularnością wśród użytkowników. Ponadto posiadają również serwery w Polsce, więc chroniąc nasze połączenie przy pomocy VPN nie będziemy tracić dostępu do polskich usług VOD dzięki polskiemu IP.

Jak oglądać amerykańskiego Netflixa? Konfiguracja VPN

Zawartość amerykańskiego Netflixa
Oferta Netflix USA po połączeniu przez VPN

Gdy już wykupimy VPN, pozostaje nam odpowiednia konfiguracja usługi na urządzeniu, na którym chcemy oglądać treści dostępne w innym regionie geograficznym niż nasz.

W przypadku komputera, laptopa, tabletu czy telefonu wystarczy pobranie aplikacji udostępnianej przez dostawcę VPN. Dostępne są aplikacje na Windowsa, Maca, urządzenia mobilne z Androidem oraz iOSem. Za jej pomocą będziemy mogli wybrać kraj przez jaki chcemy się łączyć (w naszym przypadku USA) oraz konkretny serwer. Jeśli zobaczymy w Netflixie komunikat, że wykryto VPN lub proxy, to musimy spróbować połączenia za pomocą innego serwera. Najlepiej (i najszybciej) będzie skontaktować się z pomocą techniczną, która poda nam aktualnie działające serwery VPN do Netflixa USA.

Zakładając, że mamy już wykupioną usługę VPN, poszczególne kroki wyglądają następująco:

 1. Uruchomienie aplikacji i podanie klucza aktywacyjnego lub zalogowanie się na konto utworzone podczas rejestracji.
 2. W aplikacji wybieramy amerykańskie serwery VPN i nawiązujemy połączenie. Od tej pory cały nasz ruch sieciowy idzie przez USA.
 3. Uruchamiamy Netflixa. Powinniśmy zobaczyć ofertę przygotowaną dla USA.
 4. Jeżeli zobaczymy komunikat o błędzie – należy się rozłączyć, wybrać inny serwer i spróbować ponownie

Amerykański Netflix na Smart TV

Jeżeli mamy Smart TV, Chromecasta, Apple TV, Xboxa, PlayStation lub inne urządzenia umożliwiające odtwarzanie VOD na telewizorze i chcielibyśmy na nich oglądać Netflixa USA to jest na to kilka sposobów. Najprościej to zrobić udostępniając połączenie sieciowe z naszego komputera, który jest połączony z VPN – będzie działać jako hotspot, z którym połączy się Smart TV. Równie dobrym rozwiązaniem jest podłączenie telewizora do laptopa i użycie go jako monitora.

Jeżeli mamy wiedzę i umiejętności to możemy skonfigurować połączenie z VPN na routerze. Dzięki temu cała sieć domowa będzie łączyć się z Internetem od razu za pośrednictwem VPN. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie przy pomocy którego możemy od razu zabezpieczyć wszystkie urządzenia.

Możemy też spróbować skorzystać ze Smart DNS, który oferowany jest przez niektórych dostawców razem z VPN. Odpowiednią instrukcję znajdziemy w sekcjach pomocy technicznej na stronie usługodawcy. Jednak nie wszystkie urządzenia umożliwiają (w konfiguracji urządzenia musi być opcja ustawienia własnych serwerów DNS).

W przypadku problemów warto kontaktować się z pomocą techniczną – podpowiedzą i doradzą jakie kroki wykonać, aby w pełni cieszyć się z wykupionej usługi i móc oglądać w Polsce filmy i seriale w ofercie amerykańskiego Netflixa.

Netflix w USA a Netflix w Polsce – jakie są różnice?

Różnice pomiędzy Netflixem w Polsce, a Netflixem USA są dość znaczące. Oferta tego serwisu VOD dostępna w Polsce jest o połowę mniejsza od tego, co mogą oglądać amerykańscy widzowie. W serwisie http://unogs.com/countrydetail/ można znaleźć dane na temat dostępności materiałów w poszczególnych krajach. Polska w tej kwestii wypada dość słabo na tle innych państw, a zwłaszcza USA. Sortując kraje po liczbie dostępnych materiałów jesteśmy… na drugim miejscu od końca.

Netflix PL vs USA - porównanie
Liczba dostępnych materiałów na amerykańskim Netflixie i tym w Polsce

Oferta Netflixa w Polsce to około 3300 tytułów, podczas gdy w USA jest to okolica 6000 różnych pozycji. Różnica jest spora. A cena w Polsce nie odbiega znacznie od tego, co płacą za Netflixa mieszkańcy Ameryki. Jest to więc tym większy argument za korzystaniem z VPN do Netflixa USA – zwiększenie liczby tytułów filmów i seriali, które możemy oglądać.

W dodatku, to właśnie te najbardziej atrakcyjne produkcje (np. świeżo po premierach kinowych) są dostępne w amerykańskiej wersji platformy VOD. Oczywiście sytuacja nie wygląda bardzo tragicznie, gdyż np. w Polsce i innych krajach Europy Netflix oferuje seriale, których nie ma w USA – są sytuacje gdy wyłączność na ich odtwarzanie w Ameryce mają stacje telewizyjne i kablówka, a Netflix uzyskuje prawa tylko do dystrybucji międzynarodowej.

Jednak w ostatecznym rozrachunku, Netflix USA jest o wiele bardziej atrakcyjny cenowo w stosunku do dostępnej bazy filmów oraz seriali. Nie dziwi więc, że tak dużo osób posługuje się VPN, aby skorzystać z pełnej oferty streamingu, nie ograniczonej wyłącznie do jednego terytorium geograficznego.

Netflix amerykański w Polsce – podsumowanie

Przy pomocy VPN możesz oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce. Jest to prosty i skuteczny sposób, który wciąż działa w 2020 roku. Dzięki temu znacznie zwiększysz swoją bibliotekę filmów i seriali, do której możesz mieć dostęp. Tytuły niedostępne w Polsce i najnowsze premiery kinowe są dzięki temu na wyciągnięcie ręki. Jeżeli jesteś miłośnikiem filmów i seriali i spędzasz przy nich dużo czasu, to warto doliczyć te parę dolarów miesięcznie za VPN do ceny swojego abonamentu w Netflixie i zwiększyć jego możliwości.