CyberGhost oferuje dobrą usługę w przystępnej cenie. Jest jednym z szybciej rozwijających się dostawców VPN, z regularnie powiększającą się siecią serwerów. Sprawdzi się w wielu sytuacjach, w których możesz mieć potrzebę skorzystania z VPN. Z CyberGhost możesz korzystać na 7 urządzeniach jednocześnie, a aplikacje dostępne są na większość systemów i urządzeń. Atrakcyjna cena i aż 45 dni na testy sprawiają, że jest to usługa warta uwagi.
Test szybkości CyberGhost
W ramach przygotowywania recenzji CyberGhost, przeprowadziliśmy test szybkości tego dostawcy VPN. Tak jak przy każdym innej usłudze, również w przypadku tego dostawcy sprawdziliśmy szybkość serwerów w USA, Wielkiej Brytanii i Polsce. Są to najpopularniejsze lokalizacji z punktu widzenia użytkownika z Polski i pozwalają one wyrobić sobie pewien pogląd na to, jakiej jakości jest usługa.
Test przeprowadziliśmy przy pomocy narzędzia SpeedTest.net, które pozwala na skuteczną ocenę możliwości nie tylko VPN, ale również Twojego domowego łącza internetowego. Na końcu znajdziesz próbę kontrolną – bez połączenia z VPN, żeby mieć pogląd w jakim zakresie możliwości łącza zostały wykorzystane.
Test serwerów w Polsce
Serwery VPN w Polsce to najpopularniejsza lokalizacja zarówno wśród Polaków za granicą, jak i tych którzy mieszkają na co dzień w kraju. Dostęp do polskich serwisów VOD, geolokalizacja usług sieciowych domyślnie ustawiona na Polskę i przede wszystkim niski ping i dobre prędkości. Nie powinno nikogo dziwić, że większość osób wybiera serwery z polskim IP. A oto wyniki testu:
Szybkość serwerów w Polsce wypada rewelacyjnie. Wynik w okolicy 200 Mb/s sprawia, że CyberGhost plasuje się w ścisłej czołówce dostawców VPN. Podczas codziennego korzystania z sieci, pobierania plików czy streamingu VOD nie poczujesz w żaden negatywny sposób tego, że jesteś podłączony cały czas do VPN. Niski ping w okolicy 30ms sprawia, że gry komputerowe w trybie multiplayer nie będą problemem i nie napotkasz lagów, które potrafią zepsuć rozrywkę.
Test serwerów w USA
Po Polsce, USA to równie często wybierana lokalizacja serwerów VPN, z których się powszechnie korzysta. Amerykański Netflix i inne serwisy streamingowe, serwisy i portale dostępne tylko przez IP z USA czy omijanie cenzury, która w Stanach Zjednoczonych nie dotyka tak sieci jak ma to miejsce w innych państwach.
Wynik w okolicy 100 Mb/s jest bardzo dobry i gwarantuje swobodny streaming zarówno Netflixa jak i innych VOD. CyberGhost przygotował do tego specjalne serwery, które są zoptymalizowane pod względem odblokowania dostępu do Netflixa. Można je wybrać w aplikacji, są wyraźnie oznaczone.
Ping jest w okolicy 100ms – 120ms co jest normą w przypadku serwerów w USA. Niestety nie ma tutaj magicznego sposobu na polepszenie tej wartości. Odległość geograficzna sprawia, że pakiety danych muszą przebyć sporą odległość pomiędzy naszym komputerem, a serwerami gdy łączymy się z nimi z Polski.
Test serwerów w UK
Ostatnia lokalizacją, którą wzięliśmy na tapetę to Wielka Brytania. Kraj, w którym mieszka wielu Polaków oraz atrakcyjna lokalizacja ze względu na streaming tamtejszej oferty serwisów VOD. Jak wypada w UK CyberGhost? Nadzwyczaj dobrze.
Możesz spokojnie liczyć na osiągnięcie prędkości rzędu 200 Mb/s, co jest świetnym wynikiem. Streaming BBC iPlayer (są do tego dedykowane serwery!), Netflixa czy innych brytyjskich serwisów z filmami i serialami nie będzie problemem. Nie zawiedziesz się na prędkości i stabilności łącza również w codziennym korzystaniu z sieci.
Niski ping sprawia, że serwery VPN w UK mogą się okazać dobrą alternatywą dla tych zlokalizowanych w Polsce, jeśli chcesz korzystać z sieci przez inny kraj. A jednocześnie pozostać w anglojęzycznej części Internetu.
Szybkość połączenia bez VPN
Na koniec – szybkość naszego łącza bez pośrednictwa VPN. To właśnie taką prędkość można uzyskać przy pomocy światłowodu, z którego korzystamy na co dzień i na którym testujemy różne usługi VPN. Pozwala na około 300 Mb/s przy pobieraniu i 30 Mb/s przy wysyłaniu. To światłowód od Orange.
Bezpieczeństwo CyberGhost
Firma przykłada niezwykle dużą wagę do bezpieczeństwa swojej usługi. To właśnie silne szyfrowanie w VPN pozwala na ukrycie tego co robisz przed niepowołanymi osobami. CyberGhost używa 256-bitowego szyfrowania AES. Jest to powszechnie używany standard, przy pomocy którego banki, wojsko oraz inne instytucje gdzie poufność danych jest ważna szyfrują dane. Przy obecnej mocy obliczeniowej komputerów, jest to zabezpieczenie nie do złamania.
A jak to wygląda od strony protokołów? Obecnie, CyberGhost udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN, przy pomocy których mogą się łączyć z serwerami:
- OpenVPN – protokół open-source, najlepszy możliwy wybór, korzystaj z niego zawsze gdy tylko możesz. Uznawany za najbezpieczniejszy protokół VPN.
- Wireguard – nowy, bezpieczny protokół o otwartym kodzie źródłowym
- IKEv2 – opracowany przez Microsoft i Cisco, uznawany za równie bezpieczny co OpenVPN. Powszechnie używany na urządzeniach Apple (jego obsługa jest wbudowana w system).
- L2TP/IPSec – bezpieczny, ale mniej ceniony od OpenVPN i IKEv2.
Ochrona prywatności w CyberGhost
CyberGhost ma politykę całkowitego braku logów. Nie gromadzi danych na temat adresów IP i aktywności użytkowników. Nie przechowuje danych na temat odwiedzanych stron, tego co na nich robisz i w jakim czasie. Na serwerach nie zostają ślady. Dodając do tego lokalizację firmy odpowiedzialnej za CyberGhost w Rumunii – czyli kraju poza sojuszem pięciu oczu (oraz czternastu) jest to całkiem dobry VPN do ochrony prywatności w sieci. Przy jego pomocy możesz ukryć IP i przeglądać sieć bez pozostawiania po sobie śladów.
CyberGhost można kupić anonimowo korzystając z Bitcoina, jest to środek płatności który pozwala na względnie prywatne zakupy w sieci. Jeżeli zależy Ci na maksymalnej anonimowości to właśnie niego powinieneś użyć do płatności.
Niestety dużym minusem CyberGhost jest to, że nie działa w Chinach. Dlatego jeżeli planujesz wizytę w tym kraju i potrzebujesz dobrego VPN do Chin, to powinieneś rozejrzeć się za innymi dostawcami.
Streaming z CyberGhost
Wiele osób sięga po VPN przede wszystkim ze względu na możliwości streamingu, jakie daje ta usługa. Kwestie związane z bezpieczeństwem i prywatnością spychane są na dalszy tor. Firmy oferujące dostęp do serwerów VPN są tego świadome i w tym celu często oferują specjalne serwery, które zostały odpowiednio zoptymalizowane do streamingu. CyberGhost nie można nic zarzucić w tej dziedzinie.
Netflix i inne zagraniczne serwisy
W aplikacji CyberGhost jest specjalna kategoria serwerów, które oznaczone są jako „Do streamowania”. Zebrane są tam wszystkie serwery, które zostały przez firmę odpowiednio przygotowane i zoptymalizowane właśnie pod kątem streamingu czyli oglądania filmów i seriali online na różnych platformach. Takich jak np. Netflix w USA czy Disney+.
Co proponuje swoim użytkownikom CyberGhost? W momencie pisania tej recenzji, użytkownicy mogą wybierać spośród blisko 35 różnych usług streamingowych z całego świata, pod które firma przygotowała serwery. Nie sposób ich wszystkich wymienić, więc skupimy się tylko na najpopularniejszych platformach:
- USA – serwery są przygotowane pod Netlflixa, Amazon Prime, Disney+, ESPN, Comedy Central, YouTube, NBC, Fox i wiele innych.
- Niemcy – ZDF, ARD, 7TV, Zatto DE, Comedy Central
- Wielka Brytania – Netflix, Eurosport
- Francja – Canal+, RTL, TF1, Netflix
- Kanada – YouTube i CBC
- Brazylia – Globo, Fox Sport
Czy CyberGhost działa z amerykańskim Netflixem? Tak i to bardzo dobrze. Już po pierwszej próbie połączenia się z serwerem w USA udało nam się uzyskać dostęp do pełnej, amerykańskiej biblioteki Netflixa. Nie było żadnych problemów z transmisją, Netflix nie wykrywał połączenia przez VPN. Poniżej zrzut ekranu z serialu Agents of S.H.I.E.L.D, który jest niedostępny w Polsce.
Polskie serwisy VOD
CyberGhost z powodzeniem umożliwia streaming krajowych usług VOD przy pomocy swoich serwerów zlokalizowanych w Warszawie.
Bez problemu działa Player.pl, TVP czy Ipla. Osoby będące za granicą będą miały możliwość obejrzenia swoich ulubionych programów na urlopie, wakacjach i dłuższych wyjazdach z kraju. Wszystko działa tak jak z Polski. Transmisje meczy, filmy i seriale – to wszystko staje się dostępne w zasięgu ręki przy pomocy polskich serwerów, które CyberGhost udostępnia w ramach abonamentu.
Co z torrentami?
Do torrentów CyberGhost udostępnia specjalnie przeznaczone serwery. Są one oznaczone w aplikacji i dzięki temu można szybko i łatwo do nich dotrzeć i się połączyć.
Nie są to osobne serwery. Są to lokalizacje, w których pobieranie torrentów przez użytkowników nie powoduje problemów dla firmy. Chodzi o uniknięcie sytuacji, w której dostawca łącza bądź samych maszyn będzie naciskał na dostawcę o zmiany w polityce w tym zakresie.
Z racji posiadania polityki braku logów, CyberGhost nie jest w stanie podać żadnych danych na temat tego, co użytkownicy robią za pośrednictwem ich serwerów. Dlatego też usługa bardzo dobrze sprawdzi się dla osób, które chcą za jej pomocą korzystać z torrentów.
Aplikacje CyberGhost do pobrania
Wybór aplikacji do łączenia się z serwerami CyberGhost jest bardzo szeroki. Każdy znajdzie odpowiedni program na swoje urządzenie – komputer, tablet, telefon a nawet Smart TV. Aplikacje można pobrać bezpośrednio ze strony CyberGhost.
Subskrypcją i kontem zarządza się z poziomu przeglądarki – przez stronę WWW. To tam wnosisz opłaty za konto, przedłużasz abonament i zarządzasz urządzeniami. Panel jest bardzo intuicyjny i dostępny w polskim języku (podobnie jak aplikacje do pobrania).
Do swojego konta CyberGhost możesz podpiąć 7 różnych urządzeń. Wystarczy to żeby uruchomić usługę na Twoim komputerze, telefonie, tablecie i np. zabezpieczyć urządzenie innym członkom rodziny.
Aplikacje desktopowe CyberGhost
Żeby korzystać z CyberGhost na komputerze można pobrać aplikacje na trzy najpopularniejsze systemy operacyjne czyli:
- Windowsa
- Maca (OS X)
- Linuxa
Aplikacje na każdym z tych systemów działają w zbliżony sposób i mają podobny interfejs. Są proste w obsłudze i nie wymagają od użytkownika w żadnym stopniu posiadania wiedzy i umiejętności informatycznych. Firma wydaje regularne aktualizacje, które poprawiają błędy i wprowadzają nowe funkcje. Nasza opinia po dłuższym korzystaniu z nich jest bardzo pozytywna, CyberGhost dobrze podszedł do sprawy i przygotował naprawdę wygodny program.
Po uruchomieniu, w pierwszej kolejności użytkownika wita wersja minimalistyczna aplikacji. Trzeba podać login lub e-mail oraz hasło do konta. Dopiero po zalogowaniu się można w pełni korzystać z możliwości jakie oferuje. Widok domyślny to przycisk nawiązania połączenia z serwerem oraz wybór dostępnych lokalizacji. Aplikację można rozwinąć do większego okna i wtedy zobaczymy komplet funkcji i możliwości.
Dostęp do najważniejszego, czyli wyboru i wyszukiwania serwerów VPN jest pierwszą rzeczą, którą zobaczysz. Serwery są pogrupowane na cztery kategorie:
- Ulubione – tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje, które oznaczyłeś gwiazdką. Dzięki temu nie trzeba ich poźniej wyszukiwać na liście.
- Wszystkie serwery – wszystkie dostępne serwery i lokalizacje, jakie posiada CyberGhost będą w tym miejscu.
- Do pobierania – tutaj znajdziesz serwery VPN przeznaczone do torrentów. Są w tym celu zoptymalizowane i to właśnie na nich powinieneś korzystać do P2P.
- Do streamowania – CyberGhost posiada specjalne serwery przeznaczone pod streaming Netflixa, Disney+, YouTube czy Amazon Prime oraz usług VOD z innych państw, np. niemieckiego ZDF.
Na dużą uwagę zasługuje wygodny dostęp do serwerów zoptymalizowanych pod streaming. Mają one w swoim opisie do jakiego konkretnie serwisu powinniśmy ich używać.
W cechach połączenia można wybrać dodatkowe funkcje, z których chcesz korzystać. Jest tam m.in. możliwość włączenia blokera reklam, ochrony przed złośliwymi stronami czy śledzeniem w sieci oraz automatyczne korzystanie z HTTPS czyli bezpiecznego protokołu do przeglądania stron. Wszystkie funkcje są domyślnie wyłączone i to od użytkownika zależy, czy będzie z nich korzystać czy nie.
W inteligentnych zasadach można ustawić reguły w poszczególnych sieciach Wi-Fi (np. w której CyberGhost ma się automatycznie łączyć, a w której wcześniej o to zapytać) oraz włączyć automatyczne łączenie i uruchamianie aplikacji.
Aplikacje mobilne CyberGhost
Zarówno użytkownicy korzystający z urządzeń pracujących na systemie Android jak i tych od Apple (iPhone i iPad) mogą zainstalować aplikacje mobilną CyberGhost. Jest dostępna w odpowiednich sklepach dla Twojego telefonu – w Google Play i App Store. Sposób działania i interfejs jest bardzo podobny na obu systemach. Różnią się za to nieco możliwościami. Ta na Androida oferuje więcej opcji, głównie ze względu na to że aplikacje na telefonach Apple mają mniejszy dostęp do systemu.
Android
Instalując CyberGhost na telefonach z Androidem możesz liczyć na kompleksową aplikację VPN, która pozwoli na bezpieczne korzystanie z sieci Wi-Fi, ochronę prywatności i odblokowanie streamingu. To właśnie przy pomocy telefonów najczęściej korzysta się z różnych sieci Wi-Fi, również tych publicznych, które stanowią największe zagrożenie.
Aplikacja na Androida domyślnie wykorzystuje protokół OpenVPN w połączeniu z protokołem UDP. Użytkownik ma jednak możliwość wyboru w aplikacji czy chce używać OpenVPN w połączeniu z protokołem TCP. Serwery można wybierać w oparciu o wyszukiwarkę lub listę. Jest również opcja dodania wybranych lokalizacji do ulubionych, żeby mieć szybszy dostęp.
Funkcje takie jak blokada reklam, kompresja danych czy ochrona przed złośliwymi skryptami mogą zostać włączone bezpośrednio przez program. Wystarczy wejść w ustawienia i wybrać to co nas interesuje (widać to na zrzucie ekranu poniżej).
CyberGhost wyposażył swoją aplikację na Androida również w split tunneling czyli dzielone tunelowanie. Dzięki niemu można wybrać, które aplikacje mają łączyć się z siecią za pośrednictwem serwera VPN, a które normalnie (czyli bez VPN). Może to okazać się przydatne w niektórych sytuacjach.
iPhone (iOS)
Na iOS czyli systemie obsługującym iPhone i iPada korzystanie z CyberGhost jest równie wygodne i proste jak na systemie od Google. Połączenie jest nawiązywane w ciągu kilku sekund i od razu możemy cieszyć się z ochrony zapewnionej ze strony VPN. Dla każdej sieci Wi-Fi można skonfigurować reguły, w jaki sposób CyberGhost ma się zachowywać gdy się z nimi połączymy. Lokalizację serwera można wybrać albo przy pomocy wyszukiwarki albo zdefiniowanych list.
CyberGhost jako VPN na iOS sprawdza się całkiem dobrze. Zapewnia zarówno ochronę podczas korzystania z sieci publicznych dzięki szyfrowaniu jak i pomaga chronić prywatność w Internecie. Również jeżeli oglądasz na iPhonie filmy i seriale, to przy jego pomocy odblokujesz dostęp do treści, które są zablokowane i niedostępne.
Aplikacja na iOS jest jednak nieco uboższa w funkcje niż ta na Androidzie. W odróżnieniu od aplikacji na Androida, nie można ustawić dzielonego tunelowania oraz aktywować dodatkowych funkcji jak np. blokada reklam czy ochrona przed śledzeniem bezpośrednio w urządzeniu.
Wtyczki do przeglądarki
W chwili obecnej CyberGhost oferuje darmowe rozszerzenia do dwóch przeglądarek:
- Chrome
- Firefox
Można przy ich pomocy korzystać z usługi bez instalacji specjalnej aplikacji i tylko w przeglądarce. I są za darmo. Jednak te wtyczki mają bardzo duże ograniczenia. Przede wszystkim – dają dostęp tylko do 8 serwerów w 4 krajach (USA, Niemcy, Rumunia i Holandia). VPN w przeglądarce nie działa też tak jak klasyczny VPN z pełnym kompleksowym szyfrowaniem. Ma bardziej charakter serwera proxy. No i co najważniejsze – chroni i maskuje tylko to, co robimy w przeglądarce. Pamiętaj o włączeniu wtyczek w trybie incognito/prywatnym jeśli się na nie zdecydujesz.
Inne urządzenia
Oprócz klasycznych rozwiązań, z CyberGhost można też korzystać na urządzeniach z grupy Smart TV:
- Android TV – aplikację można pobrać i zainstalować bezpośrednio na telewizorze obsługiwanym przez Androida
- Amazon Fire Stick – jeżeli masz to urządzenie, to w Amazon Appstore znajdziesz aplikację CyberGhost do pobrania
Jeżeli natomiast chcesz korzystać z CyberGhost na routerze, to są dwie opcje. Pierwsza to ręczna konfiguracja protokołów OpenVPN, L2TP lub IPSec na routerze. Jest również możliwość zakupienia specjalnych routerów skonfigurowanych już pod CyberGhost.
Lokalizacje serwerów CyberGhost
CyberGhost bardzo dynamicznie rozwija swoją bazę serwerów. Praktycznie co tydzień pojawiają się nowe serwery w różnych lokalizacjach na całym świecie. W chwili obecnej (czyli początek 2020 roku) CyberGhost posiada w swojej ofercie ponad 6800 serwerów w 89 różnych państwach na całym świecie. Do wyboru są niemal wszystkie kraje europejskie oraz praktycznie wszystkie państwa, z których statystyczny użytkownik VPN mógłby mieć potrzebę skorzystania.
Tutaj uwaga – część lokalizacji jest wirtualna. Oznacza to, że serwery nie znajdują się fizycznie w danym kraju, ale adres IP z którego korzystają geolokalizacją odpowiada temu państwu. Taki zabieg stosuje się np. w przypadku takich lokalizacji jak Rosja, gdzie utrzymywanie serwerów bez dostępu służb i inwigilacji jest utrudnione.
Najpopularniejsza lokalizacja serwerów to USA i to właśnie tam CyberGhost ma ich najwięcej, bo ponad 1100 serwerów. Dzięki nim obejrzysz amerykańskiego Netflixa i odblokujesz wszystkie te usługi, które mają ograniczenia terytorialne do Stanów lub są blokowane w państwach Unii. Firma ma też ponad 800 serwerów w UK, oraz 600 w Niemczech.
CyberGhost ma oczywiście polskie serwery VPN, z których można korzystać. W tym momencie jest to 36 maszyn zlokalizowanych w Warszawie. Przy ich pomocy bez problemu można oglądać polską telewizję za granicą, korzystać z VOD i oraz wszystkich innych usług, które są ograniczone do terytorium RP. Serwery są szybkie zapewniają bezproblemowy streaming z różnych serwisów. Można za ich pomocą korzystać z torrentów.
Cyberghost posiada również serwer zlokalizowany w Polsce (a dokładniej 70 serwerów w Warszawie), więc jeśli szukamy dostawcy VPN z polskim serwerem (i przy tym warszawskim), to będzie to dobry wybór.
Cena CyberGhost
Tak jak ma to miejsce w przypadku innych firm oferujących abonamenty VPN, również w CyberGhost długi okres na jaki wykupimy usługę wpływa na duży spadek ceny. Na tle podobnych jakościowo usług, cena CyberGhost jest bardzo niska. Ten VPN możesz już mieć od 2,64€ miesięcznie.
W zależności od wybranego okresu, za Cyberghost zapłacimy:
- 11,99€ przy abonamencie miesięcznym
- 45€ przy abonamencie na rok (za każdy miesiąc wyjdzie 3,75€)
- 76,56€ przy abonamencie na 2 lata (za każdy miesiąc wyjdzie 3,19€)
- 78€ przy abonamencie na 3 lata (2€ za miesiąc, taniej o 83%) (dodatkowo dostajemy 3 miesiące gratis)
Aktualny cennik CyberGhost umieściliśmy w tabeli poniżej:
Okres | 1 miesiąc | 1 rok | 2 lata | 3 lata |
---|---|---|---|---|
Cena za miesiąc | 11,99 EUR | 3,75 EUR | 3,19 EUR | 2 EUR |
Koszt całkowity | 11,99 EUR | 45 EUR | 76,56 EUR | 78 EUR |
Koszt roczny | 143,88 EUR | 45 EUR | 28,28 EUR | 26 EUR |
Częstotliwość płatności | co miesiąc | co 12 miesięcy | co 24 miesiące | co 36 miesięcy |
Oszczędności | brak | -68% | -73% | -83% |
Porada – jeżeli zmienisz język na angielski, to ceny wyświetlą się w dolarach. W zależności od kursu, mogą być korzystniejsze od euro. Przelicznik nie jest 1:1, CyberGhost stara się żeby cena w obu walutach była zbliżona.
Sposoby płatności
Za CyberGhost można obecnie zapłacić przy pomocy czterech sposobów płatności:
- karta płatnicza/kredytowa
- PayPal
- SOFORT
- Bitcoin
W przypadku wyboru karty, PayPala lub SOFORT w kolejnych krokach wyświetli się formularz, w którym będzie trzeba podać podstawowe dane. Można również podać w formularzu dane firmowe, w tym NIP.
Decydując się na Bitcoin jako formę płatności, nastąpi przekierowanie do systemu BitPay, za pomocą którego można dokonać płatności za abonament.
Zwrot pieniędzy – nawet 45 dni
Na tle pozostałych usług CyberGhost zdecydowanie mocno wyróżnia się okresem gwarancji zwrotu pieniędzy. Przy dłuższych abonamentach jest to aż 45 dni. Co to oznacza? Że właśnie przez taki okres możesz bez ryzyka, swobodnie testować usługę. Coś nie będzie działać takie jak powinno? Będziesz rozczarowany? Odzyskasz wszystkie wydane pieniądze bez zadawania pytań ze strony CyberGhost. Możesz zrezygnować z usługi z dowolnego powodu.
Dla abonamentów miesięcznych okres na zwrot pieniędzy jest krótszy i wynosi 14 dni. Przez ten czas bez problemu poznasz możliwości, zalety oraz wady usługi. Jest to krócej niż u innych firm z czołówki, ale w zamian masz rekordowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy przy dłuższych abonamentach.
Podsumowując, zwrot pieniędzy w CyberGhost wygląda następująco:
- 45 dni dla abonamentów na 1, 2 lub 3 lata
- 14 dni dla abonamentów na 1 miesiąc
Żeby odzyskać pieniądze wystarczy napisać do pomocy technicznej CyberGhost. Przedstawiciele firmy przeprowadzą Cię przez całą procedurę – nie ma w niej żadnych komplikacji i wszystko odbywa się sprawnie i szybko. I bez zadawania pytań.
Podsumowanie recenzji CyberGhost
Jak zatem wypada CyberGhost w ogólnym podsumowaniu? Bardzo dobrze. To przede wszystkim świetny wybór jeżeli szukasz VPN do streamingu. Dzięki szybkim serwerom, które są dodatkowo zoptymalizowane pod dobrą transmisję materiałów wideo możesz odblokować dostęp do VOD niemal z całego świata, również tych polskich.
Oferowanym przez CyberGhost mechanizmom z zakresu bezpieczeństwa nie można nic zarzucić. Protokół OpenVPN oraz stosowanie wszystkie aktualnych standardów sprawiają, że ten VPN z powodzeniem zabezpieczy Twoje dane. Również wtedy, gdy szukasz VPN do ochrony prywatności, CyberGhost nie będzie złym wyborem. Dzięki polityce braku logów, możesz być spokojny, że nie będziesz zostawiał po sobie śladów.
Nasz werdykt – polecamy!