Jak oglądać HBO MAX za granicą? Sposób działający w 2024 roku

HBO GO za granicą

Chcesz oglądać MAX (dawniej HBO) za granicą i szukasz na to działającego sposobu? Z tego artykułu dowiesz się jak oglądać filmy i seriale HBO MAX za granicą w 2024 roku. Dzięki temu będziesz w stanie cieszyć się ulubionymi produkcjami po polsku i oglądać HBO MAX w Niemczech, UK i innych państwach. Opisana metoda jest szybka, prosta i polega na użyciu VPN, który umożliwia odblokowanie polskiego HBO MAX za granicą.

Dostęp do Max (HBO) za granicą można uzyskać za pomocą polskich serwerów VPN od NordVPN. Połączenie z polską siecią VPN można skonfigurować na komputerze, telefonie, routerze oraz telewizorach Android TV i umożliwi oglądanie filmów i seriali w HBO MAX poza granicami naszego kraju.

HBO MAX za granicą nie działa – dlaczego tak się dzieje?

Na problem z dostępem do polskich filmów i seriali za granicą trafia wiele osób, które chciałyby obejrzeć swoje ulubione materiały w polskojęzycznych serwisach VOD. Niestety za sprawą blokad regionalnych dostęp do nich jest ograniczony, a często wręcz niemożliwy gdy się przebywa w poza Polską. Podobnie ma się sprawa z HBO MAX za granicą (dawnym HBO GO), do którego dostęp jest blokowany. I nie ma tutaj znaczenia, że chce się kupić usługę, opłacać abonament i w spokoju oglądać.

Jak widać, fizyczne granice państw przekładają się również na świat wirtualny. Ograniczenia, blokady, limity sprawiają że mieszkając na co dzień za granicą dostęp do polskiej kultury jest utrudniony. W tej sytuacji z pomocą przychodzi sieć VPN, która za pomocą prostego programu umożliwia zmianę IP na polskie. I dzięki temu można odblokować i oglądać HBO MAX za granicą i również inne polskie serwisy jak Player, Polsat, TVP czy polskiego Netflixa.

W przypadku krótkich podróży po krajach Unii Europejskiej, teoretycznie nie powinno się tracić dostępu do swojego konta HBO MAX. W myśl regulacji o transgranicznej dostępności treści, wykupione usługi powinny być aktywne i działać podczas krótkich wyjazdów do państw UE. Ale w praktyce może okazać, że HBO niepoprawnie zidentyfikuję Twoją lokalizację i zablokuje dostęp. Opisane tutaj sposoby również pomogą w tej sytuacji.

Jak oglądać HBO MAX za granicą?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, do oglądania HBO MAX za granicą potrzebny jest VPN z polskim adresem IP. VPN to specjalne narzędzie, które pozwala na wirtualną zmianę swojej lokalizacji przez użytkownika. Działa to w ten sposób, że na telefonie lub komputerze instaluje się specjalny program. W tym programie można wybrać kraj, przez jaki chce się łączyć z internetem. A to automatycznie powoduje zmianę adresu IP na inny kraj, niż ten w którym się przebywa.

W omawianej sytuacji, łącząc się przez specjalny serwer VPN w Polsce uzyska się polskie IP. I dzięki temu będzie można oglądać HBO MAX w Niemczech, UK, Holandii, Francji, Szwecji czy dowolnym innym państwie na świecie. W ten sposób można się przenieść (oczywiście wirtualnie) do Polski i cieszyć się dostępem do ulubionych filmów i seriali. Ale to nie jedyne korzyści z sieci VPN, bo przy okazji umożliwia ona ochronę prywatności sieci i podnosi bezpieczeństwo.

HBO MAX za granicą – jaki jest najlepszy VPN?

Serwisy VOD takie jak HBO są świadome, że ludzie korzystają z sieci VPN do omijania blokad i często utrudniają możliwość dostępu do swoich usług za ich pośrednictwem. Robi tak HBO MAX, ale też Netflix, Prime Video czy Hulu. Dlatego nie każdy dostawca usług VPN radzi sobie ze skutecznym zapewnianiem dostępu do streamingu filmów i seriali w serwisach VOD.

Przypomina to trochę zabawę w kotka i myszkę. Serwisy VOD blokują konkretne serwery VPN, a równocześnie dostawcy sieci VPN uruchamiają nowe, które sprawnie działają. Nie każdy VPN mocno w to inwestuje, gdyż wymaga to sporych nakładów. Ale za pomocą kilku największych sieci VPN cały czas można oglądać polskie HBO MAX za granicą. Co udało nam się osobiście przetestować.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Co istotne, wymienione powyżej usługi oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jest to bardzo ważna cecha sieci VPN, gdyż dzięki temu można odzyskać pieniądze jeżeli nagle okaże się że wszystkie serwery zostały zablokowane. Daje to możliwość testowania usługi bez ryzyka, gdyż zawsze można odzyskać wydane pieniądze w przypadku braku satysfakcji z tego jak działa. Więc gdyby okazało się, że dana sieć VPN kilka dni po zakupie nie będzie w stanie odblokować HBO MAX za granicą to pieniądze będzie można odzyskać.

Czy da się oglądać HBO MAX za granicą za darmo?

Wiele osób szuka w pierwszej kolejności darmowych VPN do oglądania HBO MAX za granicą. Niestety w tym przypadku mamy złe wieści. Po pierwsze w takich usługach praktycznie nie ma szybkich i bezpiecznych serwerów zlokalizowanych w Polsce. A bez nich nie odblokuje się dostępu do polskich treści za granicą.

A oprócz tego, darmowe sieci VPN są bardzo wolne, mają ograniczenia transferu i nie wspierają streamingu. Dlatego chcąc oglądać HBO i inne serwisy VOD za granicą trzeba niestety zainwestować w płatny VPN.

Jak krok po kroku oglądać HBO MAX za granicą po polsku?

Skoro wiadomo już, że do oglądania HBO MAX za granicą potrzebny jest VPN z polskim IP, to rodzi się jak to dokładnie zrobić. Opiszemy to i pokażemy krok po kroku na przykładzieNordVPN.

Żeby oglądać HBO MAX za granicą trzeba:

 1. Wykupić dostęp do VPN z polskim serwerem, który umożliwia odblokowanie HBO MAX.
 2. Pobrać, zainstalować i uruchomić aplikację na komputer lub telefon do łączenia się z VPN.
 3. W programie wybrać Polskę jako wirtualną lokalizacje i połączyć się.
 4. Posiadać aktywne konto HBO MAX lub je założyć i opłacić.
 5. Uruchomić HBO MAX. Od tej pory wszystko powinno działać za granicą tak jak w Polsce.

Tak to wygląda w dużym skrócie i uproszczeniu. A teraz opiszemy dokładnie wszystkie kroki, które trzeba wykonać. Przykład będzie na komputerze, ale w telefonie wszystko jest bardzo podobne. Nie ma znaczenia, gdzie aktualnie przebywasz.

1. Kupno abonamentu w usłudze VPN

Do oglądania do HBO MAX za granicą potrzebny będzie VPN z polskim serwerem, który nie jest blokowany przez ten serwis. W momencie pisania tego artykułu, HBO działało bez większych problemów podczas połączenia z polskimi serwerami. W tym celu należy wejść na stronę dostawcy VPN i w kilku prostych krokach założyć konto i opłacić usługę.

NordVPN plan
Wybór planu abonamentowego

Można wybrać różne okresy abonamentu, im dłuższy abonament tym większe oszczędności. W przypadku NordVPN dochodzą one do 72% co jest sporą obniżką ceny. Następnie trzeba podać adres e-mail, który będzie służył do logowania oraz wybrać sposób płatności. Dostępne są przelewy, karty płatnicze oraz kilka innych systemów płatności.

Rejestracja konta NordVPN
Zarejestruj konto podając adres e-mail i sposób płatności

2. Pobranie, instalacja i uruchomienie programu VPN

Po rejestracji i założeniu konta w usłudze VPN kolejny krok to pobranie aplikacji. Zostaniesz przekierowany na stronę, w której będą odnośniki do aplikacji nia różne systemy operacyjne i urządzenia. Wystarczy kliknąć na odpowiedni link, a pobieranie się rozpocznie lub nastąpi przekierowanie do App Store lub Play Store w przypadku urządzeń mobilnych.

Pobieranie aplikacji
Pobieranie aplikacji na swoje urządzenie

Po ściągnięciu aplikacji trzeba ją zainstalować. Po zainstalowaniu kolejny krok to zalogowanie się na swoje konto i aktywowanie klienta VPN. W tym celu wystarczy kliknąć na przycisk Log In w aplikacji i postępować według instrukcji na ekranie. Aktywacja wymaga zatwierdzenia aplikacji na koncie przez przeglądarkę.

NordVPN logowanie
Logowanie się do NordVPN

3. Zmiana swojej lokalizacji na Polskę

Mając aktywowaną aplikację kolejnym krokiem będzie wybór kraju, przez jaki VPN ma się łączyć z internetem. Pozwoli to na wirtualną zmianę lokalizacji. W naszym przypadku będzie trzeba na liście odszukać Polskę i i kliknąć dwukrotnie by połączyć się z serwerem. Można też kliknąć na znaczek na mapie. Po połączeniu adres IP zmieni się na polski.

Program automatycznie wybierze najlepszy serwer, ale można też go wybrać ręcznie. Może to się przydać, gdy okaże się że akurat ten serwer, który wybrała aplikacja został zablokowany przez HBO MAX. W tym celu trzeba najechać na nazwę kraju i kliknąć na trzy kropki, które się pojawią. Otworzy się okno z wyborem serwerów. Tak jak jest to pokazane na ilustracji poniżej. Czasem może okazać się, że dopiero po kilku próbach trafimy na działający serwer.

Wybór polskiego serwera do HBO GO
Wybór polskiego serwera do HBO MAX

4. Dostęp do konta w HBO MAX

Przenieśliśmy się wirtualnie do Polski, więc pora na kolejne kroki. Oczywiście żeby oglądać filmy i seriale w HBO MAX trzeba mieć założone konto i wykupiony abonament w tym serwisie. Jeżeli konto zostało założone przez Ciebie albo członka rodziny jeszcze w Polsce to wystarczy wejść na stronę HBO lub odpalić aplikację na urządzeniu mobilnym i w razie potrzeby się zalogować.

Ale jeżeli nie masz jeszcze konta, to powinno Ci się udać je założyć mając polski adres IP z VPN. Opłaty można dokonać za pomocą karty lub PayPala. I to ta druga opcja może okazać się lepsza, jeżeli aktualnie nie masz pod ręką polskiej karty.

Logowanie do HBO MAX
Ekran logowania do HBO MAX

5. Uruchomienie HBO MAX za granicą

Po zalogowaniu się pozostało wybrać i włączyć film, serial lub program na żywo który chce się oglądać w HBO MAX. Wszystko powinno działać za granicą i być bez problemu dostępne w Anglii, USA, Niemczech, Holandii, Danii i każdym innym kraju, w którym aktualnie przyszło Ci mieszkać.

Na koniec ważna informacja. Może się okazać, że HBO MAX wykryje połączenie przez VPN lub niepoprawnie określi naszą lokalizację. Wtedy może pojawić się komunikat Sorry, HBO MAX isn’t available in your region yet. W tej sytuacji w programie VPN trzeba wybrać inny serwer w Polsce i spróbować ponownie. Czasami nawet kilka razy.

HBO MAX Polska z VPN
HBO MAX po polsku za granicą przy pomocy NordVPN

Ile kosztuje HBO MAX? Cennik HBO

Cena HBO MAX to aktualnie 19,99 zł miesięcznie (obniżona z 29,99 zł) przy subskrypcji przez internet. Rozliczenia odbywają się co miesiąc, a płatności wykonywane są za pomocą karty lub PayPala. Dostęp do usługi można też uzyskać za pośrednictwem operatora telewizji satelitarnej lub cyfrowej, jako jeden ze składników pakietu kanałów. Wtedy cena może miesięczna może być nieco niższa.

W aplikacji można utworzyć profile dla różnych użytkowników. Dzięki temu łatwo śledzić postęp oglądanych filmów i seriali.

Za tą cenę HBO MAX można oglądać na 5 urządzeniach, z czego tylko na dwóch jednocześnie. Czyli w danym momencie mogą być aktywne tylko dwa streamingi, ale skonfigurowanych do oglądania może zostać 5 urządzeń.

Jak oglądać HBO MAX w Niemczech?

Do naszego zachodniego sąsiada przeniosło się na stałe wielu Polaków. I pomimo bliskiego sąsiedztwa, mieszkając w Niemczech polskie HBO MAX nie działa. A przepisy o transgranicznej dostępności na terenie UE obowiązują tylko w przypadku krótkich podróży i nie zawsze ta funkcja działa bezproblemowo.

Dlatego jeżeli zastanawiasz się jak oglądać HBO MAX w Niemczech, to odpowiedź będzie taka sama jak w przypadku pozostałych państw na świecie. Trzeba skorzystać z VPN i w sposób wirtualny zmienić lokalizację i kraj przez który się łączysz z siecią. Tak jak zostało to opisane w tym artykule.

A każdy wie, że po pełnym dniu pracy i wysiłku, obejrzenie dobrego filmu lub ulubionego serialu potrafi dość dobrze zrelaksować. Jeśli chodzi o HBO MAX, Niemcy to kraj w którym za pomocą polskiego IP z VPN uda się odblokować dostęp do tej platformy.

Jak oglądać HBO MAX w UK?

Brexit spowodował niemałe zamieszanie w całej Europie, co również odczuli obcokrajowcy mieszkający na co dzień w UK. Bez wątpienia jest to kraj, do którego wyjechało wiele Polek i Polaków szukających lepszego życia. Anglia to również kierunek turystyczny, ale zdecydowanie najwięcej osób przeniosło się tam i zamieszkało na stałe. Polski HBO MAX w UK nie działa przez blokady regionalne, a osoby które chciałyby oglądać oglądać dostępne w nim filmy i seriale napotkają komunikat o blokadzie.

Dlatego żeby oglądać HBO MAX w Anglii, Szkocji oraz Irlandii trzeba skorzystać z VPN w celu wirtualnej zmiany lokalizacji. Poradzi sobie z tym każdy, kogo los pokierował na wyspy, gdyż tak jak opisaliśmy to we wcześniejszej części tego artykułu, to co trzeba zrobić żeby oglądać HBO MAX w UK jest bardzo proste.

Dodatkową korzyścią z VPN dla osób mieszkających w Anglii będzie też to, że przy jego pomocy będą oglądać HBO MAX w UK, ale również odblokują dostęp do innych serwisów VOD i telewizji internetowej w Wielkiej Brytanii jak np. polskiego Netflixa, Player czy Polsat online.

Jakie filmy i seriale są dostępne w HBO MAX

HBO MAX słynie ze świetnych filmów, seriali i programów rozrywkowych. Wiele z nich to produkcje autorskie i na wyłączność, nie zobaczysz ich na żadnej innej platformie VOD zarówno polskiej jak i zagranicznej. Ale można też obejrzeć hity kinowe, niektóre świeżo po premierze na wielkim ekranie.

W bazie filmów można wybierać i znajdzie się tam wideo na setki godzin świetnej, filmowej rozrywki. Są filmy polskie oraz filmy zagraniczne. Serie takie jak Harry Potter, filmy Marvela o superbohaterach, filmy sensacyjne, komediowe, romantyczne, thrillery, filmy animowane i dla dzieci. Jest w czym wybierać

Na platformie HBO MAX są dostępne takie seriale jak:

 • Gra o tron
 • Ślepnąć od świateł
 • Wataha
 • Czarnobyl
 • Sukcesja
 • Rick i Morty
 • Detektyw
 • Odwilż
 • Westworld
 • The Walking Dead

Oraz filmy jak:

 • Diuna
 • Matrix Zmartwychwstania
 • Godzilla vs Kong
 • Kimi
 • Trylogia Władcy Pierścieni
 • Tenet

Pytania i odpowiedzi

Czy HBO MAX po polsku działa za granicą?

HBO MAX nie działa za granicą ze względu na ograniczenia terytorialne (geoblokady). Wyjątek stanowią krótkie podróże po terenie UE, w myśl których dostęp do opłaconych abonamentów powinien być zachowany. Problem pojawia się przy pobycie stałym, gdzie bez polskiego IP nie uzyska się dostępu do HBO MAX online.

Jak oglądać HBO MAX za granicą po polsku?

Do odblokowania dostępu do HBO MAX za granicą potrzebny jest polski adres IP. Można go uzyskać przy pomocy usługi VPN z polskimi serwerami. Dzięki temu można w sposób wirtualny zmienić swoją lokalizację i łączyć się z siecią tak, jakby się mieszkało w Polsce.

Czy VPN zawsze umożliwia odblokowanie HBO i innych VOD?

Zdarza się, że platformy VOD blokują dostęp za pomocą usług VPN do streamingu lub wykrywają takie połączenie. Dlatego czasami może być konieczne sprawdzenie kilku serwerów VPN u naszego dostawcy VPN, aż trafi się na taki który działa bez problemu.

Dlaczego polski HBO MAX nie działa za granicą?

HBO MAX tak jak wszystkie inne serwisy VOD stosuje blokady i ograniczenia regionalne. Sprawiają one, że dostęp do konkretnej biblioteki tego serwisu VOD jest możliwy tylko z wybranych lokalizacji. W przypadku polskiej wersji, zawartość jest ograniczona terytorialnie do Polski.