Jak oglądać HBO GO za granicą? Sposób działający w 2022 roku

Chcesz oglądać HBO GO za granicą i szukasz na to działającego sposobu? Z tego artykułu dowiesz się jak oglądać filmy i seriale HBO za granicą w 2022 roku. Dzięki temu będziesz w stanie cieszyć się ulubionymi produkcjami po polsku nawet podczas pobytu poza krajem. Opisana metoda jest szybka, prosta i polega na użyciu VPN, który umożliwia odblokowanie polskiego HBO GO za granicą.

Dlaczego HBO GO nie działa za granicą?

Na problem z dostępem do polskich filmów i seriali za granicą napotyka wiele osób, które chciałyby obejrzeć swoje ulubione materiały w polskojęzycznych serwisach VOD. Niestety za sprawą blokad regionalnych dostęp do nich jest ograniczony, a często wręcz niemożliwy gdy się przebywa w poza Polską. Podobnie ma się sprawa z HBO GO za granicą, do którego dostęp jest blokowany. I nie ma tutaj znaczenia, że chce się kupić usługę, opłacać abonament i w spokoju oglądać.

Jak widać, fizyczne granice państw przekładają się również na świat wirtualny. Ograniczenia, blokady, limity sprawiają że mieszkając na co dzień za granicą dostęp do polskiej kultury jest utrudniony. W tej sytuacji z pomocą przychodzi sieć VPN, która za pomocą prostego programu umożliwia zmianę IP na polskie. I dzięki temu można odblokować i oglądać nie tylko HBO GO za granicą, ale również inne polskie serwisy jak Player, Ipla, TVP czy polskiego Netflixa.

W przypadku krótkich podróży po krajach Unii Europejskiej, teoretycznie nie powinno się tracić dostępu do swojego konta HBO GO. W myśl regulacji o transgranicznej dostępności treści, wykupione usługi powinny być aktywne i działać podczas krótkich wyjazdów do państw UE. Ale w praktyce może okazać, że HBO niepoprawnie zidentyfikuję Twoją lokalizację i zablokuje dostęp. Opisane tutaj sposoby również pomogą w tej sytuacji.

Jak oglądać HBO GO za granicą?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, do oglądania HBO GO za granicą potrzebny jest VPN z polskim adresem IP. VPN to specjalne narzędzie, które pozwala na wirtualną zmianę swojej lokalizacji przez użytkownika. Działa to w ten sposób, że na telefonie lub komputerze instaluje się specjalny program. W tym programie można wybrać kraj, przez jaki chce się łączyć z internetem. A to automatycznie powoduje zmianę adresu IP na inny kraj, niż ten w którym się przebywa.

W omawianej sytuacji, łącząc się przez specjalny serwer w Polsce uzyska się polskie IP. A to właśnie ono jest niezbędne aby oglądać HBO GO za granicą. Dzięki temu będąc w UK, Niemczech, Holandii, Francji, Szwecji czy dowolnym innym państwie na świecie można się przenieść (oczywiście wirtualnie) do Polski i cieszyć się możliwością oglądania ulubionych filmów i seriali. Ale to nie jedyne korzyści z sieci VPN. Bo przy okazji umożliwia ona ochronę prywatności sieci i podnosi bezpieczeństwo.

Jaki VPN umożliwia dostęp do HBO GO za granicą?

Serwisy VOD takie jak HBO są świadome, że ludzie korzystają z sieci VPN i często blokują dostęp przy ich pomocy. Robi tak HBO GO, ale też Netflix, Amazon czy Hulu. Dlatego nie każdy dostawca usług VPN radzi sobie ze skutecznym zapewnianiem dostępu do streamingu i usług VOD z innych lokalizacji.

Przypomina to trochę zabawę w kotka i myszkę. Serwisy VOD blokują konkretne serwery VPN, ale równocześnie dostawcy sieci VPN uruchamiają nowe, które sprawnie działają. Nie każdy VPN mocno w to inwestuje, gdyż wymaga to sporych nakładów pracy. Ale za pomocą kilku największych sieci VPN cały czas można oglądać HBO GO za granicą. Co udało nam się osobiście przetestować.

Dostęp do polskiego HBO za granicą udało nam się uzyskać za pomocą tych usług VPN (stan na styczeń 2022):

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -72%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%

Co istotne, wymienione powyżej usługi oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jest to bardzo ważna cecha, gdyż jeżeli będziesz niezadowolony z usługi to odzyskasz wydane pieniądze. Pozwala to jednocześnie na testowanie VPN przez ten okres bez ryzyka, bo jeżeli coś nie będzie Ci pasować, to pieniądze zostaną zwrócone. Więc w sytuacji, gdy okaże się że dana sieć VPN nie jest już w stanie odblokować HBO GO za granicą a do niczego innego Ci się nie przyda, to odzyskasz pieniądze.

Czy da się oglądać HBO GO za granicą za darmo?

Wiele osób szuka w pierwszej kolejności darmowych VPN do oglądania HBO GO za granicą. Niestety w tym przypadku mamy złe wieści. Po pierwsze w takich usługach praktycznie nie ma szybkich i bezpiecznych serwerów zlokalizowanych w Polsce. A bez nich nie odblokuje się dostępu do polskich treści za granicą.

A oprócz tego, darmowe sieci VPN są bardzo wolne, mają ograniczenia transferu i nie wspierają streamingu. Dlatego chcąc oglądać HBO i inne serwisy VOD za granicą trzeba niestety zainwestować w płatny VPN.

Jak krok po kroku oglądać HBO GO za granicą po polsku?

Skoro wiadomo już, że do oglądania HBO GO za granicą potrzebny jest VPN z polskim IP, to rodzi się jak to dokładnie zrobić. Opiszemy to i pokażemy krok po kroku na przykładzieNordVPN, czyli najlepszy VPN do tego celu w naszej ocenie.

Żeby oglądać HBO GO za granicą trzeba:

 1. Wykupić dostęp do VPN z polskim serwerem, który umożliwia odblokowanie HBO GO.
 2. Pobrać, zainstalować i uruchomić aplikację na komputer lub telefon do łączenia się z VPN.
 3. W programie wybrać Polskę jako wirtualną lokalizacje i połączyć się.
 4. Posiadać aktywne konto HBO GO lub je założyć i opłacić.
 5. Uruchomić HBO GO. Od tej pory powinno działać za granicą.

Tak to wygląda w dużym skrócie i uproszczeniu. A teraz opiszemy dokładnie wszystkie kroki, które trzeba wykonać. Przykład będzie na komputerze, ale w telefonie wszystko jest bardzo podobne.

1. Kupno abonamentu w usłudze VPN

Do oglądania do HBO GO za granicą potrzebny będzie VPN z polskim serwerem, który nie jest blokowany przez ten serwis. W momencie pisania tego artykułu, HBO działało bez większych problemów podczas połączenia z polskimi serweramiSkoro wiadomo już, że do oglądania HBO GO za granicą potrzebny jest VPN z polskim IP, to rodzi się jak to dokładnie zrobić. Opiszemy to i pokażemy krok po kroku na przykładzieNordVPN, czyli najlepszy VPN do tego celu w naszej ocenie.. W tym celu należy wejść na stronę dostawcy VPN i w kilku prostych krokach założyć konto i opłacić usługę.

NordVPN plan
Wybór planu abonamentowego

Można wybrać różne okresy abonamentu, im dłuższy abonament tym większe oszczędności. W przypadku NordVPN dochodzą one do 72% co jest sporą obniżką ceny. Następnie trzeba podać adres e-mail, który będzie służył do logowania oraz wybrać sposób płatności. Dostępne są przelewy, karty płatnicze oraz kilka innych systemów płatności.

Rejestracja konta NordVPN
Zarejestruj konto podając adres e-mail i sposób płatności

2. Pobranie, instalacja i uruchomienie programu VPN

Po rejestracji i założeniu konta w usłudze VPN kolejny krok to pobranie aplikacji. Zostaniesz przekierowany na stronę, w której będą odnośniki do aplikacji nia różne systemy operacyjne i urządzenia. Wystarczy kliknąć na odpowiedni link, a pobieranie się rozpocznie lub nastąpi przekierowanie do App Store lub Play Store w przypadku urządzeń mobilnych.

Pobieranie aplikacji
Pobieranie aplikacji na swoje urządzenie

Po ściągnięciu aplikacji trzeba ją zainstalować. Po zainstalowaniu kolejny krok to zalogowanie się na swoje konto i aktywowanie klienta VPN. W tym celu wystarczy kliknąć na przycisk Log In w aplikacji i postępować według instrukcji na ekranie. Aktywacja wymaga zatwierdzenia aplikacji na koncie przez przeglądarkę.

NordVPN logowanie
Logowanie się do NordVPN

3. Zmiana swojej lokalizacji na Polskę

Mając aktywowaną aplikację kolejnym krokiem będzie wybór kraju, przez jaki VPN ma się łączyć z internetem. Pozwoli to na wirtualną zmianę lokalizacji. W naszym przypadku będzie trzeba na liście odszukać Polskę i i kliknąć dwukrotnie by połączyć się z serwerem. Można też kliknąć na znaczek na mapie. Po połączeniu adres IP zmieni się na polski.

Program automatycznie wybierze najlepszy serwer, ale można też go wybrać ręcznie. Może to się przydać, gdy okaże się że akurat ten serwer, który wybrała aplikacja został zablokowany przez HBO GO. W tym celu trzeba najechać na nazwę kraju i kliknąć na trzy kropki, które się pojawią. Otworzy się okno z wyborem serwerów. Tak jak jest to pokazane na ilustracji poniżej. Czasem może okazać się, że dopiero po kilku próbach trafimy na działający serwer.

Wybór polskiego serwera do HBO GO
Wybór polskiego serwera do HBO GO

4. Dostęp do konta w HBO GO

Przenieśliśmy się wirtualnie do Polski, więc pora na kolejne kroki. Oczywiście żeby oglądać filmy i seriale w HBO GO trzeba mieć założone konto i wykupiony abonament w tym serwisie. Jeżeli konto zostało założone przez Ciebie albo członka rodziny jeszcze w Polsce to wystarczy wejść na stronę HBO lub odpalić aplikację na urządzeniu mobilnym i w razie potrzeby się zalogować.

Ale jeżeli nie masz jeszcze konta, to powinno Ci się udać je założyć mając polski adres IP. Opłaty można dokonać za pomocą karty lub PayPala. I to ta druga opcja może okazać się lepsza, jeżeli aktualnie nie masz pod ręką polskiej karty.

Ekran logowania do HBO GO
Ekran logowania do HBO GO

5. Uruchomienie HBO GO za granicą

Po zalogowaniu się pozostało wybrać i włączyć film, serial lub program na żywo który chce się oglądać w HBO GO. Wszystko powinno działać za granicą i być bez problemu dostępne w Anglii, USA, Niemczech, Holandii, Danii i każdym innym kraju, w którym aktualnie przyszło Ci mieszkać.

Na koniec ważna informacja. Może się okazać, że HBO GO wykryje połączenie przez VPN. Wtedy zostaniesz wylogowany z usługi i zobaczysz komunikat o błędnej lokalizacji lub korzystaniu z VPN i proxy. W tej sytuacji należy wybrać inny serwer w Polsce i próbować do skutku.

HBO GO za granicą przy pomocy NordVPN
HBO GO za granicą przy pomocy NordVPN

Ile kosztuje HBO GO? Cennik HBO

Cena HBO to aktualnie 24,90 zł miesięcznie przy subskrypcji przez internet. Rozliczenia odbywają się co miesiąc, a płatności wykonywane są za pomocą karty lub PayPala. Dostęp do usługi można też uzyskać za pośrednictwem operatora telewizji satelitarnej lub cyfrowej, jako jeden ze składników pakietu kanałów. Wtedy cena może miesięczna może być nieco niższa.

Możliwe, że cena ulegnie zmianie po wejściu do Polski HBO MAX. Ale póki co termin pojawienia się tej usługi w Polsce nie został potwierdzony i był już kilkukrotnie przesuwany.

Za tą cenę HBO GO można oglądać na 5 urządzeniach, z czego tylko na dwóch jednocześnie. Czyli w danym momencie mogą być aktywne tylko dwa streamingi, ale skonfigurowanych do oglądania może zostać 5 urządzeń.

Jakie filmy i seriale są dostępne w HBO GO

HBO GO słynie ze świetnych filmów, seriali i programów rozrywkowych. Wiele z nich to produkcje autorskie i na wyłączność, nie zobaczysz ich na żadnej innej platformie VOD zarówno polskiej jak i zagranicznej. Ale można też obejrzeć hity kinowe, niektóre świeżo po premierze na wielkim ekranie.

W bazie filmów można wybierać i znajdzie się tam wideo na setki godzin świetnej, filmowej rozrywki. Są filmy polskie oraz filmy zagraniczne. Serie takie jak Harry Potter, filmy Marvela o superbohaterach, filmy sensacyjne, komediowe, romantyczne, thrillery, filmy animowane i dla dzieci. Jest w czym wybierać

Na platformie HBO GO są dostępne takie seriale jak:

 • Gra o tron
 • Ślepnąć od świateł
 • Wataha
 • Czarnobyl
 • Sukcesja
 • Rick i Morty
 • Detektyw
 • Westworld
 • The Walking Dead

HBO GO w UK

Brexit spowodował niemałe zamieszanie w całej Europie, co również odczuli obcokrajowcy mieszkający na co dzień w UK. Bez wątpienia jest to kraj, do którego wyjechało wiele Polek i Polaków szukających lepszego życia. Anglia to również kierunek turystyczny, ale zdecydowanie najwięcej osób przeniosło się tam i zamieszkało na stałe. Polski HBO GO w UK nie działa przez blokady regionalne, a osoby które chciałyby oglądać oglądać dostępne w nim filmy i seriale napotkają komunikat o blokadzie.

Dlatego żeby oglądać HBO GO w Anglii, Szkocji oraz Irlandii trzeba skorzystać z VPN w celu wirtualnej zmiany lokalizacji. Poradzi sobie z tym każdy, kogo los pokierował na wyspy, gdyż tak jak opisaliśmy to we wcześniejszej części tego artykułu, to co trzeba zrobić żeby oglądać HBO GO w UK jest bardzo proste.

Dodatkową korzyścią z VPN dla osób mieszkających w Anglii będzie też to, że przy jego pomocy będą oglądać HBO GO w UK, ale również odblokują dostęp do innych serwisów VOD i telewizji internetowej w Wielkiej Brytanii.

HBO GO w Niemczech

Do naszego zachodniego sąsiada przeniosło się na stałe wielu Polaków. I pomimo bliskiego sąsiedztwa, mieszkając w Niemczech polskie HBO GO nie działa. A przepisy o transgranicznej dostępności na terenie UE obowiązują tylko w przypadku krótkich podróży i nie zawsze ta funkcja działa bezproblemowo.

Dlatego jeżeli zastanawiasz się jak oglądać HBO GO w Niemczech, to odpowiedź będzie taka sama jak w przypadku pozostałych państw na świecie. Trzeba skorzystać z VPN i w sposób wirtualny zmienić lokalizację i kraj przez który się łączysz z siecią. Tak jak zostało to opisane w tym artykule.

A każdy wie, że po pełnym dniu pracy i wysiłku, obejrzenie dobrego filmu lub ulubionego serialu potrafi dość dobrze zrelaksować. Jeśli chodzi o HBO GO, Niemcy to kraj w którym za pomocą polskiego IP z VPN uda się odblokować dostęp do tej platformy.

Pytania i odpowiedzi

Czy HBO GO po polsku działa za granicą?

HBO GO nie działa za granicą ze względu na ograniczenia terytorialne (geoblokady). Wyjątek stanowią krótkie podróże po terenie UE, w myśl których dostęp do opłaconych abonamentów powinien być zachowany. Problem pojawia się przy pobycie stałym, gdzie bez polskiego IP nie uzyska się dostępu do HBO online.

Jak oglądać HBO GO za granicą po polsku?

Do odblokowania dostępu do HBO za granicą potrzebny jest polski adres IP. Można go uzyskać przy pomocy usługi VPN z polskimi serwerami. Dzięki temu można w sposób wirtualny zmienić swoją lokalizację i łączyć się z siecią tak, jakby się mieszkało w Polsce.

Czy VPN zawsze umożliwia odblokowanie HBO i innych VOD?

Zdarza się, że platformy VOD blokują dostęp za pomocą usług VPN do streamingu. Czasami blokady konkretnych serwerów pojawiają się nagle i chwile trwa aż dostawca usługi VPN doda do puli nowe adresy IP. W związku z tym dość sporą skuteczność w zapewnianiu dostępu do VOD dają tylko niektóre firmy świadczące usługi VPN.