Jak oglądać Player za granicą? Sposoby działające w 2020

Player to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich serwisów VOD. W jego ofercie można znaleźć wiele świetnych filmów i seriali. To prawdziwa skarbnica nie tylko produkcji TVN, ale również tych powszechnie znanych z innych kanałów. Jednak chcąc obejrzeć Player za granicą, napotkasz problemy. Są na to jednak sposoby i w tym poradniku omówimy różne sytuacje i rozwiązania, dzięki którym można oglądać TVN Player za granicą.

TVN Player nie działa za granicą – co robić?

Wyjaśnienie dlaczego Player nie działa za granicą jest proste – powodem są blokady regionalne, które regulują i ograniczają dostęp. Stosują je wszystkie serwisy z telewizją online, bez wyjątków. Nie mają zresztą wyjścia – licencje i umowy niejako wymuszają ograniczanie lokalizacji, z których użytkownicy mogą się łączyć i korzystać z biblioteki filmów i seriali. Player nie jest tutaj wyjątkiem.

Za każdym razem gdy łączysz się ze stroną internetową, Twój adres IP jest sprawdzany i na jego podstawie określany jest kraj z którego się łączysz. Jest to bardzo prosta operacja, która pozwala na dość precyzyjne określenie lokalizacji użytkownika na podstawie IP. Korzysta z tego wiele stron internetowych, nie tylko do nakładania blokad. Również po to, żeby dopasować treść do Twojego kraju czy nawet miasta.

Blokada i ograniczenia osób nie dotyczą jedynie dostępu do materiałów wideo. Również oferta pakietów i abonamentu, które można wykupić może ulec zmianie w zależności od tego, z jakiego kraju łączy się użytkownik. Tak jest też w przypadku Player.pl, przeglądając ofertę za granicą zobaczysz liczne komunikaty o blokadzie i ograniczeniach.

Sposób na to jest na szczęście prosty i szybki w zastosowaniu. Trzeba zmienić adres IP z zagranicznego, na polski. Jak? Przy pomocy VPN. W ten sposób odblokujesz Player nie tylko na swoim komputerze, ale również telefonie lub tablecie. I wszystko w kilka minut. Co więcej, ten sposób okaże się skuteczny również w innych polskich serwisach VOD, które blokują osoby za granicą, jak np. Ipla, TVP czy WP Pilot.

Jaki VPN najlepiej działa za Player za granicą?

Firm oferujących serwery VPN położone w Polsce jest naprawdę wiele. Jednak nie o każdej z nich można powiedzieć, że oferuje usługę z górnej półki, dobrej jakości. Bardzo często dużym problemem są lagi, niska prędkość i ciągłe buforowanie materiału wideo. W takich sytuacjach oglądanie filmów i seriali w jakości HD jest wątpliwą przyjemnością.

Poniżej znajdziesz polecane przez nas usługi VPN. Czemu akurat te firmy? Testowaliśmy je i wiemy że działają, mają bardzo szybkie serwery i stabilne połączenie. Są proste w obsłudze i dzięki nim można mieć polskie IP w zaledwie kilka minut od kupna usługi.

Polecane przez nas usługi oferują gwarancję zwrotu pieniędzy, która wynosi co najmniej 30 dni. Co to daje? Dzięki niej, bez ryzyka możesz testować i korzystać z kupionej usługi w pełni, w całym zakresie możliwości. Jeżeli jednak się okaże, że coś nie działa, są problemy lub po prostu stwierdzisz, że jednak nie potrzebujesz VPN, to odzyskasz wszystkie wpłacone środki. Trzeba tylko w tej sprawie zgłosić się do wsparcia technicznego przed upływem 30 dni. I pieniądze faktycznie są zwracane, to międzynarodowe firmy którym nie opłaca się kombinować żeby zarobić na jednym użytkowniku, a stracić opinię i reputację.

Bez polskiego adresu IP, gdy wejdziesz na stronę Player i spróbujesz odtworzyć jakiś materiał wideo zobaczysz taki komunikat. Wyświetli się on osobom, które przebywają poza Unią, np. w Norwegii, USA czy na egzotycznych wakacjach w krajach takich jak np. Turcja czy Egipt.

Błąd Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji w Player.pl
„Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji” – taki błąd zobaczysz poza granicami UE

Natomiast na terenie UE, np. w Niemczech, Holandii, Danii czy UK po wejściu na stronę Player wyświetli się informacja o konieczności aktywacji dostępu. W jaki sposób można to zrobić wyjaśniamy w dalszej części tego tekstu.

Błąd Nie możemy wyświetlić tego materiału w Player.pl
„Nie możemy wyświetlić tego materiału” – taki komunikat zobaczysz w Player będąc na terenie UE

Jak oglądać Player za granicą za pomocą VPN?

Z dobrodziejstw VPN możesz korzystać na każdym urządzeniu. Komputerze, tablecie i laptopie. Może nawet zostać skonfigurowany na routerze, dzięki czemu nawet takie urządzenia jak smart TV będą mogły mieć polskie IP. Usługa jest zaprojektowana i działa tak, żeby nawet osoba mało obeznana technicznie mogła sobie poradzić z jej uruchomieniem. Tak, nie musisz być informatykiem żeby skorzystać z VPN do odblokowania Player za granicą! Wszystko co trzeba zrobić sprowadza się do kilku prostych kroków:

 1. W pierwszej kolejności potrzebujesz VPN z polskim serwerem. Możesz założyć konto i kupić usługę w jednej ze sprawdzonych firm, które polecamy powyżej lub znaleźć w sieci innego dostawcę. Pamiętaj tylko, że musi zapewniać szybkie połączenia i mieć serwery VPN w Polsce.
 2. W kolejnym kroku pobierasz na swoje urządzenie aplikację, za pomocą której połączysz się z serwerem VPN. Bez problemu znajdziesz ją na stronie firmy, od której kupiłeś VPN.
 3. Instalujesz aplikację na swoim urządzeniu. Uruchamiasz ją i aktywujesz przy pomocy loginu lub hasła lub specjalnego kodu, który otrzymasz na maila.
 4. W aplikacji wybierasz lokalizację serwera, przez który będziesz się łączyć z siecią. Szukasz na liście Polski i klikasz Połącz lub Connect.
 5. Od tej pory masz polski adres IP. Możesz korzystać z sieci i oglądać różne filmy i programy tak, jak w Polsce. Dzięki temu możesz uzyskać dostęp do zasobów Player za granicą. Na wakacjach, wyjeździe służbowym czy emigracji.

W efekcie tego odblokujesz dostęp do Player za granicą, zarówno tego dostępnego w pakietach jak i Playera za darmo, w wersji z reklamami.

Połączenie z polskim VPN i działający Player.pl
Player.pl z aktywnym połączeniem z polskim serwerem VPN

Czy da się oglądać Player za granicą za darmo?

Jeżeli masz VPN za pomocą którego możesz połączyć się z polskim serwerem i zmienić IP to odpowiedź brzmi tak. Oczywiście będzie się to wiązać z koniecznością obejrzenia reklam. Coś za coś, trochę tak jak w tradycyjnej telewizji.

Musisz się jednak liczyć z tym, że VPN to pewien wydatek który trzeba ponieść, jednak przy jego pomocy będziesz w stanie odblokować dostęp do niemal wszystkich serwisów VOD za granicą, nie tylko Player.pl. Nie ma solidnych i sprawdzonych usług VPN za darmo, które pozwalałyby na swobodny streaming polskich materiałów przez Internet.

Pakiety w Player.pl

Żeby oglądać Player za darmo, trzeba wcześniej obejrzeć reklamy przed każdym materiałem wideo. Oprócz tego serwis oferuje również różne płatne pakiety. Usuwają reklamy i znacznie poszerzają dostępną zawartość. Ich wybór i oferta jest dość szeroka, można naprawdę dopasować programy i kanały do swoich potrzeb. Player.pl w swojej ofercie ma obecnie następujące pakiety:

 • Start – na żywo TVN, TVN 7 i TTV; dostęp do biblioteki VOD grupy TVN bez reklam; odcinki niektórych seriali szybciej niż w tradycyjnej telewizji
 • Start Extra – to co w Start w tym 15 kanałów na żywo oraz szersza biblioteka VOD
 • Best TV – to co w poprzednich pakietach i 31 kanałów na żywo
 • Canal+ – dostęp do kanałów i biblioteki VOD Canal+
 • Max – promocyjny pakiet, który łączy Start Extra i Canal+
 • Unlimited – pakiet niemal ze wszystkim – zawartość pakietów podstawowych, Canal+ i HBO i Eleven Sports
 • HBO – kanały HBO, HBO 2 i HBO 3, dostęp do biblioteki VOD; wymaga pakietu Start Extra
 • Eleven Sports – pakiet z kanałami i transmisjami meczy i wydarzeń sportowych dostępnych w kanałach Eleven Sports, można kupić jako pakiet niezależny od innych lub dodatkowo do już posiadanych
 • inne pakiety, skrojone pod konkretne gusta i oczekiwania

Jednak jeżeli przebywasz lub mieszkasz za granicą i nie masz polskiego IP to niestety zobaczysz komunikat, że zakup dostępu do pakietu nie jest możliwy. Aktualnie Player wyświetla taką informację jak na zrzucie ekranu poniżej:

Komunikat jaki wyświetli Player gdy będziesz chciał wykupić pakiet za granicą
Komunikat jaki wyświetli Player gdy będziesz chciał wykupić pakiet za granicą

Dla osób przebywających za granicą dostępny jest pakiet TVN International, w skład którego wchodzi iTVN, iTVN extra oraz TVN24, a także dostęp do biblioteki VOD (głównie produkcje grupy TVN). Całość kosztuje 50 zł miesięcznie i można płacić kartą. W porównaniu do pozostałych pakietów oferowanych przez Player.pl, ten międzynarodowo wygląda dość słabo zarówno pod względem zawartości jak i ceny.

Dzięki polskiemu serwerowi VPN i zmianie IP bez problemu możesz przenieść się wirtualnie do Polski i oglądać wszystko tak jak z kraju.

Weryfikacja dostępu do TVN Player w UE

Osobnego omówienia wymaga dostęp do zawartości Player.pl z państw UE. Jest to możliwe na mocy regulacji wprowadzonych przez Unię, które nakładają na operatorów serwisów VOD konieczność zapewnienia swoim klientom dostępu do wykupionych usług podczas wyjazdów za granicę.

W tym celu Player przygotował specjalną procedurę, która pozwala potwierdzić że faktycznie mieszkasz na co dzień w Polsce. Jest to możliwe na dwa sposoby:

 1. Opłacenie pakietu przy pomocy polskiego środka płatniczego (przelew, online karta, BLIK) – nastąpi automatyczna weryfikacja i od razu otrzymasz dostęp do wykupionego pakietu.
 2. Przesłanie dokumentu – jest to mniej wygodna opcja i jeżeli faktycznie nie mieszkasz w Polsce to możesz mieć problem z jej przejściem. Omówimy to szerzej.

Są trzy rodzaje dokumentów akceptowanych przez Player.pl, które pozwalają na potwierdzenie zamieszkania w Polsce:

 • Skan dowodu osobistego z adresem zameldowania – najgorsza opcja, unikaj przesyłania gdziekolwiek dowodu! Co więcej, dowodem można potwierdzić adres tylko dla pakietu Start.
 • Rachunek za media publiczne
 • Umowa o dostęp do Internetu lub za telefon

Gdy Player otrzyma już te dokumentu to sama ich weryfikacja może zająć do 3 dni roboczych. I dopiero po tym czasie możesz uzyskać dostęp do oferty. A jeśli nie masz możliwości dostarczyć takich dokumentów lub zapłacić polskimi środkami? Lub nie chcesz czekać? Zawsze możesz użyć VPN i mieć spokój.

Jakie seriale i filmy są dostępne w Player.pl?

Biblioteka seriali w Player jest naprawdę szeroka i można znaleźć tam wiele ciekawych pozycji. Pojawią się tam nowości znane z TVN oraz odcinki archiwalne wielu hitów telewizyjnych tej stacji. Obejrzysz tam między innymi takie seriale jak Chyłka, Generał, Lekarze, Druga szansaMagda M, Na wspólnejDiagnozaMotyw, Detektywi, KryminalniSzpitalUkryta prawdaPrawo AgatyPułapka, Teraz albo nigdyTwarzą w twarz, 39 i pół tygodnia czy Singielka.

W Player.pl mamy również dostęp do popularnych programów rozrywkowych online takich jak Kuchenne rewolucje, Azja Express, MasterChef, Top Model, Kuba Wojewódzki, Agent-Gwiazdy, Iron Majdan, Dom marzeń, Kto poślubi mojego syna, Mali giganci, Mam Talent!, Milionerzy, Na noże, Rozmowy w toku, Ugotowani, Uwaga, X-Factor czy Hipnoza. W ramach Player.pl dostępne są również niektóre programy Canal+.

Oprócz tego, ogromna baza filmów i seriali produkcji zagranicznej. Również te znane z innych stacji telewizyjnych i serwisów VOD. Jest w czym wybierać i każdy, kto szuka rozrywki na wiele godzin znajdzie tam dla siebie ciekawe pozycje.