Jak oglądać Player za granicą?

Player za granicą

Player to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów ze streamingiem. Znajdziesz tam świetne seriale, filmy, programy rozrywkowe i telewizję TVN online. Jednak pełna oferta Player nie jest dostępna za granicą. Player w Niemczech, UK, USA, Holandii i innych krajach nie działa na takich samych zasadach jak Polsce. Oferta jest ograniczona lub niedostępna. Jednak są na to sposoby i z tego artykułu dowiesz się jak oglądać Player za granicą bez przeszkód.

Jak oglądać Player za granicą?

Sposób na oglądanie Player za granicą jest na szczęście prosty i szybki do zastosowania. Wystarczy zmienić swój adres IP z zagranicznego na polski. Jak to zrobić? Przy pomocy sieci VPN. Dzięki temu odblokujesz Player nie tylko na swoim komputerze, ale również na telefonie czy tablecie – i to wszystko w kilka minut. Co więcej, ta metoda sprawdzi się również w przypadku innych polskich serwisów VOD, które blokują dostęp dla użytkowników za granicą, takich jak Polsat Box Go, TVP czy WP Pilot.

Z dobrodziejstw VPN możesz korzystać z dowolnego miejsca na świecie, na każdym urządzeniu (komputerze, tablecie, laptopie). VPN może być również skonfigurowany na routerze, dzięki czemu nawet urządzenia takie jak smart TV będą miały polskie IP. Usługa jest zaprojektowana tak, aby nawet osoby mało obeznane technicznie mogły z niej skorzystać. Nie musisz być informatykiem, aby korzystać z VPN. Do oglądania Player za granicą wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

 1. Po pierwsze potrzebujesz VPN z polskim serwerem. Możesz założyć konto i wykupić usługę u jednej ze sprawdzonych firm, takich jak polecany przez nas NordVPN, opisanych w zestawieniu poniżej. Pamiętaj tylko, że VPN musi zapewniać szybkie połączenie i mieć serwery VPN w Polsce.
 2. Następnie pobierz na swój telefon lub komputer aplikację, za pomocą której połączysz się z serwerem VPN. Bez problemu znajdziesz ją na stronie firmy, od której kupiłeś VPN.
 3. Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu. Uruchom ją i aktywuj, używając loginu i hasła lub specjalnego kodu, który otrzymasz na maila.
 4. W aplikacji wybierz lokalizację serwera, przez który będziesz się łączyć z siecią. Znajdź na liście Polskę i kliknij „Połącz” lub „Connect„.
 5. Od tej pory masz polski adres IP i możesz oglądać Player za granicą. Możesz korzystać z sieci i oglądać różne filmy i programy tak, jak w Polsce. Dzięki temu uzyskasz dostęp do zasobów Player za granicą, niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, w podróży służbowej czy na emigracji.

W efekcie tego odblokujesz dostęp do Player w Niemczech, UK, USA, Holandii, Norwegi, Irlandii i dowolnym inny miejscu na świecie. Zarówno tego dostępnego w płatnych pakietach jak i Playera za darmo, w wersji z reklamami.

Połączenie z polskim VPN i działający Player.pl
Player.pl z aktywnym połączeniem z polskim serwerem VPN

Jaki VPN wybrać do oglądania Player za granicą?

Firm oferujących serwery VPN położone w Polsce jest naprawdę wiele. Jednak nie wszystkie z nich oferują usługi najwyższej jakości. Często problemem są lagi, niska prędkość i ciągłe buforowanie materiału wideo. W takich sytuacjach oglądanie filmów i seriali w jakości HD staje się wątpliwą przyjemnością.

Poniżej znajdziesz polecane przez nas usługi VPN. Dlaczego właśnie te firmy? Testowaliśmy je i wiemy, że działają niezawodnie, mają bardzo szybkie serwery i stabilne połączenie. Są proste w obsłudze, a dzięki nim możesz mieć polskie IP w zaledwie kilka minut od zakupu usługi.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Polecane przez nas usługi oferują gwarancję zwrotu pieniędzy, która wynosi co najmniej 30 dni. Co to daje? Dzięki niej, bez ryzyka możesz testować i korzystać z kupionej usługi w pełni, w całym zakresie możliwości. Jeżeli jednak się okaże, że coś nie działa, są problemy lub po prostu stwierdzisz, że jednak nie potrzebujesz VPN, to odzyskasz wszystkie wpłacone środki.

Czy można oglądać Player za granicą za darmo?

Jeżeli masz VPN, który umożliwia połączenie się z polskim serwerem i zmianę IP, odpowiedź brzmi tak. Oczywiście, będzie się to wiązać z koniecznością oglądania reklam, tak jak w Polsce, gdzie Player jest dostępny w mocno ograniczonej wersji w takim wariancie dla wszystkich użytkowników. Trochę jak w tradycyjnej telewizji – coś za coś.

Należy jednak pamiętać, że VPN to pewien wydatek, ale dzięki niemu będziesz w stanie odblokować dostęp do niemal wszystkich serwisów VOD za granicą, nie tylko Player.pl. Nie ma solidnych i sprawdzonych darmowych usług VPN, które pozwalałyby na swobodny streaming i oglądanie polskich materiałów przez Internet.

Dlaczego TVN Player nie działa za granicą?

Wyjaśnienie, dlaczego Player nie działa za granicą, jest proste – powodem są blokady regionalne, które regulują i ograniczają dostęp do tej platformy. Ten mechanizm stosują wszystkie serwisy z telewizją online, bez wyjątku. Nie mają zresztą wyjścia – licencje i umowy wymuszają ograniczanie lokalizacji, z których użytkownicy mogą się łączyć i korzystać z biblioteki filmów, seriali czy wydarzeń sportowych, takich jak skoki narciarskie. Player nie jest tutaj wyjątkiem.

Za każdym razem, gdy łączysz się ze stroną internetową, Twój adres IP jest sprawdzany i na jego podstawie określany jest kraj, z którego się łączysz. Jest to bardzo prosta operacja, która pozwala na dość precyzyjne określenie lokalizacji użytkownika na podstawie IP. Wiele stron internetowych korzysta z tej metody, nie tylko do nakładania blokad na treść, ale również do dopasowania zawartości serwisu do Twojego kraju czy nawet miasta.

Blokady i ograniczenia dotyczą nie tylko dostępu do materiałów wideo. Również oferta pakietów i abonamentów, które można wykupić, może ulec zmianie w zależności od kraju, z którego użytkownik się łączy. Tak jest też w przypadku Player.pl – przeglądając ofertę za granicą, zobaczysz liczne komunikaty o blokadzie i ograniczeniach.

Bez polskiego adresu IP, gdy wejdziesz na stronę Player i spróbujesz odtworzyć jakiś materiał wideo zobaczysz taki komunikat. Wyświetli się on osobom, które przebywają poza Unią, np. w UK, Norwegii, USA czy na egzotycznych wakacjach w krajach takich jak np. Turcja czy Egipt.

Błąd Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji w Player.pl
„Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji” – taki błąd zobaczysz w Player poza granicami UE

Natomiast na terenie UE, np. w Niemczech, Holandii, Danii czy UK po wejściu na stronę Player wyświetli się informacja o konieczności aktywacji dostępu. W jaki sposób można to zrobić wyjaśniamy w dalszej części tego tekstu.

Błąd Nie możemy wyświetlić tego materiału w Player.pl
„Nie możemy wyświetlić tego materiału” – taki komunikat zobaczysz w Player będąc na terenie UE

Pakiety dostępne w Player.pl

Cennik pakietów Player
Cennik pakietów Player

Player.pl można oglądać za darmo, ale wtedy materiały dostępne na platformie mają reklamy przed i w trakcie filmów i seriali. Jednak w ostatnim czasie Player wycofuje taką możliwość i jest duża szansa, że możliwość oglądania bez opłat całkowicie zniknie. A oprócz reklam, za najtańszy pakiet będzie trzeba wnieść opłatę (taki pakiet już jest dostępny).

Oprócz tego serwis oferuje również różne płatne pakiety. Usuwają reklamy i znacznie poszerzają dostępną zawartość. Ich wybór i oferta jest bardzo szeroka, można dość mocno dopasować programy i kanały do swoich potrzeb. Player.pl w swojej ofercie ma obecnie następujące pakiety podstawowe:

 • Player (z reklamami) – 15 zł miesięcznie – kanały na żywo TVN, TVN 7 i TTV; dostęp do biblioteki VOD grupy Discovery; odcinki niektórych seriali szybciej niż w tradycyjnej telewizji.
 • Player (bez reklam) – 25 zł miesięcznie – to co w pakiecie z reklamami, ale bez reklam. Dodatkowo pobieranie wybranych tytułów i możliwość oglądania offline, programy w 4K/UHD.

Pakiety dodatkowe (można je wykupić osobno, bez Player.pl):

 • Eurosport Extra Player – 25 zł miesięcznie – kanały EUROSPORT 1HD i EUROSPORT 2HD na żywo, transmisje zawodów w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, snowboardzie, biegach narciarskich, biathlonie.
 • Player + Canal+ – 69 zł miesięcznie – dostęp do kanałów na żywo i biblioteki VOD Canal+.
 • HBO – 25 zł miesięcznie – kanały HBO, HBO 2 i HBO 3 i Ale Kino na żywo, dostęp do biblioteki HBO.
 • Player + Canal+ + Eleven Sports – 79 zł miesięcznie – pakiet z kanałami i transmisjami meczy i wydarzeń sportowych dostępnych w kanałach Eleven Sports, można kupić jako pakiet niezależny od innych lub dodatkowo do już posiadanych.

Jednak jeżeli przebywasz lub mieszkasz za granicą i nie masz polskiego IP to niestety zobaczysz komunikat, że zakup dostępu do pakietu nie jest możliwy. Aktualnie Player wyświetla taką informację jak na zrzucie ekranu poniżej:

Komunikat jaki wyświetli Player gdy będziesz chciał wykupić pakiet za granicą
Komunikat jaki wyświetli Player gdy będziesz chciał wykupić pakiet za granicą

Pakiet TVN International

Dla osób przebywających na terenie UE dostępny jest pakiet TVN International, w skład którego wchodzi iTVN, iTVN extra oraz TVN24, a także dostęp do biblioteki VOD (głównie produkcje grupy TVN). Kanały iTVN oraz iTVN nadają na żywo inne programy niż zwykłe stacje TVN. Całość kosztuje 50 zł miesięcznie i można płacić kartą. W porównaniu do pozostałych pakietów oferowanych przez Player.pl, ten międzynarodowo wygląda mniej atrakcyjnie zarówno pod względem zawartości jak i ceny.

Pakiet TVN International mogą kupić tylko osoby, które mieszkają lub przebywają na terenie państw, które należą do Unii Europejskiej. W Niemczech, Holandii, Beligii, Danii czy Francji. Takiej możliwości (na ten moment) nie ma z innych państw jak np. UK czy USA, gdzie również żyje dość spora Polonia.

Dlatego jeżeli zawartość pakietu TVN International nie wystarcza lub nie ma możliwości by go kupić, to zostaje wspomaganie się VPN.

TVN Player w UK

W wyniku Brexitu osoby mieszkające w UK straciły możliwość korzystania z wielu udogodnień wynikających z przynależności do UE. Dotyczy to również streamingu oraz możliwości korzystania z wykupionych w Polsce abonamentów czy pakietów oferowanych przez platformy VOD dla mieszkańców UE. W związku z tym Player w UK przestał działać, a przy próbie oglądania pojawia się komunikat o blokadzie. Nie ma również możliwości wykupienia abonamentu.

Wiele osób może zadać sobie pytanie, jak oglądać Player w UK? Odpowiedź jest prosta – wystarczy skorzystać z metod opisanych w tym artykule. Aby oglądać Player w UK, wystarczy skorzystać z usługi VPN z polskim IP. Można użyć w tym celu NordVPN, który ma wiele serwerów w Polsce.

Dzięki temu można oglądać Player w UK oraz wszystkie dostępne tam filmy i seriale. Ponadto możliwe będzie oglądanie na żywo kanałów TVN, TVN 7 czy transmisji skoków narciarskich, które co roku przyciągają wielu Polaków przed ekrany telewizorów czy komputerów, niezależnie od miejsca na świecie.

Player w Niemczech

Dostęp do Player w Niemczech jest możliwy w zależności od rodzaju pobytu i tego, co chcesz oglądać. Jeśli jesteś chwilowo w Niemczech, zgodnie z przepisami o transgranicznym dostępie do usług cyfrowych na terenie UE, Player powinien działać, pod warunkiem że wcześniej zweryfikowałeś, iż mieszkasz na co dzień w Polsce. Dotyczy to krótkich podróży, takich jak urlop czy wakacje.

Jeżeli na co dzień mieszkasz w Niemczech i wyprowadziłeś się z Polski, masz dwie możliwości. Pierwsza to zakup pakietu TVN International, który zawiera dość okrojoną bibliotekę VOD oraz dostęp tylko do kilku kanałów na żywo, z programem przygotowanym dla widza za granicą.

Druga opcja to skorzystanie z VPN do zmiany IP, co umożliwia dostęp do pełnej oferty Player w Niemczech, tak jakbyś przebywał i mieszkał na co dzień w Polsce. Każda z tych opcji ma swoje zalety, więc wybór najlepszej w danej sytuacji zależy od tego, co i w jakim zakresie chcesz oglądać na Player.pl w Niemczech.

Weryfikacja dostępu do TVN Player w UE

Osobnego omówienia wymaga dostęp do zawartości Player.pl z państw UE. Jest to możliwe na mocy regulacji wprowadzonych przez Unię, które nakładają na operatorów serwisów VOD obowiązek zapewnienia swoim klientom dostępu do wykupionych usług podczas wyjazdów za granicę.

W tym celu Player przygotował specjalną procedurę, która pozwala potwierdzić że faktycznie mieszkasz na co dzień w Polsce. Jest to możliwe na dwa sposoby:

 1. Opłacenie pakietu przy pomocy polskiego środka płatniczego (przelew, online karta, BLIK) – nastąpi automatyczna weryfikacja i od razu otrzymasz dostęp do wykupionego pakietu.
 2. Przesłanie dokumentu – jest to mniej wygodna opcja i jeżeli faktycznie nie mieszkasz w Polsce to możesz mieć problem z jej przejściem. Omówimy to szerzej.

Są trzy rodzaje dokumentów akceptowanych przez Player.pl, które pozwalają na potwierdzenie zamieszkania w Polsce:

 • Skan dowodu osobistego z adresem zameldowania – najgorsza opcja, unikaj przesyłania gdziekolwiek dowodu!
 • Rachunek za media publiczne w Polsce
 • Umowa o dostęp do Internetu lub za telefon w Polsce

Gdy Player otrzyma już te dokumentu to sama ich weryfikacja może zająć do 3 dni roboczych. I dopiero po tym czasie możesz uzyskać dostęp do oferty. A jeśli nie masz możliwości dostarczyć takich dokumentów lub zapłacić polskimi środkami? Lub nie chcesz czekać? Zawsze możesz użyć VPN i mieć spokój.

Jakie seriale i filmy są dostępne w Player.pl?

Biblioteka seriali w Player jest naprawdę szeroka i można znaleźć tam wiele ciekawych pozycji. Pojawią się tam nowości znane z TVN oraz odcinki archiwalne wielu hitów telewizyjnych tej stacji. Obejrzysz tam między innymi takie seriale jak Chyłka, Generał, Lekarze, Druga szansaMagda M, Na wspólnejSkazana, DiagnozaMotyw, Detektywi, KryminalniSzpitalUkryta prawdaPrawo AgatyPułapka, Teraz albo nigdyTwarzą w twarz, 39 i pół tygodnia czy Singielka.

W Player.pl mamy również dostęp do popularnych programów rozrywkowych online takich jak Kuchenne rewolucje, Azja Express, MasterChef, Top Model, Kuba Wojewódzki, Agent-Gwiazdy, Iron Majdan, Dom marzeń, Kto poślubi mojego syna, Mali giganci, Mam Talent!, Milionerzy, Na noże, Rozmowy w toku, Ugotowani, Uwaga, X-Factor czy Hipnoza. W ramach Player.pl dostępne są również niektóre programy Canal+.

Oprócz tego, ogromna baza filmów i seriali produkcji zagranicznej. Również te znane z innych stacji telewizyjnych i serwisów VOD. Jest w czym wybierać i każdy, kto szuka rozrywki na wiele godzin znajdzie tam dla siebie ciekawe pozycje.

Jak oglądać Player za granicą?

W zależności od kraju, w którym się przebywa, Player.pl można oglądać za granicą na kilka sposobów. Dostęp do pełnej zawartości serwisu, tak jakby się było w Polsce, jest możliwy za pomocą usługi VPN. Na terenie Unii Europejskiej można wykupić ograniczony pakiet TVN International. Podczas krótkich podróży na terenie UE, po zweryfikowaniu, że miejsce zamieszkania to Polska, można również korzystać z wykupionego wcześniej w Polsce abonamentu.

Jak oglądać skoki w Player za granicą?

Jeżeli jesteś za granicą i próbujesz oglądać skoki w Player, to możesz zobaczyć komunikat o blokadzie i niedostępności materiału w Twojej lokalizacji. Sposobem na to jest skorzystanie z VPN z polskim adresem IP.

Jak oglądać Player w UK?

Obecnie, żeby oglądać Player w UK trzeba skorzystać z sieci VPN do zmiany swojego adresu IP na polski. Na ten moment żadne inne sposoby nie działają, w związku z tym że Wielka Brytania opuściła UE (Brexit). Nie obowiązują więc reguły o dostępności transgranicznej oraz niedostępny jest pakiet przygotowany dla mieszkańców UE.

Czy można oglądać Player za darmo za granicą?

Player za darmo powoli staje się niedostępny i taka możliwość jest ograniczana i wycofywana z oferty. Zamiast darmowego planu z reklamami, pojawi się tylko model subskrypcyjny z bardzo niskim abonamentem (15 zł miesięcznie) i reklamami. Dlatego o wiele bardziej zachęcające są wyższe plany, przy których nie trzeba oglądać uciążliwych reklam.