Jak oglądać Player za granicą? Sposoby na TVN Player w 2023

Player za granicą

Player to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich serwisów VOD. W jego ofercie można znaleźć wiele świetnych filmów i seriali. To prawdziwa skarbnica nie tylko produkcji TVN, ale również materiałów znanych z innych kanałów TV. Jednak chcąc obejrzeć Player za granicą, napotkasz problemy. W UK, Niemczech, USA, Holandii i innych krajach Player nie działa tak jak w Polsce. Są na to jednak sposoby i z tego artykułu dowiesz się jak oglądać TVN Player za granicą.

TVN Player nie działa za granicą – co robić?

Wyjaśnienie dlaczego Player nie działa za granicą jest proste – powodem są blokady regionalne, które regulują i ograniczają dostęp do tej platformy. Ten mechanizm wszystkie serwisy z telewizją online, bez wyjątków. Nie mają zresztą wyjścia – licencje i umowy niejako wymuszają ograniczanie lokalizacji, z których użytkownicy mogą się łączyć i korzystać z biblioteki filmów i seriali czy wydarzeń sportowych takich jak skoki narciarskie. Więc Player nie jest tutaj wyjątkiem.

Za każdym razem gdy łączysz się ze stroną internetową, Twój adres IP jest sprawdzany i na jego podstawie określany jest kraj z którego się łączysz. Jest to bardzo prosta operacja, która pozwala na dość precyzyjne określenie lokalizacji użytkownika na podstawie IP. Korzysta z tego wiele stron internetowych, nie tylko do nakładania blokad na treść. Również po to, żeby dopasować zawartość serwisu do Twojego kraju czy nawet miasta.

Blokada i ograniczenia osób nie dotyczą jedynie dostępu do materiałów wideo. Również oferta pakietów i abonamentu, które można wykupić może ulec zmianie w zależności od tego, z jakiego kraju łączy się użytkownik. Tak jest też w przypadku Player.pl, przeglądając ofertę za granicą zobaczysz liczne komunikaty o blokadzie i ograniczeniach.

Sposób na to jest na szczęście prosty i szybki w zastosowaniu. Trzeba zmienić adres IP z zagranicznego, na polski. Jak? Przy pomocy sieci VPN. W ten sposób odblokujesz Player nie tylko na swoim komputerze, ale również telefonie lub tablecie. I wszystko w kilka minut. Co więcej, ten sposób okaże się skuteczny również w innych polskich serwisach VOD, które blokują osoby za granicą, jak np. Polsat Box, TVP czy WP Pilot.

Jaki VPN najlepiej działa z Player za granicą?

Firm oferujących serwery VPN położone w Polsce jest naprawdę wiele. Jednak nie o każdej z nich można powiedzieć, że oferuje usługę z górnej półki, dobrej jakości. Bardzo często problemem są lagi, niska prędkość i ciągłe buforowanie materiału wideo. W takich sytuacjach oglądanie filmów i seriali w jakości HD jest wątpliwą przyjemnością.

Poniżej znajdziesz polecane przez nas usługi VPN. Czemu akurat te firmy? Testowaliśmy je i wiemy że działają, mają bardzo szybkie serwery i stabilne połączenie. Są proste w obsłudze i dzięki nim można mieć polskie IP w zaledwie kilka minut od kupna usługi.

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 69% zniżki i 3 miesiące gratis
od
3,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 86% zniżki i 3 miesiące gratis
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Polecane przez nas usługi oferują gwarancję zwrotu pieniędzy, która wynosi co najmniej 30 dni. Co to daje? Dzięki niej, bez ryzyka możesz testować i korzystać z kupionej usługi w pełni, w całym zakresie możliwości. Jeżeli jednak się okaże, że coś nie działa, są problemy lub po prostu stwierdzisz, że jednak nie potrzebujesz VPN, to odzyskasz wszystkie wpłacone środki. Trzeba tylko w tej sprawie zgłosić się do wsparcia technicznego przed upływem 30 dni. I pieniądze faktycznie są zwracane, to międzynarodowe firmy którym nie opłaca się kombinować żeby zarobić na jednym użytkowniku, a stracić opinię i reputację.

Bez polskiego adresu IP, gdy wejdziesz na stronę Player i spróbujesz odtworzyć jakiś materiał wideo zobaczysz taki komunikat. Wyświetli się on osobom, które przebywają poza Unią, np. w UK, Norwegii, USA czy na egzotycznych wakacjach w krajach takich jak np. Turcja czy Egipt.

Błąd Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji w Player.pl
„Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji” – taki błąd zobaczysz w Player poza granicami UE

Natomiast na terenie UE, np. w Niemczech, Holandii, Danii czy UK po wejściu na stronę Player wyświetli się informacja o konieczności aktywacji dostępu. W jaki sposób można to zrobić wyjaśniamy w dalszej części tego tekstu.

Błąd Nie możemy wyświetlić tego materiału w Player.pl
„Nie możemy wyświetlić tego materiału” – taki komunikat zobaczysz w Player będąc na terenie UE

Jak oglądać Player za granicą za pomocą VPN?

Z dobrodziejstw VPN możesz korzystać z dowolnego miejsca na świecie, na każdym urządzeniu (komputerze, tablecie i laptopie). Może zostać skonfigurowany na routerze, dzięki czemu nawet takie urządzenia jak smart TV będą mogły mieć polskie IP. Usługa jest zaprojektowana i działa tak, żeby nawet osoba mało obeznana technicznie mogła sobie poradzić z jej uruchomieniem. Tak, nie musisz być informatykiem żeby skorzystać z VPN do odblokowania Player za granicą! Wszystko co trzeba zrobić sprowadza się do kilku prostych kroków:

 1. W pierwszej kolejności potrzebujesz VPN z polskim serwerem. Możesz założyć konto i kupić usługę w jednej ze sprawdzonych firm, które polecamy powyżej lub znaleźć w sieci innego dostawcę. Pamiętaj tylko, że musi zapewniać szybkie połączenie i mieć serwery VPN w Polsce.
 2. W kolejnym kroku pobierasz na swój telefon lub komputer aplikację, za pomocą której połączysz się z serwerem VPN. Bez problemu znajdziesz ją na stronie firmy, od której kupiłeś VPN.
 3. Instalujesz aplikację na swoim urządzeniu. Uruchamiasz ją i aktywujesz przy pomocy loginu lub hasła lub specjalnego kodu, który otrzymasz na maila.
 4. W aplikacji wybierasz lokalizację serwera, przez który będziesz się łączyć z siecią. Szukasz na liście Polski i klikasz Połącz lub Connect.
 5. Od tej pory masz polski adres IP. Możesz korzystać z sieci i oglądać różne filmy i programy tak, jak w Polsce. Dzięki temu możesz uzyskać dostęp do zasobów Player za granicą. Na wakacjach, wyjeździe służbowym czy emigracji.

W efekcie tego odblokujesz dostęp do Player w UK, Niemczech, USA, Holandii, Norwegi, Irlandii i dowolnym inny miejscu na świecie. Zarówno tego dostępnego w płatnych pakietach jak i Playera za darmo, w wersji z reklamami.

Połączenie z polskim VPN i działający Player.pl
Player.pl z aktywnym połączeniem z polskim serwerem VPN

Czy da się oglądać Player za granicą za darmo?

Jeżeli masz VPN za pomocą którego możesz połączyć się z polskim serwerem i zmienić IP to odpowiedź brzmi tak. Oczywiście będzie się to wiązać z koniecznością obejrzenia reklam. Tak jakby się było w Polsce, gdzie Player jest dostępny w takim wariancie dla wszystkich użytkowników. Coś za coś, trochę tak jak w tradycyjnej telewizji.

Musisz się jednak liczyć z tym, że VPN to pewien wydatek który trzeba ponieść, jednak przy jego pomocy będziesz w stanie odblokować dostęp do niemal wszystkich serwisów VOD za granicą, nie tylko Player.pl. Nie ma solidnych i sprawdzonych usług VPN za darmo, które pozwalałyby na swobodny streaming i oglądanie polskich materiałów przez Internet.

Pakiety dostępne w Player.pl

Player.pl można oglądać za darmo, ale wtedy materiały dostępne na platformie mają reklamy przed i w trakcie filmów i seriali. Jednak w ostatnim czasie Player wycofuje taką możliwość i jest duża szansa, że możliwość oglądania bez opłat całkowicie zniknie. A oprócz reklam, za najtańszy pakiet będzie trzeba wnieść opłatę (taki pakiet już jest dostępny).

Oprócz tego serwis oferuje również różne płatne pakiety. Usuwają reklamy i znacznie poszerzają dostępną zawartość. Ich wybór i oferta jest bardzo szeroka, można dość mocno dopasować programy i kanały do swoich potrzeb. Player.pl w swojej ofercie ma obecnie następujące pakiety podstawowe:

 • Player (z reklamami) – 8 zł miesięcznie – kanały na żywo TVN, TVN 7 i TTV; dostęp do biblioteki VOD grupy Discovery; odcinki niektórych seriali szybciej niż w tradycyjnej telewizji.
 • Player (bez reklam) – 18 zł miesięcznie – to co w pakiecie z reklamami, ale bez reklam a dodatkowo pobieranie wybranych tytułów i możliwość oglądania offline, programy w 4K/UHD i oczywiście brak reklam.
 • Player (bez reklam) Plus – 30 zł miesięcznie – to co w poprzednich pakietach i dodatkowo ponad 20 kanałów TV na żywo.
Pakiety w Player.pl
Dostępne pakiety podstawowe w Player Źródło: Player.pl

Pakiety dodatkowe (można je wykupić osobno, bez Player.pl):

 • Eurosport + Player – 15 zł miesięcznie – kanały EUROSPORT 1HD i EUROSPORT 2HD na żywo, transmisje zawodów w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, snowboardzie, biegach narciarskich, biathlonie.
 • Canal+ – 45 zł miesięcznie – dostęp do kanałów na żywo i biblioteki VOD Canal+.
 • HBO – 25 zł miesięcznie – kanały HBO, HBO 2 i HBO 3 i Ale Kino na żywo, dostęp do biblioteki HBO.
 • Eleven Sports – 15 zł miesięcznie – pakiet z kanałami i transmisjami meczy i wydarzeń sportowych dostępnych w kanałach Eleven Sports, można kupić jako pakiet niezależny od innych lub dodatkowo do już posiadanych.

Jednak jeżeli przebywasz lub mieszkasz za granicą i nie masz polskiego IP to niestety zobaczysz komunikat, że zakup dostępu do pakietu nie jest możliwy. Aktualnie Player wyświetla taką informację jak na zrzucie ekranu poniżej:

Komunikat jaki wyświetli Player gdy będziesz chciał wykupić pakiet za granicą
Komunikat jaki wyświetli Player gdy będziesz chciał wykupić pakiet za granicą

Pakiet TVN International

Dla osób przebywających na terenie UE dostępny jest pakiet TVN International, w skład którego wchodzi iTVN, iTVN extra oraz TVN24, a także dostęp do biblioteki VOD (głównie produkcje grupy TVN). Kanały iTVN oraz iTVN nadają na żywo inne programy niż zwykłe stacje TVN. Całość kosztuje 50 zł miesięcznie i można płacić kartą. W porównaniu do pozostałych pakietów oferowanych przez Player.pl, ten międzynarodowo wygląda mniej atrakcyjnie zarówno pod względem zawartości jak i ceny.

Pakiet TVN International mogą kupić tylko osoby, które mieszkają lub przebywają na terenie państw, które należą do Unii Europejskiej. W Niemczech, Holandii, Beligii, Danii czy Francji. Takiej możliwości (na ten moment) nie ma z innych państw jak np. UK czy USA, gdzie również żyje dość spora Polonia.

Dlatego jeżeli zawartość pakietu TVN International nie wystarcza lub nie ma możliwości by go kupić, to zostaje wspomaganie się VPN.

TVN Player w UK

W wyniku Brexitu, osoby mieszkające w UK straciły możliwość korzystania z wielu udogodnień jakie daje obecność w UE. Dotyczy to również streamingu i możliwości korzystania z wykupionych w Polsce abonamentów czy pakietów przygotowanych dla mieszkańców UE przez platformy VOD. W związku z tym Player w UK przestał działać i przy próbie oglądania wita użytkowników komunikatem o blokadzie. Nie ma również możliwości wykupienia abonamentu.

Dlatego wiele osób może zadawać sobie pytanie, jak oglądać Player w UK? Odpowiedź jest prosta i wystarczy skorzystać z metod opisanych w tym artykule. Żeby oglądać Player w UK wystarczy skorzystać z usługi VPN z polskim IP. Można użyć w tym celuNordVPN, który ma bardzo wiele serwerów w Polsce.

W ten sposób można będzie oglądać Player w UK oraz wszystkie dostępne tam filmy i seriale. A także oglądać na żywo kanały TVN, TVN 7 czy transmisje skoków narciarskich, które co roku przyciągają wielu Polaków przed ekrany telewizorów czy komputerów. Niezależnie od miejsca na świecie.

Player w Niemczech

Dostęp do Player w Niemczech jest możliwy w zależności od rodzaju pobytu i tego co chcesz oglądać. Jeśli jesteś chwilowo w Niemczech, to w myśl przepisów o transgranicznym dostępie do usług cyfrowych na terenie UE, Player powinen działać jeśli wcześniej zweryfikowałeś że mieszkasz na co dzień w Polsce. Dotyczy to krótkich podróży, np. urlop lub wakacje.

Jeżeli z kolei na co dzień mieszkasz w Niemczech i wyprowadziłeś się z Polski to są dwie możliwości. Pierwsza to kupno opisanego wcześniej pakietu TVN International, który zawiera dość okrojoną z materiałów bibliotekę VOD oraz dostęp tylko do kilku kanałów na żywo, z programem przygotowanym dla widza za granicą.

Druga opcja to skorzystanie z VPN do zmiany IP i dostęp do pełnej oferty Player w Niemczech, tak jakby się przebywało i mieszkało na co dzień w Polsce. Każda z nich ma swoje zalety, więc wybór najlepszej w danej sytuacji zależy od tego, co i w jakim zakresie chce się oglądać na Player.pl w Niemczech.

Weryfikacja dostępu do TVN Player w UE

Osobnego omówienia wymaga dostęp do zawartości Player.pl z państw UE. Jest to możliwe na mocy regulacji wprowadzonych przez Unię, które nakładają na operatorów serwisów VOD obowiązek zapewnienia swoim klientom dostępu do wykupionych usług podczas wyjazdów za granicę.

W tym celu Player przygotował specjalną procedurę, która pozwala potwierdzić że faktycznie mieszkasz na co dzień w Polsce. Jest to możliwe na dwa sposoby:

 1. Opłacenie pakietu przy pomocy polskiego środka płatniczego (przelew, online karta, BLIK) – nastąpi automatyczna weryfikacja i od razu otrzymasz dostęp do wykupionego pakietu.
 2. Przesłanie dokumentu – jest to mniej wygodna opcja i jeżeli faktycznie nie mieszkasz w Polsce to możesz mieć problem z jej przejściem. Omówimy to szerzej.

Są trzy rodzaje dokumentów akceptowanych przez Player.pl, które pozwalają na potwierdzenie zamieszkania w Polsce:

 • Skan dowodu osobistego z adresem zameldowania – najgorsza opcja, unikaj przesyłania gdziekolwiek dowodu!
 • Rachunek za media publiczne w Polsce
 • Umowa o dostęp do Internetu lub za telefon w Polsce

Gdy Player otrzyma już te dokumentu to sama ich weryfikacja może zająć do 3 dni roboczych. I dopiero po tym czasie możesz uzyskać dostęp do oferty. A jeśli nie masz możliwości dostarczyć takich dokumentów lub zapłacić polskimi środkami? Lub nie chcesz czekać? Zawsze możesz użyć VPN i mieć spokój.

Skoki narciarskie w Player

Od sezonu 2021/2022 skoki narciarskie są transmitowane w TVN, a nie jak to było dawniej w TVP Sport. Przez internet można oglądać transmisje skoków na żywo w TVN lub na Eurosporcie. Oba kanały są dostępne na platformie Player.pl.

Miłośnicy skoków, którzy mieszkają za granicą mają kilka możliwości żeby oglądać. Często, transmisje skoków są dostępne w kraju, w którym aktualnie mieszkasz, ale najczęściej na kodowanych kanałach sportowych. Chcąc oglądać skoki za granicą z polskim komentarzem, trzeba skorzystać z serwisów ze streamingiem z Polski. I w tej sytuacji pomocny okaże się VPN z polskim IP.

Jakie seriale i filmy są dostępne w Player.pl?

Biblioteka seriali w Player jest naprawdę szeroka i można znaleźć tam wiele ciekawych pozycji. Pojawią się tam nowości znane z TVN oraz odcinki archiwalne wielu hitów telewizyjnych tej stacji. Obejrzysz tam między innymi takie seriale jak Chyłka, Generał, Lekarze, Druga szansaMagda M, Na wspólnejSkazana, DiagnozaMotyw, Detektywi, KryminalniSzpitalUkryta prawdaPrawo AgatyPułapka, Teraz albo nigdyTwarzą w twarz, 39 i pół tygodnia czy Singielka.

W Player.pl mamy również dostęp do popularnych programów rozrywkowych online takich jak Kuchenne rewolucje, Azja Express, MasterChef, Top Model, Kuba Wojewódzki, Agent-Gwiazdy, Iron Majdan, Dom marzeń, Kto poślubi mojego syna, Mali giganci, Mam Talent!, Milionerzy, Na noże, Rozmowy w toku, Ugotowani, Uwaga, X-Factor czy Hipnoza. W ramach Player.pl dostępne są również niektóre programy Canal+.

Oprócz tego, ogromna baza filmów i seriali produkcji zagranicznej. Również te znane z innych stacji telewizyjnych i serwisów VOD. Jest w czym wybierać i każdy, kto szuka rozrywki na wiele godzin znajdzie tam dla siebie ciekawe pozycje.

Jak oglądać Player za granicą?

W zależności od kraju w którym się przebywa Player.pl można oglądać za granicą na kilka sposobów. Dostęp do pełnej zawartości serwisu tak jakby się było w Polsce jest możliwy za pomocą usługi VPN. Na terenie Unii Europejskiej można wykupić ograniczony pakiet TVN International.
Podczas krótkich podróży na terenie UE i po zweryfikowaniu, że miejsce zamieszkania to Polska, można również korzystać z wykupionego wcześniej w Polsce abonamentu.

Jak oglądać skoki w Player za granicą?

Jeżeli jesteś za granicą i próbujesz oglądać skoki w Player, to możesz zobaczyć komunikat o blokadzie i niedostępności materiału w Twojej lokalizacji. Sposobem na to jest skorzystanie z VPN z polskim adresem IP.

Jak oglądać Player w UK?

Obecnie, żeby oglądać Player w UK trzeba skorzystać z sieci VPN do zmiany swojego adresu IP na polski. Na ten moment żadne inne sposoby nie działają, w związku z tym że Wielka Brytania opuściła UE (Brexit). Nie obowiązują więc reguły o dostępności transgranicznej oraz niedostępny jest pakiet przygotowany dla mieszkańców UE.

Czy można oglądać Player za darmo?

Player za darmo powoli staje się niedostępny i taka możliwość jest wycofywana z oferty. Zamiast darmowego planu z reklamami, pojawi się tylko model subskrypcyjny z bardzo niskim abonamentem (8 zł miesięcznie) i reklamami. Dlatego o wiele bardziej zachęcające są wyższe plany, przy których nie trzeba oglądać uciążliwych reklam.