Jak odblokować SoundCloud z dowolnego miejsca?

SouncCloud niedostępne w Twoim kraju

SoundCloud to bardzo popularny serwis muzyczny, gdzie można słuchać utworów zarówno najpopularniejszych aktualnie gwiazd jak i muzyków alternatywnych i niszowych. Jednak czasami SoundCloud wyświetla komunikat, że jest niedostępny w Twoim kraju. Co zrobić w tej sytuacji i jak słuchać muzyki na Soundcloud z dowolnego miejsca?

Co to jest SoundCloud?

SoundCloud jest platformą online na której użytkownicy mogą słuchać utworów muzycznych swoich ulubionych artystów. A artyści mają możliwość publikowania i dystrybucji swojej muzyki, a tym samym docierania do nowych słuchaczy. Z SoundCloud można korzystać przez przeglądarkę internetową na komputerze oraz przy pomocy aplikacji na Androida i iPhona.

Oprócz znanych na całym świecie gwiazd, w SoundCloud można znaleźć również utwory oraz całe albumy wielu bardzo niszowych artystów, którzy wyłącznie tam je publikują online. Jest tam wiele muzyki eksperymentalnej, alternatywnej i remixów z całego świata, których można za darmo słuchać przez internet.

SoundCloud ma również elementy społecznościowe. Użytkownicy mają możliwość dodawania komentarzy do konkretnych fragmentów utworów i wchodzenia w bezpośrednie interakcje z artystami.

co to jest soundcloud
Widok strony głównej serwisu

Dlaczego Soundcloud wyświetla „niedostępne w Twoim kraju”?

Mimo, że SoundCloud jest serwisem do streamingu muzyki online, to podobnie jak wiele firm świadczących VOD i telewizję online, stosuje blokady regionalne w zakresie dostępu do treści. W tym przypadku są to utwory muzyczne. Objawia się to tym, że próbując odtworzyć jakiś materiał w serwisie, użytkownik otrzymuje od komunikat od SoundCloud: niedostępne w Twoim kraju.

To w jakim kraju dany utwór muzyczny może być słuchany zależy przede wszystkim od licencji i umów międzynarodowych, które określają kto, gdzie i w jakim w zakresie może go dystrybuować, odtwarzać i słuchać. W przypadku dużych artystów, są to najczęściej firmy wydawnicze, które udzielają mniejszym podmiotom licencji i ustalają opłaty. W przypadku artystów niszowych, zdarza się że to oni sami zawężają grono odbiorców tylko do określonych państw.

Taki mechanizm stosuje również SoundCloud, który sprawdza adres IP użytkownika gdy ten wejdzie na stronę lub uruchomi aplikację. Następnie, na podstawie adresu IP określa lokalizację i kraj użytkownika i albo daje możliwość odtwarzania utworu bez problemu, albo wyświetla komunikat że materiał jest niedostępny w kraju, w którym się przebywa. Jest na to bardzo prosty sposób – wystarczy skorzystać z sieci VPN i zmienić swoją lokalizację.

Jak słuchać każdej muzyki na SoundCloud z dowolnego miejsca?

Żeby słuchać dowolnej muzyki dostępnej na SoundCloud z każdego miejsca na świecie trzeba zmienić IP swojego urządzenia na inny kraj. Najlepszym obecnie narzędziem do tego jest użycie sieci VPN, gdyż daje ona dostęp do tysięcy adresów IP z całego świata i pozwala w kilka sekund przenosić się (oczywiście wirtualnie) z jednego kontynentu na drugi.

Jeżeli jesteś w Polsce, to w celu ominięcia blokad skuteczna może okazać się zmiana IP na USA, Kanadę, UK lub Niemcy. Czyli kraje zachodnie, w których większość utworów muzycznych jest dostępnych bez problemu. Czasami może się okazać, że będzie trzeba przetestować kilka różnych lokalizacji, aż komunikat o niedostępności w aktualnym kraju zniknie i będzie można słuchać muzyki.

W internecie można znaleźć wiele ofert usług VPN, jedne są lepsze, inne gorsze i jest wiele wręcz niebezpiecznych dla użytkownika. My w naszym rankingu sieci VPN polecamy kilka sprawdzonych usług, które z powodzeniem można wykorzystać do odblokowania dostępu do SoundCloud. Wymienione poniżej firmy oferują dostęp do sieci VPN z szybkimi serwerami w wielu państwach. Więc bez problemu będzie można wirtualnie skakać po różnych lokalizacjach i odblokować nie tylko dostęp do muzyki, ale również filmów i seriali na Netflixie z USA czy BBC.

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 69% zniżki i 3 miesiące gratis
od
3,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 86% zniżki i 3 miesiące gratis
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Opisani dostawcy usług VPN oferują także 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co daje możliwość odzyskania wszystkich wydanych środków w przypadku braku satysfakcji z usługi. Oznacza to, że przez 30 dni można je testować bez ryzyka.

Jak zmienić kraj na SoundCloud przy pomocy VPN?

Sama zmiana kraju za pomocą VPN jest bardzo prosta i nie wymaga wiedzy technicznej i informatycznej. Jest to zaledwie kilka prostych kroków, które trzeba wykonać. Jeżeli już masz dostęp do usługi VPN, to przejdź od razu do punktu 3:

 1. Potrzebujesz VPN z dostępem do wielu różnych lokalizacji. Wybierz ofertę dostawcy VPN, która najbardziej Ci odpowiada i wykup dostęp do usługi.
 2. Pobierz ze strony wybranego dostawcy VPN program na komputer lub aplikację na telefon, przy pomocy których będziesz łączyć się z usługą.
 3. Uruchom program do łączenia się z siecią VPN i zaloguj się na swoje konto (utworzone podczas zakupu).
 4. W aplikacji wybierz kraj, przez który chcesz się łączyć żeby korzystać z SoundCloud. Dostęp do największej biblioteki utworów powinien być z USA, Kanady, Francji, UK lub Niemiec. Połącz się z serwerem.
 5. Sprawdź czy komunikat o niedostępności w SoundCloud zniknął. Jeśli nie, to wybierz inny kraj i próbuj ponownie (do skutku).
soundcloud zmian kraju
Połączenie przez amerykański serwer

Jak widać, jest to dość proste i nie zajmie dużo czasu. A dzięki temu będzie można w SoundCloud słuchać również tych utworów, które są niedostępne w Polsce.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jak zmienić kraj na SoundCloud?

Do zmiany kraju na SoundCloud najlepiej wykorzystać program VPN, który pozwala łączyć się z internetem przez różne państwa i tym samym odblokować dostęp do wielu usług online.

Co oznacza komunikat SoundCloud: niedostępne w Twoim kraju?

Oznacza to, że właściciel utworu zablokował dostęp do materiału w Polsce albo kraju w którym przebywasz. Żeby do niego uzyskać dostęp musisz zmienić swoją wirtualną lokalizację np. przy pomocy VPN.

Jaki VPN jest najlepszy do SoundCloud?

Do SoundCloud z powodzeniem sprawdzi się większość usług VPN, które udostępniają użytkownikom serwery z dużym wyborem państw, przez które można się łączyć. Ważne, żeby były tam kraje zachodnie, gdyż większość utworów jest dostępna właśnie w nich.

Jak ominąć komunikat „niedostępne w Twoim kraju”?

Żeby pozbyć się komunikat o niedostępności jakiegoś materiału w Twoim kraju pobytu, trzeba zmienić adres IP na jakieś inne państwo. W większości przypadków zadziała USA, Kanada, Niemcy albo UK. Można to zrobić przy pomocy VPN.