Polska telewizja online za granicą w 2024 – jak oglądać bez problemu?

Polska telewizja za granicą

Jeżeli zastanawiasz się jak oglądać polską telewizję online za granicą, to jesteś w dobrym miejscu. Z tego poradnika dowiesz się jak oglądać polskie VOD, telewizję i kanały na żywo w 2024 roku z dowolnego miejsca. Zobaczysz gdzie można obejrzeć najlepsze polskie filmy i seriale. Po lekturze tego artykułu będziesz oglądać polską telewizję za granicą w ciągu kilku minut.

Opisane w tym poradniku metody pozwolą Ci oglądać zarówno polską telewizję na żywo (kanały TV) jak i filmy oraz seriale po polsku w formie streamingu i VOD. Pokażemy również najlepsze polskie serwisy oferujące streaming wideo online.

Polska telewizja online za granicą – szybki poradnik

Jeżeli nie masz czasu na czytanie całego artykułu to poniżej przedstawiamy 4 proste kroki, dzięki którym bez problemu odblokujesz dostęp do polskiej telewizji przez internet będąc za granicą. Wszystko co trzeba zrobić, to skorzystać z sieci VPN i zmienić swój adres IP. Aby oglądać polską telewizję online za granicą, wykonaj następujące kroki:

 1. Zainstaluj VPN na swoim komputerze lub telefonie. Wystarczy wykupić dostęp i pobrać aplikację ze strony dostawcy tej usługi. Do oglądania polskiej telewizji polecamy VPN od NordVPN, który posiada wiele szybkich serwerów z polskim IP.
 2. Uruchom zainstalowaną aplikację VPN i zaloguj się na swoje konto. Dokładną instrukcję jak aktywować aplikację VPN otrzymasz po opłaceniu usługi i założeniu konta.
 3. W aplikacji VPN wybierz polski serwer i połącz się z nim. Spowoduje to zmianę Twojego adresu IP na polski i sprawi, że Twoja lokalizacja online będzie wyglądała jak Polska.
 4. Otwórz wybrany serwis z polską telewizją online (taki jak np. TVP VOD, WP Pilot, Player czy Polsat Box GO). Od tej pory możesz cieszyć się oglądaniem swoich ulubionych programów za granicą.

Z NordVPN możesz korzystać i testować tą usługę przez 30 dni bez ryzyka. Jeśli nie będziesz zadowolony z jej działania, odzyskasz wszystkie wydane na nią pieniądze. Firma oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby każdy mógł się upewnić, że jest to usługa dla niego.

Sprawdź NordVPN ❯❯

Opisane powyżej kroki pozwolą na oglądanie polskiej telewizji internetowej z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu będziesz w stanie oglądać telewizję online po polsku w Niemczech, UK, Holandii, USA, Norwegii czy Irlandii. W ten sposób obejrzysz swoje ulubione polskie filmy, seriale oraz transmisje sportowe online.

Jak oglądać polską telewizję online za granicą?

Dostęp do polskiej telewizji za granicą można bez problemu uzyskać zmieniając swoje IP. Można to łatwo zrobić za pomocą specjalnego narzędzia, jakim jest VPN (tutaj wyjaśniamy co to jest VPN i jak działa).

Za pomocą sieci VPN nie tylko odblokujemy dostęp do streamingu polskich seriali, filmów i kanałów TV poza Polską, ale także poprawimy swoje bezpieczeństwo w sieci i będziemy mogli anonimowo przeglądać internet. VPN umożliwia również korzystanie z takich serwisów jak amerykański Netflix, Disney+, Hulu czy BBC iPlayer.

Jedną z największych zalet korzystania z VPN jest szybkość uzyskania dostępu do polskiej telewizji online będąc poza krajem. W ciągu zaledwie kilku minut można uzyskać polski adres IP i odblokować polską TV oraz VOD za granicą – zarówno płatną jak i darmową.

Jeśli mieszkasz za granicą i połączysz się z internetem za pomocą polskiego serwera VPN, uzyskasz polskie IP. Wszystkie strony internetowe, na które wejdziesz, będą „myślały”, że łączysz się z Polski. Dzięki temu będziesz mógł oglądać polską telewizję online w USA, UK, Niemczech, Francji, Kanadzie, Danii, Holandii i innych krajach. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż często nieskuteczna walka z dekoderami lub telewizją satelitarną za granicą.

Jaki VPN najlepiej wybrać do oglądania polskiej telewizji? W internecie można znaleźć wiele takich usług. My przetestowaliśmy i polecamy te wymienione poniżej. Oferują one szybkie serwery zlokalizowane w Polsce, dzięki którym można bez problemu oglądać filmy i seriale po polsku. Można z nich korzystać bez problemu na komputerze, tablecie oraz telefonie.

Najlepsze sieci VPN do polskiej telewizji za granicą

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 200+ serwerów w 63 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 85% zniżki
od
2,08€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Wszystkie wymienione wyżej firmy oferują co najmniej 30-dniowy okres testowy bez ryzyka. Zapewniają one gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku braku satysfakcji z usługi. Jeśli okaże się, że coś nie działa lub uznasz, że VPN to jednak nie jest to, to firma zwróci pieniądze bez zbędnych formalności i zadawania pytań. Wystarczy wystąpić o zwrot w ciągu 30 dni od momentu opłacenia usługi.

Jak oglądać polską telewizję za granicą krok po kroku

Korzystanie z VPN do oglądania polskiej telewizji za granicą może wydawać się trudne, ale w rzeczywistości jest to bardzo proste! Poniżej pokazujemy dokładnie, krok po kroku, co trzeba zrobić, aby wszystko działało poprawnie. Cały proces, od zakupu po uruchomienie usługi, nie powinien zająć więcej niż 5 minut. Wszelkie wątpliwości rozwieją zrzuty ekranu dołączone do instrukcji. Pokażemy to na przykładzie NordVPN.

1. Wejście na stronę dostawcy VPN i wybór planu

W pierwszej kolejności przejdź na stronę NordVPN lub innego dostawcy VPN i wybierz plan abonamentu. Najbardziej opłaca się najdłuższy plan abonamentu – wtedy cena może być niższa blisko o 70%. Pamiętajmy, że zawsze można skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy – jest na to 30 dni.

Wybór planu do telewizji w NordVPN
Wybór planu abonamentowego

2. Założenie konta

W formularzu rejestracyjnym podaj adres e-mail, na który przyjdą dane dostępowe do usługi. Trzeba również wybrać preferowany sposób płatności.

Rejestracja konta w NordVPN
Załóż konto i opłać abonament

3. Sprawdzenie poczty i aktywacja usługi

Na podany podczas rejestracji adres e-mail przyjdzie informacja o poprawnym opłacaniu usługi i informacje o dalszych krokach. W wiadomości będzie też link do zarządzania kontem w usłudze VPN.

4. Pobranie i instalacja aplikacji VPN

Na stronie swojego konta NordVPN, do której link będzie w mailu, będą linki do instalatorów aplikacji. Jest niezbędna żeby połączyć się z serwerem i zmienić IP. Pobierz aplikację na komputer lub telefon i zainstaluj.

Dla urządzeń mobilnych obsługiwanych przez Androida lub iOSa znajdziesz na stronie odpowiednie linki do Sklepu Play lub App Store (sam proces zakładania konta wygląda prawie identycznie jak na komputerze).

Pobierz NordVPN
Pobieramy aplikację na swoje urządzenie

5. Uruchom i aktywuj aplikację

Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz przycisk do zalogowania się. Po jego kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie nastąpi aktywacja aplikacji.

Logowanie do NordVPN
Logowanie się na swoje konto w aplikacji NordVPN

6. Połączenie z polskim serwerem VPN

W zainstalowanej na komputerze lub telefonie aplikacji przejdź do wyboru lokalizacji VPN i wybierz z listy Polskę. Kliknij dwukrotnie, aby połączyć się z polskim serwerem. Dla wygody możesz dodać go do ulubionych, klikając na gwiazdkę obok.

Polski serwer do odblokowania TV
Wybieramy polski serwer

6. Mamy polskie IP – polska telewizja przez internet staje się dostępna

Od tej pory masz polski adres IP i możliwość oglądania polskiej telewizji online oraz serwisów VOD poza granicami kraju. Wystarczy otworzyć ulubiony serwis i cieszyć się oglądaniem! Dodatkowo, masz zaszyfrowane połączenie sieciowe, które chroni przed dostępem niepowołanych osób oraz zabezpiecza Twoją lokalizację w sieci.

polska telewizja przez vpn
Polska telewizja online za granicą przy pomocy VPN (na przykładzie WP Pilot)

Jeżeli coś będzie nie tak, to zawsze możesz rozłączyć się i połączyć ponownie. Wtedy aplikacja nawiąże połączenie z innym serwerem i przyzna nowy adres IP z dostępnej puli.

Dlaczego polska telewizja online za granicą nie działa?

Przyczyną, przez którą większość polskich serwisów z TV online nie działa za granicą są blokady regionalne. To właśnie przez nie, przy próbie oglądania wydarzeń sportowych, filmów czy seriali z polskim lektorem lub napisami poza krajem, wyświetla się komunikat o błędzie lub blokadzie. Często zdarza się to w najmniej oczekiwanym momencie – wtedy gdy chcemy odprężyć się przed monitorem lub tabletem i obejrzeć nowy odcinek serialu czy transmisję meczu na żywo.

Te ograniczenia w dostępie do polskiej telewizji wynikają z licencji, które określają w jakim kraju dany materiał może być oglądany. Serwisy internetowe sprawdzają adres IP osoby wchodzącej na stronę i jeśli nie jest to polskie IP to wyświetlają komunikat, że materiału nie można oglądać. Dlatego właśnie pojawia się komunikat informujący, że ze względu na ograniczenia licencyjne dostęp do filmu lub serialu jest możliwy tylko na terytorium Polski – za pomocą urządzeń z polskim adresem IP.

Ograniczenia te dotyczą nie tylko najpopularniejszych platform, takich jak WP Pilot, TVP, Player, Polsat Box GO czy Max, ale także mniejszych serwisów oferujących streaming polskich programów, filmów i seriali.

Darmowa polska TV internetowa niedostępna za granicą

Podczas pobytu za granicą problematyczny okazuje się nie tylko dostęp do płatnych serwisów, ale również do darmowej TV przez Internet. Większość polskich serwisów oferujących stream na żywo telewizji online, udostępnia możliwość oglądania wielu materiałów za darmo. W zamian za obejrzenie kilku reklam w trakcie filmu lub serialu, tak jak w klasycznej telewizji naziemnej, kablowej lub satelitarnej. Jest to bardzo popularna forma oglądania krajowych produkcji w Polsce.

Niestety, podczas pobytu w innym w innym kraju, możliwość darmowego oglądania polskiej TV online często przestaje działać. Firmy świadczące usługi telewizji internetowej oraz VOD blokują dostęp do oglądania za darmo. W zależności od kraju, w którym się znajdujemy, mogą udostępniać jedynie możliwość wykupienia ograniczonego pakietu (co ma miejsce w UE) lub całkowicie blokować dostęp.

Brak możliwości kupna pakietów za granicą

Problem występuje również przy próbie wykupienia płatnych pakietów w serwisach streamingowych. Z zagranicznym adresem IP nie albo zobaczymy pełnej oferty dostępnych pakietów i abonamentów, albo będzie ona w mocno okrojonej wersji, przeznaczonej tylko dla Polonii lub dostosowanej do danego obszaru świata. Bez większości filmów, programów i seriali po polsku. Region, w którym przebywamy, może mieć wpływ na dostępne opcje – Polacy w UE mają nieco więcej możliwości niż ci mieszkający w innych państwach.

Bez polskiego IP nie tylko napotkasz blokadę dostępu do filmów i seriali po polsku w telewizjach internetowych oraz serwisach ze streamingiem i VOD, ale również nie zobaczysz pełnej oferty dostępnych pakietów. Jedynie te podstawowe lub ofertę międzynarodową – bez wszystkich kanałów lub programów. Dotyczy to szczególnie osób, które nie mają wykupionego żadnego pakietu w serwisie VOD i chciałyby to zrobić dopiero podczas pobytu za granicą.

W tej sytuacji rozwiązaniem jest zmiana swojego adresu IP na polski, co umożliwia wirtualną przeprowadzkę do Polski i korzystanie ze wszystkiego, co jest z tym związane.

Dostęp do polskiej telewizji online z państw UE

Od kwietnia 2018 roku, podczas krótkotrwałego pobytu w krajach UE, możemy uniknąć blokad regionalnych jeżeli spełnimy wcześniej kilka warunków. Przede wszystkim, zasada dostępu do krajowych usług VOD podczas pobytu w UE dotyczy wyłącznie usług płatnych (tzn. musimy opłacać abonament za konto) oraz nie może mieć charakteru trwałego. Tak w przypadku zniesionego roamingu w telefonach komórkowych – dostęp jest np. podczas urlopu w kraju UE.

Oprócz tego, aby polska telewizja w UE była dla nas dostępna, musimy potwierdzić, że na stałe mieszkamy w Polsce. Procedura weryfikacji miejsca zamieszkania jest zależna od dostawcy usługi VOD i czasem może potrwać nawet kilka dni. Wymagane jest przesłanie dokumentu (np. skan rachunku za prąd, dowodu), dzięki któremu potwierdzimy, że faktycznie mieszkamy w Polsce.

Dlatego osoby mieszkające na stałe w Niemczech i chcące oglądać bez problemy polską telewizję powinny zainwestować w dobry VPN, pozwalający na łączenie się z siecią przez polskie serwery. Jest to świetny sposób żeby oglądać polską telewizję w Niemczech przez internet. Dotyczy to również Holandii, Norwegii, Danii, USA oraz Francji.

Gorzej wygląda sytuacja w UK po opuszczeniu Unii Europejskiej. Przepisy unijne już nie obowiązują i osoby, które chcą oglądać polską telewizję w UK nie mają wyjścia i muszą skorzystać zawsze z narzędzi do zmiany adresu IP. Reguły i korzyści, które płynęły z członkostwa w UE nie obowiązują już w UK.

Gdzie oglądać polską telewizję przez internet?

Wybór miejsc, w których można oglądać polską telewizję przez internet, jest ogromny. Istnieje wiele polskich serwisów VOD oferujących filmy i seriale w streamingu oraz stron internetowych z kanałami TV na żywo. Czasami ciężko się połapać w ich pełnej ofercie. Do wyboru są platformy oferujące możliwość oglądania polskich treści w ramach abonamentu oraz takie, gdzie telewizja internetowa na żywo jest dostępna za darmo. Trzeba tylko pamiętać, że aby oglądać je za granicą, w większości przypadków będzie konieczna zmiana IP na polskie.

Telewizja Polska – TVP VOD, TVP 1, TVP 2 i TVP Sport na żywo

Serwis internetowy TVP

Telewizji Polskiej poświęciliśmy osobny poradnik, gdzie pokazujemy jak można oglądać TVP za granicą. Publiczny nadawca tak jak komercyjna konkurencja prowadzi serwisy internetowe z możliwością oglądania telewizji online, filmów, seriali oraz transmisji sportowych na żywo przez internet.

W związku z misją nadawcy publicznego, większość materiałów w TVP jest udostępniona do oglądania za darmo. Jednak w przypadku np. obejrzenia odcinków przedpremierowych może być wymagane założenie konta, w którym potwierdzi się opłacanie abonamentu RTV. Druga opcja to wykupienie dostępu za 9,99 zł za 30 dni.

W części VOD TVP można oglądać polskie filmy, programy i seriale znane z anteny TVP 1 i TVP 2. Znajdziesz tam godziny niekończącej się rozrywki. Są to zarówno polskie programy rozrywkowe, filmy oraz seriale jak i produkcje obcojęzyczne.

TVP VOD to serwis, w którym można oglądać streaming na żywo TVP 1, TVP 2, TVP Sport, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura i telewizji regionalnych.

Natomiast mecze piłkarskie i inne wydarzenia sportowe w TVP można oglądać w TVP Sport w sekcji z transmisjami sportowymi. To osobny serwis internetowy TVP, który poświęcony jest wyłącznie wydarzeniom sportowym. To właśnie tam każdy ma możliwość oglądania za darmo i na żywo najciekawszych i najważniejszych wydarzeń sportowych online. TVP Sport transmituje mecze reprezentacji w piłkę nożną, mecze towarzyskie, piłkę ręczną oraz siatkówkę, Olimpiadę oraz Mistrzostwa Świata w różnych dyscyplinach sportowych.

Player.pl – TVN online i nie tylko

Serwis Player

Player.pl to bez wątpienia jeden z bardziej popularnych serwisów z VOD, streamingiem oraz telewizją internetową w Polsce. Jest związany z TVN i to właśnie tam można oglądać na żywo większość kanałów tej stacji, a także filmy programy rozrywkowe i seriale produkcji TVN. Podobnie jak w innych przypadkach, żeby oglądać Player za granicą również trzeba wspomóc się VPN.

W Player każdy może obejrzeć na żywo takie kanały telewizyjne jak: TVN, TVN7, TVN24, TVN24 BiS, HBO czy Canal+. Znajduje się tam również zawartość dawnego serwisu VOD.pl.

Oferta Player jest dostępna w kilku różnych formach i w 2024 wygląda następująco:

 • Za darmo – dostęp do niektórych materiałów w zamian za oglądanie reklam
 • Player z reklamami – 15 zł miesięcznie
 • Player bez reklam – 25 zł miesięcznie
 • Player bez reklam + Canal+ – 69 zł miesięcznie
 • Player bez reklam + Canal+ + Eleven Sports – 79 zł miesięcznie

Jest też możliwość wypożyczenia filmów w formacie VOD. Ceny zaczynają się od 18 zł za wypożyczenie na 48 godzin.

WP Pilot – kanały TV na żywo za darmo i w abonamencie

Serwis internetowy WP Pilot

WP Pilot to rewelacyjna usługa, która umożliwia oglądanie telewizji na żywo przez internet. Serwis, wcześniej znany jako VideoStar.pl, wprowadził niemałą rewolucję na polskim rynku. W WP Pilot można oglądać praktycznie te same kanały telewizyjne, które są dostępne w telewizji naziemnej, kablowej czy satelitarnej. Znajdziesz tam kanały różnych stacji, m.in.: TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat, TV4 czy TV Puls.

WP Pilot można oglądać za darmo lub wybrać spośród kilku różnych abonamentów:

 • Starter Plus – od 19,99 zł – dostępne 61 kanały
 • Podstawowy – od 34,99 zł – dostępne 111 kanałów
 • MAXI – od 54,99 zł – dostępne 136 kanałów
 • Eleven Sports – od 14,99 zł – dostępne 4 kanały sportowe Eleven Sports
 • TVN24 – od 9,99 zł – dostępne 2 kanały TVN24 i TVN24 BiŚ

WP Pilot można oglądać na komputerze, telefonie, tablecie oraz na telewizorach za pomocą Smart TV. Polska telewizja online za granicą w tym serwisie to świetny wybór, jeśli zależy Ci na transmisjach na żywo i oglądaniu tego, co aktualnie leci w tradycyjnej telewizji. Może z powodzeniem zastąpić tradycyjną TV. Do oglądania WP Pilot za granicą trzeba skorzystać z VPN.

Polsat Box Go

Polsat Box Go

Polsat Box Go (dawniej Ipla) to popularny serwis z serialami, filmami VOD oraz telewizją internetową po polsku na żywo. Jest to serwis należący do Polsatu i to właśnie w nim można oglądać kanały online i produkcje znane z tej telewizji. Nie ma już możliwości oglądania za darmo tak jak dawniej w Ipla, teraz trzeba wykupić pakiety z dostępem. Pakiety zostały mocno uproszczone i obecnie jest to:

 • Polsat Box Go Start – 30 zł za rok – podstawowy, mocno ograniczony pakiet, który zastąpił plan darmowy.
 • Polsat Box Go Premium – 30 zł za 30 dni – główny pakiet, w ramach którego jest dostęp do wielu kanałów na żywo (Polsat na żywo, Polsat 2, TV 4, Cinemax, National Geographic, Polsat News, Wydarzenia 24).
 • Polsat Box Go Sport – 40 zł za 30 dni – pakiet sportowy, w ramach którego można oglądać sportowe kanały online: Polsat Sport na żywo, Eurosport, Eleven Sports, Fight Box. Oprócz tego jest dostęp do transmisji Ligii Mistrzów, Ekstraklasy, UFC, Plus Ligi i wielu innych wydarzeń sportowych.

Oferta jest niewątpliwie ciekawa zwłaszcza dla tych osób, które z polskiej telewizji najbardziej lubią produkcje Polsatu i związanych z nim wytwórni. Z pomocą VPN można obejrzeć Polsat Box Go za granicą.

Canal Plus online – filmy i seriale Canal+ przez Internet

Również Canal+ posiada swój własny serwis w którym można oglądać telewizję oraz filmy i seriale online. W tym przypadku jest to zawartość znana z telewizji Canal+. To właśnie do serwisu Canal Plus online powinno się kierować, jeżeli szuka się materiałów z tej telewizji. Canal Plus online oferuje możliwość oglądania na żywo Canal+, Canal + Premium, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Sport i wiele innych stacji telewizyjnych. W formie VOD można oglądać najnowsze premiery filmowe oraz świetne seriale – polskie oraz zagraniczne.

Dostępne są 3 pakiety:

 • Canal+ seriale i filmy – od 19 zł miesięcznie przy płatności za 12 miesięcy z góry – dostęp do biblioteki filmów i seriali oraz telewizji na żywo.
 • Canal+ – od 54 zł miesięcznie – to co w pakiecie filmy i seriale, a dodatkowo dostęp do transmisji sportowych.

TVN24 GO

Serwis TVN24 GO pozwala na oglądanie TVN24 oraz TVN24 BiS w internecie. Kupując dostęp można oglądać na żywo obie stacje na komputerze. Można kupić abonament miesięczny lub roczny i obecnie kosztują one:

 • 15 zł za 30 dni
 • 150 zł za 365 dni

Orange TV Go

Orange TV Go to telewizja internetowa od Orange, którą można oglądać na urządzeniach mobilnych oraz komputerze. Można w niej oglądać TV na żywo przez Internet (ponad 112 kanałów, w tym TVP1 i TVP2) oraz filmy i seriale w formie VOD. Istnieje również możliwość nagrywania materiałów i oglądania ich w późniejszym terminie.

Gdzie oglądać filmy i seriale po polsku?

Oprócz serwisów, które umożliwiają oglądanie telewizji na żywo, istnieje również wiele platform oferujących polskie filmy i seriale w formie streamingu lub do wypożyczenia. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealną ofertę, dzięki której będzie mógł oglądać seriale i filmy po polsku w domowym zaciszu.

Netflix

Niemal każdy zna Netflixa i dobrze wie, że można tam znaleźć naprawdę dużo filmów i seriali. W ostatnim czasie pojawia się tam coraz więcej polskich produkcji. W ofercie Netfliksa znajdziemy zarówno autorskie produkcje tej stacji jak i te znane z polskiej telewizji oraz kina. Wszystkie z dostępem do lektora lub napisów w języku polskim. To jak możesz oglądać polskiego Netfliksa za granicą opisaliśmy tutaj.

Cena Netflixa zaczyna się już od 29 zł miesięcznie za jakość SD, natomiast Full HD to koszt od 43 zł miesięcznie. Jest jeszcze plan Premium w cenie 60 zł miesięcznie. Można go oglądać na praktycznie wszystkich urządzeniach: telefonie, tablecie, komputerze czy Smart TV. To od jedno z najlepszych miejsc, w której każdy może zobaczyć ulubione seriale i filmy.

Max (HBO)

Filmy i seriale produkcji HBO od dawna słyną z najwyższej jakości, a platforma Max umożliwia ich oglądanie online. Wystarczy wspomnieć „Grę o Tron”, która przez wiele lat przyciągała co tydzień miliony widzów przed telewizory i komputery. Max pozwala na oglądanie tych produkcji bezpośrednio na komputerze lub za pomocą aplikacji na telefony, tablety oraz na Smart TV. Dzięki temu możesz stworzyć swoje własne domowe kino, ponieważ najlepsze filmy pojawiają się tam często zaraz po opuszczeniu sal kinowych.

W Max obejrzysz filmy, seriale oraz programy rozrywkowe na najwyższym poziomie. Produkcje zagraniczne można oglądać z polskimi napisami lub lektorem, dając użytkownikowi pełną dowolność. Max tworzy również polskie filmy i seriale, jak np. rewelacyjny „Ślepnąc od świateł”. Po zmianie z HBO Max na Max, na platformie dostępna jest również biblioteka TVN oraz sport.

Cena HBO MAX zaczyna się obecnie od 19,99 zł miesięcznie. Możliwe jest również oglądanie polskiej biblioteki MAX za granicą, pod warunkiem zmiany adresu IP na polski.

CDA

Dobrze znane każdemu CDA to bardzo pokaźna baza różnych materiałów wideo, nie tylko filmów i seriali. A w kwestii kina, każdy znajdzie tam zarówno nowe filmy jak i stare klasyki kina. Oprócz tego można obejrzeć seriale, programy rozrywkowe, dokumenty i niezależne kanały z różnymi materiałami wideo.

Największe możliwości daje abonament, który można wykupić w serwisie. CDA Premium pozwala na dostęp do bazy ponad 15000 filmów i seriali, co kosztuje 23,99 zł miesięcznie

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video nie może się jeszcze poszczycić tak bogatą bazą filmów i seriali jak konkurenci, ale z miesiąca na miesiąc pojawia się tam coraz więcej treści. Produkcje są głównie zagraniczne, jednak można je oglądać z polskimi napisami lub lektorem. Ostatnio pojawia się tam również coraz więcej materiałów w języku polskim. Koszt Amazon Prime Video to obecnie 10,99 zł miesięcznie, co jest niewygórowaną ceną na tle pozostałych platform.

Chili

Do grona mniej znanych serwisów którymi warto się zainteresować gdy szukasz filmów online jest Chili. To platforma, na której znajdziesz zarówno filmy mające niedawno premierę w salach kinowych, ale również starsze produkcje. W Chili dostępne są filmy polskojęzyczne oraz produkcje zagraniczne z polskim lektorem lub napisami. W serwisie znajdują się również seriale, ale ich wybór jest bardzo ubogi.

Dostęp kupuje się do pojedynczego materiału. Można zapłacić za dostęp do filmu na zawsze lub go wypożyczyć na kilka dni. Ta druga opcja jest o wiele bardziej korzystna cenowo.

Cineman

Serwisem typowo dla miłośników kina jest Cineman. Umożliwia oglądanie filmów na różnych urządzeniach po opłaceniu miesięcznego abonamentu. Biblioteka jest dość zróżnicowana, są tam nowości filmowe wyprodukowane za granicą oraz filmy polskie.

Użytkownik może wybrać spośród dwóch pakietów: Cineman GO SD oraz Cineman GO HD. Różnią się jakością obrazu, jeżeli zależy Ci na najlepszej jakości to wybierz pakiet HD. Ceny pakietów zaczynają się już od 19,90 zł miesięcznie. Oba pakiety można za darmo testować przez 7 dni.

Problemy i błędy podczas oglądania polskiej TV za granicą

Odwiedzając serwisy z telewizją internetową będąc poza Polską, możemy napotkać różne błędy i komunikaty. Poniżej przedstawiamy przykłady tego, co możemy zobaczyć z powodu blokad regionalnych. Ich pojawienie się oznacza, że z kraju w którym przebywamy, nie da się obejrzeć danego materiału wideo bez zmiany adresu IP przy pomocy VPN. Może się również zdarzyć, że film lub serial w ogóle się nie wyświetli i zostaniemy przekierowani w inne miejsce na stronie serwisu.

Kanały są dostępne tylko w Polsce lub UE po weryfikacji
Kanały są dostępne tylko w Polsce lub UE po weryfikacji – komunikat w WP Pilot
Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji
Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji – komunikat Player.pl
Strona, której szukasz nie istnieje lub materiał nie jest dostępny w Twojej lokalizacji
Strona, której szukasz nie istnieje lub materiał nie jest dostępny w Twojej lokalizacji – komunikat Ipla
Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju
Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju – TVP VOD

Niebezpieczeństwa związane z darmową telewizją online

Na koniec ostrzeżenie dotyczące dwóch darmowych sposobów na polską telewizję, z którymi czasami możesz się spotkać szukając w sieci informacji na ten temat.

Darmowe streamy kanałów TV

W internecie można znaleźć darmowe aplikacje, które po zainstalowaniu oferują bezpłatną transmisję kanałów TV. Jednak bardzo często, wraz z instalacją takiego oprogramowania, na komputerze instaluje się również oprogramowanie szpiegowskie i wirusy. Twórcy tych programów chcą zarobić na danych pozyskanych z Twojego urządzenia.

Tego rodzaju nielegalne transmisje często wykorzystują sposób działania sieci P2P (tak jak torrenty). Oglądając coś, jednocześnie udostępniasz to innym a to może narazić Cię na problemy prawne. Można również natknąć się na liczne streamy na żywo dostępne przez strony internetowe, które działają w niezbyt legalny sposób. Pomimo ich dużej popularności, na serwisy takie jak weeb.tv, wizja.tv i inne, które pojawiają się i znikają z sieci trzeba mocno uważać.

Niebezpieczne proxy i VPN

Druga sprawa to darmowe usługi VPN, na które wiele osób nieświadomie się nabiera. W internecie można natknąć się na dostawców VPN, którzy reklamują swoje usługi jako darmowe, chcąc zwabić użytkowników i zachęcić ich do instalacji swoich aplikacji. To, o czym głośno nie informują, to sposób w jaki zarabiają i utrzymują swoje usługi. Większość darmowych rozwiązań opiera swój biznes na sprzedaży danych użytkowników oraz przepustowości ich łącza internetowego i mocy obliczeniowej komputerów. Są to zarówno wtyczki do przeglądarek jak i aplikacje na komputery oraz telefony. Jak? Oto przykłady:

Łącząc się przez darmowy VPN, jego właściciel widzi i zapisuje całą Twoją aktywność sieciową. Odwiedzane strony, czas spędzony na nich, wyszukiwane informacje, aktywność na portalach społecznościowych – wszystko to jest rejestrowane. Na podstawie tych danych tworzy dokładne profile zachowań użytkowników w sieci, które następnie sprzedaje firmom reklamowym i innym zainteresowanym podmiotom.

W przypadku niektórych darmowych sieci VPN, instalując ich aplikację umożliwiasz właścicielowi usługi wykorzystywanie Twojego łącza internetowego i odsprzedaży jego przepustowości. Jedna z popularnych firm w tym zakresie, Hola, poprzez swoją usługę dla biznesu (Luminati), umożliwia wykupienie dostępu do zasobów udostępnionych im przez darmowych użytkowników. Jest to ogromne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz, do czego ktoś wykorzysta Twój adres IP i zasoby komputera – może do celów przestępczych?

Pamiętaj! Jeśli cos jest za darmo, to Ty jesteś produktem, który jest sprzedawany.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jak oglądać polską telewizję internetową za granicą za darmo?

Wiele polskich serwisów takich jak TVP, WP Pilot czy Player udostępnia możliwość oglądania telewizji za darmo. Do ich oglądania za granicą należy skorzystać z polskiego serwera VPN, aby zmienić swoją lokalizację i odblokować dostęp.

Czy da się oglądać polską TV za granicą bez satelity?

Tak, polską telewizję można oglądać online, bez konieczności posiadania satelity oraz telewizora. Wystarczy komputer, tablet lub telefon oraz w niektórych przypadkach serwer VPN z polskim adresem IP.

Gdzie oglądać polską telewizję w Niemczech przez Internet?

Możesz skorzystać z jednej z platform oferujących telewizję internetową jak np. TVP, WP Pilot, Player czy Polsat Box Go. Niemcy są w UE, wiec w czasie krótkiej podróży po tym kraju możesz korzystać z wykupionych wcześniej abonamentów na platformach z VOD i TV. Jednak żeby oglądać zawartość darmowych platform jak np. TVP czy TVP Sport będzie Ci potrzebny polski adres IP, który możesz uzyskać dzięki VPN.

Jaka jest najlepsza telewizja online po polsku do oglądania za granicą na żywo?

Jedną z lepszych ofert w tym zakresie posiada WP Pilot, który w wersji podstawowej jest dostępny za darmo. Na terenie UE można wykupić dostęp do WP Pilot pod warunkiem zweryfikowania Polski jako miejsca zamieszkania. W pozostałych przypadkach można użyć VPN z polskim IP żeby uzyskać dostęp do usługi.

Gdzie obejrzę polskie seriale za granicą?

Polskie seriale za granicą można oglądać na licznych platformach streamingowych i VOD. Do wyboru są m.in. serwisy takie jak Polsat Box Go, Player, TVP VOD, Netflix czy HBO. Żeby oglądać seriale na tych platformach za granicą konieczne może się okazać użycie polskiego VPN. W przeciwnym razie blokady regionalne uniemożliwią Ci do nich dostęp.

Jak oglądać polskie kanały TV za granicą?

Aby oglądać polskie kanały TV dostępne na żywo na platformach takich jak TVP VOD, WP Pilot, Player czy Polsat Box Go trzeba zmienić swój adres IP na polski. Najłatwiej to zrobić przy pomocy sprawdzonej sieci VPN. Dzięki niej uzyskasz polskie IP i będziesz w stanie oglądać wszystkie treści, które są zablokowane przez geoblokady