Polska telewizja online za granicą w 2024 – jak oglądać bez problemu?

Polska telewizja za granicą

Jeżeli szukasz sposobu na to jak oglądać polską telewizję online za granicą, to jesteś w dobrym miejscu. Z tego poradnika dowiesz się jak w 2024 roku oglądać polską TV przez internet i gdzie oglądać kanały telewizyjne online. Dowiesz się gdzie możesz obejrzeć najlepsze polskie filmy i seriale za granicą. Jeżeli nie mieszkasz na co dzień w Polsce, to dzięki zebranym tutaj radom bez problemu będziesz oglądać VOD i TV na żywo za granicą przez internet.

Opisane w tym poradniku sposoby pozwolą Ci oglądać zarówno polską telewizję na żywo jak i filmy i seriale po polsku w formie streamingu i VOD. Poznasz najlepsze polskie serwisy ze streamingiem wideo online.

Polska telewizja za granicą w 3 krokach

Jeżeli nie chcesz czytać całego artykułu to poniżej przedstawiamy w 3 krokach sposób, dzięki któremu bez problemu odblokujesz dostęp do polskiej telewizji online za granicą. Wszystko, co trzeba zrobić to skorzystać z pomocy sieci VPN i zmienić swój adres IP. Żeby oglądać polską telewizję online za granicą trzeba:

 1. Zainstalować na swoim komputerze lub telefonie VPN. Wystarczy wykupić dostęp i pobrać ją ze strony dostawcy tego rodzaju usługi. Do oglądania polskiej telewizji polecamy sieć VPN od NordVPN, który posiada wiele szybkich serwerów z polskim IP. Z tej sieci VPN możesz korzystać bez ryzyka przez 30 dni.
 2. Uruchomić aplikację VPN, wybrać w niej polski serwer, a następnie się z nim połączyć. Spowoduje to zmianę Twojego adresu IP na polski i sprawi, że zmienisz swoją lokalizację online na Polskę.
 3. W tym momencie masz polski adres IP. Możesz uruchomić i oglądać za granicą dowolny serwis z telewizją online jak np. TVP, WP Pilot, Player czy Polsat GO.

Z NordVPN możesz korzystać i testować przez 30 dni bez ryzyka. Jeżeli nie będziesz zadowolony z jej działania, to odzyskasz wszystkie wydane na nią pieniądze. Firma zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, żeby każdy mógł się upewnić że to usługa dla niego.

Sprawdź NordVPN ❯❯

Opisane powyżej kroki pozwolą na oglądanie polskiej telewizji internetowej z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu będziesz w stanie oglądać polską telewizję w Niemczech, UK, Holandii, USA, Norwegii czy Irlandii. Obejrzysz swoje ulubione filmy, seriale oraz transmisje sportowe online.

Dlaczego polska telewizja online za granicą nie działa?

Powodem, przez który wiele polskich serwisów z TV online nie działa za granicą są blokady regionalne. Próba skorzystania z nich i oglądania wydarzeń sportowych, filmów czy seriali z polskim lektorem lub napisami powita nas w większości przypadków komunikatem o błędzie lub blokadzie. Często zdarza się to w najmniej oczekiwanym momencie – akurat wtedy gdy mamy ochotę odprężyć się przed monitorem lub tabletem i obejrzeć nowy odcinek serialu lub transmisję na żywo meczu.

Te ograniczenia w dostępie do polskiej telewizji spowodowane są licencjami, które określają w jakim kraju dany materiał może być oglądany. Serwisy internetowe sprawdzają adres IP osoby wchodzącej na stronę i jeżeli nie jest on polski – wyświetlają komunikat, że materiału nie można oglądać. To właśnie dlatego napotkamy na komunikat informujący nas, że ze względu na ograniczenia licencyjne dostęp do filmu lub serialu jest możliwy tylko na terytorium Polski – za pomocą urządzeń, które posiadają polski adres IP.

Bez polskiego IP nie tylko trafisz na blokadę dostępu do filmów i seriali po polsku w telewizjach internetowych i serwisach ze streamingiem oraz VOD. Nie zobaczysz również pełnej oferty dostępnych pakietów, a jedynie te podstawowe – bez wszystkich kanałów lub programów. Dotyczy to w szczególności osób, które nie mają wykupionego żadnego pakietu w serwisie VOD i chciałyby to zrobić dopiero podczas pobytu za granicą.

Dotyczy to nie tylko najpopularniejszych platform jak WP Pilot, TVP, Player, Polsat czy HBO oraz tych mniejszych, na których dostępny jest streaming polskich programów, filmów i seriali.

Darmowa polska TV i pakiety niedostępne za granicą

Podczas pobytu za granicą problematyczny okazuje się nie tylko dostęp do płatnych serwisów, ale również do darmowej TV przez Internet. Większość polskich serwisów oferujących streaming i telewizję online, udostępnia możliwość oglądania wielu materiałów za darmo. W zamian za obejrzenie kilku reklam przed oraz w trakcie filmu lub serialu, tak jak w klasycznej telewizji naziemnej, kablowej lub satelitarnej. Jest to bardzo popularna forma oglądania krajowych produkcji w Polsce.

Niestety będąc w innym kraju, okazuje się że możliwość darmowego oglądania TV online przestaje działać. Firmy świadczące usługi telewizji internetowej oraz VOD blokują dostęp użytkownikom do oglądania za darmo. I w zależności od kraju, w którym przebywamy udostępniają możliwość wykupienia ograniczonego możliwościami pakietu (ma to miejsce w UE) lub całkowicie blokują dostęp.

Problem jest również z wykupieniem płatnych pakietów w serwisach ze streamingiem TV. Z zagranicznym adresem IP nie zobaczymy pełnej oferty dostępnych pakietów i abonamentów lub będzie ona w mocno okrojonej wersji. Przeznaczonej tylko dla Polonii lub przygotowanej dla danego obszaru świata. Bez wszystkich filmów, programów i seriali po polsku. Może mieć na to wpływ region, w którym przebywamy gdyż Polacy w UE mają nieco więcej możliwości niż mieszkający w innych państwach.

W tej sytuacji rozwiązaniem jest zmiana swojego adresu IP na polski. Co umożliwia wirtualną przeprowadzkę do Polski ze wszystkimi dobrodziejstwami, które są z tym związane.

Jak oglądać polską telewizję online za granicą?

Skoro jest problem, to z pewnością istnieje również jego rozwiązanie. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, dostęp do polskiej telewizji za granicą można bez problemu uzyskać zmieniając swoje IP. Można to z łatwością zrobić przy pomocy specjalnego narzędzia jakim jest VPN (tutaj wyjaśnienie co to jest i jak działa).

Za pomocą sieci VPN nie tylko odblokujemy dostęp do streamingu polskich seriali, filmów i kanałów TV poza Polską. Poprawimy również swoje bezpieczeństwo w sieci i będziemy w stanie anonimowo przeglądać Internet. A to nie koniec korzyści, dzięki VPN można również korzystać w innych krajach z takich serwisów jak amerykański Netflix, Disney+, Hulu czy BBC iPlayer.

Niewątpliwą zaletą skorzystania z VPN jest szybkość uzyskania dostępu do polskiej telewizji online. Przy jego pomocy w zaledwie kilku minut można mieć polski adres IP i odblokować polską TV i VOD, zarówno płatną jak i darmową.

Rozwiązanie – zmiana IP za pomocą VPN

Mówiąc bardziej obrazowo – jeżeli mieszkamy za granicą i do połączenia z Internetem wybierzmy polski serwer VPN, to uzyskamy polskie IP. Wszystkie strony internetowe na które wejdziemy „będą myślały”, że mieszkamy w Polsce i łączysz się z nimi z Polski. Dzięki temu będziemy w stanie oglądać telewizję po polsku przez Internet w USA, UK, Niemczech, Francji, Kanadzie, Danii, Holandii i innych krajach, do których zaprowadził nas los. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż czasami nieskuteczna walka z dekoderami lub telewizją satelitarną za granicą.

Jaki VPN najlepiej wybrać do oglądania polskiej telewizji? W internecie można znaleźć bardzo wiele takich usług, my natomiast przetestowaliśmy i polecamy te wymienione i opisane poniżej. Oferują szybkie serwery zlokalizowane w Polsce, przy pomocy których można bez problemu oglądać filmy i seriale po polsku. Korzystać z nich można bez problemu na komputerze, tablecie oraz telefonie.

Najlepsze sieci VPN do polskiej telewizji za granicą

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 69% zniżki i 3 miesiące gratis
od
3,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 86% zniżki i 3 miesiące gratis
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 200+ serwerów w 63 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 85% zniżki
od
2,08€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Wszystkie wymienione wyżej firmy oferują co najmniej 30 dni na testy usługi bez ryzyka. Zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku braku satysfakcji z usługi. Jeżeli okaże się, że coś nie działa albo uznamy że VPN to jednak nie jest to, to firma odda nam pieniądze bez zbędnych formalności i zadawania pytań. Trzeba tylko o to wystąpić w ciągu 30 dni od momentu opłacenia usługi.

Jak oglądać polską telewizję za granicą – poradnik krok po kroku

Korzystanie z VPN do oglądania polskiej telewizji za granicą może wydawać się trudne, ale takie nie jest! Poniżej pokazujemy dokładnie i krok po kroku co trzeba zrobić żeby wszystko poprawnie działało. Cały proces od kupna po uruchomienie usługi nie powinien nam zająć więcej niż 5 minut. Wszelkie wątpliwości powinny rozwiać zrzuty ekranu dołączone do instrukcji. Pokażemy to na przykładzie usługi NordVPN.

1. Wejście na stronę dostawcy VPN i wybór planu

W pierwszej kolejności przejdź na stronę NordVPN i wybierz plan abonamentu. Najbardziej opłaca się najdłuższy plan abonamentu – wtedy cena może być niższa blisko o 70%. Pamiętajmy, że zawsze można skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy, na co jest 30 dni.

Wybór planu do telewizji w NordVPN
Wybór planu abonamentowego

2. Założenie konta

W formularzu rejestracyjnym podajemy adres e-mail, na który przyjdą dane dostępowe do usługi. Trzeba również wybrać preferowany sposób płatności.

Rejestracja konta w NordVPN
Załóż konto i opłać abonament

3. Sprawdzenie poczty i aktywacja usługi

Na podany podczas rejestracji adres e-mail przyjdzie informacja o poprawnym opłacaniu usługi i informacje o dalszych krokach. W wiadomości będzie też link do zarządzania kontem w usłudze VPN.

4. Pobranie i instalacja aplikacji VPN

Na stronie swojego konta NordVPN, do której link będzie w mailu, będą linki do instalatorów aplikacji. Jest niezbędna żeby połączyć się z serwerem i zmienić IP. Pobieramy ją na komputer i instalujemy.

Dla urządzeń mobilnych obsługiwanych przez Androida lub iOSa znajdziemy na stronie odpowiednie linki do Sklepu Play lub App Store (sam proces zakładania konta wygląda prawie identycznie jak na komputerze).

Pobierz NordVPN
Pobieramy aplikację na swoje urządzenie

5. Uruchom i aktywuj aplikację

Po uruchomieniu aplikacji zobaczymy przycisk do zalogowania się. Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę, na której nastąpi aktywacja aplikacji.

Logowanie do NordVPN
Logowanie się na swoje konto w aplikacji NordVPN

6. Połączenie z polskim serwerem VPN

W zainstalowanej na komputerze lub telefonie aplikacji przechodzimy do wyboru lokalizacji VPN i wybieramy z listy Polskę. Klikamy dwukrotnie aby się połączyć z polskim serwerem. Dla wygody można go również dodać do ulubionych klikając na gwiazdkę obok.

Polski serwer do odblokowania TV
Wybieramy polski serwer

6. Mamy polskie IP – polska telewizja przez internet staje się dostępna

Od tej pory mamy polski adres IP i możliwość oglądania polskiej telewizji online i serwisów VOD poza granicami kraju. Teraz wystarczy otworzyć ulubiony serwis i oglądać! Przy okazji mamy zaszyfrowane połączenie sieciowe przed dostępem niepowołanych osób i chronimy swoją lokalizację w sieci.

polska telewizja przez vpn
Polska telewizja online za granicą przy pomocy VPN (na przykładzie WP Pilot)

Jeżeli coś będzie nie tak, to zawsze możesz rozłączyć się i połączyć ponownie. Wtedy aplikacja nawiąże połączenie z innym serwerem i przyzna nowy adres IP z dostępnej puli.

Polska telewizja online – gdzie oglądać

Wybór miejsc, w których można oglądać polską telewizję przez internet jest ogromny. Jest wiele polskich serwisów z VOD, oferujących filmy i seriale w streamingu oraz stron internetowych z kanałami TV na żywo. Czasami ciężko się połapać w ich pełnej ofercie. Do wyboru są platformy oferujące możliwość oglądania polskich treści w ramach abonamentu oraz takie, gdzie telewizja internetowa na żywo jest dostępna za darmo. Trzeba tylko pamiętać, że żeby oglądać je za granicą, w większości przypadków będzie konieczna zmiana IP na polskie.

Telewizja Polska – TVP VOD, TVP 1, TVP 2 i TVP Sport na żywo

Serwis internetowy TVP

Telewizji Polskiej poświęciliśmy osobny poradnik, gdzie pokazujemy jak można oglądać TVP za granicą. Publiczny nadawca tak jak komercyjna konkurencja prowadzi serwisy internetowe z możliwością oglądania telewizji online, filmów, seriali oraz transmisji sportowych na żywo przez internet.

Większość materiałów w TVP jest udostępniona do oglądania za darmo w związku z misją nadawcy publicznego. Jednak w przypadku np. obejrzenia odcinków przedpremierowych może być wymagane założenie konta, w którym potwierdzi się opłacanie abonamentu RTV. Druga opcja to wykupienie dostępu za 9,99 zł za 30 dni.

W części VOD TVP można oglądać polskie filmy, programy i seriale znane z anteny TVP 1 i TVP 2. Znajdziesz tam godziny niekończącej się rozrywki. Są to zarówno polskie programy rozrywkowe, filmy oraz seriale jak i produkcje obcojęzyczne.

TVP Stream to serwis, w którym można oglądać streaming na żywo TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, telewizji regionalnych oraz niektórych fragmentów TVP 1.

Natomiast mecze piłkarskie i inne wydarzenia sportowe w TVP można oglądać w sekcji z transmisjami sportowymi. To osobny serwis internetowy TVP, który poświęcony jest wyłącznie wydarzeniom sportowym. To właśnie tam każdy ma możliwość oglądania za darmo i na żywo najciekawszych i najważniejszych wydarzeń sportowych online. TVP Sport transmituje mecze reprezentacji w piłkę nożną, mecze towarzyskie, piłkę ręczną oraz siatkówkę, Olimpiadę oraz Mistrzostwa Świata w różnych dyscyplinach sportowych.

Player.pl – TVN online i nie tylko

Serwis Player

Player.pl to bez wątpienia jeden z bardziej popularnych serwisów z VOD, streamingiem oraz telewizją internetową w Polsce. Jest związany z TVN i to właśnie tam można oglądać na żywo większość kanałów tej stacji, a także filmy programy rozrywkowe i seriale produkcji TVN. Podobnie jak w innych przypadkach, żeby oglądać Player za granicą również trzeba wspomóc się VPN.

W Player każdy może obejrzeć na żywo takie kanały telewizyjne jak: TVN, TVN7, TVN24, TVN24 BiS, HBO czy Canal+.

Oferta Player jest dostępna w kilku różnych formach i w 2024 wygląda następująco:

 • Za darmo – dostęp do niektórych materiałów w zamian za oglądanie reklam
 • Player z reklamami – 8 zł miesięcznie
 • Player bez reklam – 18 zł miesięcznie
 • Eurosport + Player z reklamami – 15 zł miesięcznie
 • Player bez reklam + kanały TV na żywo – 30 zł miesięcznie
 • Player bez reklam + Canal+ – 45 zł miesięcznie
 • HBO – 25 zł miesięcznie
 • Eleven Sports – 15 zł miesięcznie

Jest też możliwość wypożyczenia filmów w formacie VOD. Ceny zaczynają się od 8 zł za wypożyczenie na 48 godzin.

WP Pilot – kanały TV na żywo za darmo i w abonamencie

Serwis internetowy WP Pilot

WP Pilot to rewelacyjna usługa, w której można oglądać telewizję na żywo przez Internet. Serwis był znany dawnej jako VideoStar.pl i wprowadził niemałą rewolucję na polskim rynku. W serwisie można oglądać praktycznie te same kanały telewizyjne, które dostępne są w telewizji naziemnej, kablowej czy satelitarnej. Dostępne są kanały różnych stacji, m.in.: TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat, TV4 czy TV Puls. WP Pilot można oglądać za darmo lub wybrać spośród kilku różnych abonamentów:

 • Starter Plus – od 14,99 zł – dostępne 54 kanały
 • Podstawowy – od 29,99 zł – dostępne 95 kanały
 • MAXI – od 49,99 zł – dostępne 118 kanały
 • Eleven Sports – od 13,99 zł – dostępne 4 kanały sportowe Eleven Sports
 • TVN24 – od 9,99 zł – dostępne 2 kanały TVN24 i TVN24 BiŚ

WP Pilot można oglądać na komputerze, telefonie, tablecie oraz na telewizorach przy pomocy Smart TV. Polska telewizja online za granicą w tym serwisie to jedno z lepszych rozwiązań jeżeli komuś zależy na transmisjach na żywo i oglądaniu tego, co aktualnie leci w zwykłej telewizji. Może z powodzeniem zastąpić tradycyjną TV. Do oglądania WP Pilot za granicą trzeba skorzystać z VPN.

Polsat Box Go

Polsat Box Go

Polsat Box Go to dawna Ipla.TV – bardzo popularny serwis z serialami, filmami VOD oraz telewizją internetową po polsku na żywo. Jest to serwis Polsatu i to właśnie w nim można oglądać Polsat online i produkcje znane z tej telewizji. Nie ma już możliwości oglądania za darmo jak dawniej w Ipla, trzeba wykupić pakiety z dostępem. Zostały mocno uproszczone i obecnie jest to:

 • Pakiet Polsat Box Go Premium – od 30 zł miesięcznie – otrzymujemy dostęp do kanałów Polsat na żywo online, seriali, filmów i programów rozrywkowych.
 • Pakiet Polsat Box Go HBO – od 25 zł miesięcznie – dostęp do HBO oraz produkcji tej stacji.
 • Pakiet Polsat Box Go Sport – od 40 zł miesięcznie – transmisje sportowe m.in Champions League, Pucharu Polski, Ekstraklasy, meczy UEFA, sportów walki, siatkówki i tenisa.

Oferta jest niewątpliwie ciekawa zwłaszcza dla tych osób, które z polskiej telewizji najbardziej lubią produkcje Polsatu i związanych z nim wytwórni. Z pomocą VPN można obejrzeć Polsat Box Go za granicą.

nc+ GO i Canal+ – filmy i seriale Canal+ przez Internet

Również NC+ posiada swój własny serwis w którym można oglądać telewizję oraz filmy i seriale online. W tym przypadku jest to zawartość znana z telewizji Canal+. To właśnie tam powinno się kierować, jeżeli szuka się materiałów z tej telewizji. nc+ Go oferuje możliwość oglądania na żywo Canal+, Canal + Premium, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Sport (wszystkie 4 kanały) i wiele innych stacji telewizyjnych. W formie VOD można oglądać najnowsze premiery filmowe oraz świetne seriale – polskie oraz zagraniczne.

Dostępne są 4 pakiety telewizji internetowej:

 • Film – od 50 zł miesięcznie
 • Sport – od 50 zł miesięcznie
 • Fun&Info – od 25 zł miesięcznie
 • Kids – od 10 zł miesięcznie

TVN24 GO

Serwis TVN24 GO pozwala na oglądanie TVN24 oraz TVN24 BiS w internecie. Kupując dostęp można oglądać na żywo obie stacje na komputerze. Można kupić abonament miesięczny lub roczny i obecnie kosztują one:

 • 10 zł za 30 dni
 • 100 zł za 365 dni

Dobra opcja, gdy zależy nam tylko na dostępie do tych dwóch serwisów informacyjnych.

Orange TV Go

Orange TV Go to telewizja internetowa od Orange, którą można oglądać na urządzeniach mobilnych oraz komputerze. Można w niej oglądać TV na żywo przez Internet (ponad 112 kanałów, w tym TVP1 i TVP2) oraz filmy i seriale w formie VOD. Istnieje również możliwość nagrywania materiałów i oglądania ich w późniejszym terminie.

Gdzie oglądać filmy i seriale po polsku – streaming i VOD

Oprócz serwisów w których można oglądać telewizję na żywo, są również liczne serwisy oferujących wyłącznie polskie filmy i seriale w formie streamingu lub wypożyczenia. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealną ofertę, w której będzie mógł oglądać seriale i filmy po polsku w domowym zaciszu.

Netflix

Niemal każdy zna Netflixa i dobrze wie, że można tam znaleźć naprawdę dużo filmów i seriali. W ostatnim czasie pojawia się tam coraz więcej polskich produkcji. W ofercie Netfliksa znajdziemy zarówno autorskie produkcje tej stacji jak i te znane z polskiej telewizji oraz kina. Wszystkie z dostępem do lektora lub napisów w języku polskim. To jak możesz oglądać polskiego Netfliksa za granicą opisaliśmy tutaj.

Cena Netflixa zaczyna się już od 29 zł miesięcznie za jakość SD, natomiast Full HD to koszt od 34,99 zł miesięcznie. Można go oglądać na praktycznie wszystkich urządzeniach: telefonie, tablecie, komputerze czy Smart TV – pełna dowolność. To od jedno z najlepszych miejsc, w której każdy może zobaczyć ulubione seriale i filmy.

HBO MAX

Filmy i seriale produkcji HBO są najwyższej jakości. A HBO MAX pozwala na oglądanie ich online, a nie jak dawniej tylko w telewizji. Wystarczy wspomnieć Grę o Tron, która przez wiele lat rozpalała co tydzień miliony widzów przed telewizorami oraz komputerami. HBO MAX to możliwość oglądania ich prosto z komputera lub za pomocą aplikacji na telefony oraz tablety oraz Smart TV. Dzięki HBO można stworzyć w swoje własne domowe kino, gdyż najlepsze filmy pojawiają się tam często zaraz po opuszczeniu sal kinowych.

W HBO obejrzysz filmy, seriale oraz programy rozrywkowe na najwyższym poziomie. Produkcje zagraniczne można oglądać z polskimi napisami lub lektorem, użytkownik ma pełną dowolność. HBO tworzy również polskie filmy i seriale, czego przykładem może być rewelacyjny Ślepnąc od świateł.

Cena HBO MAX nie jest wygórowana i wynosi na ten moment 24,90 zł miesięcznie, z 7-dniowym okresem próbnym. Co ważne, dostęp można wykupić nie będąc klientem telewizji satelitarnej lub kablówki, co kiedyś było niemożliwe. Jest również możliwe, żeby oglądać HBO MAX za granicą o ile zmieni się adres IP na polski.

CDA

Dobrze znane każdemu CDA to bardzo pokaźna baza różnych materiałów wideo, nie tylko filmów i seriali. A w kwestii kina, każdy znajdzie tam zarówno nowe filmy jak i stare klasyki kina. Oprócz tego można obejrzeć seriale, programy rozrywkowe, dokumenty i niezależne kanały z różnymi materiałami wideo.

Największe możliwości daje abonament, który można wykupić w serwisie. CDA Premium pozwala na dostęp do bazy ponad 8000 filmów i seriali. Kosztuje to 19,90 zł miesięcznie i plan można testować bezpłatnie przez 14 dni.

VOD.pl

Pod adresem VOD.pl kryje się serwis związany z portalem Onet.pl. Oprócz programów Onetu, można tam oglądać filmy i seriale w formacie VOD. Przede wszystkim warto zapoznać się z ofertą filmów, gdyż można tam znaleźć prawdziwe perełki. Dostępne są dwa modele dostępu do materiałów:

 • Darmowy – w tym wariancie możemy oglądać filmy i seriale bez rejestracji i konieczności dokonywania płatności. Dostępne są klasyki kina polskiego i zagranicznego oraz kilka wybranych seriali, również tych znanych z innych platform.
 • Płatny – nie ma abonamentu, za każdy materiał płaci się osobno. Wybieramy interesujący nas film i płacimy za wypożyczenie – są filmy polskie oraz zagraniczne. Opłaty są zróżnicowane, niektóre filmy kosztują w okolicy 5 zł, inne około 10 zł lub więcej.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video nie może się jeszcze poszczycić tak bogatą bazą filmów i seriali jak konkurenci, ale z miesiąca na miesiąc pojawia się tam coraz więcej treści. Produkcje są zagraniczne, jednak można je oglądać z polskimi napisami lub lektorem, więc osoby które szukają treści w ojczystym języku znajdą tam coś dla siebie. Koszt Amazon Prime Video to obecnie 25,99 zł miesięcznie, co jest niewygórowaną ceną na tle pozostałych platform.

Chili

Do grona mniej znanych serwisów którymi warto się zainteresować gdy szukasz filmów online jest Chili. To platforma, na której znajdziesz zarówno filmy mające niedawno premierę w salach kinowych, ale również starsze produkcje. W Chili dostępne są filmy polskojęzyczne oraz produkcje zagraniczne z polskim lektorem lub napisami. W serwisie znajdują się również seriale, ale ich wybór jest bardzo ubogi.

Dostęp kupuje się do pojedynczego materiału. Można zapłacić za dostęp do filmu na zawsze lub go wypożyczyć na kilka dni. Ta druga opcja jest o wiele bardziej korzystna cenowo.

Cineman

Serwisem typowo dla miłośników kina jest Cineman. Umożliwia oglądanie filmów na różnych urządzeniach po opłaceniu miesięcznego abonamentu. Biblioteka jest dość zróżnicowana, są tam nowości filmowe wyprodukowane za granicą oraz filmy polskie.

Użytkownik może wybrać spośród dwóch pakietów: Cineman GO SD oraz Cineman GO HD. Różnią się jakością obrazu, jeżeli zależy Ci na najlepszej jakości to wybierz pakiet HD. Ceny pakietów zaczynają się już od 19,90 zł miesięcznie. Oba pakiety można za darmo testować przez 7 dni.

Dostęp do polskiej telewizji online z państw UE

Od kwietnia 2018 roku, podczas krótkotrwałego pobytu w krajach UE, możemy uniknąć blokad regionalnych jeżeli spełnimy wcześniej kilka warunków. Przede wszystkim, zasada dostępu do krajowych usług VOD podczas pobytu w UE dotyczy wyłącznie usług płatnych (tzn. musimy opłacać abonament za konto) oraz nie może mieć charakteru trwałego. Tak w przypadku zniesionego roamingu w telefonach komórkowych – dostęp jest np. podczas urlopu w kraju UE.

Oprócz tego, aby polska telewizja w UE była dla nas dostępna, musimy potwierdzić, że na stałe mieszkamy w Polsce. Procedura weryfikacji miejsca zamieszkania jest zależna od dostawcy usługi VOD i czasem może potrwać nawet kilka dni. Wymagane jest przesłanie dokumentu (np. skan rachunku za prąd, dowodu), dzięki któremu potwierdzimy, że faktycznie mieszkamy w Polsce.

Dlatego osoby mieszkające na stałe w Niemczech i chcące oglądać bez problemy polską telewizję powinny zainwestować w dobry VPN, pozwalający na łączenie się z siecią przez polskie serwery. Jest to świetny sposób żeby oglądać polską telewizję w Niemczech przez internet. Dotyczy to również Holandii, Norwegii, Danii, USA oraz Francji.

Gorzej wygląda sytuacja w UK po opuszczeniu Unii Europejskiej. Przepisy unijne już nie obowiązują i osoby, które chcą oglądać polską telewizję w UK nie mają wyjścia i muszą skorzystać zawsze z narzędzi do zmiany adresu IP. Reguły i korzyści, które płynęły z członkostwa w UE nie obowiązują już w UK.

Błędy i problemy z oglądaniem polskiej TV online za granicą

Odwiedzając serwisy z telewizją internetową z innych państw, możemy się natknąć na różne błędy i komunikaty. Poniżej przykłady tego, co możemy zobaczyć ze względu na blokady regionalne. Ich pojawienie się oznacza, że z kraju w którym przebywamy nie da się zobaczyć danego materiału wideo bez zmiany adresu IP przy pomocy VPN. Jest też możliwość, że film lub serial wcale się nie wyświetli i zostaniemy przekierowani w inne miejsce na stronie serwisu.

Kanały są dostępne tylko w Polsce lub UE po weryfikacji
Kanały są dostępne tylko w Polsce lub UE po weryfikacji – komunikat w WP Pilot
Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji
Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji – komunikat Player.pl
Strona, której szukasz nie istnieje lub materiał nie jest dostępny w Twojej lokalizacji
Strona, której szukasz nie istnieje lub materiał nie jest dostępny w Twojej lokalizacji – komunikat Ipla
Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju
Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju – TVP VOD

Uważaj na pirackie transmisje i podejrzane proxy oferujące darmową telewizję online

Na koniec ostrzeżenie dotyczące dwóch darmowych sposobów na polską telewizję, z którymi czasami możesz się spotkać szukając w sieci informacji na ten temat.

W internecie można znaleźć darmowe aplikacje, które po zainstalowaniu oferują darmową transmisję kanałów TV. Bardzo często wraz z instalacją takiego oprogramowania zainstalujesz na swoim komputerze masę oprogramowania szpiegowskiego i wirusów, bo twórca tych programów chce zarobić na danych, które pozyska z Twojego urządzenia.

Tego rodzaju nielegalne transmisje bardzo często wykorzystują do tego sposób w jaki działają sieci P2P (torrenty). Oglądając coś, udostępniasz to jednocześnie innym, a to może narazić Cię na problemy prawne. Można też trafić na liczne streamy na żywo dostępne przez stronę internetową, które są niezbyt legalne i działają w szemrany sposób. Pomimo ich dużej popularności, na serwisy takie jak weeb.tv, wizja.tv i inne, które pojawiają się i znikają z sieci trzeba mocno uważać.

Druga sprawa to darmowe usługi VPN, na które wiele osób nieświadomie się łapie. W Internecie można trafić dostawców VPN, którzy reklamują swoje usługi jako darmowe chcąc zwabić użytkowników i zachęcić ich do instalacji swoich aplikacji. To o czym głośno nie informują, to sposób w jaki zarabiają i utrzymują swoje usługi. Większość darmowych rozwiązań opiera swój biznes o sprzedaż danych użytkowników oraz ich łącza Internetowego i mocy obliczeniowej komputerów. Są to zarówno wtyczki do przeglądarek jak i aplikacje na komputery i telefony. Jak? Oto przykłady:

 • Łącząc się przez tzw. darmowy VPN jego właściciel widzi i zapisuje całą Twoją aktywność sieciową. Odwiedzane strony, czas który na nich spędzasz, wyszukiwane informacje, aktywność na portalach społecznościowych. Na podstawie tego tworzy dokładne profile zachowań użytkowników w sieci, które następnie sprzedaje firmom reklamowym i innym zainteresowanym podmiotom.
 • Instalując aplikację do łączenia się przez darmowy VPN umożliwiasz właścicielowi usługi wykorzystywanie Twojego łącza internetowego i jego odsprzedaży. Jedna z popularnych firm w tym zakresie (Hola), poprzez swoją usługę dla biznesu (Luminati), umożliwia wykupienie dostępu do zasobów udostępnionych im przez korzystających za darmo użytkowników. Jest to ogromne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz, do czego ktoś wykorzysta Twój adres IP i zasoby komputera, może do celów przestępczych?

Pamiętaj! Jeśli cos jest za darmo, to Ty jesteś produktem, który jest sprzedawany.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące polskiej TV online za granicą

Jak oglądać polską telewizję internetową za granicą za darmo?

Wiele polskich serwisów takich jak WP Pilot, Player, Ipla czy TVP udostępnia możliwość oglądania telewizji za darmo. W materiale wyświetlane są w zamian reklamy. Za granicą może okazać się konieczne skorzystanie z usługi polskiego serwera VPN w celu odblokowania dostępu do tych serwisów. Wszystko wyjaśniamy w tym poradniku.

Czy da się oglądać polską TV za granicą bez satelity?

Tak, polską telewizję można oglądać online, bez konieczności posiadania satelity oraz telewizora. Wystarczy komputer, tablet lub telefon oraz w niektórych przypadkach serwer VPN z polskim adresem IP. O tym jak to zrobić dowiesz się z tego artykułu.

Gdzie oglądać polską telewizję w Niemczech przez Internet?

Możesz skorzystać z jednej z platform oferujących telewizję internetową jak np. WP Pilot, Player czy Ipla, co szczegółowo omawiamy w tym poradniku. Niemcy są w UE, więc obejmuje je również możliwość dostępu do wykupionych wcześniej abonamentów na platformach z VOD i TV. Jednak żeby oglądać zawartość darmowych platform jak np. TVP będzie Ci potrzebny polski adres IP, który możesz uzyskać dzięki VPN.

Jaka jest najlepsza telewizja online po polsku do oglądania za granicą na żywo?

Rewelacyjny w obsłudze i prosty w użyciu jest WP Pilot, który w wersji podstawowej jest dostępny za darmo. Na terenie UE można wykupić dostęp do WP Pilot pod warunkiem zweryfikowania Polski jako miejsca zamieszkania. W pozostałych przypadkach można użyć VPN z polskim IP żeby uzyskać dostęp do usługi. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Gdzie obejrzę polskie seriale za granicą?

Polskie seriale za granicą można oglądać na licznych platformach z VOD. Do wyboru są m.in. serwisy takie jak Ipla, Player, TVP VOD, Netflix czy HBO. Żeby oglądać seriale na tych platformach za granicą konieczne może się okazać użycie polskiego VPN. W przeciwnym razie blokady regionalne uniemożliwią Ci do nich dostęp. Opisujemy to w tym artykule.

Czy da się oglądać polską telewizję za granicą za darmo?

Jeżeli masz dostęp do polskiego VPN to bez problemu obejrzysz polską telewizje online za darmo. Wystarczy skorzystać z dowolnego serwisu oferującego streaming interesujących Cię kanałów TV. Jest w nich możliwość oglądania telewizji bezpłatnie, w zamian za obejrzenie reklam przed oraz w trakcie. Wszystkiego dowiesz się tutaj.

Jak odblokować polską TV za granicą?

Jeżeli napotykasz na błąd lub coś nie działa tak jak powinno gdy chcesz oglądać polską telewizję za granicą to w większości przypadków pomoże Ci VPN z polskim serwerem. Dzięki niemu uzyskasz polskie IP i będziesz w stanie oglądać wszystkie treści, które są normalnie niedostępne przez blokady regionalne. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.