Polska telewizja online za granicą – jak oglądać w 2020 roku?

W czasach swobodnego przemieszczania się po całym świecie, próba dostępu do polskiej telewizji online za granicą wciąż jest problematyczna. Dostęp do programów rozrywkowych, filmów i seriali po polsku w innych krajach jest mocno utrudniony. Polska telewizja online za granicą jest po prostu niedostępna i dotyczy to większości popularnych serwisów VOD jak WP Pilot, Ipla, TVN Player czy TVP VOD. Jest na to sposób: VPN i zmiana adresu IP na polski. Jak to dokładnie zrobić krok po kroku przeczytasz w tym poradniku.

W tym poradniku pokażemy sprawdzony i działający w 2020 roku sposób na oglądanie polskiej telewizji przez Internet podczas pobytu za granicą. Opiszemy jak przy pomocy VPN łatwo i szybko zmienisz adres IP na polski, dzięki czemu ominiesz blokady regionalne i obejrzysz polskie seriale, filmy, mecze i inne wydarzenia sportowe poza Polską. Zobaczysz też jak krok po kroku uruchomić VPN na przykładzie ExpressVPN. Jeżeli szukasz sprawdzonej usługi VPN z polskimi serwerami, to poniżej znajdziesz polecane przez nas firmy. Jeśli natomiast chcesz się dowiedzieć więcej – czytaj dalej.

Dlaczego polska telewizja online za granicą nie działa?

Wszystko przez blokady regionalne. Próba skorzystania z polskich serwisów VOD lub telewizji online za granicą, a następnie obejrzenia w nich wydarzeń sportowych, filmów czy seriali z polskim lektorem lub napisami powita nas w 99% przypadków komunikatem o blokadzie regionalnej. Niestety często zdarza się to w najmniej oczekiwanym momencie – akurat wtedy gdy mamy ochotę odprężyć się przed monitorem lub tabletem i obejrzeć nowy odcinek serialu lub transmisję na żywo meczu. Polska telewizja online za granicą nie działa, gdyż nie mamy polskiego IP.

Ograniczenia w dostępie do polskich VOD spowodowane sąlicencjami, które regulują w jakim kraju dany materiał może być oglądany. Serwisy internetowe sprawdzają adres IP osoby wchodzącej na stronę i jeżeli nie jest on polski – wyświetlają komunikat, że materiału nie można oglądać. To właśnie dlatego napotkamy na komunikat informujący nas, że ze względu na ograniczenia licencyjne dostęp do filmu lub serialu jest możliwy tylko na terytorium Polski – za pomocą urządzeń, które posiadają polski adres IP.

Podobnie ma się sprawa z wykupieniem płatnych pakietów w polskich serwisach VOD. Z zagranicznym adresem IP nie zobaczymy pełnej oferty dostępnych pakietów lub zobaczymy ją w mocno okrojonej wersji na terenie UE (np. bez Canal+ czy HBO i innych stacji znanych z kablówek). Serwisy takie jak np.:

 • ipla (na której dostępny jest m.in. Polsat, Polsat Sport, Eurosport, Filmbox i kanał Eleven Sports)
 • TVN Player (kanały TVN, Canal+, HBO, Eleven Sports)
 • Platforma TVP VOD
 • WP Pilot (dawniej Videostar.pl)
 • Onet VOD.pl
 • CDA
 • nc+ go
 • HBO Go
 • YouTube
 • polski Netflix

uniemożliwiają nam dostęp do swojej pełnej oferty telewizji internetowej podczas pobytu za granicą. Nie ma znaczenia czy są to wakacje, krótka podróż, dłuższy wyjazd czy emigracja. Nałożona blokada regionalna sprawi, że nie będziemy mogli oglądać polskich seriali, programów lub filmów (wyjątkiem są krótkie pobyty na terenie państw UE, o czym w dalszej części). Dotyka to mocno osoby, które wyprowadziły się na stałe do Niemiec, UK, USA, Holandii, Norwegii, Islandii oraz innych państw, gdzie Polonia stanowi dużą część społeczeństwa.

Jaki jest najlepszy sposób żeby oglądać polską telewizję online za granicą?

Komunikat o blokadzie potrafi pokrzyżować plany na udany wieczór. Nie jest to miła informacja. Zwłaszcza dla osoby, która chciałyby obejrzeć mecz reprezentacji, ulubiony serial, program rozrywkowy czy film z Polski. Nie ma tutaj znaczenia, czy chcemy skorzystać z płatnej oferty VOD czy darmowej – blokady regionalne dotykają wszystkich pakietów.

Najlepszy sposób, żeby zlikwidować komunikat o blokadzie i ograniczeniach geograficznych to albo powrót do kraju albo… uzyskanie polskiego adresu IP, co możemy w prosty sposób zrobić przy pomocy VPN. Za pomocą tej usługi nie tylko odblokujesz dostęp do filmów i seriali za pośrednictwem platform VOD takich jak ipla, Player, TVP, WP Pilot i innych popularnych serwisów w Polsce. Poprawisz również swoje bezpieczeństwo w sieci i będziesz w stanie anonimowo przeglądać Internet.

Odblokowana i działająca za granicą polska telewizja online to nie jedyny plus. Dzięki VPN możesz również korzystać w innych krajach z takich serwisów i usług VOD jak amerykański Netflix, Hulu czy BBC iPlayer.

Jeżeli Ci nam na szybkim dostępie do polskiej TV za granicą, to często najlepszym wyborem jest skorzystanie z opisywanego w tym artykule VPN – gdyż w ciągu zaledwie kilku minut uzyskasz przy jego pomocy polskie IP i odblokujesz od razu dostęp do wszystkich usług – płatnych i darmowych.

Polonia w krajach UE powinna również rozważyć tę opcję, bo bez dokumentów potwierdzających stały pobyt w Polsce może mieć problem z weryfikacją miejsca zamieszkania. Również sam proces weryfikacji (w zależności od usługi) może trwać nawet kilka dni). Przykładowo, Netflix Polska udostępnia swoją polskojęzyczną bibliotekę tylko na pewien czas podczas pobytu w krajach UE i po jego upływie zmienia na taką, która jest przypisana do kraju w którym przebywamy.

VPN można najprościej opisać jako szyfrowany tunel, przez który przechodzi całe Twoje połączenie z Internetem. Tunel łączy komputer ze specjalnym serwerem pośredniczącym, za pośrednictwem którego jesteś następnie łączony z interesującą Cię treścią. Taki serwer może być zlokalizowany w dowolnym kraju. A to pozwala omijać blokady – dzięki zmianie IP.

Mówiąc bardziej obrazowo – jeżeli mieszkasz za granicą i do połączenia z Internetem VPN wybierzesz polski serwer VPN, to otrzymasz polskie IP, a wszystkie usługi z których korzystamy „będą myślały”, że jesteś w Polsce i łączysz się z nimi z Polski. Dzięki temu będziesz mógł oglądać polską telewizję przez Internet w USA, UK, Niemczech, Francji, Kanadzie, Danii, Holandii i innych krajach, do których zaprowadził Cię los. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż czasami nieskuteczna walka z dekoderami lub polską telewizją satelitarną za granicą.

Jak wygląda dostęp do VOD i telewizji internetowej w UE?

Od kwietnia 2018 roku, podczas krótkotrwałego pobytu w krajach UE, możesz uniknąć blokad regionalnych jeżeli spełnisz wcześniej kilka warunków. Przede wszystkim, zasada dostępu do krajowych usług VOD podczas pobytu w UE dotyczy wyłącznie usług płatnych (tzn. musisz opłacać abonament za konto) oraz nie może mieć charakteru trwałego. Tak w przypadku zniesionego roamingu w telefonach komórkowych – dostęp np. podczas urlopu w kraju UE.

Oprócz tego, aby polska telewizja w UE była dla Ciebie dostępna, musisz potwierdzić, że na stałe mieszkasz w Polsce. Procedura weryfikacji miejsca zamieszkania jest zależna od dostawcy usługi VOD i czasem może potrwać nawet kilka dni. Wymagane jest przesłanie dokumentu (np. skan rachunku za prąd, dowodu), dzięki któremu potwierdzisz, że faktycznie mieszkasz w Polsce.

Ważne! Bez polskiego IP często nie zobaczysz pełnej oferty dostępnych pakietów w serwisach VOD, a jedynie te podstawowe – bez wszystkich kanałów. Dotyczy to osób, które nie mają wykupionego pakietu w serwisie VOD i chciałyby tego dokonać dopiero podczas pobytu za granicą.

Jaki jest najlepszy VPN do polskiej telewizji internetowej za granicą?

Wiesz już, że do bezproblemowego oglądania VOD za granicą musisz zmienić IP i najlepiej zrobić to przez VPN. W takim razie jaki VPN będzie do tego najlepszy?

W omawianym przypadku, przy wyborze VPN kluczowe będą dwa czynniki:

 • serwer VPN w Polsce (dzięki niemu uzyskamy polskie IP)
 • bardzo dobra prędkość przesyłu danych (abyśmy mogli oglądać programy w dobrej jakości, np. HD czy 4K)

Dzięki użyciu za granicą szybkiego, polskiego serwera VPN polskie serwisy i usługi VOD, potraktują nas jak użytkownika łączącego się z terenu Polski. Dzięki temu nie otrzymamy komunikatu o blokadzie ze względów geograficznych.

Do oglądania polskich filmów i seriali za granicą oraz wszelkiej maści programów dokumentalnych i rozrywkowych oraz wydarzeń sportowych polecamy opisanych poniżej dostawców VPN. Są to sprawdzone przez nas firmy i obecnie jedne z najlepszych płatnych VPN, z których korzystać możesz bez problemu na komputerze, tablecie czy telefonie. Oprócz polskiego serwera będziemy w stanie korzystać również z szeregu innych lokalizacji (jak np. USA, Niemcy, Francja, UK).

Dobierając usługi VPN, które będą najbardziej skuteczne w zapewnianiu dostępu do polskiej telewizji online za granicą, patrzyliśmy przede wszystkim na to, czy usługa zapewnia:

 • dużą liczbę serwerów w Polsce
 • dużą szybkość połączenia
 • minimum 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy
 • działanie z większością polskich serwisów VOD
 • możliwość korzystania z usługi na kilku różnych urządzeniach (można uruchomić na swoim urządzeniu i np. rodziny)
 • możliwość testowania bez zobowiązań
 • prostą w obsłudze aplikację, z której uruchomieniem poradzi sobie zwykły Kowalski
 • obsługę wielu urządzeń (komputer, tablet, telefon)

Ile to kosztuje?

VPN, który będzie działał szybko i stabilnie to usługa płatna, której cena wynosi zazwyczaj w okolicy 12$ przy płatnościach miesięcznych. Jest to rozwiązanie dobre, jeżeli jedziemy tylko na krótki wyjazd – na wakacje lub w delegację.

Jednak gdy Twój pobyt za granicą trwa dłużej i chcesz żeby polska telewizja online za granicą była cały czas odblokowana, to o wiele lepiej opłacają się dłuższe plany abonamentowe. Wtedy, przy jednorazowej płatności z góry za cały okres, cena za każdy miesiąc potrafi spaść w okolice od 3$ do 7$. Przy płatnościach za dwa lub trzy lata oszczędności dochodzą do 77%.

Co ważne, przedstawione w tym poradniku usługi VPN oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że masz możliwość testować usługę praktycznie za darmo – bez żadnych zobowiązań i kruczków przez 30 dni od momentu zakupu. Przy braku satysfakcji z tego jak działa, lub jeśli się okaże że usługa telewizji online blokuje serwery tego dostawcy (może się tak zdarzyć – np. w HBO), to pieniądze zostaną Ci od razu zwrócone. Trzeba tylko pamiętać, żeby poprosić o to w ciągu 30 dni od kupna VPN.

Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest to, że przy pomocy VPN możemy bardzo szybko uzyskać dostęp do polskiej telewizji i VOD – całość z wykupieniem usługi i instalacją programu nie zajmie więcej niż 5 minut. Do polskiej telewizji za granicą polecamy te usługi VPN:

ExpressVPN

ExpressVPN to w naszej ocenie najlepszy wybór jeśli chodzi o streaming. Polska telewizja online za granicą przy jego pomocy staje się dostępna. Ten dostawca bardzo szybkie serwery, które pozwolą na oglądanie transmisji wideo w jakości HD i lepszej. Firma dostarcza obecnie jedną z najszybszych i najstabilniejszych usług VPN spośród wszystkich dostępnych na rynku. Dzięki obecności szybkich serwerów VPN z polskim IP bez problemu ominiemy blokady regionalne nakładane przez serwisy VOD i uzyskamy do nich dostęp za granicą.

Oprócz tego przy pomocy ExpressVPN uzyskamy dostęp do polskiego i amerykańskiego Netflixa, ominiemy cenzurę i blokady stron nakładane przez dostawcę sieci oraz w znacznym stopniu poprawimy naszą prywatność w sieci.

Dzięki wsparciu 24/7 za pośrednictwem czatu online bez problemu rozwiążemy wszystkie ewentualne problemy z usługą.

ExpressVPN można kupić w ofercie specjalnej na 12 miesięcy + 3 miesiące gratis za 99$. Daje to oszczędność rzędu 49%. Istnieje również opcja wykupienia tylko miesięcznego abonamentu za 12,95$. Dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy możemy przetestować usługę i jeżeli będziemy niezadowoleni – wystąpić o zwrot wydanej kwoty.

Odwiedź ExpressVPN

NordVPN

Spośród wielu dostępnych w Internecie usług VPN, NordVPN posiada bardzo dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości. Z tego też względu, NordVPN to jedna z najcześciej wybieranych usług VPN przez wielu użytkowników, którym zależy na niskiej cenie. W ofercie firmy znajdziemy 42 polskie serwery VPN zlokalizowane w Warszawie, przy pomocy których bez problemu obejrzymy polskie seriale, programy oraz mecze za granicą na większości platform VOD. Jakość i szybkość połączenia jest dobra, ale może zdarzyć się że serwer z którym się połączymy będzie mocno obciążony (wtedy wystarczy połączyć się z innym).

NordVPN to nie tylko dobra opcja, aby polska telewizja online za granicą była dostępna bez przeszkód. To również świetny wybór jeśli chodzi o ochronę prywatności w sieci. Jeżeli oprócz dostępu do streamingu zależy nam również na ochronie prywatności, to NordVPN ma kilka zaawansowanych rozwiązań, które w tym pomogą.

Cena za usługę, czyli to co mocno wyróżnia NordVPN, to 107,55$ za trzy lata abonamentu. Czyli za każdy miesiąc korzystania z usługi zapłacimy 2,99$. Możemy również kupić usługę tylko na miesiąc za 11,95$. Jeżeli będziemy niezadowoleni, to w ciagu 30 dni od kupna usługi pieniądze zostaną nam zwrócone.

Odwiedź NordVPN

CyberGhost

Popularność CyberGhost VPN coraz bardziej rośnie i nie powinno to nikogo dziwić. Dzięki licznym serwerom zoptymalizowanym specjalnie pod streaming jest dobrym wyborem dla osób, które szukają usługi VPN do oglądania VOD oraz telewizji w sieci.

CyberGhost posiada specjalne serwery zoptymalizowane pod kątem streamingu Player. W aplikacji serwery do tego celu są specjalnie oznaczone i warto w pierwszej kolejności połączyć się z nimi.

Niewątpliwym atutem tej usługi jest 45 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że mamy 45 dni na testy usługi i jeśli nie będziemy zadowoleni – możemy wystąpić o zwrot pieniędzy. Nie ma drugiego dostawcy, który oferowałby równie długi okres na zwrotu pieniędzy.

Odwiedź CyberGhost

Polska telewizja za granicą przy pomocy VPN – poradnik krok po kroku

Poniżej przedstawiamy krok po kroku wszystkie czynności, które należy wykonać, aby oglądać polskie VOD za granicą przy pomocy VPN:

 1. Założenie konta i opłacenie usługi u wybranego przez nas dostawcy VPN. Zapłacić możesz przy pomocy karty płatniczej, systemu PayPal oraz kilku innych metod płatności w tym przelewu bankowego.
 2. Pobranie aplikacji na Twój system operacyjny ze strony wybranego dostawcy VPN (Windows, Android, iOS czy MacOS lub wtyczki do Chrome lub Firefoxa), a następnie jej instalacja, uruchomienie i zalogowanie się na konto użytkownika.
 3. Wybór polskiego serwera w aplikacji i połączenie się z nim. Wystarczy wybrać Polskę na liście dostępnych lokalizacji i połączyć się z serwerem.
 4. Świetnie! Masz aktywne połączenie z VPN i masz polskie IP. Od tej pory Twoje połączenie z Internetem przechodzi przez serwer zlokalizowany w Polsce i dla wszystkich usług w sieci jesteś widoczny jako użytkownik łączący się z Polski. Mimo że fizycznie jesteś za granicą (fizycznie jesteś się np. w Australii, UK, Niemczech czy USA).
 5. Uruchamiasz ulubiony serwis VOD w którym dostępna jest polska telewizja online jak np. ipla, TVN Player, TVP VOD, WP Pilot, CDA i oglądasz to co chcesz: polskie seriale, filmy lub transmisje meczy online, które wcześniej były zablokowane.

Konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z VPN to czynność prosta, która nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Każdy powinien bez problemu sobie z tym poradzić. Cały proces od kupna po uruchomienie usługi nie powinien nam zająć więcej niż 5 minut. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak to zrobić na komputerze, wykorzystując ExpressVPN. Razem z dokładnymi zrzutami ekranu do każdego kroku.

Dokładna instrukcja na przykładzie ExpressVPN

Żeby uzyskać polskie IP i sprawić, że polska telewizja online za granicą będzie odblokowana przy pomocy ExpressVPN trzeba wykonać te kroki:

1. Wybierz plan abonamentu

W pierwszej kolejności wybierz plan abonamentu. Najbardziej opłaca się najdłuższy, 12 miesięczny plan abonamentu – dostaniesz 3 miesiące gratis. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy (masz na to 30 dni).

wybor planu express

2. Podaj adres e-mail i wybierz sposób płatności

W formularzu rejestracyjnym podaj adres e-mail, na który otrzymasz dane dostępowe do usługi. Wybierz również najwygodniejszy dla siebie sposób płatności.

dane platnosci expressvpn

3. Sprawdź pocztę i aktywuj usługę

Na podany podczas rejestracji adres e-mail otrzymasz informację o aktywacji usługi. Kliknij na znajdujący się tam link, który przeniesie Cię na stronę ExpressVPN z której pobierzesz aplikację na swój system i znajdziesz kod aktywacyjny.

4. Pobierz aplikację i skopiuj kod do aktywacji usługi

Na stronie ExpressVPN, którą otworzysz po kliknięciu linka z maila zobaczysz swój kod aktywacyjny do usługi. Widoczny będzie również link do aplikacji, którą możesz pobrać na swój system operacyjny. Pobierz aplikację i ją zainstaluj.

Dla urządzeń mobilnych obsługiwanych przez Androida lub iOSa znajdziesz na stronie odpowiednie linki do Sklepu Play lub App Store.

pobierz aplikacje expressvpn

5. Uruchom i aktywuj aplikację

Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz pole do wpisania kodu aktywacyjnego. Skopiuj go ze strony ExpressVPN i wklej w widoczne pole, a następnie kliknij Sign In.

aktywacja expressvpn 1

6. Uruchom aplikację i wybierz połączenie z polskim serwerem VPN

W zainstalowanej na komputerze aplikacji przejdź do wyboru lokalizacji (VPN Locations w głównym menu) i wybierz z listy Polskę. Kliknij dwukrotnie aby się połączyć z polskim serwerem.

polski serwer w expressvpn

6. Świetnie! Masz polskie IP

Od tej pory masz polski adres IP i możesz korzystać bez przeszkód z polskiej telewizji online i serwisów VOD poza granicami kraju. Teraz wystarczy otworzyć ulubiony serwis i oglądać! Przy okazji masz zabezpieczone połączenie sieciowe przed dostępem niepowołanych osób i chronisz swoją lokalizację w sieci.

aktywne polaczenie z serwerem

Jakie filmy i seriale możesz obejrzeć w polskich serwisach VOD w 2020 roku?

Polskie serwisy VOD pozwalają na legalne oglądanie filmów, seriali i programów rozrywkowych przez Internet. Na rynku pojawia się ich coraz więcej, jednak do największych i najpopularniejszych platform należą obecnie TVN Player.pl, VOD TVP, ipla i WP Pilot. Oprócz nich popularnością cieszą się również takie serwisy jak CDA, VOD.pl, HBO Go, Showmax, WP Pilot czy Netflix.

Oferta dostępna w poszczególnych serwisach dość mocno różni się od siebie. Znajdziemy w nich zarówno transmisje na żywo kanałów telewizyjnych jak i filmy i seriale w formie VOD. Możesz również obejrzeć mecze i inne wydarzenia sportowe.

Telewizja internetowa WP Pilot

WP Pilot (dawniej VideoStar.pl) to internetowa telewizja na żywo z prawdziwego zdarzenia! Ta rewelacyjna usługa umożliwia oglądanie w jakości HD kanałów tradycyjnej telewizji bez anteny i bez satelity – wszystko przez Internet. W najlepszym pakiecie, Rozszerzonym znajdziemy ponad 90 kanałów w tym TVP, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls, AXN, Filmbox, Eleven Sports i wiele innych – wszystko to, co najczęściej znamy z kablówek lub abonamentów telewizji cyfrowej. Jest z czego wybierać.

W WP Pilot dostępne są cztery główne pakiety oraz dodatkowe, z których możemy korzystać:

 • Starter – dostępny za darmo, bez opłat. Zawiera podstawowych 31 kanałów, w tym TVP 1 i TVP 2, Polsat, TVN, 4, TV Puls, Tele 5 czy Trwam. Pakiet darmowy nie ma kanałów HD i ma gorszą jakość transmisji od pakietów płatnych.
 • Starter Plus – od 6,90 zł miesięcznie. Oprócz tego co w pakiecie Starter, zawiera również Stopklatkę, TVR i Zoom TV
 • Podstawowy – od 22,90 zł miesięcznie. Zawiera wszystkie kanały dostępne w Starter Plus oraz dodatkowo takie stacje jak National Geographic, Fox, AXN, Comedy Central, Kino.TV, Filmbox, BBC czy Cartoon Network
 • Rozszerzony – od 34,90 zł miesięcznie. W tym pakiecie otrzymujemy dostęp do tematycznych kanałów NG, AXN i Filmbox oraz wielu kanałów muzycznych oraz przeznaczonych dla dzieci
 • Eleven Sports – od 14,90 zł miesięcznie. Osobno można wykupić pakiet w Eleven Sports, w ramach którego otrzymamy dostęp do czterech kanałów Eleven Sports. Można tam m.in. obejrzeć wyścigi Formuły 1.
 • TV Republika – od 5 zł miesięcznie. Daje dostęp do transmisji Telewizji Republika.

Co z dostępem za granicą do WP Pilot? Jeżeli przebywasz tymczasowo na terenie UE i zweryfikujesz fakt zamieszkania w Polsce, to będziesz mógł korzystać z zasobów WP Pilot za darmo lub wykupić pakiet. Weryfikacja odbywa się za pomocą konta bankowego lub przesłania zdjęcia dowodu osobistego (co może potrwać nawet 5 dni).

Poza UE dostęp do WP Pilot za granicą jest możliwy gdy zmienisz adres IP na polski przy pomocy VPN. Bez problemu uruchomisz wtedy transmisję zarówno pakietu darmowego jak i pakietów płatnych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób w Stanach, Norwegii czy Islandii, gdyż mieszka tam spora Polonia, a dostęp do transmisji polskiej telewizji internetowej jest ograniczony przez blokady. Łącząc WP Pilot z VPN można to zmienić.

TVN Player

Należący do grupy TVN serwis Player.pl jest bez wątpienia najpopularniejszą platformą VOD w Polsce i również wśród Polaków za granicą. Nie bez powodu. Znajdziemy tam programy i seriale produkcji TVN, które cieszą się ogromną oglądalnością.

Dostęp do oferty Player za granicą uległ nieco zmianie po wprowadzonych w krajach UE regulacjach w 2018 roku. Przebywając na terenie krajów UE, gdy wejdziemy na stronę TVN Player i będziemy próbowali uruchomić materiał dostępny w Polsce za darmo, zobaczymy komunikat „Wyświetlenie tego materiału bez zakupionego pakietu w Twojej lokalizacji jest niemożliwe„.

Oznacza to, że aby oglądać zawartość serwisu będziemy musieli wykupić w nim abonament i zweryfikować, że nasze miejsce zamieszkania to Polska – przesyłając np. skan dowodu lub rachunku za media. W przypadku pozostałych państw (poza Unią) wyświetli się komunikat „Wyświetlenie tego wideo w Twojej lokalizacji jest niemożliwe” i bez polskiego IP w żaden sposób nie będziemy w stanie uzyskać do nich dostępu. Nie posiadając polskiego IP nie zobaczymy również pełnej oferty pakietów Player.pl – będąc na terenie kraju UE, będą one ograniczone do pakietów podstawowych „Start”.

Serwis Ipla za granicą

ipla.tv to serwis VOD, który jest związany z Cyfrowym Polsatem i działa od 2008 roku. Ipla posiada bogatą ofertę seriali, programów rozrywkowych i filmów, które możemy oglądać przez Internet oraz transmituje na żywo wiele wydarzeń sportowych (mecze, walki bokserskie, KSW, MMA). W ofercie serwisu znajdziemy popularne seriale i programy takie jak: Przyjaciółki, Pierwsza miłość, W rytmie serca, Sprawiedliwi – Wydział kryminalny, Trudne sprawy, Niania, W rytmie serca, Policjantki i policjanci, Świat według Kiepskich, Dlaczego Ja?, Szpilki na Giewoncie, Zdrady, Ewa, ugotuj nam to!, Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, Aleja sław, Hell’s Kitchen – Piekielna kuchnia, Top Chef czy Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Dla Polaków za granicą IPLA (bez względu na to czy jesteśmy w UE czy innych krajach) posiada specjalny pakiet „ipla Polonia”. W ramach tego pakietu otrzymamy dostęp do kanałów Polsat 1, Polsat News HD, Superstacji, Disco Polo Music, Filmbox Arthouse, Fightbox oraz Docubox. Oprócz tego będziemy mogli oglądać transmisje na żywo wydarzeń sportowych siatkówki mężczyzn w ramach PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz Energa Basket Ligi.

W stosunku do normalnej oferty platformy jest to dość mocno ograniczony i okrojony wybór. Będąc za granicą nie zobaczymy i nie będziemy w stanie wykupić innych pakietów oferowanych przez iplę jak np. ipla filmy i seriale, ipla TV, ipla Sport, ipla news i rozrywka, Eleven Sports czy Polsat sport premium. Aby móc je zobaczyć i kupić będzie potrzebny polski adres IP.

Czy da się oglądać HBO GO poza Polską?

W ofercie HBO GO znajdziemy praktycznie to samo co w ramach tradycyjnego HBO dostępnego za pośrednictwem kablówki lub satelity. Są to w głównej mierze nowe premiery filmowe oraz słynne seriale produkcji HBO takie jak Gra o Tron, Westworld, Dolina Krzemowa, Detektyw, czy polskie seriale produkcji HBO jak Pakt i Wataha. Niestety od niedawna, HBO Go zaczął aktywnie blokować adresy IP przypisane do usług VPN i tym samym uniemożliwia dostęp do swojej biblioteki za granicą.

Oferta Telewizji Polskiej

Telewizja Polska S.A. ma ogromną bazę świetnych filmów i seriali na swojej platformie TVP VOD. Oprócz tego posiada również platformę, na której można oglądać transmisje meczy piłkarskich i innych wydarzeń na żywo. W tym poradniku przeczytasz więcej o TVP za granicą.

nc+ GO

Platforma cyfrowej dystrybucji filmów i seriali nc+ GO w głównej mierze zawiera ofertę programową dostępną u dostawcy telewizji satelitarnej ncplus. Znajdziemy w niej bardzo często najnowsze premiery filmowe i serialowe. W platformie jest dostęp do programów dostępnych m.in. na Canal+, Canal+ film, Canal+ seriale czy Canal+ sport. Zwłaszcza Canal+ sport przyciąga przed telewizory i monitory ogromne rzesze miłośników piłki nożnej w Polsce i za granicą, za sprawą transmisji Ligi Mistrzów UEFA i Premier League. Z naszych testów wynika, że nc+ GO dość skutecznie blokuje usługi VPN.

Z jakimi komunikatami możesz się spotkać w serwisach VOD?

Odwiedzając różnego strony, gdzie jest dostępna polska telewizja online, za granicą natkniemy się na różne komunikaty o blokadzie. To właśnie one informują użytkownika, że nie ma możliwości korzystania z usługi VOD podczas pobytu poza krajem. Wyświetlają się w odtwarzaczu wideo na stronie zamiast seriali i filmów.

WP Pilot komunikat
Błąd jaki wyświetla się w telewizji WP Pilot poza Polską i UE
komunikat ipla
Materiał niedostępny. Materiał jest dostępny na terytorium Polski – komunikat Ipla
komunikat vod tvp
Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz – komunikat Telewizji Polskiej
komunikat player material darmowy
Komunikat Player przy darmowych materiałach
komunikat player poza ue
Komunikat Player poza UE
youtube ten film wideo zawiera tresci od partnera ktory zablokowal go w twoim kraju
Ten film wideo zawiera treść od partnera, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich – YouTube

Polska telewizja za darmo? Uważaj na pirackie transmisje i podejrzane proxy i VPN!

Na koniec ostrzeżenie dotyczące dwóch darmowych sposobów na polską telewizję, które pojawiają się często w temacie dostępu do polskiej telewizji online za granicą.

W sieci można znaleźć darmowe aplikacje, które po zainstalowaniu oferują transmisję kanałów TV. Bardzo często wraz z instalacją takiego oprogramowania zainstalujesz na swoim komputerze masę oprogramowania szpiegowskiego i wirusów, bo twórca tych programów chce zarobić na danych, które pozyska z Twojego urządzenia. Tego rodzaju pirackie transmisje opierają się do tego najczęściej o działanie na zasadzie sieci P2P (torrenty). Oglądając coś, udostępniasz to jednocześnie innym, a to może narazić Cię na problemy prawne. Oprócz tego, można trafić na streamy na żywo przez stronę internetową, które są niezbyt legalne. Pomimo ich dużej popularności, na serwisy takie jak weeb.tv, wizja.tv i inne, które pojawiają się i znikają z sieci trzeba mocno uważać.

Druga sprawa to darmowe usługi VPN, na które wiele osób nieświadomie się łapie. W Internecie można trafić dostawców VPN, którzy reklamują swoje usługi jako darmowe chcąc zwabić użytkowników i zachęcić ich do instalacji swoich aplikacji. To o czym głośno nie informują, to sposób w jaki zarabiają i utrzymują swoje usługi. Większość darmowych rozwiązań opiera swój biznes o sprzedaż danych użytkowników oraz ich łącza Internetowego i mocy obliczeniowej komputerów. Są to zarówno wtyczki do przeglądarek jak i aplikacje na komputery i telefony. Jak? Oto przykłady:

 • Łącząc się przez tzw. darmowy VPN jego właściciel widzi i zapisuje całą Twoją aktywność sieciową. Odwiedzane strony, czas który na nich spędzasz, wyszukiwane informacje, aktywność na portalach społecznościowych. Na podstawie tego tworzy dokładne profile zachowań użytkowników w sieci, które następnie sprzedaje firmom reklamowym i innym zainteresowanym podmiotom.
 • Instalując aplikację do łączenia się przez darmowy VPN umożliwiasz właścicielowi usługi wykorzystywanie Twojego łącza internetowego i jego odsprzedaży. Jedna z popularnych firm w tym zakresie (Hola), poprzez swoją usługę dla biznesu (Luminati), umożliwia wykupienie dostępu do zasobów udostępnionych im przez korzystających za darmo użytkowników. Jest to ogromne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz, do czego ktoś wykorzysta Twój adres IP i zasoby komputera, może do celów przestępczych?

Pamiętaj! Jeśli cos jest za darmo, to Ty jesteś produktem, który jest sprzedawany.

Podsumowanie

VPN to proste i wygodne w użyciu narzędzie, przy pomocy którego polska telewizja online za granicą może być dla nas dostępna bez ograniczeń. Ma przy tym wiele innych zalet, z których omijanie geoblokad i ograniczeń regionalnych to zaledwie część możliwości, do jakich możemy wykorzystać usługę po jej wykupieniu.

Zainteresowanie usługami VPN rośnie z roku na rok. Coraz więcej osób korzysta z nich na co dzień – dla bezpieczeństwa, prywatności i swobodnego dostępu do sieci bez ograniczeń. Jeśli wciąż się zastanawiasz, to pamiętaj że testować możesz bez ryzyka – dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy.