Polska telewizja online za granicą – jak oglądać w 2021 roku?

Chcesz oglądać polską telewizję online za granicą, ale nie wiesz jak to zrobić? Naszła Cię ochota na polskie filmy i seriale, ale większość polskich serwisów ze streamingiem nie działa w Twoim kraju? Z przygotowanego przez nas poradnika dowiesz się jak możesz oglądać polską telewizję za granicą oraz gdzie oglądać najlepsze filmy i seriale po polsku.

Szukasz sposobu na dostęp do polskich serwisów z telewizją internetową za granicą, ale nie chcesz czytać całego poradnika? Przy pomocy NordVPN bez problemu zmienisz IP na polskie i odblokujesz dostęp za granicą do wszystkich popularnych platform z polską telewizją internetową – TVP, TVP Sport, WP Pilot, Ipla czy Player.

Opisane w tym poradniku sposoby pozwolą Ci oglądać zarówno polską telewizję na żywo jak i filmy i seriale po polsku w formie VOD. Poznasz najlepsze serwisy ze streamingiem kanałów TV. Dowiesz się czy można oglądać telewizję online za darmo oraz ile kosztują rozwiązania płatne.

Pokażemy, jaki jest aktualnie sprawdzony sposób na treści niedostępne przez blokady regionalne. Dzięki temu będąc w kraju takim jak Niemcy, UK, Holandia, USA, Norwegia czy Irlandia bez problemu będziesz w stanie obejrzeć ulubione filmy, seriale oraz transmisje sportowe online. Dowiesz się jak w łatwy sposób zmienić IP na polskie i dzięki temu wirtualnie przenieść się do Polski. A dzięki temu polska telewizja za granicą stanie się dostępna.

VOD i polska telewizja nie działa za granicą – co robić?

Powodem, przez który polska telewizja internetowa nie działa za granicą są blokady regionalne. Próba skorzystania z polskich serwisów i obejrzenia w nich wydarzeń sportowych, filmów czy seriali z polskim lektorem lub napisami powita nas w większości przypadków komunikatem o błędzie lub blokadzie. Niestety często zdarza się to w najmniej oczekiwanym momencie – akurat wtedy gdy mamy ochotę odprężyć się przed monitorem lub tabletem i obejrzeć nowy odcinek serialu lub transmisję na żywo meczu. Powodem przez który polska telewizja online za granicą nie działa jest brak polskiego adresu IP.

Te ograniczenia w dostępie do polskich treści spowodowane są licencjami, które określają w jakim kraju dany materiał może być oglądany. Serwisy internetowe sprawdzają adres IP osoby wchodzącej na stronę i jeżeli nie jest on polski – wyświetlają komunikat, że materiału nie można oglądać. To właśnie dlatego napotkamy na komunikat informujący nas, że ze względu na ograniczenia licencyjne dostęp do filmu lub serialu jest możliwy tylko na terytorium Polski – za pomocą urządzeń, które posiadają polski adres IP.

Bez polskiego IP nie tylko trafisz na blokadę dostępu do filmów i seriali po polsku w telewizjach internetowych i serwisach VOD. Nie zobaczysz również pełnej oferty dostępnych pakietów, a jedynie te podstawowe – bez wszystkich kanałów lub programów. Dotyczy to w szczególności osób, które nie mają wykupionego żadnego pakietu w serwisie VOD i chciałyby tego dokonać dopiero podczas pobytu za granicą.

Dotyczy to WP Pilot, TVP, Player, Ipla, HBO oraz innych popularnych platform VOD, na których dostępny jest streaming polskich programów, filmów i seriali.

Darmowa telewizja i pakiety niedostępne poza Polską

Podczas pobytu za granicą problematyczny okazuje się również dostęp do darmowej telewizji przez Internet. Większość polskich serwisów oferujących streaming wideo, udostępnia również możliwość oglądania niektórych materiałów za darmo. W zamian za obejrzenie kilku reklam przed oraz w trakcie filmu lub serialu. Tak jak w klasycznej telewizji naziemnej, kablowej lub satelitarnej. Jest to bardzo popularna forma oglądania rodzimych produkcji w Polsce.

Niestety będąc w innym kraju, okazuje się że możliwość darmowego oglądania VOD przestaje działać. Firmy świadczące usługi telewizji internetowej oraz VOD blokują dostęp. I w zależności od kraju, w którym przebywasz udostępniają możliwość wykupienia ograniczonego możliwościami pakietu (ma to miejsce w UE) lecz znacznie częściej nawet nie oferują takiej możliwości.

Problem jest również z wykupieniem płatnych pakietów w serwisach VOD. Z zagranicznym adresem IP nie zobaczysz pełnej oferty dostępnych pakietów i abonamentów lub będzie ona w mocno okrojonej wersji. Przeznaczonej tylko dla Polonii lub przygotowanej dla danego obszaru świata. Bez wszystkich filmów i seriali po polsku. Może mieć na to wpływ region, w którym przebywasz gdyż Polacy w UE mają nieco więcej możliwości niż przebywający w innych państwach.

Tym samym nawet nie dowiesz się i nie poznasz pełnej oferty tego, co w swojej ofercie posiadają najpopularniejsze polskie serwisy świadczące TV online lub usługi VOD. Dotyka to mocno osoby, które wyprowadziły się na stałe do USA, Niemiec, UK, Danii, Holandii, Norwegii, Islandii oraz innych państw, gdzie Polonia stanowi dużą część społeczeństwa.

I w tej sytuacji rozwiązaniem okazuje się użycie polskiego IP, gdyż umożliwia to wirtualne przeniesienie się do Polski ze wszystkimi dobrodziejstwami, które są z tym związane. Również w zakresie oglądania ulubionych filmów, seriali i programów rozrywkowych przez Internet.

Sposoby na dostęp do polskiej telewizji za granicą

Skoro jest problem, to z pewnością istnieje również jego rozwiązanie. I tak dokładnie jest. Wspominaliśmy wcześniej, że sposobem na oglądanie polskiej telewizji za granicą jest zmiana adresu IP na polski. Można to z łatwością zrobić przy pomocy VPN.

Za pomocą tej usługi nie tylko odblokujesz dostęp do filmów i seriali dostępnych na platformach VOD w Polsce. Poprawisz również swoje bezpieczeństwo w sieci i będziesz w stanie anonimowo przeglądać Internet. Odblokowana i działająca za granicą polska telewizja online to nie jedyny plus. Dzięki VPN możesz również korzystać w innych krajach z takich serwisów i usług VOD jak amerykański Netflix, Hulu czy BBC iPlayer.

Jeżeli Ci nam na szybkim dostępie do polskiej TV za granicą, to często najlepszym wyborem jest właśnie skorzystanie z VPN – gdyż w ciągu kilku minut uzyskasz przy jego pomocy polski adres IP i odblokujesz od razu dostęp do telewizji oraz VOD, tych płatnych i darmowych.

Rozwiązanie – zmiana IP za pomocą VPN

Mówiąc bardziej obrazowo – jeżeli mieszkasz za granicą i do połączenia z Internetem wybierzesz polski serwer VPN, to uzyskasz polskie IP. Wszystkie usługi z których skorzystasz oraz strony na które wejdziesz „będą myślały”, że mieszkasz w Polsce i łączysz się z nimi z Polski. Dzięki temu będziesz mógł oglądać polską telewizję przez Internet w USA, UK, Niemczech, Francji, Kanadzie, Danii, Holandii i innych krajach, do których zaprowadził Cię los. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż czasami nieskuteczna walka z dekoderami lub telewizją satelitarną za granicą.

Dzięki temu platformy i serwisy z polską telewizją, które opisujemy w dalszej części tego poradnika, będą działać i myśleć że jesteś w Polsce, a nie jakimś innym kraju.

Jaki VPN najlepiej wybrać do tego celu? W sieci możesz znaleźć ich naprawdę wiele, my polecamy za to te wymienione i opisane poniżej, które zostały przez nas przetestowane i sprawdzone. Zapewniają szybkie serwery zlokalizowane w Polsce, przy pomocy których można bez problemu oglądać filmy i seriale po polsku. Korzystać z nich możesz bez problemu na komputerze, tablecie czy telefonie.

Co ważne, wszystkie te firmy oferują co najmniej 30 dni na testy usługi bez ryzyka. Zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku braku satysfakcji. Jeżeli okaże się, że coś nie działa albo uznasz że VPN to jednak nie jest to czego szukasz, to firma odda Ci pieniądze bez zbędnych formalności. Trzeba tylko o to wystąpić w ciągu 30 dni od momentu opłacenia usługi.

Top 5 najlepszych VPN do polskiej telewizji za granicą

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -72%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%
4
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Korzystanie na 7 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2€
miesięcznie Odwiedź CyberGhost ❯❯ Promocja -83%
5
 • 200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,21€
miesięcznie Odwiedź PrivateVPN ❯❯ Promocja -79%

1. NordVPN

NordVPN posiada świetny stosunek ceny do oferowanych możliwości, a przy tym bardzo szybkie serwery. Z tego też względu to jedna z częściej wybieranych usług VPN przez tych użytkowników, którym zależy przede wszystkim na atrakcyjnej cenie. W ofercie firmy znajdziesz blisko 70 polskich serwerów VPN zlokalizowanych fizycznie w Warszawie. Przy ich pomocy bez problemu obejrzysz polskie seriale, programy oraz mecze za granicą na większości platform VOD.

Jakość i szybkość połączenia jest dobra, ale może zdarzyć się że serwer z którym się połączymy będzie mocno obciążony (wtedy wystarczy połączyć się z innym). Polska telewizja online za pośrednictwem NordVPN będzie dobrze działać w jakości HD oraz lepszej. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze nawet dla mniej zorientowanych technicznie użytkowników internetu.

Koszt NordVPN w najkorzystniejszym wariancie to 75,65€ za dwa lata korzystania z usługi (da to 3,15€ miesięcznie). Lub 10,16€ przy płatnościach miesięcznych. Istnieje również możliwość skorzystania z gwarancji zwrotu pieniędzy i odzyskania wpłaconych środków za usługę. Usługę wykupisz na stronie NordVPN.

3. Surfshark

Surfshark to świetna usługa, w której znajdziesz polskie serwery VPN. Warto ją rozważyć jeżeli planuje się oglądać polską telewizję za granicą właśnie za pomocą VPN. Ogromnym plusem jest brak limitów urządzeń, na których można korzystać z usługi. Bardzo szybkie serwery oraz wiele dostępnych adresów IP sprawiają że Surfshark świetnie radzi sobie z odblokowaniem i polska telewizja przez internet staje się dostępna podczas pobytu w innym państwie.

Za Surfshark trzeba zapłacić 59,76$ kupując abonament na dwa lata, co da nam 2,49$ miesięcznie za korzystanie z usługi. Przy płatnościach miesięcznych koszt usługi to 12,95$. Oczywiście istnieje również możliwość skorzystania z 30 dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Usługę wykupisz na stronie Surfshark.

3. ExpressVPN

Firma dostarcza obecnie jedną z szybszych i stabilniejszych usług VPN spośród wszystkich dostępnych na rynku. Dzięki obecności szybkich serwerów VPN z polskim IP bez problemu ominiemy blokady regionalne nakładane przez serwisy VOD i uzyskamy do nich dostęp za granicą. Wyższą cenę w stosunku do konkurencji zdecydowanie rekompensuje jakość usługi. Dzięki wsparciu 24/7 za pośrednictwem czatu online bez problemu rozwiążesz wszystkie ewentualne problemy z usługą.

ExpressVPN można kupić w ofercie specjalnej na 12 miesięcy + 3 miesiące gratis za 99$. Daje to oszczędność rzędu 49% i miesięczną cenę 6,49$. Istnieje również opcja wykupienia tylko miesięcznego abonamentu za 12,95$. Dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy możesz przetestować usługę i w przypadku braku satysfakcji odzyskać pieniądze. Usługę wykupisz na stronie ExpressVPN.

4. CyberGhost

Kolejna usługa warta rozważenia to CyberGhost. Tak jak poprzednicy ma liczne polskie serwery, a niektóre są specjalnie zoptymalizowane pod streaming polskich treści. CyberGhost kosztuje 87,75$ gdy wykupi się usługę na 3 lata. W aktualnej promocji dostaniesz dodatkowo 3 miesiące gratis abonamentu. Da to średnio 2,25$ miesięcznie za korzystanie z usługi. Przy płatnościach miesięcznych koszt wyniesie 12,99$ za każdy miesiąc.

CyberGhost wyróżnia to, że oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy trwającą aż 45 dni! Oczywiście dotyczy ona tylko tych abonamentów, które są dłuższe niż miesiąc. VPN od CyberGhost można wykupić tutaj.

5. PrivateVPN

Ostatnia propozycja firmy wartej rozważenia to PrivateVPN. Ze wszystkich tutaj omówionych ma najlepszą cenę, bo można go już mieć za 47,52$ płacąc z góry za dwa lata. Da to nam rewelacyjną cenę 1,98$ miesięcznie. Przy płatnościach miesięcznych cena wyniesie natomiast 8,49$ za każdy miesiąc. Ogromnym plusem PrivateVPN jest to, że świetnie działa z polskim Netflixem. PrivateVPN posiada szybki polski serwer, z którego pomocą z łatwością odblokujesz polskie usługi streamingowe. Usługę można kupić na stronie PrivateVPN.

Instrukcja techniczna – jak odblokować polską telewizję za granicą krok po kroku za pomocą VPN

Korzystanie z VPN do oglądania polskiej telewizji za granicą może wydawać się trudne, ale takie nie jest! Poniżej pokazujemy dokładnie, krok po kroku co trzeba zrobić żeby wszystko poprawnie działało. Jest to bardzo proste, o czym samemu możesz się przekonać. Cały proces od kupna po uruchomienie usługi nie powinien nam zająć więcej niż 5 minut, a dodatkowo wszystko pokazujemy na zrzutach ekranu. Pokażemy to na przykładzie usługi NordVPN.

1. Przejdź na stronę NordVPN i wybierz plan abonamentu

W pierwszej kolejności przejdź na stronę NordVPN i wybierz plan abonamentu. Najbardziej opłaca się najdłuższy plan abonamentu – wtedy cena może być niższa nawet o ponad 70%. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy (masz na to 30 dni).

Wybór planu do telewizji w NordVPN
Wybierz plan abonamentowy

2. Podaj adres e-mail i wybierz sposób płatności

W formularzu rejestracyjnym podaj adres e-mail, na który otrzymasz dane dostępowe do usługi. Wybierz również najwygodniejszy dla siebie sposób płatności.

Rejestracja konta w NordVPN
Załóż konto i opłać abonament

3. Sprawdź pocztę i aktywuj usługę

Na podany podczas rejestracji adres e-mail otrzymasz informację o poprawnym opłacaniu usługi i informacje o dalszych krokach. W wiadomości otrzymasz link do zarządzania kontem.

4. Pobierz aplikację i skopiuj kod do aktywacji usługi

Na stronie swojego konta NordVPN, którą otworzysz po kliknięciu linka z maila znajdziesz odnośniki do aplikacji, które możesz pobrać na swoje urządzenie. Pobierz aplikację i ją zainstaluj.

Dla urządzeń mobilnych obsługiwanych przez Androida lub iOSa znajdziesz na stronie odpowiednie linki do Sklepu Play lub App Store (sam proces zakładania konta wygląda prawie identycznie jak na komputerze).

Pobierz NordVPN
Pobierz aplikację na swoje urządzenie

5. Uruchom i aktywuj aplikację

Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz przycisk do zalogowania się. Po jego kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę, na której zostanie aktywowana aplikacja.

Logowanie do NordVPN
Zaloguj się na swoje konto w aplikacji NordVPN

6. W aplikacji wybierz połączenie z polskim serwerem VPN

W zainstalowanej na komputerze aplikacji przejdź do wyboru lokalizacji lokalizacji VPN i wybierz z listy Polskę. Kliknij dwukrotnie aby się połączyć z polskim serwerem. Dla wygody możesz go również dodać do ulubionych klikając na gwiazdkę obok.

Polski serwer do odblokowania TV
Uruchom aplikację i wybierz polski serwer

6. Świetnie, masz polskie IP – od tej pory polska telewizja za granicą będzie działać

Od tej pory masz polski adres IP i możesz korzystać bez przeszkód z polskiej telewizji online i serwisów VOD poza granicami kraju. Teraz wystarczy otworzyć ulubiony serwis i oglądać! Przy okazji masz zabezpieczone połączenie sieciowe przed dostępem niepowołanych osób i chronisz swoją lokalizację w sieci.

polska telewizja przez vpn
Polska telewizja online za granicą za pomocą VPN

Jeżeli coś będzie nie tak, to zawsze możesz rozłączyć się i połączyć ponownie. Wtedy aplikacja nawiąże połączenie z innym serwerem i przyzna nowy adres IP z dostępnej puli.

Gdzie obejrzysz polskie filmy, seriale, programy i transmisje sportowe

Wybór miejsc, w których można oglądać polską telewizję przez internet jest ogromny. Różnych serwisów VOD, kanałów TV na żywo i streamingu jest tak dużo, że można mieć problem żeby się w tym wszystkim połapać. Do wyboru są zarówno serwisy oferujące streaming polskich filmów i seriali online jak i takie, w których można dodatkowo oglądać telewizję na żywo za darmo oraz w różnych planach i abonamentach. Pamiętaj, że żeby je oglądać za granicą, w większości przypadków będzie konieczna zmiana IP na polskie.

TVP VOD – TVP i TVP Sport na żywo

Telewizja Polska również posiada swoje serwisy internetowe, w których każdy ma możliwość oglądania różnorodnych materiałów, sport, programy informacyjne oraz filmy i seriale. Większość materiałów dostępnych w TVP jest za darmo, z racji tego że jest to nadawca publiczny. Jednak w przypadku np. obejrzenia odcinków przedpremierowych może być wymagane założenie konta, w którym potwierdzi się opłacanie abonamentu RTV. Druga opcja to wykupienie dostępu za 9,99 zł za 30 dni. O tym jak oglądać TVP i TVP Sport za granicą przeczytasz tutaj.

W części VOD TVP można oglądać polskie filmy, programy i seriale znane z anteny Telewizji Polskiej. Znajdziesz tam godziny niekończącej się rozrywki.

TVP Stream – to w nim można oglądać streaming na żywo TVP 1, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura oraz telewizji regionalnych. Jest to polska telewizja na żywo.

Transmisje sportowe w TVP to możliwość oglądania na żywo najciekawszych i najważniejszych wydarzeń sportowych przez Internet. Obejrzysz tam mecze reprezentacji w piłkę nożną, skoki narciarskie, mecze towarzyskie, piłkę ręczną oraz siatkówkę. W TVP Sport transmitowane są również najważniejsze wydarzenia sportowe takie jak Olimpiady czy Mistrzostwa Świata w różnych dyscyplinach sportowych.

Player.pl – TVN online i nie tylko

Player.pl to bez wątpienia jeden z bardziej popularnych serwisów z VOD oraz telewizją internetową w Polsce. Wszystko za sprawą TVN, gdyż to właśnie tam można oglądać na żywo przez Internet większość kanałów tej stacji oraz filmów i seriali produkcji TVN. W Player można oglądać TVN na żywo oraz inne kanały telewizyjne jak: TVN, TVN7, TVN24, TVN24 BiS, HBO czy Canal+.

Oferta Player jest dostępna w kilku różnych formach i w 2021 wygląda następująco:

 • Za darmo – dostęp do VOD z reklamami
 • Start VOD – od 15 zł za 30 dni – dostęp do 1200 tytułów w postaci VOD
 • Start VOD + TV – od 30 zł za 30 dni – dostęp do 1600 tytułów w formie VOD oraz 27 kanałów na żywo
 • Canal+ – od 22,50 zł za 30 dni – dostęp do VOD i 11 kanałów TV
 • HBO – od 25 zł za 30 dni – dostęp do VOD i 4 kanałów TV
 • Eleven Sports – od 15 zł za 30 dni – dostępne 4 kanały

WP Pilot – kanały TV na żywo za darmo i w abonamencie

WP Pilot to rewelacyjna usługa, w której można oglądać telewizję na żywo przez Internet. Serwis był znany dawnej jako VideoStar.pl i wprowadził niemałą rewolucję na polskim rynku. W serwisie można oglądać praktycznie te same kanały telewizyjne, które dostępne są w telewizji naziemnej, kablowej czy satelitarnej. Dostępne są kanały różnych stacji, m.in.: TVP, TVN, Polsat, TV4 czy TV Puls. WP Pilot można oglądać za darmo lub wybrać spośród kilku różnych abonamentów:

 • Starter Plus – od 9,99 zł – dostępne 46 kanałów
 • Podstawowy – od 24,99 zł – dostępne 81 kanałów
 • Rozszerzony – od 39,99 zł – dostępne 103 kanały
 • Rozszerzony MAXI – od 45,99 zł – dostępne 107 kanałów
 • Eleven Sports – od 13,99 zł – dostępne 4 kanały sportowe
 • TVN24 – od 9,99 zł – dostępne 2 kanały

WP Pilot można oglądać na komputerze, telefonie, tablecie oraz na telewizorach przy pomocy Smart TV. Polska telewizja online za granicą w tym serwisie to jedno z lepszych rozwiązań jeżeli komuś zależy na transmisjach na żywo i żeby oglądać to, co aktualnie leci w zwykłej telewizji.

Ipla – oglądaj Polsat online

Ipla to bardzo popularny serwis z filmami i serialami VOD i telewizją internetową na żywo. Polsat jest właścicielem Ipla, więc to właśnie tam zobaczymy materiały znane z tej sieci stacji telewizyjnych. Ipla oferuje bardzo dużo różnorodnych pakietów, wśród których każdy znajdzie dla siebie dokładnie to czego szuka. Materiały można oglądać na kilka sposobów, za darmo z reklamami, w abonamencie lub wykupując dostęp do pojedynczego materiału. Poniżej przykłady dostępnych pakietów:

 • Za darmo z reklamami – dostęp do filmów, seriali i sportu
 • Premium – od 15 zł za 30 dni – dostęp do filmów i seriali w formie VOD Ipla, w tym seriali Polsatu i TV4
 • TV – od 50 zł za 30 dni – dostępne 106 kanałów telewizyjnych
 • Polonia – od 45 zł za 30 dni – pakiet z filmami oraz serialami VOD oraz dostępem do 7 kanałów telewizyjnych na żywo dla Polonii za granicą
 • Pakiet Sport – od 20 zł za 30 dni – dostęp do 12 kanałów sportowych (w tym Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eurosport 1 i Eurosport 2
 • Polsat Sport Premium – od 40 zł za 30 dni – kanały Polsat Sport Premium oraz możliwość oglądania na żywo Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA
 • Eleven Sports – od 15 zł za 30 – dostępne 4 kanały sportowe

nc+ GO i Canal+ – filmy i seriale Canal+ przez Internet

Również NC+ posiada swój własny serwis w którym można oglądać telewizję oraz filmy i seriale online. W tym przypadku jest to zawartość znana z telewizji Canal+. To właśnie tam powinno się kierować, jeżeli szuka się materiałów z tej telewizji. nc+ Go oferuje możliwość oglądania na żywo Canal+, Canal + Premium, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Sport (wszystkie 4 kanały) i wiele innych stacji telewizyjnych. W formie VOD można oglądać najnowsze premiery filmowe oraz świetne seriale – polskie oraz zagraniczne.

Dostępne są 4 pakiety telewizji internetowej:

 • Film – od 50 zł miesięcznie
 • Sport – od 50 zł miesięcznie
 • Fun&Info – od 25 zł miesięcznie
 • Kids – od 10 zł miesięcznie

TVN24 GO

Serwis TVN24 GO umożliwia dostęp do zarówno do TVN24 jak i TVN24 BiS za pomocą sieci. Kupując dostęp można oglądać na żywo obie stacje na komputerze. Można kupić abonament miesięczny lub roczny i obecnie kosztują one:

 • 10 zł za 30 dni
 • 100 zł za 365 dni

Orange TV Go

Orange TV Go to telewizja internetowa od Orange, którą można oglądać na urządzeniach mobilnych oraz komputerze. Można w niej oglądać TV na żywo przez Internet (ponad 112 kanałów) oraz filmy i seriale w formie VOD. Istnieje również możliwość nagrywania materiałów i oglądania ich w późniejszym terminie.

Serwisy VOD z filmami i serialami po polsku

Oprócz serwisów w których można oglądać telewizję na żywo, są również liczne serwisy oferujących wyłącznie filmy i seriale VOD. Niektóre są bardziej, a niektóre mniej znane, ale z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealną ofertę, w której będzie mógł oglądać polskie filmy i seriale w domowym zaciszu.

Netflix

Niemal każdy zna Netflixa i dobrze wie, że można tam znaleźć na prawdę dużo filmów i seriali. W ostatnim czasie pojawia się tam coraz więcej polskich produkcji. W ofercie VOD Netfliksa znajdziemy zarówno autorskie produkcje tej stacji. Można tam oglądać polskie filmy znane z sal kinowych oraz seriale po polsku dostępne w klasycznej telewizji. To jak możesz oglądać polskiego Netfliksa za granicą opisaliśmy tutaj.

Koszt Netflixa zaczyna się już od 34 zł miesięcznie i można go oglądać na praktycznie wszystkich urządzeniach. Telefon, tablet, komputer czy Smart TV – pełna dowolność.

HBO GO

Filmy i seriale w HBO są najwyższej jakości. Wystarczy wspomnieć Grę o Tron, która przez wiele lat rozpalała co tydzień miliony widzów przed telewizorami oraz komputerami. HBO GO to możliwość oglądania ich prosto z komputera. Są również aplikacje na telefony oraz tablety, a także Smart TV. Dzięki HBO można stworzyć w swoje własne domowe kino, gdyż najlepsze filmy pojawiają się tam często zaraz po opuszczeniu sal kinowych.

W HBO obejrzysz filmy, seriale oraz programy rozrywkowe na najwyższym poziomie. Produkcje zagraniczne można oglądać z polskimi napisami lub lektorem, użytkownik ma pełną dowolność. HBO tworzy również polskie filmy i seriale, czego przykładem może być rewelacyjny Ślepnąc od świateł.

Cena HBO GO nie jest wygórowana i wynosi na ten moment 24,90 zł miesięcznie, z 7-dniowym okresem próbnym. Co ważne, dostęp można wykupić nie będąc klientem telewizji satelitarnej lub kablówki, co kiedyś było niemożliwe.

CDA

Dobrze znane każdemu CDA to bardzo pokaźna baza różnych materiałów wideo, nie tylko filmów i seriali. Znajdziesz tam zarówno nowe filmy jak i stare klasyki kina. Oprócz tego obejrzysz seriale, programy rozrywkowe, dokumenty czy niezależne kanały z różnymi materiałami wideo.

Największe możliwości daje abonament, który można wykupić w serwisie. CDA Premium pozwala na dostęp do bazy ponad 8000 filmów i seriali. Kosztuje to 19,90 zł miesięcznie i plan można testować bezpłatnie przez 14 dni.

VOD.pl

Pod adresem VOD.pl kryje się serwis związany z portalem Onet.pl. Oprócz programów Onetu, można tam oglądać filmy i seriale w formie VOD. Przede wszystkim zapoznać się z ofertą filmów, gdyż można tam znaleźć prawdziwe perełki. Dostępne są dwa modele dostępu do materiałów:

 • Darmowy – w tym wariancie możemy oglądać filmy i seriale bez rejestracji i konieczności dokonywania płatności. Dostępne są klasyki kina polskiego i zagranicznego oraz kilka wybranych seriali, również tych znanych z innych platform.
 • Płatny – nie ma abonamentu, za każdy materiał płaci się osobno. Wybierasz interesujący Cię film i opłacasz dostęp. W ofercie są filmy polskie oraz zagraniczne. Opłaty są zróżnicowane, niektóre filmy kosztują w okolicy 5 zł, inne około 10 zł lub więcej.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video nie może się jeszcze poszczycić tak bogatą bazą filmów i seriali jak konkurenci, ale z miesiąca na miesiąc pojawia się tam coraz więcej treści. Produkcje są zagraniczne, jednak można je oglądać z polskimi napisami lub lektorem, więc osoby które szukają treści w ojczystym języku znajdą tam coś dla siebie. Koszt usługi to obecnie 25,99 zł miesięcznie, co jest niewygórowaną ceną na tle pozostałych platform.

Chili

Do grona mniej znanych serwisów którymi warto się zainteresować gdy szukasz filmów online jest Chili. To platforma, na której znajdziesz zarówno filmy mające niedawno premierę w salach kinowych, ale również starsze produkcje. W Chili dostępne są filmy polskojęzyczne oraz produkcje zagraniczne z polskim lektorem lub napisami. W serwisie znajdują się również seriale, ale ich wybór jest bardzo ubogi.

Dostęp kupuje się do pojedynczego materiału. Można zapłacić za dostęp do filmu na zawsze lub go wypożyczyć na kilka dni. Ta druga opcja jest o wiele bardziej korzystna cenowo.

Cineman

Serwisem typowo dla miłośników kina jest Cineman. Umożliwia oglądanie filmów na różnych urządzeniach po opłaceniu miesięcznego abonamentu. Biblioteka jest dość zróżnicowana, są tam nowości filmowe wyprodukowane za granicą oraz filmy polskie.

Użytkownik może wybrać spośród dwóch pakietów: Cineman GO SD oraz Cineman GO HD. Różnią się jakością obrazu, jeżeli zależy Ci na najlepszej jakości to wybierz pakiet HD. Ceny pakietów zaczynają się już od 19,90 zł miesięcznie. Oba pakiety można za darmo testować przez 7 dni.

Dostęp do telewizji po polsku z terenu UE

Od kwietnia 2018 roku, podczas krótkotrwałego pobytu w krajach UE, możesz uniknąć blokad regionalnych jeżeli spełnisz wcześniej kilka warunków. Przede wszystkim, zasada dostępu do krajowych usług VOD podczas pobytu w UE dotyczy wyłącznie usług płatnych (tzn. musisz opłacać abonament za konto) oraz nie może mieć charakteru trwałego. Tak w przypadku zniesionego roamingu w telefonach komórkowych – dostęp np. podczas urlopu w kraju UE.

Oprócz tego, aby polska telewizja w UE była dla Ciebie dostępna, musisz potwierdzić, że na stałe mieszkasz w Polsce. Procedura weryfikacji miejsca zamieszkania jest zależna od dostawcy usługi VOD i czasem może potrwać nawet kilka dni. Wymagane jest przesłanie dokumentu (np. skan rachunku za prąd, dowodu), dzięki któremu potwierdzisz, że faktycznie mieszkasz w Polsce.

Błędy i problemy – komunikaty na jakie możesz trafić w polskich serwisach VOD za granicą

Odwiedzając serwisy z telewizją internetową z innych państw, możesz się natknąć na różne błędy i komunikaty. Poniżej przykłady tego, co możesz zobaczyć. Jeżeli je widzisz to oznacza to, że przebywasz w kraju z którego najprawdopodobniej nie uda się uzyskać dostępu do danego filmu lub serialu. Jest też możliwość, że zupełnie go nie zobaczysz lub nie znajdziesz na stronie serwisu VOD.

Kanały są dostępne tylko w Polsce lub UE po weryfikacji
Kanały są dostępne tylko w Polsce lub UE po weryfikacji – komunikat w WP Pilot
Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji
Materiał niedostępny w Twojej lokalizacji – komunikat Player.pl
Strona, której szukasz nie istnieje lub materiał nie jest dostępny w Twojej lokalizacji
Strona, której szukasz nie istnieje lub materiał nie jest dostępny w Twojej lokalizacji – komunikat Ipla
Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju
Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju – TVP VOD

Uważaj na pirackie transmisje i podejrzane proxy i VPN oferujące darmową telewizję

Na koniec ostrzeżenie dotyczące dwóch darmowych sposobów na polską telewizję, z którymi czasami możesz się spotkać szukając w sieci informacji na ten temat.

W sieci można znaleźć darmowe aplikacje, które po zainstalowaniu oferują transmisję kanałów TV. Bardzo często wraz z instalacją takiego oprogramowania zainstalujesz na swoim komputerze masę oprogramowania szpiegowskiego i wirusów, bo twórca tych programów chce zarobić na danych, które pozyska z Twojego urządzenia.

Tego rodzaju nielegalne transmisje bardzo często wykorzystują do tego sposób w jaki działają sieci P2P (torrenty). Oglądając coś, udostępniasz to jednocześnie innym, a to może narazić Cię na problemy prawne. Można też trafić na liczne streamy na żywo dostępne przez stronę internetową, które są niezbyt legalne i działają w szemrany sposób. Pomimo ich dużej popularności, na serwisy takie jak weeb.tv, wizja.tv i inne, które pojawiają się i znikają z sieci trzeba mocno uważać.

Druga sprawa to darmowe usługi VPN, na które wiele osób nieświadomie się łapie. W Internecie można trafić dostawców VPN, którzy reklamują swoje usługi jako darmowe chcąc zwabić użytkowników i zachęcić ich do instalacji swoich aplikacji. To o czym głośno nie informują, to sposób w jaki zarabiają i utrzymują swoje usługi. Większość darmowych rozwiązań opiera swój biznes o sprzedaż danych użytkowników oraz ich łącza Internetowego i mocy obliczeniowej komputerów. Są to zarówno wtyczki do przeglądarek jak i aplikacje na komputery i telefony. Jak? Oto przykłady:

 • Łącząc się przez tzw. darmowy VPN jego właściciel widzi i zapisuje całą Twoją aktywność sieciową. Odwiedzane strony, czas który na nich spędzasz, wyszukiwane informacje, aktywność na portalach społecznościowych. Na podstawie tego tworzy dokładne profile zachowań użytkowników w sieci, które następnie sprzedaje firmom reklamowym i innym zainteresowanym podmiotom.
 • Instalując aplikację do łączenia się przez darmowy VPN umożliwiasz właścicielowi usługi wykorzystywanie Twojego łącza internetowego i jego odsprzedaży. Jedna z popularnych firm w tym zakresie (Hola), poprzez swoją usługę dla biznesu (Luminati), umożliwia wykupienie dostępu do zasobów udostępnionych im przez korzystających za darmo użytkowników. Jest to ogromne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz, do czego ktoś wykorzysta Twój adres IP i zasoby komputera, może do celów przestępczych?

Pamiętaj! Jeśli cos jest za darmo, to Ty jesteś produktem, który jest sprzedawany.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące polskiej TV online za granicą

Jak oglądać polską telewizję internetową za granicą za darmo?

Wiele polskich serwisów takich jak WP Pilot, Player, Ipla czy TVP udostępnia możliwość oglądania telewizji za darmo. W materiale wyświetlane są w zamian reklamy. Za granicą może okazać się konieczne skorzystanie z usługi polskiego serwera VPN w celu odblokowania dostępu do tych serwisów. Wszystko wyjaśniamy w tym poradniku.

Czy da się oglądać polską TV za granicą bez satelity?

Tak, polską telewizję można oglądać online, bez konieczności posiadania satelity oraz telewizora. Wystarczy komputer, tablet lub telefon oraz w niektórych przypadkach serwer VPN z polskim adresem IP. O tym jak to zrobić dowiesz się z tego artykułu.

Gdzie oglądać polską telewizję w Niemczech przez Internet?

Możesz skorzystać z jednej z platform oferujących telewizję internetową jak np. WP Pilot, Player czy Ipla, co szczegółowo omawiamy w tym poradniku. Niemcy są w UE, więc obejmuje je również możliwość dostępu do wykupionych wcześniej abonamentów na platformach z VOD i TV. Jednak żeby oglądać zawartość darmowych platform jak np. TVP będzie Ci potrzebny polski adres IP, który możesz uzyskać dzięki VPN.

Jaka jest najlepsza telewizja online po polsku do oglądania za granicą na żywo?

Rewelacyjny w obsłudze i prosty w użyciu jest WP Pilot, który w wersji podstawowej jest dostępny za darmo. Na terenie UE można wykupić dostęp do WP Pilot pod warunkiem zweryfikowania Polski jako miejsca zamieszkania. W pozostałych przypadkach można użyć VPN z polskim IP żeby uzyskać dostęp do usługi. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Gdzie obejrzę polskie seriale za granicą?

Polskie seriale za granicą można oglądać na licznych platformach z VOD. Do wyboru są m.in. serwisy takie jak Ipla, Player, TVP VOD, Netflix czy HBO. Żeby oglądać seriale na tych platformach za granicą konieczne może się okazać użycie polskiego VPN. W przeciwnym razie blokady regionalne uniemożliwią Ci do nich dostęp. Opisujemy to w tym artykule.

Czy da się oglądać polską telewizję za granicą za darmo?

Jeżeli masz dostęp do polskiego VPN to bez problemu obejrzysz polską telewizje online za darmo. Wystarczy skorzystać z dowolnego serwisu oferującego streaming interesujących Cię kanałów TV. Jest w nich możliwość oglądania telewizji bezpłatnie, w zamian za obejrzenie reklam przed oraz w trakcie. Wszystkiego dowiesz się tutaj.

Jak odblokować polską TV za granicą?

Jeżeli napotykasz na błąd lub coś nie działa tak jak powinno gdy chcesz oglądać polską telewizję za granicą to w większości przypadków pomoże Ci VPN z polskim serwerem. Dzięki niemu uzyskasz polskie IP i będziesz w stanie oglądać wszystkie treści, które są normalnie niedostępne przez blokady regionalne. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.