Jak oglądać zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 online za granicą?

Pjongczang 2018

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 rozpoczynają się 4 lutego i potrwają przez kolejne dwa tygodnie. Zastanawiasz się jak oglądać Igrzyska za granicą? Stream otwarcia Igrzysk, zakończenie oraz zmagania sportowców można obejrzeć w internecie. Transmisja Olimpiady w Polsce będzie dostępna online na kanałach Eurosportu na platformie Player oraz w TVP Sport. Żeby oglądać Olimpiadę online za granicą trzeba zmienić adres IP na polski, co wyjaśnimy w tym artykule.

Gdzie można oglądać Olimpiadę w Pekinie?

Olimpiadę w Pekinie można oglądać przez internet w serwisie TVP Sport oraz Eurosporcie w Player.pl. Główną licencję na transmisje tegorocznych Igrzysk ma Discovery, czyli właściciel serwisu Player, TVN i Europsportu. I to właśnie ta tych kanałach można zobaczyć wszystkie wydarzenia sportowe, zarówno te najbardziej popularne jak i te bardziej niszowe. Dostęp do Eurosportu przez internet jest płatny i można go wykupić w Player.pl za 15 zł miesięcznie.

Licencję i możliwość transmisji niektórych zawodów podczas Olimpiady w Pekinie ma również TVP Sport. Co z pewnością ucieszy te osoby, które chcą oglądać Olimpiadę online za darmo i śledzić zmagania naszych zawodników. W TVP Sport dostępna będzie transmisja otwarcia oraz wybrane zawody, w szczególności te w których wystąpią Polacy.

Jak oglądać Olimpiadę online za granicą?

Polskojęzyczna transmisja Olimpiady w Pekinie jest dostępna online tylko dla osób, które na co dzień mieszkają w Polsce. Jej oglądanie wymaga polskiego adresu IP, który jest sprawdzany przez internetowe serwisy ze streamingiem za każdym razem jak wejdzie się na ich stronę. Osoby przebywające za granicą przy próbie oglądania Igrzysk w TVP Sport lub w Playerze zobaczą informację o blokadzie regionalnej. Pojawi się komunikat, że materiał jest dostępny tylko w Polsce.

Jest na to prosty sposób, wystarczy skorzystać z VPN i zmienić IP na polskie. W ten sposób można zmienić lokalizację swojego komputera lub telefonu i w sposób wirtualny przenieść się do Polski. Działa to w ten sposób, że instaluje się prosty program, który pozwala na łączenie się z internetem przez specjalny serwer VPN zlokalizowany w Polsce. Dzięki temu wszystkie strony internetowe będą myśleć, że jesteśmy w Polsce a nie jakimś obcym państwie. Umożliwi to oglądanie Olimpiady za granicą zarówno za darmo w sport.tvp.pl jak i w serwisie Player.

Jaki VPN wybrać do oglądania Olimpiady za granicą?

Nie każdy VPN oferuje szybkie serwery z polskim IP, które sprawdzą się dobrze przy streamingu materiałów wideo w wysokiej jakości. My polecamy opisane poniżej firmy, które w naszej ocenie posiadają aktualnie najlepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości w tym zakresie. A przy tym mają w ofercie liczne, szybkie serwery VPN zlokalizowane w Polsce, które pozwalają na odblokowanie dostępu do wielu serwisów z VOD i telewizją za granicą:

[recommedned_vpns]

Dzięki 30 dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy można z nich korzystać i testować je bez ryzyka. W przypadku braku satysfakcji wpłacone środki zostaną nam zwrócone, o ile wystąpimy o to przed upływem tego okresu.

Jak obejrzeć transmisje Olimpiady za darmo w TVP za granicą?

Transmisja w TVP Sport jest dostępna w internecie za darmo, tak jak wszystkie inne wydarzenia sportowe które nasz publiczny nadawca udostępnia w sieci. Można ja oglądać w serwisie sport.tvp.pl, gdzie został przygotowany specjalny serwis poświecony właśnie temu wydarzeniu. Oprócz tego transmisja niektórych wydarzeń sportowych będzie prowadzona w TVP 1. W TVP zobaczymy udział w zawodach ponad 50 naszych sportowców oraz inne wybrane wydarzenia, w tym otwarcie Igrzysk Olimpijskich.

Jak zawsze można liczyć na regularnie współpracujących z polską telewizja komentatorów, do których przez wszystkie lata zdążyliśmy się przyzwyczaić. A ich głos i komentarze są nieodłącznym elementem śledzenia wszystkich transmisji sportowych.

Do oglądania streamu Olimpiady w TVP Sport za granicą trzeba skorzystać z VPN i zmienić IP, gdyż stream jest dostępny tylko z Polski, dla osób z polskim adresem IP. W przeciwnym razie powita nas komunikat o blokadzie i braku możliwości obejrzenia jej poza Polską.

Olimpiada 2022 w TVP
Serwis TVP Sport przygotowany na Olimpiadę

Jak obejrzeć Igrzyska Olimpijskie w Player.pl za granicą?

Drugim miejscem, w którym można zobaczyć Zimowe Igrzyska 2022 jest Eurosport dostępny w Player.pl. To właśnie tutaj każdy miłośnik sportu ma szansę zobaczyć wszystkie wydarzenia sportowe w trakcie trwającej w 2022 zimowej Olimpiady. Transmisja prowadzona będzie jednocześnie na kilku kanałach na żywo.

Dostęp do Eurosportu w Player.pl jest płatny i ceny zaczynają się od zaledwie 15 zł miesięcznie. Więc koszt jest bardzo niski w stosunku do wartości jaką otrzymujemy. A przy tym jakość realizacji oraz komentarza do wszystkich wydarzeń w wydaniu Eurosportu stoi zawsze na najwyższym możliwym poziomie.

Żeby oglądać Olimpiadę na Eurosporcie za granicą trzeba również skorzystać z sieci VPN i zmienić swój adres IP na polski. W przeciwnym przypadku cała oferta sportowa tej platformy nie będzie dostępna, gdyż podobnie jak w przypadku TVP, jest ograniczona regionalnie tylko do Polski. Player również blokuje dostęp do swojej kompletnej oferty za granicą i trzeba wspomagać się zewnętrznymi narzędziami, żeby uzyskać dostęp.

Olimpiada w Player.pl
Olimpiadę można oglądać również na Eurosporcie w Player.pl

Co można obejrzeć w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie?

W trakcie Zimowej Olimpiady 2022 można oglądać zmagania sportowców z całego świata w sportach zimowych. Polska reprezentacja to ponad 50 zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Będziemy ich mogli oglądać w takich dyscyplinach jak:

  • skoki narciarskie
  • biathlon
  • łyżwiarstwo figurowe
  • łyżwiarstwo szybkie
  • biegi narciarskie
  • kombinacje norweską
  • narciarstwo alpejskie
  • snowboard
  • saneczkarstwo

Transmisje będą odbywały się na żywo w TVP oraz na Eurosporcie już od 4 lutego 2022.

Pytania i odpowiedzi

Gdzie można obejrzeć transmisję Olimpiady w Pekinie online?

Transmisja Olimpiady w Pekinie jest dostępna online w TVP Sport oraz na Eurosporcie (Player.pl). Za darmo można ją oglądać na stronach TVP, a Eurosport będzie prowadzić transmisję odpłatną (od 15 zł za miesiąc).

Jak oglądać Olimpiadę w Pekinie 2022 za granicą?

Transmisję na żywo Olimpiady w Pekinie można oglądać za granicą w TVP Sport oraz na Eursporcie jeżeli zmieni się lokalizację komputera na Polskę. Można to zrobić przy wykorzystaniu polskich serwerów VPN.

Gdzie oglądać Olimpiadę za granicą za darmo?

Darmowa transmisja zimowej Olimpiady jest dostępna w TVP Sport, u naszego publicznego nadawcy. Osoby mieszkające lub aktualnie przebywające za granicą, żeby uzyskać dostęp do streamu w TVP będą musiały skorzystać z sieci VPN.

Czy transmisja Igrzysk Olimpijskich na Eurosporcie jest za darmo?

Nie, streaming Olimpiady przygotowany przez Eurosport będzie dostępny wyłącznie po wykupieniu abonamentu w serwisie Player.pl. Za darmo można oglądać w TVP.