Jak oglądać TVP i TVP Sport za granicą online? Sposób krok po kroku

Oglądanie TVP za granicą

Żeby oglądać TVP za granicą przez internet trzeba wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Gdyż zarówno serwis TVP VOD z filmami i serialami jak i dostępny na żywo stream TVP Sport za granicą nie działają. A to właśnie w TVP można znaleźć wiele świetnych polskich filmów i seriali i obejrzeć wydarzenia sportowe takie jak mecze reprezentacji polskiej czy zmagania naszych innych sportowców. Są na na to na szczęście sposoby i z tego artykułu dowiesz się co trzeba zrobić, żeby oglądać TVP i TVP Sport online za granicą.

Oglądanie streamu TVP Sport za granicą – skrócona wersja

Szukasz sposobu na dostęp do TVP i TVP Sport za granicą, ale nie chcesz czytać całego poradnika? Przedstawiamy skróconą wersję co trzeba zrobić, żeby oglądać transmisje TVP Sport za granicą.

 1. Transmisje meczy w TVP Sport są dostępne online w serwisie sport.tvp.pl, ale ich odtwarzanie nie działa za granicą.
 2. Żeby je oglądać online za granicą trzeba zmienić swój adres IP na polski.
 3. W tym celu trzeba skorzystać z sieci VPN, która umożliwia łączenie się z internetem przez specjalne serwery w Polsce.
 4. Polecany przez nas dostawca usług VPN z polskim adresem IP to NordVPN, który można aktualnie kupić ze specjalną zniżką 66%. Z oferty NordVPN można skorzystać na tej stronie.
 5. Po wykupieniu dostępu do sieci VPN, ze strony NordVPN należy pobrać specjalną aplikację do zmiany IP na swój komputer, tablet lub telefon i zainstalować go.
 6. Po uruchomieniu i zalogowaniu się w aplikacji należy wybrać Polskę i połączyć się z serwerem VPN. Po chwili połączenie zostanie nawiązane co będzie widoczne w programie, a nasz adres IP zmieni się na polski.
 7. W tym momencie można wejść na stronę TVP i bez problemu oglądać transmisje sportowe za granicą na oficjalnej stronie TVP.

Dlaczego TVP nie działa za granicą?

TVP ma własny serwis VOD oraz udostępnia streaming niektórych kanałów oraz transmisji sportowych w ramach TVP Sport online. Ale próbując oglądać TVP za granicą napotkasz na komunikat, z którego dowiesz się że materiał wideo może być oglądany tylko z terytorium Polski. Oznacza to, że w kraju Twojego aktualnego pobytu, dostęp do tego materiału lub transmisji na żywo jest zablokowany. Czasami nawet komunikat się nie wyświetli, a sam odtwarzać wideo będzie po prostu nieaktywny.

Jest to spowodowane blokadami regionalnymi, które są zmorą użytkowników sieci. To właśnie przez nie nie można oglądać różnych filmów i seriali na platformach wideo z całego świata. Tak jest również w przypadku TVP oraz transmisji w TVP Sport za granicą – nie można oglądać dostępnych tam za darmo materiałów – filmów, seriali i transmisji sportowych poza Polską.

Wchodząc na stronę TVP sprawdzany jest Twój adres IP. Jeżeli nie jest to polskie IP, to dostęp jest automatycznie blokowany. Objawiać się to może komunikatem o blokadzie, brakiem działania odtwarza wideo lub informacją o braku połączenia. Dlatego, żeby oglądać TVP za granicą trzeba zmienić swój adres IP i z zagranicznego zrobić polski. Na szczęście jest na to prosty sposób, przy pomocy którego każdy z powodzeniem będzie w stanie uzyskać nowy adres IP i zmienić lokalizację komputera.

Jak oglądać TVP za granicą?

Żeby oglądać TVP VOD oraz TVP Sport za granicą trzeba zmienić IP na polskie. Pozwoli to na „wirtualny” powrót do kraju i odblokowanie tych usług, które dostępne są tylko w Polsce. W tym celu najlepiej jest skorzystać z sieci VPN (tutaj przeczytasz co to jest VPN i jak działa) i połączyć się ze specjalnym serwerem znajdującym się w Polsce. Spowoduje to, że zmieni się Twoja lokalizacja na Polskę i dzięki temu możliwe będzie oglądanie filmów, seriali, meczy i transmisji sportowych na żywo w TVP (ale nie tylko, w ten sposób można odblokować również inne platformy).

Postaramy się opisać to bardziej obrazowo i na przykładzie. Załóżmy, że mieszkamy na co dzień w Niemczech i chcemy obejrzeć mecz polskiej reprezentacji na żywo w TVP Sport. Po wejściu na stronę TVP zostaje sprawdzony nasz adres IP i okazuje się, że jest niemiecki. W związku z tym wyświetla się komunikat, że oglądanie materiału nie jest możliwe za granicą.

I w tym momencie z pomocą przychodzi VPN. Uruchamiamy program na komputerze (albo telefonie lub tablecie) i wybieramy polski serwer. Łączymy się z nim i już po kilku chwilach mamy polski adres IP. Następnie odświeżamy stronę TVP Sport, nasz adres IP zostaje ponownie sprawdzony i tym razem serwis myśli że jesteśmy w Polsce. I bez problemu umożliwia oglądanie transmisji TVP Sport w Niemczech. Podobnie będzie to działać w UK, Danii, Holandii, Norwegii czy USA.

Jaki VPN wybrać do oglądania TVP za granicą?

W sieci możemy znaleźć bardzo wielu różnych dostawców usług VPN, jednak nie każdy z nich dobrze radzi sobie z zapewnieniem stabilnego streamingu TVP VOD i TVP Sport. Dotychczas przetestowaliśmy wielu dostawców usług VPN i nie wszyscy spełniają oczekiwania jeśli chodzi o swobodne oglądanie filmów, seriali i meczy przez internet w wysokiej jakości.

Do oglądania serwisów TVP online za granicą polecamy wymienionych poniżej dostawców usług VPN. Są to solidne i sprawdzone usługi, które w swojej ofercie posiadają liczne serwery w Polsce. Umożliwią łatwą i szybką zmianę IP i odblokowanie dostępu do polskich treści za granicą. Można przy ich pomocy oglądać polską TV za granicą oraz korzystać ze streamingu. I co ważne – dają 30 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc można je testować i korzystać bez ryzyka.

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 71% zniżki i karta podarunkowa do Allegro do 150 zł
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 200+ serwerów w 63 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 85% zniżki
od
2,08€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Nie każdy VPN dobrze sprawdzi się w oglądaniu streamu TVP na żywo. Taka usługa musi:

 • posiadać szybkie serwery z polskim IP
 • oferować dużą prędkość połączenia (dzięki temu można oglądać streaming online w jakości HD lepszej)
 • mieć stabilne serwery, które nie będą powodować lagów i buforowania wideo
 • udostępniać użytkownikom prostą, intuicyjną i wygodną w obsłudze aplikację

Krok po kroku – oglądanie TVP i TVP Sport za granicą

Żeby łatwiej zrozumieć jak to wszystko zrobić i skonfigurować, pokażemy sposób na oglądanie TVP za granicą krok po kroku. Będzie to na przykładzie polecanego przez nasNordVPN. Całość nie powinna zająć więcej niż 5 minut. Kolejne kroki, które trzeba wykonać żeby oglądać stream TVP online są proste i sprowadzają się do następujących czynności:

Krok 1 – rejestracja konta

Pierwszy krok to wybór długości planu abonamentowego, rejestracja konta i opłacenie usługi u wybranego dostawcy VPN. Należy wybrać okres, na jaki chce się wykupić VPN, podać adres na jaki przyjdą dane dostępowe do konta oraz wybrać sposób płatności.

Wybór planu i płatności
Wybierz plan i załóż konto w NordVPN

Krok 2 – pobranie aplikacji

Kolejnym krokiem po założeniu konta jest pobranie aplikacji. Po rejestracji zostaniesz przekierowany do odpowiedniej strony, z której będziesz mógł pobrać aplikację do łączenia się z serwerem VPN na swoje urządzenie. W przypadku komputera, aplikację pobierzesz na dysk, na telefonie i tablecie przekieruje Cię do sklepu z aplikacjami, skąd pobierzesz je za darmo.

Pobieranie aplikacji na swoje urządzenie
Ściągnij aplikację na komputer lub telefon

Krok 3 – instalacja aplikacji

Kolejny krok to instalacja aplikacji. Nie ma tu nic skomplikowanego, po prostu zainstaluj program na swoim komputerze lub telefonie albo tablecie. Zajmie to nie więcej niż minutę.

Krok 4 – uruchomienie aplikacji

Jesteśmy już prawie na samym końcu, pora na uruchomienie aplikacji. Zatem do dzieła, włącz program i w oknie aplikacji kliknij na przycisk Log In. Zostaniesz przeniesiony na stronę, na której trzeba się zalogować przy pomocy swoich danych, a następnie zatwierdzić aktywację urządzenia.

Logowanie w aplikacji na komputerze
Logowanie na komputerze

Krok 5 – połączenie z polskim serwerem

Po uruchomieniu aplikacji powita Cię okno z wyborem lokalizacji. Żeby ją wybrać trzeba kliknąć na punkt na mapie lub wybrać ją z listy po lewej stronie. Odszukaj polski serwer na liście lub użyj wyszukiwarki. Kliknij dwa razy i połącz się.

Po paru sekundach aplikacja VPN nawiąże połączenie, a Ty będziesz mieć polskie IP żeby oglądać TVP. Działa to tak samo na komputerze jak i na telefonie.

Krok 6 – czas na oglądanie

Jeżeli wszystko zrobiłeś tak jak w powyższych krokach, to od tej pory masz polskie IP (możesz się upewnić w naszym narzędziu do sprawdzania IP) i możesz oglądać TVP za granicą! Wystarczy teraz wejść na zablokowaną transmisję, odświeżyć stronę, a wszystko powinno bez problemu działać.

TVP za granicą z ExpressVPN
Transmisja meczu przy pomocy innej usługi – ExpressVPN

TVP Sport online za granicą – dostęp do streamu meczy i nie tylko

Oferta TVP online to nie tylko serwis VOD, ale również TVP Sport (sport.tvp.pl), gdzie można obejrzeć na żywo transmisje meczy piłki nożnej oraz wiele innych programów sportowych – skoki, siatkówkę czy piłkę ręczną.

W serwisie TVP Sport prowadzone są transmisje na żywo większości wydarzeń sportowych związanych z Polską Reprezentacją, nie tylko w piłce nożnej. To właśnie tam można oglądać mecze reprezentacji na Euro czy Mistrzostwach Świata. Żeby oglądać stream sport.tvp.pl za granicą trzeba również posiadać polski adres IP. Takie są wymogi licencyjne organizacji sportowych, które zarządzają prawami do transmisji i TVP Sport musi blokować dostęp spoza kraju.

Mecze z polskim komentarzem ogląda się o wiele przyjemniej niż w obcym języku. Chyba każdy miłośnik piłki nożnej to przyzna, że nasi komentatorzy są nieodłącznym elementem świetnej rozrywki podczas oglądania meczu w telewizji. A mecze polskiej reprezentacji, to coś co od lat łączy wszystkich Polaków bez względu na kraj pobytu.

Dostęp przez internet do streamu online TVP Sport za granicą również wymaga zmiany IP. Dlatego dla wielu osób jedynym sposobem na dostęp do streamu online na stronie sport.tvp.pl za granicą jest VPN. Wtedy bez problemu można oglądać w Niemczech, UK, USA, Francji, Norwegii czy Holandii polską transmisję najważniejszych wydarzeń sportowych.

Jak oglądać TVP Sport online za granicą?

Opisany wcześniej krok po kroku sposób na oglądanie TVP VOD za granicą będzie działać również z TVP Sport. Polską telewizję i transmitowane w niej wydarzenia sportowe można oglądać z każdego miejsca na ziemi jeżeli skorzysta się z VPN. Od niedawna, TVP Sport ma również własną aplikację mobilną na Androida, iPhona i telefony Huawei.

Podobnie jak w opisanej wcześniej metodzie na dostęp do TVP, tutaj również trzeba skorzystać z VPN. Żeby oglądać TVP Sport online za granicą należy:

 1. Uruchomić na swoim urządzeniu program do łączenia się z serwerami VPN.
 2. Znaleźć na liście dostępnych lokalizacji serwer położony w Polsce.
 3. Połączyć się z serwerem w celu zmiany adresu IP.
 4. Uruchomić aplikację TVP Sport lub otworzyć stronę ze streamem sport.tvp.pl i wybrać aktualną transmisję wydarzenia sportowego.
 5. W tym momencie można już oglądać transmisje online TVP Sport.

Telewizja satelitarna i kablówki w innych krajach nie udostępnia sygnału z transmisjami sportowymi polskiej telewizji. Dlatego jeżeli zależy nam na oglądaniu streamu TVP Sport w Niemczech, USA, UK czy dowolnym innym państwie, to narzędzie do zmiany IP staje się koniecznością.

Gdzie oglądać na żywo online TVP 1 i TVP 2 za granicą?

Osobnego omówienia wymaga oglądanie klasycznych kanałów telewizyjnych jakimi są TVP 1 oraz TVP 2. Aktualnie TVP nie prowadzi swojego własnego, internetowego streamu wszystkich kanałów telewizyjnych. W serwisie tvpstream.vod.tvp.pl dostępne są obecnie wyłącznie kanały:

 • TVP Info
 • TVP Kultura
 • TVP World
 • TVP Polonia
 • TVP Historia 2
 • kanały regionalne w ramach TVP3

Stream TVP 1 oraz TVP 2 nie jest udostępniany przez TVP, ale z różnych informacji docierających do mediów można się dowiedzieć, że trwają nad tym prace. Więc trzeba się uzbroić w cierpliwość lub skorzystać z innego serwisu internetowego, który udostępnia te kanały.

I taka możliwość istnieje, gdyż na żywo TVP 1 oraz TVP 2 można oglądać w serwisie WP Pilot. To platforma Wirtualnej Polski, która jest prawdziwą polską telewizją internetową z prawdziwego zdarzenia. Działa tak jak klasyczna telewizja z wyborem kanałów, ale wszystko jest przez internet. I można ją oglądać za darmo z wyświetlanymi reklamami lub w ramach abonamentu miesięcznego. Oczywiście jak łatwo się domyśleć, żeby oglądać TVP 1 i TVP 2 za granicą w WP Pilot również trzeba zmienić adres IP na polski.

Skąd biorą się problemy z dostępem do TVP online za granicą?

Problemy z oglądaniem Telewizji Polskiej za granicą wynikają z blokad regionalnych, które szczegółowo regulują w jakich krajach poszczególne materiały wideo mogą być odtwarzane online. W ich założeniu, dostęp do treści jest uzależniony od tego, z jakiej lokalizacji łączy się użytkownik.

Nie ma znaczenia jakiego kraju jest obywatelem. Liczy się adres IP. Licencje, które serwisy VOD wykupują od właścicieli praw autorskich, pozwalają na dostęp do materiałów tylko z określonych państw. Dlatego też polska biblioteka Netflixa jest o wiele mniejsza niż np. amerykańskiego Netflixa.

To właśnie geoblokady są przyczyną tego, że gdy chcąć obejrzeć TVP 1, TVP 2 czy TVP Sport online w innych krajach użytkownik zobaczy komunikat: „Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne, materiał jest niedostępny w kraju z którego się łączysz.

Właśnie z tego powodu wielu Polaków korzysta z usług VPN w najpopularniejszych kierunkach emigracji takich jak UK, Niemcy, Norwegia, Holandia czy Dania. Szybka zmiana IP umożliwia dostęp polskojęzycznych treści.

Niestety wprowadzone w 2018 roku przez Unię Europejską regulacje dotyczące dostępu do usług streamingowych podczas krótkich pobytów za granicą nie obejmują TVP VOD. Wszystko przez to, że dostęp do streamingu Telewizji Polskiej jest darmowy – jest finansowana z powszechnego abonamentu, który płacą wszyscy posiadacze telewizorów. A wprowadzone regulacje dotyczą jedynie płatnych usług, za które płaci się abonament (czyli gdy posiadamy konto w serwisie i je regularnie opłacamy).

Komunikat TVP
Jeden z komunikatów, jaki możesz zobaczyć chcąc oglądać TVP za granicą

Co można oglądać w TVP VOD?

Telewizja Polska S.A. posiada własny serwis VOD TVP, w którym oferuje darmowy dostęp online do programów oraz seriali swojej produkcji, znanych z TVP 1 i TVP 2. Cieszące się ogromną popularnością seriale obyczajowe i komediowe gromadzą przed telewizorami rzesze widzów w różnym wieku. Niezwykle popularne produkcje serialowe takie jak:

 • Ojciec Mateusz,
 • Barwy szczęścia,
 • Na dobre i na złe,
 • rodzinka.pl,
 • M jak Miłość,
 • O mnie się nie martw,
 • Klan,
 • Blondynka,
 • Za marzenia,
 • Trzecia połowa,
 • Pod wspólnym niebem

Oprócz seriali, dzięki posiadaniu polskiego IP za granicą w TVP VOD można oglądać takie programy rozrywkowe i kabarety jak:

 • Rolnik szuka żony
 • Familiada
 • The Voice of Poland
 • Jaka to melodia?
 • Jeden z dziesięciu
 • The Voice Kids

To tylko niewielki wycinek tego, co można oglądać w TVP VOD. Warto również sprawdzić strefę ABO, w której znajdują się specjalne udogodnienia jak np. możliwość oglądania odcinków seriali przed ich oficjalną premierą w telewizji.

Czy są darmowe sposoby na dostęp TVP w innych krajach?

Jeżeli ktoś szuka sposobów jak za darmo oglądać TVP za granicą to niestety się zawiedzie. Nie ma bowiem bezpiecznych i dbających o prywatność usług VPN, które jednocześnie umożliwiają odblokowanie polskich serwisów VOD.

Przestrzegamy przed usługami, które pod hasłami oferującymi darmową usługę, tak naprawdę szpiegują użytkowników. Bezpieczne, darmowe usługi VPN które opisujemy i polecamy niestety nie posiadają w swojej ofercie polskich serwerów VPN. W związku z tym nie da się za ich pomocą uzyskać polskiego adresu IP.

Oglądanie TVP za granicą – pytania i odpowiedzi

Czy TVP działa za granicą?

TVP nie działa za granicą, jeżeli nie posiada się polskiego adresu IP. Dopiero po zmianie IP na polskie za pomocą VPN można swobodnie oglądać filmy, seriale, programy oraz sport online.

Dlaczego TVP nie działa za granicą?

Powodem, przez który TVP nie działa za granicą są blokady regionalne. Regulują one na platformach ze streamingiem z jakich państwo można oglądać dostępne w nich materiały wideo, a z jakich nie. W przypadku TVP dostęp możliwy jest tylko z terenu Polski, przez użytkowników z polskim adresem IP.

Jak odblokować TVP za granicą?

Żeby odblokować TVP za granicą należy skorzystać z narzędzia do zmiany adresu IP jakim jest VPN. Przy jego pomocy można w łatwy i szybki sposób zmienić IP i tym samym lokalizację komputera lub telefonu. Dzięki temu można oglądać stream TVP z dowolnego miejsca na świecie.

Czy można oglądać TVP przez VPN w wysokiej jakości?

Tak, dobry i sprawdzony VPN zapewnia bardzo dużą szybkość połączenia z internetem i nic nie spowalnia. Dzięki temu można bez problemu oglądać transmisje w jakości HD oraz lepszej przez internet.

Jak oglądać TVP Sport za granicą?

Do oglądania TVP Sport za granicą niezbędna jest zmiana adresu IP na polski przy pomocy VPN. Dzięki temu zmienisz lokalizację komputera lub telefonu i będziesz w stanie odblokować dostęp do transmisji w TVP Sport. Bez polskiego IP nie uzyskasz dostępu do oficjalnego streamingu.

Jak można oglądać TVP Sport online w Niemczech?

Oficjalny stream sport.tvp.pl nie jest dostępny w Niemczech. Dostęp jest możliwy wyłącznie z Polski, dla osób posiadających polskie IP. Żeby móc oglądać TVP Sport w Niemczech trzeba zmienić lokalizację komputera lub telefonu korzystając z VPN. W ten sposób uzyska się dostęp do serwisów i transmisji TVP Sport podczas pobytu w Niemczech.

Jak za granicą obejrzeć mecz transmitowany w TVP Sport?

Żeby odblokować dostęp do meczu za granicą, który jest transmitowany przez TVP Sport potrzebny jest VPN z serwerami w Polsce. Dzięki temu można zdobyć polski adres IP i w sposób wirtualny zmienić lokalizację. Umożliwia to odblokowanie transmisji z dowolnego kraju.

Jak oglądać kanał telewizyjny TVP 1 online za granicą na żywo?

Stream online na żywo TVP 1 jest dostępny na platformie WP Pilot, gdzie można go oglądać za darmo z reklamami lub bez po opłaceniu abonamentu. Dostęp do TVP 1 online w tym serwisie jest możliwy dopiero po zmianie IP na polskie przy pomocy VPN. A podczas krótkiego pobytu terenie państw UE – po opłaceniu abonamentu i zweryfikowaniu, że aktualne miejsce zamieszkania to Polska.