Jak oglądać TVP i TVP Sport za granicą? Sposób krok po kroku

Na platformie TVP VOD można trafić na całą masę polskich filmów, seriali oraz programów rozrywkowych i dokumentalnych. Oprócz tego, w TVP Sport regularnie transmitowane są mecze i najważniejsze wydarzenia sportowe online. Stream TVP za granicą nie działa i możliwość oglądania jest zablokowana – ale są na to sposoby. Sprawdź co zrobić żeby oglądać TVP 1 online za granicą. Z tego artykułu dowiesz się jak odblokować polskie transmisje w TVP Sport online w innych krajach. A wszystko to zrobisz w bardzo prosty sposób.

Szukasz sposobu na dostęp do TVP i TVP Sport za granicą, ale nie chcesz czytać całego poradnika? Przy pomocy NordVPN bez problemu zmienisz IP na polskie i uzyskasz dostęp do oficjalnego streamu TVP oraz TVP Sport za granicą. W specjalnej promocji możesz kupić usługę ponad 70% taniej.

Dlaczego TVP nie działa za granicą?

Próbując oglądać TVP za granicą napotkasz na komunikat, z którego dowiesz się że materiał wideo może być oglądany tylko z terytorium Polski. Oznacza to, że w Twojej lokalizacji, w kraju w którym aktualnie przebywasz, dostęp do tego materiału lub transmisji na żywo jest zablokowany. Nie wchodząc w zbytnie szczegóły, jest to spowodowane blokadami regionalnymi, które są zmorą użytkowników sieci. To właśnie przez nie nie można oglądać różnych filmów i seriali na platformach wideo z całego świata. Tak jest również w przypadku TVP, nie można oglądać dostępnych w serwisie za darmo filmów, seriali i transmisji sportowych poza Polską.

Wchodząc na stronę TVP, sprawdzany jest Twój adres IP. Jeżeli nie jest to polskie IP, to dostęp jest automatycznie blokowany. Objawiać się to może komunikatem o blokadzie, brakiem działania odtwarza wideo lub informacją o braku połączenia. Dlatego, żeby oglądać TVP za granicą trzeba zmienić swój adres IP i z zagranicznego zrobić polski. Na szczęście jest na to prosty sposób, przy pomocy którego każdy z powodzeniem będzie w stanie uzyskać nowy adres IP i zmienić lokalizację komputera.

Zrobić to można przy pomocy VPN (tutaj przeczytasz jak VPN działa od strony technicznej). Jest to narzędzie, przy pomocy którego w łatwy sposób można zmieniać adres IP. Przykładowo – będąc w Niemczech i łącząc się za pomocą polskiego serwera VPN, uzyskuje się polski adres IP. Dzięki temu, ze zmienionym adresem IP można będzie oglądać TVP i TVP Sport za granicą. Takie rozwiązanie działa w Niemczech, Holandii, Danii, USA czy UK oraz innych krajach, w których możesz przebywać.

W jaki sposób można oglądać TVP za granicą?

Jak już wspomnieliśmy, do oglądania TVP w innych krajach niż Polska trzeba zdobyć polski adres IP i zmienić swój kraj w sieci (oczywiście w sposób wirtualny). W tym celu najlepiej jest skorzystać z VPN i połączyć się ze specjalnym serwerem pośredniczącym, który znajduje się w Polsce. Całe połączenie z internetem będzie przez niego przechodzić, a dzięki temu możliwe będzie oglądanie filmów, seriali, meczy i transmisji sportowych na żywo w TVP (ale nie tylko, w ten sposób można odblokować również inne platformy).

W sieci możemy znaleźć bardzo wielu różnych dostawców usług VPN, jednak nie każdy z nich dobrze radzi sobie z zapewnieniem stabilnego dostępu do streamingu VOD TVP1 online, TVP2, Info czy Sport. Dotychczas przetestowaliśmy wielu dostawców usług VPN i nie wszyscy spełniają oczekiwania jeśli chodzi o swobodne oglądanie filmów, seriali i meczy przez internet.

Jest parę wyjątków, jak te usługi VPN wymienione poniżej. Co ważne, oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu nawet jeśli nie do końca jest się przekonanym czy VPN spełni nasze oczekiwania, to można go bez ryzyka przetestować. Procedura zwrotu pieniędzy jest szybka i nieskomplikowana. Warto dodać, że przy pomocy tych VPN nie tylko odblokujesz TVP, ale również inne serwisy oferujące telewizję internetową.

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -72%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%

Nie każdy VPN dobrze sprawdzi się do odblokowania dostępu do TVP. Tego typu usługa musi przede wszystkim:

 • posiadać serwery z polskim IP
 • oferować dużą prędkość połączenia (dzięki temu można oglądać streaming online w jakości HD lepszej)
 • mieć stabilne serwery, które nie będą powodować lagów i buforowania wideo
 • udostępniać użytkownikom prostą, intuicyjną i wygodną w obsłudze aplikację

A poniżej – dokładny opis jak uruchomić VPN i oglądać za jego pomocą TVP poza krajem.

Jak oglądać TVP za granicą – krok po kroku

Pokażemy to na przykładzie polecanego przez nasNordVPN . Całość nie powinna zająć więcej niż 5 minut. Kolejne kroki, które trzeba wykonać żeby oglądać stream TVP online są proste i sprowadzają się do następujących czynności:

Krok 1 – rejestracja konta

Pierwszy krok to wybór długości planu abonamentowego, rejestracja konta i opłacenie usługi u wybranego dostawcy VPN. Należy wybrać okres, na jaki chce się wykupić VPN, podać adres na jaki przyjdą dane dostępowe do konta oraz wybrać sposób płatności.

Wybór planu i płatności
Wybierz plan i załóż konto w NordVPN

Krok 2 – pobranie aplikacji

Kolejnym krokiem po założeniu konta jest pobranie aplikacji. Po rejestracji zostaniesz przekierowany do odpowiedniej strony, z której będziesz mógł pobrać aplikację do łączenia się z serwerem VPN na swoje urządzenie. W przypadku komputera, aplikację pobierzesz na dysk, na telefonie i tablecie przekieruje Cię do sklepu z aplikacjami, skąd pobierzesz je za darmo. Jeśli jesteś na komputerze, to od razu skopiuj kod aktywacyjny.

Pobieranie aplikacji na swoje urządzenie
Ściągnij aplikację na komputer lub telefon

Krok 3 – instalacja aplikacji

Kolejny krok to instalacja aplikacji. Nie ma tu nic skomplikowanego, po prostu zainstaluj program na swoim komputerze lub telefonie albo tablecie. Zajmie to nie więcej niż minutę.

Krok 4 – uruchomienie aplikacji

Jesteśmy już prawie na samym końcu, pora na uruchomienie aplikacji. Zatem do dzieła, włącz program i w oknie aplikacji kliknij na przycisk Log In. Zostaniesz przeniesiony na stronę, na której trzeba się zalogować przy pomocy swoich danych, a następnie zatwierdzić aktywację urządzenia.

Logowanie w aplikacji na komputerze
Logowanie na komputerze

Krok 5 – połączenie z polskim serwerem

Po uruchomieniu aplikacji powita Cię okno z wyborem lokalizacji. Żeby ją wybrać trzeba kliknąć na punkt na mapie lub wybrać ją z listy po lewej stronie. Odszukaj polski serwer na liście lub użyj wyszukiwarki. Kliknij dwa razy i połącz się.

Po paru sekundach aplikacja VPN nawiąże połączenie, a Ty będziesz mieć polskie IP żeby oglądać TVP. Działa to tak samo na komputerze jak i na telefonie.

Krok 6 – czas na oglądanie

Jeżeli wszystko zrobiłeś tak jak w powyższych krokach, to od tej pory masz polskie IP (możesz się upewnić w naszym narzędziu do sprawdzania IP) i możesz oglądać TVP za granicą! Wystarczy teraz wejść na zablokowaną transmisję, odświeżyć stronę, a wszystko powinno bez problemu działać.

TVP za granicą z ExpressVPN
Transmisja meczu przy pomocy ExpressVPN

TVP Sport – sposób na dostęp do transmisji meczy za granicą

W ramach oferty TVP online znajduje się również TVP Sport (sport.tvp.pl), gdzie obejrzymy m.in. transmisje meczy piłki nożnej oraz wiele innych programów sportowych – skoki, siatkówkę czy piłkę ręczną. Od niedawna w TVP można także oglądać Ligę Mistrzów, co jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników piłki nożnej.

Jest to platforma, gdzie prowadzone są transmisje na żywo większości wydarzeń sportowych związanych z Polską Reprezentacją, nie tylko w piłce nożnej. To właśnie tam można oglądać mecze reprezentacji na Euro czy Mistrzostwach Świata. Stream sport.tvp.pl za granicą jest dostępny tylko wtedy, jeżeli posiada się polski adres IP. Takie są wymogi licencyjne organizacji sportowych, które zarządzają prawami do transmisji.

Mecze z polskim komentarzem ogląda się o wiele przyjemniej niż w języku kraju, w którym przebywamy. Chyba każdy miłośnik piłki nożnej to potwierdzi, że nasi komentatorzy są nieodłącznym elementem świetnej rozrywki podczas oglądania meczu w telewizji. A mecze polskiej reprezentacji, to coś co od lat łączy Polaków.

Transmisje na żywo odbywają się w telewizji na TVP1 lub TVP2, a w przypadku internetu dostępne są w serwisie TVP Sport. Dlatego dla wielu osób jedynym sposobem żeby oglądać sport.tvp.pl za granicą staje się skorzystanie z VPN do zmiany IP. Wtedy nie ma znaczenia czy jesteśmy w Niemczech, UK, USA, Francji, Norwegii czy Holandii.

Jak oglądać TVP Sport online za granicą?

Opisany wcześniej sposób z VPN sprawi, że będzie można również oglądać TVP Sport. To właśnie tam dostępny jest stream meczy, programów sportowych oraz analiz komentatorów i ekspertów. Polską telewizję i transmitowane w niej wydarzenia sportowe można oglądać z każdego miejsca na ziemi jeżeli skorzysta się z VPN. Od niedawna, TVP Sport ma również własną aplikację mobilną na Androida, iPhona i telefony Huawei.

Również w tej sytuacji trzeba skorzystać z pomocy ze strony VPN podczas pobytu w innym kraju. Darmowe transmisje meczy oraz innych wydarzeń sportowych działają tylko z terenu Polski, więc bez pomocy VPN się nie obejdzie. Trzeba:

 1. Uruchomić VPN z polskim serwerem.
 2. Połączyć się z nim i uzyskać polskie IP.
 3. Uruchomić aplikację TVP Sport lub otworzyć stronę https://sport.tvp.pl/ i wybrać aktualną transmisję wydarzenia sportowego.
 4. Cieszyć się emocjami i kibicować naszym zawodnikom!

W kablówkach i telewizji satelitarnej w innych krajach nie można liczyć na dostęp do meczy z polskim komentarzem oraz rozmowami po jego zakończeniu. Ale dzięki powszechnemu dostępowi do sieci, każdy ma możliwość obejrzenia swoich ulubionych wydarzeń sportowych z dowolnego miejsca na świecie. W takim języku, w jakim chce.

Skąd biorą się problemy z dostępem do TVP online za granicą?

Problemy z oglądaniem Telewizji Polskiej za granicą wynikają z blokad regionalnych, które szczegółowo regulują w jakich krajach poszczególne materiały wideo mogą być odtwarzane online. W ich założeniu, dostęp do treści jest uzależniony od tego, z jakiej lokalizacji łączy się użytkownik.

Nie ma znaczenia jakiego kraju jest obywatelem. Liczy się adres IP. Licencje, które serwisy VOD wykupują od właścicieli praw autorskich, pozwalają na dostęp do materiałów tylko z określonych państw. Dlatego też polska biblioteka Netflixa jest o wiele mniejsza niż np. amerykańskiego Netflixa.

To właśnie geoblokady są przyczyną tego, że gdy chcąć obejrzeć TVP 1, TVP 2 czy TVP Sport online w innych krajach użytkownik zobaczy komunikat: „Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne, materiał jest niedostępny w kraju z którego się łączysz.” Dlatego mecze reprezentacji, seriale, filmy i programy będą przez to niedostępne podczas zagranicznych podróży, delegacji czy całkowitej emigracji.

Właśnie z tego powodu wielu Polaków korzysta z usług VPN w najpopularniejszych kierunkach emigracji takich jak UK, Niemcy, Norwegia, Holandia czy Dania. Szybka zmiana IP umożliwia dostęp polskojęzycznych treści.

Niestety wprowadzone w 2018 roku przez Unię Europejską regulacje dotyczące dostępu do usług streamingowych podczas krótkich pobytów za granicą nie obejmują TVP VOD. Wszystko przez to, że dostęp do streamingu Telewizji Polskiej jest darmowy – jest finansowana z powszechnego abonamentu, który płacą wszyscy posiadacze telewizorów. A wprowadzone regulacje dotyczą jedynie płatnych usług, za które płaci się abonament (czyli gdy posiadamy konto w serwisie i je regularnie opłacamy).

Komunikat TVP
Jeden z komunikatów, jaki możesz zobaczyć chcąc oglądać TVP za granicą

Co można oglądać w TVP VOD?

Telewizja Polska S.A. posiada własny serwis VOD TVP, w którym oferuje darmowy dostęp online do programów oraz seriali swojej produkcji, znanych z TVP 1 i TVP 2. Cieszące się ogromną popularnością seriale obyczajowe i komediowe gromadzą przed telewizorami rzesze widzów w różnym wieku. Niezwykle popularne produkcje serialowe takie jak:

 • Ojciec Mateusz,
 • Barwy szczęścia,
 • Na dobre i na złe,
 • rodzinka.pl,
 • M jak Miłość,
 • O mnie się nie martw,
 • Klan,
 • Blondynka,
 • Za marzenia,
 • Trzecia połowa,
 • Pod wspólnym niebem

Oprócz seriali, dzięki posiadaniu polskiego IP za granicą w TVP VOD można oglądać takie programy rozrywkowe i kabarety jak:

 • Rolnik szuka żony
 • Familiada
 • The Voice of Poland
 • Jaka to melodia?
 • Jeden z dziesięciu
 • The Voice Kids

To tylko niewielki wycinek tego, co można oglądać w TVP VOD. Warto również sprawdzić strefę ABO, w której znajdują się specjalne udogodnienia jak np. możliwość oglądania odcinków seriali przed ich oficjalną premierą w telewizji.

Czy są darmowe sposoby na dostęp TVP w innych krajach?

Jeżeli ktoś szukamy sposobów jak za darmo oglądać TVP za granicą to niestety się zawiedzie. Nie ma bowiem bezpiecznych i dbających o prywatność usług VPN, które jednocześnie umożliwiają odblokowanie polskich serwisów VOD. Przestrzegamy przed usługami, które pod hasłami oferującymi darmową usługę, tak naprawdę szpiegują użytkowników. Bezpieczne, darmowe usługi VPN które opisujemy i polecamy niestety nie posiadają w swojej ofercie polskich serwerów VPN. W związku z tym nie da się za ich pomocą uzyskać polskiego adresu IP.

Oglądanie TVP za granicą – pytania i odpowiedzi

Czy TVP działa za granicą?

TVP nie działa za granicą, jeżeli nie posiada się polskiego adresu IP. Dopiero po zmianie IP na polskie za pomocą VPN można swobodnie oglądać filmy, seriale, programy oraz sport.

Dlaczego TVP nie działa za granicą?

Powodem, przez który TVP nie działa za granicą są blokady regionalne. Regulują one na platformach ze streamingiem z jakich państwo można oglądać dostępne w nich materiały wideo, a z jakich nie. W przypadku TVP dostęp możliwy jest tylko z terenu Polski, przez użytkowników z polskim adresem IP.

Jak odblokować TVP za granicą?

Żeby odblokować TVP za granicą należy skorzystać z narzędzia do zmiany adresu IP jakim jest VPN. Przy jego pomocy można w łatwy i szybki sposób zmienić IP i tym samym lokalizację komputera lub telefonu. Dzięki temu można oglądać stream TVP z dowolnego miejsca na świecie.

Czy można oglądać TVP przez VPN w wysokiej jakości?

Tak, dobry i sprawdzony VPN zapewnia bardzo dużą szybkość połączenia z internetem i nic nie spowalnia. Dzięki temu można bez problemu oglądać transmisje w jakości HD oraz lepszej przez internet.

Jak oglądać TVP Sport za granicą?

Do oglądania TVP Sport za granicą niezbędna jest zmiana adresu IP na polski przy pomocy VPN. Dzięki temu zmienisz lokalizację komputera lub telefonu i będziesz w stanie odblokować dostęp do transmisji w TVP Sport. Bez polskiego IP nie uzyskasz dostępu do oficjalnego streamingu.

Czy można oglądać transmisje na żywo w TVP Sport w innych krajach?

Oficjalny stream sport.tvp.pl nie jest dostępny w innych krajach niż Polska i nie można go w nich oglądać. Żeby uzyskać dostęp trzeba zmienić lokalizację komputera lub telefonu w sieci, np. korzystając z VPN. W ten sposób odblokujesz dostęp do transmisji.

Jak obejrzeć mecz za granicą transmitowany w TVP Sport?

Żeby odblokować dostęp do meczu za granicą, który jest transmitowany przez TVP Sport potrzebny jest VPN z serwerami w Polsce. Dzięki temu można zdobyć polski adres IP i w sposób wirtualny zmienić lokalizację. Umożliwia to odblokowanie transmisji z dowolnego kraju.

Jak oglądać kanał telewizyjny TVP 1 online za granicą na żywo?

Stream online na żywo TVP 1 jest dostępny na platformie WP Pilot, gdzie można go oglądać za darmo z reklamami lub bez po opłaceniu abonamentu. Za granicą stream TVP 1 online w tym serwisie jest dostępny po zmianie adresu IP na polskie przy pomocy VPN. A podczas krótkiego pobytu terenie państw UE – po opłaceniu abonamentu i zweryfikowaniu, że aktualne miejsce zamieszkania to Polska