Jak oglądać CDA Premium za granicą?

CDA za granicą

Polski serwis CDA Premium oferuje dostęp do szerokiej gamy legalnych filmów i seriali, zarówno polskich jak i zagranicznych. Ale ze względu na ograniczenia geograficzne, dostęp do niektórych treści może być zablokowany dla użytkowników znajdujących się za granicą. W takim razie jak oglądać CDA za granicą? W tym artykule pokażemy w jaki sposób można uzyskać dostęp do tej platformy z dowolnego miejsca na świecie.

Czy CDA Premium działa za granica?

CDA, jako jeden z najpopularniejszych polskich serwisów streamingowych, oferuje szeroki wybór zagranicznych i polskich filmów oraz seriali. Dla użytkowników przebywających w Polsce, dostęp do tej platformy jest bezproblemowy. Wystarczy opłacić abonament i można oglądać wszystkie materiały. Jednak sytuacja komplikuje się gdy chcemy korzystać z CDA Premium za granicą. Ze względu na umowy licencyjne, które CDA zawiera z producentami i dystrybutorami treści, niektóre filmy i seriale są zablokowane dla użytkowników poza granicami Polski. Ograniczenia te wynikają z tzw. geoblokad, które na podstawie lokalizacji użytkownika przyznaje lub blokuje dostęp.

Geoblokady to technologia, która ogranicza dostęp do treści w Internecie na podstawie lokalizacji geograficznej użytkownika. Żeby to zrobić, strona internetowa sprawdza adres IP użytkownika i na jego podstawie określa kraj lub miasto w jakim się znajduje. W praktyce oznacza to, że jeśli serwis internetowy taki jak CDA korzysta z blokad regionalnych, to system rozpoznaje lokalizację użytkownika na podstawie jego adresu IP i na tej podstawie decyduje o dostępności danego materiału. Czyli pozwala na dostęp z Polski i podczas krótkich podróży z państw UE po weryfikacji.

Jak oglądać CDA Premium za granicą?

Na szczęście istnieją sposoby aby ominąć te ograniczenia i cieszyć się ulubionymi filmami i serialami na CDA Premium za granicą. Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest użycie sieci VPN. VPN pozwala na stworzenie bezpiecznego, szyfrowanego połączenia z serwerem w innym kraju. Dzięki temu serwisy ze streamingiem jak np. CDA będą widzieć nasz adres IP jako pochodzący z Polski, co tym samym odblokuje dostęp do treści udostępnianych tylko na terenie Polski.

Jeżeli serwer VPN będzie zlokalizowany w Polsce, to VPN pozwoli zmienić IP na polskie. Łącząc się wtedy z internetem i wchodząc np. na stronę CDA, będzie ona myśleć że mamy polskie IP. Mimo że nasz prawdziwy adres IP może być np. z UK. A to umożliwi dostęp do treści jakie oferuje serwis w Polsce.

Na rynku dostępne są różne usługi VPN – zarówno płatne jak i darmowe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że darmowe usługi często mają ograniczoną ilość dostępnych serwerów, bywają wolne i zazwyczaj nie mają polskich serwerów.

Dostęp do CDA Premium za granicą przy pomocy VPN

Na rynku jest wiele usług VPN, niektóre są lepsze a inne gorsze. Do oglądania filmów i seriali po polsku online warto wybrać takie usługi, które mają dużo serwerów zlokalizowanych w naszym kraju. A jednocześnie są szybkie i zapewniają stabilne połączenie z siecią.

Polecane przez nas usługi VPN to:

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

CDA Premium a geoblokady

CDA Premium to płatna wersja serwisu CDA, która oferuje dostęp do bardzo bogatej biblioteki treści wideo. W odróżnieniu od darmowej wersji, jest pozbawiona reklam. Użytkownicy CDA Premium mogą napotkać na problemy z dostępem do treści poza granicami Polski przez blokady regionalne stosowane w serwisie. Dla dostępu do wykupionych treści podczas pobytu w krajach UE w przypadku CDA Premium, wymagana jest weryfikacja miejsca zamieszkania w Polsce.

W celu zweryfikowania miejsca zamieszkania, serwis CDA Premium prosi o przesłanie zdjęcia dokumentu z adresem zamieszkania w Polsce lub podanie działającego numeru rachunku bankowego prowadzonego w polskim banku. Proces ten ma potwierdzić, że użytkownik faktycznie mieszka w Polsce, co umożliwi korzystanie z serwisu w państwach UE na krótkich wyjazdach.

Należy jednak pamiętać, że ta możliwość jest ograniczona czasowo i przeznaczona głównie dla osób, które wyjeżdżają na krótkie wakacje lub podróże służbowe. Dla osób przebywających za granicą na stałe lub poza państwami UE, może być konieczne korzystanie z innych metod takich jak sieci VPN.