Jak oglądać Disney Plus za granicą w 2024?

Dostęp do Disney+ w Polsce

Disney Plus jest już od jakiegoś czasu dostępny w Polsce. Ale z dostępem do Disney Plus za granicą sprawa nie wygląda już tak dobrze jak w naszym kraju. Nie we wszystkich państwach ten serwis streamingowy jest dostępny. Nawet mając wykupiony abonament, jadąc na wakacje, w delegację lub przenosząc się na stałe do innego kraju może okazać się, że Disney+ za granicą nie działa. Ale są sposoby żeby oglądać Disney Plus za granicą, które opiszemy w tym artykule.

Jak oglądać Disney Plus za granicą w 2024?

To czy Disney Plus za granicą jest dostępny zależy od kraju w jakim się przebywa. Cały czas w wielu państwach na świecie ta platforma ze streamingiem nie wystartowała i jest niedostępna. Ale mając opłacony wcześniej w Polsce abonament lub dostęp do polskich sposobów płatności można oglądać Disney+ za granicą. Wszystko co trzeba zrobić to zmienić swoje IP na polskie.

Mając polskie IP uzyskane np. przy pomocy VPN (tutaj przeczytasz co to jest). Można odblokować i oglądać Disney Plus za granicą. Dzięki temu uzyskasz również dostęp do polskich napisów i lektora. Nie ma znaczenia w jakim państwie aktualnie się przebywa, gdyż w ten sposób można zmienić lokalizację swojego komputera i tak jakby wirtualnie przenieść się do Polski.

Ale przy pomocy polskiego IP nie tylko możemy oglądać Disney Plus za granicą, ale również wykupić do niego dostęp. Pod jednym warunkiem. Trzeba mieć dostęp do polskiej karty płatniczej lub kredytowej albo polskiego konta PayPal. Dzięki temu będzie można opłacić abonament i jednocześnie zweryfikować, że mieszka się w Polsce. Nawet wtedy, gdy mieszka się na co dzień w innym kraju i użyje się polskiego IP z sieci VPN do zmiany lokalizacji swojego komputera lub telefonu.

Żeby oglądać polski Disney Plus za granicą potrzebne będą dwie rzeczy:

 1. Dostęp do usługi VPN z polskim adresem IP – trzeba będzie wirtualnie przenieść się do Polski, w którym Disney Plus jest już dostępny.
 2. Dostęp do polskiego sposobu płatności – polski abonament za Disney Plus można opłacić tylko pomocy polskiej karty płatniczej lub konta PayPal. Jeżeli zrobiliśmy to w domu, przed wyjazdem do innego kraju, to ten punkt nas nie dotyczy.

Odblokowanie Disney+ za granicą jest bardzo proste i praktycznie każdy sobie z tym poradzi. Jak to zrobić? O tym dalej.

Jaki jest najlepszy VPN do oglądania Disney Plus za granicą?

W internecie można znaleźć wiele różnych usług VPN, które reklamują się jako te umożliwiające dostęp i odblokowanie Disney Plus. Ale rzeczywistość jest taka, że D+ tak jak inne platformy streamingowe ogranicza dostęp do swoich usług przy pomocy sieci VPN i podobnych narzędzi. Dlatego nie każda usługa VPN do Disney Plus się sprawdzi. I umożliwi odblokowanie i oglądanie go za granicą.

Jest kilka sprawdzonych sieci VPN, które oferują polski adres IP a jednocześnie umożliwiają dostęp i oglądanie Disney Plus za granicą. To właśnie przy pomocy polskich serwerów można nie tylko oglądać, ale również wykupić dostęp do tej platformy jeżeli aktualnie nie jesteśmy w Polsce.

Najlepsze sieci VPN do Disney Plus za granicą

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu można je kupić bez ryzyka. Jeżeli okaże się, że coś nie działa tak jak powinno to możemy liczyć na to, że odzyskamy wpłacone środki. Trzeba o tym pamiętać, jeżeli by się okazało, że nagle Disney Plus zaczął blokować naszego dostawcę usług VPN.

Oglądanie Disney Plus za granicą – krok po kroku

Wbrew pozorom, oglądanie polskiego Disney Plus za granicą jest bardzo proste. I nie wymaga to od użytkownika ani specjalnie dużej wiedzy technicznej, ani zaawansowanych umiejętności informatycznych. Poradzi sobie z tym każdy użytkownik sieci, który w miarę sprawnie porusza się po internecie. Również obsługa VPN z polskim IP, który jest niezbędny do uruchomienia Disney Plus za granicą, okazuje się bardzo prosta.

Żeby oglądać Disney Plus za granicą trzeba:

 1. Kupić VPN z polskim IP, który umożliwia dostęp do tego serwisu. Jak np. NordVPN.
 2. Pobrać aplikację do łączenia się z VPN ze strony dostawcy usługi.
 3. Zainstalować i uruchomić VPN na komputerze lub telefonie.
 4. Za pomocą VPN połączyć się z serwerem w Polsce i w ten sposób zmienić IP.
 5. Wejść na stronę Disney Plus. Jeżeli mamy już kupiony abonament, to serwis powinien działać. A jeżeli nie, to można wykupić dostęp przy pomocy polskiej karty płatniczej lub PayPala.
 6. Od tej pory możemy oglądać filmy i seriale w Disney Plus za granicą.
Strona główna Disney Plus
Biblioteka filmów i seriali w Disney+ jest bardzo bogata

Czym jest Disney Plus?

Disney Plus to najnowszy serwis streamingowy, który może poważnie zagrozić wszystkim największym graczom na rynku. Platformom zagranicznym jak amerykańskiemu Netflixowi, HBO MAX ale również polskim jak np. Player.pl. Coraz więcej abonamentów sprawia, że ludzie coraz mocniej zastanawiają się, który faktycznie jest wart swojej ceny. W końcu od Disneya wychodzą największych hity filmowe i serialowe ostatnich lat. Gwiezdne Wojny, świat Marvela czy filmy Pixara. To wszystko obejrzysz w Disney Plus.

Disney Plus działa tak jak każdy inny serwis streamingowy. W zamian za miesięczny abonament można oglądać filmy, seriale oraz różne programy rozrywkowe online. Na komputerze, telefonie, tablecie czy smart TV. Więc jeżeli już korzystamy z innych serwisów ze streamingiem, to szybko i bez problemu odnajdziemy się również w nim.

Ile kosztuje Disney Plus?

Disney Plus kosztuje w Polsce obecnie 28,90 zł zł przy płatnościach miesięcznych. Na tle innych usług streamingowych oraz VOD jest to całkiem atrakcyjna cena, bo np. Netflix w Polsce jest o wiele droższy. A biblioteka platformy jest bardzo interesująca, więc będziemy mieć rozrywkę na wiele godzin w dobrej cenie.

Decydując się na abonament na cały rok, przyjdzie nam zapłacić za całość 289,90 zł rocznie. W ten sposób można zaoszczędzić około 15% w stosunku do płatności miesięcznych. Jest to dlatego lepszy wybór, jeśli już z góry wiemy że Disney Plus będziemy oglądać regularnie i przez najbliższy rok.

Jak zapłacić za Disney Plus?

W tym momencie są dwa sposoby, żeby zapłacić za konto w Disney Plus. Pierwszy z nich to karta płatnicza lub kredytowa. Po dodaniu karty do konta, będzie z niej regularnie pobierana opłata abonamentowa za dostęp do usługi. W zależności od wybranego okresu abonamentu, co miesiąc lub co rok. Podobnie jest z płatnościami za pomocą PayPala.

Ale abonament w Disney Plus można opłacić też np. przez operatora telewizji kablowej. Można spodziewać się, że z czasem dojdą kolejne systemy płatności takie jak BLIK czy szybkie przelewy online.

Cena i sposoby płatności za Disney Plus w Polsce
Cena i sposoby płatności za Disney Plus w Polsce

Czy w Disney Plus można włączyć polskie napisy, dubbing lub lektora?

Tak większość filmów i seriali w Disney Plus jest dostępnych z polskimi napisami lub lektorem. Dzięki temu można oglądać filmy i seriale w naszym języku, bez konieczności biegłej znajomości języka angielskiego. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla tych wszystkich osób, które lubią oglądać swoje ulubione programy w polskim języku..

Oprócz tego dla niektórych materiałów dostępny jest również polski dubbing oraz lektor. Jest to o tyle świetne rozwiązanie, że wiele produkcji Disneya jest kierowanych do dzieci, które nie zawsze swobodnie sobie radzą z równoczesnym oglądaniem i czytaniem napisów. A dzięki temu można całą rodziną obejrzeć wiele ciekawych filmów i seriali.

Co można obejrzeć w Disney Plus?

Disney posiada ogromną bazę filmów i seriali, które jeszcze jakiś czas temu były również dostępne na wielu innych platformach streamingowych. Systematycznie zaczęły z nich znikać, by ostatecznie pojawić się w nowym serwisie streamingowym Disneya. Oprócz filmów produkcji Disneya, w serwisie można znaleźć filmy, seriale i programy związane z Marvelem, Star Wars, Pixarem i National Geographic.

Oprócz tego, poza USA dostępna jest usługa Star, w ramach której można oglądać materiały firm i wytwórni należących do Disneya lub w jakiś sposób z nim związanych. W Stanach Zjednoczonych zastępuje to Hulu. Można tam znaleźć treści głównie dla dorosłego widza.

Na platformie można oglądać klasyki Disneya dla najmłodszych takie jak „Król Lew”, „Myszka Miki”, „Kaczor Donald” oraz produkcje Pixara.

To właśnie Disney jest właścicielem Marvela oraz Gwiezdnych Wojen. Oba te uniwersa są ogromnym magnesem, który przyciąga wielu widzów, a na platformie regularnie pojawiają się nowe seriale lub filmy z nimi związane. Osadzony w świecie Star Wars serial The Mandalorian miał swoją premierę wraz z udostępnieniem Disney Plus pierwszym użytkownikom. Przez ograniczenia w dostępie do usługi podczas jej premiery, stał się najbardziej piraconym serialem ostatnich lat.

W Disney Plus można oglądać wszystkie filmy ze świata Star Wars, zarówno te stare jak i najnowsze, które nie tak dawno miały premiery w kinach. Oprócz tego dostępne są seriale takie jak Mandalorian, Obi Wan oraz Księga Boby Fetta (The Book of Boba Fett). Niedługo planowana jest premiera kolejnych seriali z tej serii.

Prawdziwa skarbnica rozrywki to z kolei filmy i seriale bazujące na komiksach Marvela. Z tego świata można oglądać seriale Loki, WandaVision, Eternals, Hawkeye, The Falcon and The Winter Soldier. W 2024 roku premierę mają mieć kolejne seriale. Dostępne są również wszystkie filmy produkcji Marvel Studios, zarówno te starsze jak i najnowsze jak Spider-Man: Bez drogi do domu (Spider-Man: No Way Home).

A to tylko drobna część biblioteki, bo za sprawą usługi Star uzyskuje się dostęp do wielu innych ciekawych treści. Więc żeby móc to wszystko oglądać bez przeszkód za granicą, gdzie Disney+ jeszcze nie działa, trzeba skorzystać z VPN.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące Disney Plus

Jak założyć konto i oglądać Disney Plus za granicą?

Żeby założyć konto i oglądać Disney Plus za granicą trzeba skorzystać z VPN z polskim adresem IP oraz polskiego środka płatności. Po założeniu konta na polskie dane będzie można oglądać Disney Plus w kraju, w którym jeszcze nie wystartował oficjalnie.

Jak zapłacić za Disney Plus?

Za Disney Plus można zapłacić za pomocą karty płatniczej oraz PayPala. Dostępny jest również u wielu operatorów telewizji satelitarnej oraz kablowej, którzy umożliwiają wykupienie abonamentu na tej platformie za swoim pośrednictwem.

Ile kosztuje Disney Plus?

Cena Disney Plus w Polsce to 28,99 zł miesięcznie przy płatnościach co miesiąc oraz 289,90 zł przy płatności za cały rok z góry (można w ten sposób zaoszczędzić 15%).

Czy darmowy VPN działa z Disney Plus?

Tak jak niemal każdy serwis ze streamingiem, również Disney Plus blokuje wiele usług VPN. Dlatego żeby mieć pewność, że uda się go uruchomić i oglądać za granicą najlepiej postawić na płatny VPN, który aktywnie działa żeby zapewniać do niego dostęp swoim użytkownikom.

Na czym można oglądać Disney Plus?

Możliwości oglądania D+ jest wiele. Disney Plus można oglądać na komputerze przez stronę internetową, za pomocą aplikacji na telefonie lub tablecie, na smart TV oraz większości pozostałych urządzeń, które obsługują platformy ze streamingiem.