Czy da się oglądać Disney Plus w Polsce przy pomocy VPN?

Disney Plus to najnowszy serwis streamingowy, który ma zagrozić wszystkim największym graczom na rynku. Jest to możliwe. W końcu Disney to producent największych hitów filmowych w ostatnich latach. Gwiezdne Wojny, Marvel czy filmy Pixara. To wszystko obejrzysz w Disney Plus.

Niestety, w momencie startu usługi, Disney Plus jest dostępny wyłącznie w pięciu krajach: USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz Holandii. Tak, tylko w jednym kraju europejskim. W Polsce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na oficjalny dostęp do tego serwisu.

Disney Plus to najnowszy serwis streamingowy, który ma zagrozić wszystkim największym graczom na rynku. Jest to możliwe. W końcu Disney to producent największych hitów filmowych w ostatnich latach. Gwiezdne Wojny, Marvel czy filmy Pixara. To wszystko obejrzysz w Disney Plus. Aktualizacja

Niestety, w momencie startu usługi, Disney Plus jest dostępny wyłącznie w pięciu krajach: USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz Holandii. Tak, tylko w jednym kraju europejskim. W Polsce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na oficjalny dostęp do tego serwisu.

Co obejrzysz w Disney Plus?

Disney posiada ogromną bazę filmów i seriali, które do tej pory były w części udostępniane w innych platformach, z których możesz korzystać jak Netflix czy HBO. Są to zarówno produkcje dla młodszych jak „Król Lew”, „Myszka Miki”, „Kaczor Donald” czy filmy Pixara jak i dla starszych widzów.

To właśnie Disney jest właścicielem Marvela czy Gwiezdnych Wojen. Oba te uniwersa są ogromnym magnesem, który przyciągnie wielu widzów. Osadzony w świecie Star Wars serial The Mandalorian miał swoją premierę wraz z udostępnieniem Disney Plus pierwszym użytkownikom. Przez wszystkie geoograniczenia w dostępie do usługi stał się najbardziej piraconym serialem ostatnich lat.

W ramach abonamentu Disney+ widzowie mają również możliwość korzystania z oferty Hulu, ESPN+ oraz National Geographic. Może być to dodatkowym argumentem dla osób, które wciąż zastanawiają się czy kupować kolejny abonament w usłudze VOD (mając Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video zaczyna się zbierać spora suma).

Przy cenie Disney Plus wynoszącej 7$ miesięcznie z pewnością wiele osób się zdecyduje na regularne korzystanie z serwisu.

Disney Plus w Polsce zablokowany

Start Disney Plus został ograniczony tylko do kilku wybranych państw. Są to:

  • Stany Zjednoczone
  • Kanada
  • Australia
  • Nowa Zelandia
  • Holandia

Przedstawiciele serwisu deklarują, że z czasem będą pojawiać się kolejne państwa, których mieszkańcy otrzymają dostęp do usługi. Najbliższy termin to 31 marca. Wtedy Disney+ ma zostać udostępniony na terenie Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec oraz Hiszpanii. Do tej listy mają również dołączyć inne państwa, ale nie zostały jeszcze ujawnione. Możliwe, że będzie to również Polska i będzie można korzystać z biblioteki serwisu bez konieczności używania VPN.

Jak oglądać oglądać Disney Plus przy pomocy VPN?

Dostęp do Disney Plus jest możliwy przy pomocy VPN i z tego co można przeczytać w różnych serwisach społecznościowych (m.in. na Reddicie) wiele usług bez problemu działa i umożliwia streaming. Dostawcy VPN wręcz informują na swoich stronach, że są w stanie zapewnić dostęp do usługi.

Problem jest jednak inny. A mianowicie płatności. To właśnie na tym etapie Disney Plus blokuje i odrzuca możliwość rejestracji i założenia konta w serwisie. Wymóg jest taki, że środek płatności musi być przypisany do kraju, z jakiego chcemy założyć konto. Czyli korzystając z holenderskiego IP musimy użyć holenderskiej karty płatniczej, a korzystając z amerykańskiego IP – użyć karty z USA.

Wszystkie kombinacje na zasadzie: amerykańskie IP z VPN i polska karta płatnicza lub polskie konto PayPal Disney Plus odrzuca. Formularz płatności wygląda tak jak na zdjęciu poniżej (zobaczysz go tylko wtedy, gdy połączysz się z serwisem przez VPN, np. z amerykańskim IP).

Opisywane w sieci sposoby na pomyślne przejście płatności wymagają trochę kombinacji.

Disney+ płatności
Opcje płatności za Disney+ po założeniu konta

1. Założenie amerykańskiego konta PayPal (przy pomocy VPN i IP z USA) i podpięcie do niego swojej karty płatniczej (powinna zadziałać nawet polska karta)

2. Przy pomocy kart podarunkowych w iTunes. Trzeba w tym celu:

  • Założyć amerykańskie konto Apple ID
  • Kupić kartę podarunkową iTunes np. w Amazon
  • Zasilić środkami z karty konto iTunes
  • Zapłacić doładowanymi środkami za Disney Plus przez aplikację w telefonie/tablecie

VPN do Disney Plus – który deklaruje skuteczność?

Nie każdy dostawca VPN oficjalnie wspiera dostęp do Disney Plus z dowolnej lokalizacji. Tylko niektórym firmom udało się tak przygotować i skonfigurować serwery, żeby móc zapewnić dostęp do streamingu Disney Plus. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że na chwilę obecną czyli przełom 2019/2020 z Disney Plus działają te VPN:

Internauci w różnych mediach społecznościowych donoszą, że największe sukcesy w odblokowaniu Disney Plus mają korzystając z ExpressVPN oraz Surfsharka.

Jeżeli dotychczas nie korzystasz z VPN, a zależy Ci na dostępie do Disney Plus i chcesz się trochę „pobawić” w omijanie blokad, to pamiętaj że prawie wszystkie firmy VPN oferują gwarancję zwrotu pieniędzy. Najczęściej wynosi ona 30 dni. Oznacza to, że masz prawie miesiąc na testy bez zobowiązań i jeżeli coś nie będzie działać tak jak powinno, to odzyskasz pieniądze.

Niestety, w momencie startu usługi, Disney Plus jest dostępny wyłącznie w pięciu krajach: USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz Holandii. Tak, tylko w jednym kraju europejskim. W Polsce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na oficjalny dostęp do tego serwisu.