Jak oglądać Disney Plus w Polsce w 2022?

Wejście Disney Plus do Polski jest cały czas przesuwane. Na ten moment przewidywany termin to lato 2022 roku, ale może to zostać i tak opóźnione o kolejne miesiące. Miłośnicy Marvela, Gwiezdnych Wojen i Disneya muszą jeszcze trochę poczekać na premierę Disney+ w Polsce. Ale jeżeli nie chcesz czekać, to jest sposób żeby oglądać Disney Plus w Polsce. Można bez problemu wykupić do niego dostęp przy pomocy VPN.

Co to jest Disney Plus?

Disney Plus to najnowszy serwis streamingowy, który może poważnie zagrozić wszystkim największym graczom na rynku. Platformom zagranicznym jak amerykańskiemu Netflixowi, HBO MAX ale również polskim jak Player.pl. Coraz więcej abonamentów sprawia, że ludzie coraz mocniej zastanawiają się, który faktycznie jest wart swojej ceny. W końcu od Disneya wychodzą największych hity filmowe i serialowe ostatnich lat. Gwiezdne Wojny, świat Marvela czy filmy Pixara. To wszystko obejrzysz w Disney Plus.

Disney Plus działa tak jak każdy inny serwis streamingowy. W zamian za miesięczny abonament można oglądać filmy, seriale oraz różne programy rozrywkowe online. Na komputerze, telefonie, tablecie czy telewizorze typu smart. Więc jeżeli już korzystasz z innych serwisów ze streamingiem, to szybko i bez problemu odnajdziesz się również w nim.

Kiedy Disney Plus będzie dostępny w Polsce?

Disney Plus jest obecny w coraz większej liczbie państw. Aktualnie jest dostępny w USA, Kanadzie, Meksyku, państwach Ameryki Południowej i zachodniej Europy. Uruchomienie platformy w państwach środkowej i wschodniej Europy (w tym w Polsce) planowane jest na lato 2022 roku. W momencie swojego startu w listopadzie 2019 roku Disney Plus był dostępny tylko w trzech państwach, więc obsługa całego świata trochę trwa.

Oczekiwania na start Disney Plus w Polsce są bardzo duże, gdyż wiele osób z niecierpliwoscią czeka na dostępne tam filmy i seriale. Ostatnim potwierdzonym terminem startu serwisu jest lato 2022 roku. Więc można się spodziewać, że będzie to między czerwcem a wrześniem 2022, o ile firma nie zdecyduje się na opóźnienie wejścia do tej części świata ze swoją usługą.

Jak oglądać Disney Plus w Polsce w 2022?

Oficjalnie Disney Plus jest niedostępny w Polsce. Ale to nie oznacza, że nie można korzystać z tej platformy z naszego kraju. Jest prosty sposób żeby opłacić abonament i oglądać Disney Plus w Polsce. Więc legalnie, ale nie do końca zgodnie z regulaminem. Z tego sposobu korzysta wiele osób, które niemal od samej premiery tego serwisu w USA regularnie oglądają dostępne tam filmy i seriale.

Żeby oglądać Disney Plus w Polsce potrzebne będą dwie rzeczy:

 1. Dostęp do usługi VPN z zagranicznym adresem IP – trzeba będzie wirtualnie przenieść się do kraju, w którym Disney Plus jest już dostępny.
 2. Dostęp do zagranicznego sposobu płatności – abonament za Disney Plus można opłacić tylko przy pomocy środka płatności przypisanego do jednego z państw, w którym oficjalnie wystartował. W tym celu można założyć i wykorzystać konto PayPal.

Na pierwszy rzut oka może to brzmieć dość mocno skomplikowanie. Ale w rzeczywistości samodzielna konfiguracja dostępu do Disney Plus w Polsce jest bardzo prosta i niemal każdy sobie z tym poradzi. Ważne jest, żeby łączyć się za pomocą VPN przez ten sam kraj, w którym utworzy się konto PayPal. A później trzeba też z niego korzystać zawsze wtedy, gdy będzie się chciało oglądać dostępne tam materiały.

Dostęp do Disney Plus w Polsce – krok po kroku

Cała procedura, a więc zakładanie konta PayPal w innym kraju oraz użycie sieci VPN może brzmieć dość skomplikowanie, ale jest wręcz przeciwnie. Pokażemy jak to wszystko przebiega krok po kroku z dokładnym wyjaśnieniem poszczególnych etapów. Warto do tego wykorzystać tryb incognito w przeglądarce.

Żeby oglądać Disney Plus w Polsce trzeba:

 1. Kupić VPN, który umożliwia dostęp do tego serwisu.
 2. Zainstalować i uruchomić VPN na komputerze lub telefonie.
 3. Za pomocą VPN połączyć się z internetem przez kraj, w którym Disney+ już działa.
 4. Założyć konto PayPal za pomocą VPN w kraju, w którym działa Disney+.
 5. Założyć i opłacić konto w Disney Plus za pomocą VPN.
 6. Od tego momentu będzie można oglądać Disney Plus w Polsce łącząc się przez VPN.

1. Wybór i kupno VPN do Disney Plus

Przede wszystkim, do oglądania Disney Plus w Polsce potrzebny będzie dobry VPN, przy pomocy którego zmienimy adres IP. O ile w internecie można znaleźć bardzo dużo ofert różnych firm, które oferują usługi VPN, to nie każda z nich będzie dobrze działać z Disneyem. W naszej ocenie, najlepsze usługi VPN do oglądania Disney Plus w Polsce to:

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -66%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%

Są to usługi z szybkimi serwerami, proste i intuicyjne w obsłudze oraz z całodobową pomocą techniczną. Warto przeanalizować ich oferty i wybrać taką sieć VPN, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom pod względem ceny, możliwości oraz funkcji. A następnie założyć konto i opłacić do niej dostęp.

2. Instalacja i uruchomienie VPN na komputerze i telefonie

Kolejny krok to instalacja VPN na urządzeniu, na którym będziesz oglądać Disney Plus. Firmy dostarczające usługę oferują gotowe aplikacje na Windowsa, MacOSa, Androida oraz iOS. Wystarczy ją pobrać, zainstalować i zalogować się na swoje nowe konto. Najłatwiej i najwygodniej będzie założyć konto na komputerze.

Domyślne ustawienia klienta VPN wystarczą do większości zastosowań, ale oczywiście warto poznać nieco lepiej aplikację, bo VPN ma o wiele więcej zastosowań przydatnych w codziennym korzystaniu z sieci.

3. Połączenie się za pomocą VPN z krajem, w którym dostępny jest Disney+

W aplikacji VPN należy następnie wybrać kraj, przez jaki będziemy się łączyć z siecią. Mieszkając w Polsce, do Disney Plus najlepiej wybrać kraj, który jest najbliżej położony geograficznie. Dzięki temu ping będzie możliwie niski, a szybkość połączenia najlepsza. Świetnie sprawdzą się serwery w Niemczech lub Holandii. Kolejne etapy pokażemy właśnie przy wykorzystaniu połączenia z VPN przez Niemcy. Łączymy się w naszym kliencie VPN z serwerem w Niemczech i przechodzimy do kolejnego kroku.

Serwer NordVPN w Niemczech

4. Założenie konta PayPal w Niemczech

Teraz należy założyć niemieckie konto PayPal, gdyż jest on niezbędny do opłacenia usługi. Trzeba to zrobić, gdyż karty oraz systemy płatności, które nie są przypisane do państwa w którym Disney+ oficjalnie wystartował nie zostaną zaakceptowane. A zagraniczne konto PayPal można bez problemu założyć i opłacić usługę.

1. Należy przejść na stronę https://www.paypal.com/de/home/. Wszystko będzie po niemiecku, ale łatwo się w tym połapać. W prawym górnym rogu klikamy na Neu anmelden jak na obrazku poniżej.

Przejście do rejestracji konta PayPal

2. W kolejnym oknie wybieramy Privat (czyli konto dla osoby prywatnej).

3. Kolejny krok wymaga podania numeru telefonu. Wybieramy polski numer kierunkowy (+48) i podajemy numer telefonu komórkowego. SMSem przyjdzie 6 cyfrowy kod, który trzeba wprowadzić na stronie. Jest on wymagany żeby przejść do kolejnego etapu. Na tym etapie można też zmienić wyświetlany język na angielski – co może ułatwić kolejne etapy rejestracji.

Podanie numeru telefonu w PayPal

4. W kolejnym kroku trzeba podać adres. Musi być to adres niemiecki, ale nikt nie sprawdza czy jest to adres prawdziwy. Możemy wykorzystać adres z jakiegoś generatora jak np. Ritterstrasse 60G, 10969 Berlin albo użyć Google Maps i sobie jakiś wybrać. Trzeba też ustawić swój wiek, który musi wskazywać że ma się ponad 18 lat. Jeżeli nie chcemy otrzymywać e-maili reklamowych to zaznaczamy tylko drugą opcję przed kontynuowaniem. I przechodzimy dalej.

Wprowadzenie adresu w PayPal

5. Otrzymamy komunikat, że udało się założyć konto. Klikamy „Not sure? Add bank account to use later”, żeby podpiąć kartę płatniczą do konta. Warto sprawdzić również pocztę, powinien przyjść e-mail proszący o potwierdzenie adresu. Klikamy na link weryfikacyjny, żeby potwierdzić że adres e-mail jest prawidłowy.

Przejście do podpięcia karty

6. Następnie widoczna będzie lista różnych niemieckich banków, a na samym dole opcja podpięcia karty do konta. Klikamy na „Link a card instead”. Wyświetli się okno, w którym trzeba uzupełnić i potwierdzić dane swojej karty płatniczej (może być polska karta). Po poprawnym przejściu tego kroku niemieckie konto PayPal jest gotowe do dokonywania płatności.

Dodanie karty w PayPal

5. Założenie konta Disney Plus

Teraz pora na założenie konta w Disney Plus. Połączenie z niemieckim serwerem VPN musi być wciąż aktywne, żeby wszystko się udało.

1. Przechodzimy na stronę https://www.disneyplus.com/en-de i klikamy Sign Up Now. W kolejnych etapach podajemy swój adres e-mail, akceptujemy regulamin i tworzymy bezpieczne hasło do logowania się do D+. Trzy okna, które kolejno się wyświetlą pokazane są na obrazku ze zrzutu ekranu poniżej.

Tworzenie konta w Disney Plus

2. Kolejny etap to wybór okresu abonamentu i sposobu płatności. Trzeba zdecydować się czy chcemy opłacić konto na cały rok z góry czy dokonywać płatności miesięcznych. W związku ze spodziewaną niedługo premierą w Polsce, lepiej wybrać abonament miesięczny. Klikamy na opcję PayPal, a następnie Agree & continue.

Wybór płatności za pomocą PayPala

3. Wyświetli się podsumowanie abonamentu. Jeżeli wszystko się zgadza, to klikamy Pay with PayPal. Nastąpi przekierowanie do bramki płatności, gdzie trzeba się zalogować na nowe, niemieckie konto PayPal i zatwierdzić płatność.

Płatność za abonament przy pomocy PayPala

6. Możemy oglądać Disney Plus w Polsce

Jeżeli wszystko przebiegło prawidłowo, to zostaniemy przekierowani na stronę z wyborem dostępnego katalogu filmów i seriali. Tutaj trzeba wybrać czy chcemy oglądać wszystkie filmy i seriale, czy tylko te dla osób do 12 roku. Wybieramy pełny katalog, żeby cieszyć się dostępem do całej zawartości serwisu.

Strona główna Disney Plus

Od tej pory możemy się cieszyć dostępem do Disney Plus przed oficjalnym startem w Polsce.

Czy można włączyć polskie napisy, dubbing lub lektora?

Tak, pomimo tego że Disney Plus jeszcze nie wystartował oficjalnie w Polsce, to bardzo dużo filmów i seriali jest już dostępnych z polskimi napisami. Dzięki temu można oglądać filmy i seriale w naszym języku, bez konieczności biegłej znajomości języka angielskiego.

Oprócz tego dla niektórych materiałów dostępny jest również polski dubbing oraz lektor. Jest to o tyle świetne rozwiązanie, że wiele produkcji Disneya jest kierowanych do dzieci, które nie zawsze swobodnie sobie radzą z równoczesnym oglądaniem i czytaniem napisów. A dzięki temu można całą rodziną obejrzeć wiele ciekawych filmów i seriali.

Co można obejrzeć w Disney Plus?

Disney posiada ogromną bazę filmów i seriali, które jeszcze jakiś czas temu były również dostępne na wielu innych platformach streamingowych. Systematycznie zaczęły z nich znikać, by ostatecznie pojawić się w nowym serwisie streamingowym Disneya. Oprócz filmów produkcji Disneya, w serwisie można znaleźć filmy, seriale i programy związane z Marvelem, Star Wars, Pixarem i National Geographic.

Oprócz tego, poza USA dostępna jest usługa Star, w ramach której można oglądać materiały firm i wytwórni należących do Disneya lub w jakiś sposób z nim związanych. W Stanach Zjednoczonych zastępuje to Hulu. Można tam znaleźć treści głównie dla dorosłego widza.

Na platformie można oglądać klasyki Disneya dla najmłodszych takie jak „Król Lew”, „Myszka Miki”, „Kaczor Donald” oraz produkcje Pixara.

To właśnie Disney jest właścicielem Marvela oraz Gwiezdnych Wojen. Oba te uniwersa są ogromnym magnesem, który przyciąga wielu widzów, a na platformie regularnie pojawiają się nowe seriale lub filmy z nimi związane. Osadzony w świecie Star Wars serial The Mandalorian miał swoją premierę wraz z udostępnieniem Disney Plus pierwszym użytkownikom. Przez ograniczenia w dostępie do usługi podczas jej premiery, stał się najbardziej piraconym serialem ostatnich lat.

W Disney Plus można oglądać wszystkie filmy ze świata Star Wars, zarówno te stare jak i najnowsze, które nie tak dawno miały premiery w kinach. Oprócz tego dostępne są seriale takie jak Mandalorian oraz Księga Boby Fetta (The Book of Boba Fett). Niedługo planowana jest premiera kolejnych seriali z tej serii.

Prawdziwa skarbnica rozrywki to z kolei filmy i seriale bazujące na komiksach Marvela. Z tego świata można oglądać seriale Loki, WandaVision, Eternals, Hawkeye, The Falcon and The Winter Soldier. W 2022 roku premierę mają mieć kolejne seriale. Dostępne są również wszystkie filmy produkcji Marvel Studios, zarówno te starsze jak i najnowsze jak Spider-Man: Bez drogi do domu (Spider-Man: No Way Home).

A to tylko drobna część biblioteki, bo za sprawą usługi Star uzyskuje się dostęp do wielu innych ciekawych treści. Więc żeby móc to wszystko oglądać trzeba czekać oficjalny start Disney Plus w Polsce lub skorzystać z VPN, gdy cierpliwość nie jest naszą mocną stroną.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące Disney Plus

Jak założyć konto i oglądać Disney Plus z Polski?

Żeby założyć konto i oglądać Disney Plus przed premierą w Polsce trzeba skorzystać z VPN i zagranicznego adresu IP oraz sposobu płatności. Trzeba połączyć się przez kraj, w którym serwis oficjalnie rozpoczął działalność jak np. Niemcy lub Holandia.

Jak zapłacić za Disney Plus?

Za Disney Plus można zapłacić za pomocą karty płatniczej, lokalnych systemów płatności online oraz PayPala. Osoby z Polski muszą skorzystać z zagranicznego konta PayPal założonego na inny kraj.

Kiedy Disney Plus będzie oficjalnie w Polsce?

Obecnie planowana data premiery to lato 2022 roku. Więc można się spodziewać, że oficjalny dostęp do Disney Plus w Polsce będzie możliwy między czerwcem a wrześniem 2022.

Ile kosztuje Disney Plus?

Cena Disney Plus w Europie to 8,99€ miesięcznie przy płatnościach co miesiąc oraz 89,99€ przy płatności za cały rok z góry (można w ten sposób zaoszczędzić 15%).

Czy darmowy VPN działa z Disney Plus?

Tak jak niemal każdy serwis ze streamingiem, również Disney Plus blokuje wiele usług VPN. Dlatego żeby mieć pewność, że uda się go uruchomić i oglądać w Polsce najlepiej postawić na płatny VPN, który aktywnie działa żeby zapewniać do niego dostęp swoim użytkownikom.

Na czym można oglądać Disney Plus?

Możliwości oglądania jest wiele. Przy obecnym braku oficjalnego startu w Polsce najłatwiej oglądać Disneya na komputerze przez przeglądarkę. Można go też podłączyć do telewizora, żeby oglądać na większym ekranie. Z aplikacjami na telefon i tablet jest nieco trudniej, gdyż bez kilku kombinacji ze zmianą kraju w telefonie nie uda się ich pobrać i zainstalować.