Najlepszy VPN na Windows 10

VPN na Windows

W tym poradniku dowiesz się jaki VPN na Windowsa najlepiej wybrać w 2020 roku. Windows od dawna króluje jako najpopularniejszy system operacyjny na całym świecie. W oparciu o Windowsa 10 działa obecnie większość laptopów oraz komputerów PC. Apple i Linux są daleko za Microsoftem jeśli chodzi o popularność systemów operacyjnych. Niemal każdy VPN dostępny na rynku działa i wspiera najnowszego Windowsa 10, pozostaje tylko pytanie – jaki VPN jest najlepszy dla Windowsa?

Użytkownicy Windowsa są w o tyle dobrej sytuacji, iż z racji tego że jest to najpopularniejszy system operacyjny, to praktycznie każdy dostawca VPN go wspiera i ma przygotowane specjalne programy VPN na Windowsa, które pozwalają wygodnie łączyć się z serwerami i korzystać z usługi. My do tego zestawienia wybraliśmy tych dostawców, którzy w naszej ocenie mają najlepszą ofertę dla zwykłego użytkownika sieci.

Jak wybrać najlepszy VPN na Windows?

Na korzystanie z VPN podczas codziennego surfowania po Internecie decyduje się coraz więcej osób. Rosnąca świadomość użytkowników sieci dotycząca zagrożeń bezpieczeństwa i prywatności sprawia, że powszechne staje się poszukiwanie narzędzi, przy pomocy których można zabezpieczyć się w Internecie. Z racji tego, że do tego zadania znakomicie sprawdza się VPN, coraz więcej osób korzysta z tego narzędzia i instaluje na swoim komputerze oraz urządzeniach mobilnych.

Przygotowując zestawienie najlepszych VPN na Windowsa 10 w 2020 roku przede wszystkich zwracaliśmy uwagę na poniższe czynniki, charakteryzujące poszczególnych dostawców:

 • łatwość obsługi oraz wygodę, prostotę i intuicyjność aplikacji do łączenia się z VPN na Windowsie
 • wysoka szybkość połączenia na polskich serwerach VPN oraz zagranicznych
 • możliwość połączenia za pomocą bezpiecznego protokołu OpenVPN
 • wysoki stopień zapewnianej prywatności oraz bezpieczeństwa oraz wbudowane w aplikację na Windowsa mechanizmy wspomagające bezpieczeństwo i prywatność użytkowników
 • dobra pomoc techniczna i wsparcie użytkownika, dostępne przez 24/7
 • dostęp do streamingu materiałów wideo na platformach VOD w Polsce i innych krajach jak np. Netflix USA czy BBC iPlayer
 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 71% zniżki i karta podarunkowa do Allegro do 150 zł
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Dlaczego warto korzystać z VPN na Windowsie?

Za korzystaniem z VPN na Windowsie 10 i każdym innym systemie operacyjnym przemawia szereg argumentów. Zwłaszcza teraz, gdy nasza prywatność jest w cenie, a bezpieczeństwo jest coraz bardziej zagrożone za każdym razem gdy korzystamy z Internetu.

VPN zapewnia ochronę prywatności w głównej mierze na dwóch płaszczyznach. Dzięki szyfrowaniu ruchu VPN sprawia, że nikt trzeci (jak np. dostawca internetu, służby, przestępcy) nie jest w stanie podejrzeć tego co robimy w sieci. Nikt nie wie jakie strony przeglądamy, z jakich serwisów korzystamy, co przesyłamy przez Internet. Wszystko dlatego, że nasze połączenie przechodzi przez szyfrowany tunel prowadzący do serwera VPN. Dopiero z niego „wychodzi na świat”.

Druga płaszczyzna ochrony prywatności, to ukrycie naszego prawdziwego adresu IP. Za każdym razem gdy jesteśmy połączeni z serwerem VPN posługujemy się w sieci jego adresem IP. Nasz prawdziwy adres (ten który dostajemy od dostawcy Internetu i po którym można nasz namierzyć) zostaje na trasie nasz komputer – serwer VPN. Nie wychodzi poza jego obręb – cała nasza aktywność w sieci opiera się o adres IP, który ma przypisany do siebie serwer, przez który się łączymy. Dlatego też jeżeli korzystamy z usług VPN które nie gromadzą logów aktywności użytkowników, to praktycznie nie da się nas namierzyć w sieci.

Bezpieczeństwo zapewnianie przez VPN wiąże się bezpośrednio z szyfrowaniem. Coraz częściej korzystamy z Internetu w różnych miejscach, poza domem i pracą. Łączymy się z nieznanymi sieciami Wi-Fi, w których może czekać na nas szereg zagrożeń. Szyfrowanie zapewniane przez VPN eliminuje ryzyko, że to co przesyłamy za pośrednictwem sieci Wi-Fi zostanie podsłuchane (np. nasze hasła czy wiadomości) lub podmienione. W przypadku Windowsa, który jest częstym celem ataków ze strony cyberprzestępców, dodatkowe zabezpieczenie zawsze się przyda.

Korzyścią z korzystania z VPN jest również możliwość odblokowania dostępu do usług, które są blokowane na różnych poziomach sieci. VPN pozwala na ominięcie cenzury nakładanej przez rządy państw czy dostawcę Internetu oraz ograniczeń, które na użytkowników nakładają różnego rodzaju serwisy internetowe (w głównej mierze VOD).

Czy są dobre darmowe VPN na Windowsa?

Pytanie o darmowy VPN pojawia się niemal zawsze przy poszukiwaniach dostawcy usługi. Darmowe rozwiązania na Windowsa oczywiście istnieją, ale nie są one w stanie zapewnić takiej samej jakości usług jak ma to miejsce w przypadku płatnych VPN. Dotyczy to przede wszystkim ochrony prywatności oraz bezpieczeństwa. Darmowy VPN najcześciej zarabia na sprzedaży danych o użytkownikach. Śledzi całkowicie ich aktywność w sieci i sprzedaje następnie pozyskane w ten sposób dane do wielkich korporacji.

Konfiguracja VPN na Windows 10

Skonfigurować VPN na Windows 10 możemy na dwa sposoby. Pierwszy, najszybszy i najprostszy to pobranie aplikacji klienckiej do łączenia się z serwerami ze strony firmy, od której kupiliśmy usługę. Jest to najwygodniejsza opcja, gdyż serwery VPN możemy wtedy zmieniać przy pomocy jednego kliknięcia. Samo jej uruchomienie jest też proste gdyż wymaga jedynie zainstalowania programu i podania danych niezbędnych do zalogowania się na konto.

Mamy też możliwość zainstalowania na Windowsie niezależnego klienta OpenVPN, za pomocą którego będziemy mogli łączyć się z serwerami naszego dostawcy. Szczegółowe instrukcje jak to zrobić znajdziemy w sekcji pomocy na stronie VPN, który wybraliśmy.

Ostatnia opcja to konfiguracja usługi w oparciu o mechanizmy umożliwiające łączenie się z VPN wbudowane w Windowsa. W ustawieniach związanych z siecią i jej konfiguracją mamy możliwość skonfigurowania połączenia z wybranym serwerem VPN. Niestety nie jest to zbyt wygodne, jeżeli np. chcemy regularnie zmieniać serwery, za pośrednictwem których się łączymy. Kolejny minus to ograniczenie co do protokołów, z których możemy korzystać (nie ma np. możliwości wyboru OpenVPN).

VPN na Windows 7

Windows 7 wciąż pozostaje dość popularnym systemem z racji tego, że według niektórych użytkowników platformy Microsoftu to ich najbardziej udany produkt. Wśród dostawców usług VPN jest to wciąż wspierany system i bez problemu zainstalujemy na nim aplikację kliencką do łączenia się z serwerami lub skonfigurujemy połączenie ręcznie.