VPN Rosja – zmiana IP na rosyjskie

Przy pomocy rosyjskiego IP możesz uzyskać dostęp do wielu różnych usług i serwisów, które są dostępne tylko i wyłącznie z terenu Rosji. W tym tekście pokażemy ci jak możesz zmienić IP na rosyjskie przy pomocy VPN w sposób bezpieczny. W związku z tym, że Rosja zaostrza cenzurę sieci, a służby chcą mieć tam dostęp niemal do wszystkiego co się dzieje w sieci, to coraz mniej firm oferuje usługi VPN z rosyjskim IP. Na szczęście wciąż są na rynku takie, które działają.

Najlepsze serwery VPN Rosja 2020

Poniżej znajdziesz aktualny ranking dostawców VPN, którzy posiadają serwery VPN w Rosji. Funkcjonują i działają skutecznie pomimo problemów i ograniczeń, jakie w ostatnim czasie narzuciły władze tego kraju. Przy ich pomocy możesz bez problemu zmienić IP na rosyjskie. Rosyjski VPN umożliwi odblokowanie usług i treści, które dostępne są tylko na terenie tego kraju w sposób bezpieczny i szyfrowany. Bez ryzyka, że po zmianie IP coś poufnego wycieknie do sieci.

Pamiętaj też o gwarancji zwrotu pieniędzy. Dzięki niej możesz bez ryzyka korzystać i testować usługi VPN przez 30 dni. Coś nie działa, uznasz że jednak tak naprawdę nie potrzebujesz VPN? Odzyskasz wszystkie wpłacone pieniądze. Jest to ważne, gdyż w każdej chwili może się okazać, że dana firma była zmuszona zamknąć serwery w Rosji

Żeby ominąć blokady i problemy z władzami, niektóre firmy stosują trik techniczny, w którym adresy IP są rosyjskie, ale fizyczna lokalizacja serwerów jest poza tym krajem.

Jak zmienić IP na rosyjskie za pomocą VPN?

Cały proces jest szybki i można opisać go w kilku krokach.

  1. Wybierz dostawcę VPN, którego oferta i cena najbardziej Ci pasuje.
  2. Wykup usługę i załóż konto – pamiętaj, że im dłuższy abonament tym mniej zapłacisz.
  3. Pobierz aplikację na swój system i urządzenie ze strony firmy.
  4. Zainstaluj, uruchom i zaloguj się w aplikacji VPN.
  5. Na liście serwerów wybierz Rosję i połącz się.
  6. Wszystko gotowe – masz rosyjskie IP.

Do czego można użyć rosyjskiego VPN?

Może zdarzyć się tak, że z różnych przyczyn będziemy musieli uzyskać dostęp do Runetu, czyli rosyjskiej części Internetu. Zazwyczaj jest to związane z chęcią zakupu i aktywacji gry, programu, usługi lub streamingu, który dostępny jest tylko w rosyjskojęzycznym internecie. O ile barierę językową ominiemy przy pomocy internetowych translatorów lub samą znajomością języka, to gorzej wygląda sprawa z blokadą regionalną.

Jej obejście zazwyczaj możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy uzyskamy rosyjski adres IP. Można to zrobić na kilka sposobów: pojechać do Rosji, skorzystać z proxy lub użyć VPN. To właśnie ta ostatnia opcja, czyli VPN jest najlepsza. Usługa VPN umożliwia obecnie najskuteczniejszą zmianę IP na inny kraj, a przy tym zapewnia bezpieczeństwo i prywatność podczas korzystania z sieci. A co najważniejsze, oprócz zmiany IP na rosyjskie, będziemy mogli również korzystać z serwerów VPN w innych krajach.

Czy korzystanie z rosyjskich VPN jest bezpieczne?

Wiele osób z pewnością zastanawia się czy korzystanie z serwerów VPN położonych w Rosji jest w ogóle bezpieczne. Wszak ciągle się słyszy o pomysłach na własny internet, inwigilacji i kontroli wszystkich aspektów życia cyfrowego.

W 2019 roku rosyjski urząd Roskomnadzor rozesłał do największych firm świadczących usługi VPN pismo, w którym zażądał dostępu do serwerów utrzymywanych w tym kraju. W skrócie – firmy miały zapewnić możliwość cenzurowania treści oraz dać dostęp do aktywności użytkowników.

Z powodów trudności jakie firmy z branży internetowej mają w tym kraju, niektórzy dostawcy VPN zlikwidowali tam swoje serwery. Nawet najwięksi gracze – jak NordVPN czy Private Internet Access. Pozostałe firmy wciąż są tam aktywne – ale na jak długo? Tego nie wiadomo.

Dzięki silnemu szyfrowaniu, jakiemu poddawana jest komunikacja za pośrednictwem protokołów VPN oraz braku logów na serwerach, można względnie bezpiecznie korzystać z serwerów VPN w Rosji. Trzeba jednak pamiętać, aby stawiać na firmy które mają wiedzę oraz infrastrukturę do odpowiedniego zabezpieczenia serwerów.

Rosyjskie proxy vs VPN

Po tym co napisaliśmy wyżej, chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego VPN to jedyne sensowne rozwiązanie na zmianę IP na rosyjskie. Jeżeli nie chcesz być podsłuchiwany przez rosyjskie służby, to zapomnij o proxy z rosyjskim IP. Jest to wystawianie na tacy wszystkiego co robisz w sieci. Rosyjskie proxy pozwoli ci zmienić IP, ale jednocześnie przechwyci i przeanalizuje dokładnie wszystko co będziesz robić w sieci za jego pomocą. Chyba, że nie zależy ci na prywatności i własnych danych.