VPN Niemcy – zmiana IP na niemieckie

Niemcy

Dobry i szybki serwer VPN Niemcy może się przydać właśnie wtedy, gdy będzie nam potrzebne niemieckie IP. Pozwoli on zmienić lokalizację na Niemcy i korzystać z różnych usług online, które są dostępne tylko w tym kraju. Ale dobry niemiecki VPN nie tak łatwo znaleźć w gąszczu różnych ofert dostępnych w sieci. Jakie jest najlepszy VPN Niemcy? Jak odbywa się zmiana IP na niemieckie? Do czego można wykorzystać niemiecki VPN?

Najlepszy VPN Niemcy 2024

Niemcy to jedna z najpopularniejszych lokalizacji serwerów VPN. Nie powinno więc nikogo dziwić, że niemal każda firma świadcząca dostęp do sieci VPN oferuje serwery VPN w Niemczech. A jest na nie wielu chętnych, gdyż w Polsce oraz Europie język nimiecki jest dość dobrze znany. Możliwość zmiany lokalizacji komputera na naszych zachodnich sąsiadów daje wiele korzyści, w tym dostęp do niemieckiej telewizji internetowej.

Przeglądając oferty w zakresie serwerów u sprawdzonych dostawców VPN znajdziemy w nich VPN dla Niemiec oraz dostęp do adresów IP z Berlina, Frankfurtu czy Monachium. Ale ofert sieci VPN w Niemczech jest tak wiele, że czasami ciężko zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Przetestowaliśmy do tej pory wiele różnych usług i dostawców sieci VPN i udało nam się wybrać najlepsze firmy VPN z serwerami W Niemczech.

Polecane i sprawdzone usługi VPN Niemcy, za pomocą których szybko można zmienić IP na niemieckie to:

 • 6000+ serwerów w 111 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 75% zniżki i 3 miesiące gratis
od
2,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 84% zniżki
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 4650+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Brak całodobowego wsparcia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 20% zniżki
od
4,99$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 700+ serwerów w 64 krajach
 • Obsługa do 10 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 50% zniżki
od
5$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 2000+ serwerów w 115 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 31-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 81% zniżki
od
2,08$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Mają bardzo szybkie i stabilne serwery VPN Niemcy, za pomocą których można swobodnie i bez przeszkód korzystać z dobrodziejstw sieci. Mając przy tym niemiecki adres IP, który po zainstalowaniu specjalnego programu można mieć w zaledwie kliknięć. Zmiana IP z polskiego na niemieckie odbywa się błyskawicznie.

Wszyscy wymienieni powyżej dostawcy VPN oferują 30-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że niemieckiego IP można korzystać bez zobowiązań i ryzyka w tym okresie. A przy braku satysfakcji, wystąpić do firmy dostarczającej niemiecką sieć VPN o zwrot pieniędzy.

Jak zmienić IP na niemieckie?

Najlepszy sposób, żeby uzyskać niemieckie IP to połączenie się z niemieckim VPN. To właśnie przy jego pomocy można z łatwością zmienić adres IP swojego telefonu lub komputera. Lokalizacja serwera VPN w Niemczech oznacza, że znajduje się on fizycznie w tym kraju i to tam jest podłączony do sieci. Gdy się z niego korzysta, to pośredniczy on w całym ruchu sieciowym, który przychodzi i wychodzi z naszego urządzenia. Przez to, że taki serwer staje się w pewnym sensie wyjściem na świat komputera z zupełnie innego kraju.

Jak zmienić IP na niemieckie? Jest to bardzo proste i pokażemy jak to zrobić w kilku punktach:

 1. Do zdobycia niemieckiego IP potrzebny jest dostęp do usługi VPN z serwerami w Niemczech.
 2. Zarejestruj konto i wykup dostęp do VPN w firmie oferującej niemieckie IP.
 3. Pobierz na swój komputer lub telefon specjalną aplikację do łączenia się z VPN.
 4. Uruchom aplikację i zaloguj się na swoje konto.
 5. Na liście dostępnych lokalizacji odszukaj Niemcy.
 6. Połącz się z serwerem. Czasami można również wybrać miasto w Niemczech, z którego ma być adres IP.
 7. Gotowe w tym momencie masz niemieckie IP i możesz korzystać z wielu usług niedostępnych poza tym krajem!
NordVPN Niemcy
Połączenie z niemieckim serwerem od NordVPN

Zmiana lokalizacji na Niemcy za pomocą VPN

Przy pomocy niemieckiego adresu IP możesz z łatwością zmienić lokalizację na Niemcy i odblokować dostęp do wielu treści, które są dostępne online tylko w tym kraju. Transmisje meczy piłkarskich oraz innych wydarzeń sportowych, filmy oraz seriale czy dostęp do sklepów i usług z ograniczeniami regionalnymi. Wszystko to zrobisz korzystając z serwera VPN w Niemczech. Przy ogromnej liczbie osób, które mówią w Polsce po niemiecku, łatwy dostęp do treści z tego kraju otwiera nowe możliwości.

Wiele osób z pewnością najbardziej interesuje wykorzystanie sieci VPN w Niemczech do odblokowania transmisji meczy na żywo oraz innych wydarzeń sportowych. W sytuacjach, gdy jest ona w Polsce zakodowana lub dostępna tylko na niektórych platformach, skorzystanie z niemieckie telewizji okazuje się świetnym rozwiązaniem. Wystarczy włączyć niemiecką telewizję online i bez problemu można oglądać ją z Polski korzystając z VPN do zmiany lokalizacji na Niemcy.

Zmiana lokalizacji na Niemcy jest możliwa za pomocą VPN. Serwery tej usługi mogą być zlokalizowane w różnych miastach tego kraju, dzięki czemu możemy wybrać spośród wielu lokalizacji. Zarówno tych bliżej jak i dalej położonych od Polski. Popularne niemieckie miasta, na które można zmienić lokalizację to Berlin, Frankfurt, Norymberga oraz Monachium. To właśnie tam firmy technologiczne posiadają serwerownie.

VPN Niemcy – co można oglądać online?

W Niemczech działa wiele platform streamingowych oraz telewizji internetowych. Działają tam zarówno serwisy znane wszystkim dobrze z Polski jak i te, które są u nas jeszcze niedostępne. Ale łącząc się z niemieckim VPN i zmieniając IP można się z nimi połączyć i oglądać je z Polski.

W Niemczech dostępne są takie serwisy streamingowe jak Netflix, Amazon Prime Video czy Disney+. Ale oprócz tego działa tam kilka lokalnych serwisów ze streamingiem oraz niemiecka telewizja internetowa. Można tam oglądać:

Oglądanie niemieckie telewizji za granicą prawie zawsze wymaga zmiany swojego adresu IP na niemiecki.

Mapa Niemiec
Dzięki niemieckiemu IP można oglądać niemiecką TV i nie tylko

Zmiana IP na niemieckie – korzyści

Z posiadania niemieckiego adresu IP płynie wiele korzyści. Tradycyjnie łącząc się z siecią bez zmiany IP i wchodząc na zagraniczne strony można paść ofiarą blokad regionalnych. Są to dość uciążliwe mechanizmy, które ograniczają dostęp do stron i są najczęściej spotykane w serwisach VOD. Bardzo często w Niemczech można trafić na transmisje wydarzeń sportowych – meczy w piłkę, boksu – które w Polsce są niedostępne online, a w telewizji np. zakodowane. Wtedy, przy pomocy IP z Niemiec bez problemu obejrzysz streaming online tych wydarzeń właśnie na niemieckich platformach.

W ten sam sposób można odblokować i oglądać również niemiecki streaming. Liczne platformy streamingowe mają w Niemczech nieco inną ofertę niż w Polsce i pozostałych krajach Europy. Dzięki temu można uzyskać dostęp do wartościowych i ciekawych treści bez konieczności przenoszenia się do Niemiec. Wystarczy kilka kliknięć i za pomocą sieci VPN błyskawicznie przeniesiemy się do tego kraju.

Oprócz streamingu, VPN w Niemczech będzie również przydatny gdy mieszkamy tam na co dzień i chce,y korzystać z niemieckojęzycznego internetu. A jednocześnie chronić prywatność w sieci i szyfrować połączenie. Tak jak przy pobycie w Polsce – najlepiej łączyć się z serwerem VPN kraju, w którym mieszkamy. Będzie miał zawsze najniższy ping.

VPN Niemcy czy niemieckie proxy?

Podobne zadanie czyli zmianę IP może zrealizować niemieckie proxy. Jest jednak wiele różnic w działaniu obu technologii i każde rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady. Przede wszystkim darmowe niemieckie proxy, które czasami można znaleźć w sieci jest najczęściej bardzo wolne. Z tego powodu, że korzystają z niego jednocześnie setki internautów oraz różne roboty spamujące sieć. Jest również niebezpieczne. Bardzo często jest darmowe tylko dlatego, żeby gromadzić dane użytkowników, którzy łączą się z nim i przesyłają dane.

Również proxy płatne czasami mają wiele ograniczeń. Firmy, które je oferują mogą blokować dostęp do niektórych stron internetowych, ograniczać prędkość. No i przede wszystkim proxy to nie jest VPN – nie zapewniają takiego samego poziomu bezpieczeństwa i prywatności.

VPN to też swego rodzaju proxy, tyle że bezpieczne – z szyfrowaniem i autoryzacją dostępu do serwerów. Zapewnia dużą szybkość i stabilność połączenia. Na zasadzie proxy działają też specjalne wtyczki do przeglądarki, które są oferowane przez licznych dostawców tej usługi.

VPN w Niemczech
VPN z niemieckim IP jest bardzo przydatnym narzędziem

Darmowy VPN Niemcy – czy taki jest?

O ile szukając w internecie darmowego VPN w Niemczech można znaleźć trochę takich propozycji, to koniecznie trzeba wiedzieć o jednym. Darmowe usługi VPN są w większości przypadków ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i prywatności. Mało kiedy ktoś udostępnia coś za darmo i jednocześnie nie oczekuje nic w zamian. A zwłaszcza w internecie. I tak też jest w przypadku darmowych sieci VPN. W zamian za możliwość korzystania bez opłat, różne firmy przechwytują i gromadzą ogromne ilości danych na temat użytkowników, często bardzo poufnych.

Są często oferowane przez szemrane firmy, które za nic mają sobie kwestie bezpieczeństwa i prywatności. Ale trafiając na darmowy VPN z niemieckim IP można również stać się ofiarą cyberprzestępców, którzy tego typu usługę udostępnili tylko po to, żeby przejąć np. loginy i hasła osób, które zdecydują się połączenie z siecią za jej pomocy.

Więc niezależnie od tego jak kusząco brzmi oferta i jak ten darmowy niemiecki VPN atrakcyjnie wygląda, warto się dwa razy zastanowić zanim zainstalujemy i uruchomimy go na swoim urządzeniu.

VPN Niemcy – czy jest legalny w tym kraju?

Tak, VPN w Niemczech jest legalny i można z niego korzystać bez przeszkód. Nie ma regulacji i przepisów prawa, które by zabraniały korzystania z sieci VPN. Więc zarówno żyjąc tam na co dzień oraz podczas krótszych pobytów, każdy może bez problemu korzystać z usług VPN w tym kraju. Tak samo wygląda sprawa z prowadzeniem i udostępnianiem serwerów VPN. Firmy świadczące tego typu usługi mogą bez większych problemów zapewniać dostęp do infrastruktury w tym kraju użytkownikom z całego świata.

Co ciekawe, Niemcy są krajem w którym chyba najmocniej przykłada się wagę do ochrony prywatności w całej Europie. Nie tylko w sieci, ale również poza internetem. Nie uświadczymy tam np. tak dokładnego pokrycia map przez usługę Google Street View.