Jak ominąć blokadę „Ten film nie jest dostępny w twoim kraju”?

Blokada film niedostępny

Na komunikat Ten film nie jest dostępny w twoim kraju i podobnie brzmiące można trafić próbując odtworzyć filmy na YouTube i innych platformach z materiałami wideo. Na takie komunikaty o blokadzie można trafić w serwisach ze streamingiem i niemal na wszystkich stronach, które publikują jakieś materiały w postaci filmów wideo. Może pojawić się przy próbie obejrzenia filmu, który z różnych powodów został zablokowany i jest niedostępny w kraju, w którym się przebywa. Istnieją proste sposoby, żeby ominąć tego rodzaju blokadę.

Dlaczego wyświetla się komunikat, że film jest niedostępny w twoim kraju?

Przyczyna wyświetlania się komunikatu, że film jest niedostępny jest bardzo prosta. Wchodząc na dowolną stronę internetową, sprawdzany jest Twój adres IP oraz jego geolokalizacja. Na podstawie tych informacji serwisy internetowe są w stanie określić, z jakiego kraju łączysz się z siecią. W ten sposób każdy serwis internetowy może w prosty sposób namierzyć gdzie aktualnie przebywa użytkownik.

Informacja, że ten materiał jest niedostępny w Twoim kraju może wyświetlić się, jeżeli film został całkowicie zablokowany dla użytkowników w Polsce. Każda próba dostępu skończy się niepowodzeniem, gdyż serwis z wideo został tak ustawiony żeby wykrywać osoby wchodzące z Polski i je blokować. W tej sytuacji trzeba posłużyć się siecią VPN do zmiany swojej lokalizacji.

A druga sytuacja, to otrzymanie informacji o blokadzie podczas pobytu za granicą. Wiele polskich filmów dostępnych online można oglądać tylko z Polski. A gdy wyjedzie się z naszego kraju na wakacje lub do pracy w inne części świata, to utraci się do nich dostęp. Dotyczy to serwisów ze streamingiem, telewizji internetowej. Również w tej sytuacji trzeba użyć VPN, ale tym razem do zmiany IP na polskie.

Z jakich powodów filmy są blokowane w różnych krajach?

Dlaczego komunikat o niedostępności filmu wideo jest wyświetlany przez strony internetowe? Najczęściej jest to spowodowane ograniczeniami, do których muszą stosować się serwisy internetowe gdy chcą publikować lub udostępniać streaming filmów wideo. Zarówno serwisy z VOD oraz streamingiem jak TVP, Player, Polsat, CDA, ale również portale informacyjne jak Gazeta, Onet czy WP muszą wykupić licencje na publikację i wyświetlanie materiałów wideo. A te licencje mogą w swoich postanowieniach dotyczyć tylko obszaru jednego kraju.

Ale to nie jest jedyny powód, przez który film może być zablokowany w Twoim kraju. Często zdarza się bowiem, że twórca internetowy z różnych względów ogranicza dostęp do swoich materiałów. I pozwala na oglądanie filmu wyłącznie z kilku miejsc na świecie. Z różnych względów – prywatnych, biznesowych czy prawnych (np. nakaz zablokowania filmu przez sąd) ustawia, żeby filmy były niedostępne dla opinii publicznej z pewnych lokalizacji lub państw. Robią tak autorzy filmów na YouTube, Vimeo, Dailymotion ale też muzycy na Soundcloud.

Często na komunikat o blokadzie można trafić przy próbie obejrzenia teledysków. Są państwa, gdzie spora część teledysków jest zablokowana, a YouTube wyświetla informację o niedostępności filmu w tym kraju. Najlepszym przykładem są Niemcy, gdzie przez lata trwał konflikt pomiędzy YouTube i GEMA (odpowiednik polskiego ZAIKSu). W jego efekcie przez wiele lat muzyka na YouTube była w Niemczech praktycznie niedostępna.

Na takie komunikaty można trafić również na popularnych stronach dla dorosłych. Twórcy oraz producenci filmów o zabarwieniu erotycznym często udostępniają je tylko użytkownikom z niektórych lokalizacji. Robią też tak polskie gwiazdy serwisów PornHub czy Onlyfans, aby chronić swoją prywatność. Filmy dla dorosłych, które są zablokowane w Twoim kraju możesz obejrzeć zmieniając swój adres IP. Wystarczy amerykańskie, szwedzkie czy czeskie IP – ale czasem może być konieczne przetestowanie kilku różnych lokalizacji.

Film niedostępny. Przesyłający nie udostępnił tego filmu w Twoim kraju
Film niedostępny – komunikat jaki zobaczymy na YouTube

Na jakie komunikaty o blokadzie filmu można trafić?

Platformy wideo oraz strony internetowe wyświetlają różne komunikaty o blokadzie. Podczas korzystania z internetu można trafić na takie jak:

 • Film niedostępny. Przesyłający nie udostępnił tego filmu w Twoim kraju – YouTube
 • Ten film jest obecnie niedostępny do obejrzenia w twojej lokalizacji – Amazon Prime Video
 • To wideo jest niedostępne w twoim kraju – CDA
 • Produkt jest niedostępny w twoim kraju
 • Film zablokowany w tym kraju
 • Ten materiał jest niedostępny w Twoim kraju
 • Sorry, this page is not available

Komunikaty mogą przybierać różną formę. Czasami wyświetlają się w odtwarzaczu wideo, a czasami użytkownik zostaje przekierowany na specjalną stronę która o tym informuje. A możliwe jest także, że pojawi się komunikat że strona nie istnieje i bez zmiany IP nie uda się sprawdzić czy tak jest faktycznie.

Jak ominąć komunikat o blokadzie i oglądać zablokowane wideo?

Sposobem na ominięcie komunikatu, że ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju i podobnych jest skorzystanie z VPN w celu zmiany swojego IP i tym samym lokalizacji. Za każdym razem gdy wchodzi się na dowolną stronę internetową, następuje sprawdzenie adresu IP użytkownika. Na jego podstawie można ustalić jego kraj oraz lokalizację. I jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zablokować dostęp.

VPN to świetne narzędzie, które pozwala w prosty sposób zmienić swoją lokalizację. Na komputerze lub telefonie instaluje się specjalny program, wybiera przez jaki kraj chce się łączyć z siecią i otrzymuje nowe IP. Dzięki temu niezależnie od tego gdzie się znajdujemy, można w ciągu chwil zmieniać IP na telefonie lub komputerze na zupełnie inne i przemieszczać się po całym świecie (oczywiście w sposób wirtualny).

Jest wiele dobrych usług VPN, z których można z powodzeniem skorzystać do odblokowania niedostępnych treści. My w tym celu szczególnie polecamy poniższe usługi, rewelacyjnie sprawdzają się w odblokowaniu dostępu do streamingu:

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 69% zniżki i 3 miesiące gratis
od
3,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 86% zniżki i 3 miesiące gratis
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Obsługa do 7 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 83% zniżki
od
2€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Popularne pytania i odpowiedzi

Jak oglądać filmy zablokowane w Twoim kraju?

Żeby oglądać filmy zablokowane w Twoim kraju najlepiej jest skorzystać z sieci VPN i zmienić swoją lokalizację. Można to zrobić dzięki temu, że VPN daje nam nowy adres IP po połączeniu się z siecią przez inny kraj.

Jak obejść blokadę kraju?

Blokadę kraju można obejść przenosząc się wirtualnie do innego państwa. Takie coś umożliwia VPN, wystarczy zainstalować na telefonie i komputerze odpowiedni program i połączyć się za jego pomocą z siecią.

Co znaczy film zablokowany w tym kraju?

Oznacza to, że autor lub właściciel filmu ograniczył do niego dostęp i nie pozwala na oglądanie tego materiału w kraju, w którym przebywasz. Żeby obejść tą blokadę trzeba zmienić swoją lokalizację na inny kraj.

Dlaczego film jest zablokowany w moim kraju?

Najczęściej filmy są blokowane w określonych krajach ze względu na ograniczenia licencyjne, do których serwisy i platformy streamingowe muszą się stosować. Inne powody to uwarunkowania prawne, biznesowe lub potrzeba ochrony prywatności ze strony ich twórców.