VPN Turcja – zmiana IP na tureckie w 2022

Turecki VPN od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą niskiego kursu liry, czyli tureckiej waluty w stosunku do dolara, euro i złotówki. VPN w Turcji jest też często używany przez osoby chcące zaoszczędzić do kupna gier na Steam czy abonamentu w usługach VOD takich jak Netflix. A także do uzyskania dostępu do usług z ograniczeniem regionalnym tylko do tego kraju. Jeżeli chcesz zmienić IP na tureckie, to sprawdź jaki VPN Turcja jest aktualnie najlepszy.

Najlepszy VPN Turcja 2022

Poniżej znajdziesz ranking najlepszych sieci VPN w Turcji. Przy ich pomocy bez problemu zmienisz swoje IP na tureckie. Mając turecki VPN będziesz w stanie odblokować dostęp do treści, usługi i oraz ofert, które są dostępne tylko w tym kraju. Zakupy w Turcji mogą dać spore oszczędności przy wyjątkowo korzystnym przewalutowaniu ze względu na słaby kurs liry.

1
 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Korzystanie na 6 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,80€
miesięcznie Odwiedź NordVPN ❯❯ Promocja -66%
2
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Brak limitu urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2,49$
miesięcznie Odwiedź Surfshark ❯❯ Promocja -81%
3
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
6,67$
miesięcznie Odwiedź ExpressVPN ❯❯ Promocja -49%
4
 • 7400+ serwerów w 91 krajach
 • Korzystanie na 7 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
2€
miesięcznie Odwiedź CyberGhost ❯❯ Promocja -83%
5
 • 2000+ serwerów w 115 krajach
 • Korzystanie na 5 urządzeniach równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 31-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Obsługa:
od
1,18$
miesięcznie Odwiedź PureVPN ❯❯ Promocja -88%

Wymienione powyżej sieci VPN oprócz serwerów w Turcji mają je jeszcze w wielu innych państwach na całym świecie. Przy ich pomocy można korzystać z serwerów VPN w USA, Kanadzie, UK, Niemczech, Argentynie czy Francji. Mają oprócz tego szybkie i stabilne serwery VPN w Polsce, dzięki czemu podczas korzystania z ochrony zapewnianej przez VPN, nie trzeba będzie zmieniać kraju.

Co to jest VPN Turcja?

VPN Turcja to serwery sieci VPN, które są fizycznie zlokalizowane w tym kraju. Oznacza to, że są w tureckiej serwerowni i mają turecki adres IP. Poza tym działają jak zwykła usługa VPN, ze wszystkimi plusami i minusami tego rozwiązania. Czyli po tureckim VPN można się spodziewać, że połączenie z siecią będzie szyfrowane, a użytkownik będzie miał możliwość ukrywania oraz zmiany swojej lokalizacji.

Turecki VPN umożliwia zmianę adresu IP komputera oraz telefonu jak się łatwo domyślić na turecki. W ten sposób można posługiwać się zupełnie nowym IP, który jest przypisany do tego kraju. Zmiana IP na tureckie jest bardzo prosta, gdyż wymaga jedynie uruchomienia klienta VPN, wyboru serwera w Turcji, a następnie połączenia się z nim.

Nie każda firma świadcząca usługi VPN oferuje serwery VPN w Turcji. Jest to związane z tym, że jest to częściowo cenzurujący Internet. A o jego władzach ciężko powiedzieć, że są i działają w pełni demokratycznie. Są jednak firmy, które są gotowe świadczyć usługę dostępu do sieci VPN nawet w takich krajach. I to skutecznie, gdyż swego czasu był głośny przypadek gdy serwery ExpressVPN zostały zajęte przez tureckie służby, jednak z racji silnego szyfrowania i braku logowania informacji nic nie udało się z nich odzyskać.

VPN Turcja – zastosowania

Niezwykła popularność tureckiego VPN wśród użytkowników sieci wynika w dużej mierze z możliwości tańszego kupna wielu cyfrowych produktów za jego pośrednictwem. Za sprawą szalejącej w Turcji inflacji i niskiego kursu tureckiej liry w stosunku do złotówki można w ten sposób sporo zaoszczędzić. Równie popularna jest do tego Argentyna. Wyszukiwanie korzystnych ofert, które w ten sposób można zyskać zaczęło się w takich społecznościach internetowych jak Pepper czy Wykop.

Możliwość tańszego zakupu gier, programów czy abonamentów w różnych usługach jest możliwa dlatego, że zmieniając kraj na Turcję przy pomocy VPN, różne usługi i serwisy internetowe dopasowują automatycznie wyświetlaną cenę do tego kraju. A VPN pozwala zmienić kraj na Turcję i przenieść się do niej w sposób wirtualny. Trzeba pamiętać, że może się to wiązać z ryzykiem bana lub blokady konta w zależności od regulaminu usługi lub sklepu.

Do czego w takim razie można wykorzystać turecki VPN? Przyjrzyjmy się możliwym zastosowaniom:

 • Aktywacja i kupno gier komputerowych na platformach takich jak Steam, G2A, Epic Games Store, PlayStation Store.
 • Aktywacja i kupno oprogramowania.
 • Kupno abonamentu na Netflixie i innych serwisach ze streamingiem w niższej cenie.
 • Dostęp do tureckich VOD i serwisów ze streamingiem online.
 • Omijanie blokad i przekierowań geograficznych – niektóre serwisy blokują lub przekierowują ruch z adresów IP innych państw na swoje globalne odpowiedniki.
 • Dostęp i korzystanie z internetu w Polsce tak, jakby się było w Turcji – przydatne dla osób, które chcą tam robić biznes i chcą zrobić analizę rynku.

Steam Turcja – zmiana regionu przy pomocy VPN

To właśnie zakupy gier komputerowych na platformie Steam są jednym z bardziej popularnych zastosowań tureckich sieci VPN. Sporo osób decyduje się na taki zabieg, żeby zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, gdyż ceny gier w tureckiej lirze po przeliczeniu na złotówki lub dolary okazują się bardzo niskie.

W tym celu zmienia się adres IP przy pomocy tureckiego VPN, a następnie zakłada nowe konto Steam lub loguje się na obecne. Po zmianie kraju przez VPN, Steam myśli że użytkownik tak naprawdę jest w Turcji, a nie np. w Polsce i wyświetla mu ceny w tureckiej walucie. Osoby, które się na to decydują są w stanie kupić gry za ułamek ich ceny w stosunku do swojej krajowej waluty.

Ale wiąże się z tym ryzyko, że konto zostanie zbanowane i zablokowane przez platformę, gdyż jest to łamanie regulaminu platformy. Informacja, że takie działanie może być przyczyną blokady konta Steam jest wprost zapisana w zasadach. Decyzja o podjęciu ryzyka należy do użytkownika.

ceny na steam turcja
Przykładowe ceny na Steam w Turcji – 100 TL to około 30 zł

VPN Turcja i Netflix – kupno abonamentu

Drugie bardzo popularne zastosowanie tureckiej sieci VPN to opłacanie abonamentu w serwisach streamingowych takich jak Netflix. To głównie ta platforma znalazła się na oko wielu użytkowników sieci, którzy szukają oszczędności za sprawą słabości tureckiej waluty. A te potrafią być bardzo spore w porównaniu do normalnej ceny, jaką trzeba zapłacić za abonament Netflixa.

Netflix z takim procederem stara się walczyć, ale jak dotąd nie jest to skuteczne. Wiele osób wciąż z powodzeniem jest w stanie skorzystać z tej metody i kupić abonament w lepszej cenie.

Kupno Netflixa przez turecki VPN jest możliwe dlatego, że ta platforma określa miejsce zamieszkania użytkownika po adresie IP. I jeżeli ktoś połączy się mając tureckie IP, to zobaczy przeznaczona właśnie dla tego kraju. W znacznie korzystniejszej cenie po przeliczeniu tego na złotówki. Zasada jest zbliżona do uzyskiwania dostępu do polskiego Netflixa za granicą – przy pomocy VPN zmienia się kraj.

turecki netflix
Strona główna Netflixa w Turcji

Turecki VPN – czy za korzystanie można dostać bana lub stracić konto?

W sieci często pojawia się pytanie, czy zmiana kraju i kupowanie usług cyfrowych za pośrednictwem np. tureckiego VPN naraża użytkowników na blokadę lub utratę konta. Istnieje ryzyko, że tak się stanie, gdyż takie działanie jest zabronione przez wiele regulaminów różnych platform. Zarówno te z grami jak Steam zabraniają takich praktyk jak i serwisy ze streamingiem jak Netflix.

Trzeba być tego świadomym i liczyć się z tym, że mimo pozornej oszczędności można stracić konto. Może być to szczególnie bolesne przy kontach Steam z setkami gier, które zostały kupione bez zmiany kraju. Przy nowym koncie w serwisie streamingowym czy specjalnie założonym pod zakup jakiś usług nie będzie to tak bolesne, jak przy kontach z historią.

Darmowy VPN Turcja – czy jest jakiś bezpieczny?

Nie jest nam znany aktualnie darmowy VPN w Turcji, który można z czystym sumieniem polecić. Turcja to kraj, w którym standardy demokratycznie nie obowiązują w pełni, a służby mogą z różnych powodów chcieć uzyskać dostęp do zawartości serwerów dostawców VPN. Takie przypadki już były, ale na serwerach nic nie znaleziono właśnie ze względu na wysokie standardy bezpieczeństwa firmy, której serwery przejęto.

Trzeba bardzo uważać szukając serwerów VPN w Turcji „za free”, gdyż korzystanie z nich może przynieść więcej problemów niż korzyści. Zwłaszcza przy zakupach online, gdy przesyła się jakieś poufne dane. Wiele darmowych sieci VPN jest dlatego bezpłatna, żeby ich właściciele mogli gromadzić i przechwytywać przesyłane przez użytkowników dane.

Te usługi VPN dostępne za darmo, które polecamy niestety nie oferują w bezpłatnych planach dostępu do tureckich serwerów. Ale warto pamiętać o tym, że niemal każdą płatną usługę VPN można testować VPN bez ryzyka i za darmo przez 30 dni – dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy. Jest to jakieś rozwiązanie dla tych osób, które nie są przekonane jak VPN się sprawdzi w ich przypadku.