VPN Turcja – zmiana IP na tureckie

Korzystanie z tureckich serwerów VPN stało się niezwykle popularne w ostatnich latach. Wszystko za sprawą tego, że wiele usług internetowych, w tym VOD przygotowało dla mieszkańców Turcji o wiele korzystniejsze ceny. Wystarczyło zmienić IP na tureckie i również osoby z poza tego kraju mogły uzyskać dostęp do oferty. Używane to było głównie do Netflixa, ale nie tylko. Również gier komputerowych czy innych usług sieciowych.

Zmiana IP na tureckie jest banalnie prosta przy pomocy VPN. Dzięki temu, że serwer VPN jest zlokalizowany w Turcji, to cały ruch przebiega przez tą lokalizację i użytkownik uzyskuje turecki adres IP.

Jaki jest najlepszy VPN z tureckim IP?

Poniżej znajdziesz ranking najlepszych firm, które mają swojej ofercie serwery VPN Turcja. Przy ich pomocy z łatwością dokonasz zmiany adresu IP na tureckie. Mając już turecki VPN będziesz w stanie odblokować treści i usługi dostępne tylko w tym kraju. Przy ich pomocy dokonasz tego szybko i prosto. Masz również możliwość skorzystania z gwarancji zwrotu pieniędzy. Przydatne, jeśli nie wiesz czy VPN to akurat narzędzie dla ciebie.

Nie każda firma, która zajmuje się tą technologią oferuje serwery VPN w Turcji. Z racji tego, że jest to kraj, który częściowo cenzuruje Internet, a o jego władzach ciężko powiedzieć że są demokratyczne. Są jednak firmy, które są gotowe na podjęcie działalności w mniej sprzyjających prowadzeniu biznesu krajach. Co więcej, był nawet głośny przypadek gdy serwery ExpressVPN zostały zajęte przez służby tureckie, jednak z racji silnego szyfrowania nic nie udało się z nich odzyskać.

Nie jest nam znany aktualnie darmowy VPN w Turcji, który można polecić. Z racji tego, że jest to kraj w którym bez silnych zabezpieczeń władze mogą położyć ręce na serwery i dane użytkowników to warto wydać te kilka dolarów i postawić na bezpieczną usługę. Oczywiście są liczne pewne i sprawdzone VPN za darmo, to jednak w omawianym przypadku płatna usługa sprawdzi się o wiele lepiej. Pamiętaj, że zawsze możesz testować VPN bez ryzyka i za darmo – dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy.

Do czego może się przydać serwer VPN w Turcji?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, przede wszystkim do odblokowania usług i ofert, które wymagają posiadania tureckiego adresu IP. Zakres jest bardzo duży, ale wymieniając podstawowe zastosowania może to być:

  • VOD i serwisy ze streamingiem online
  • aktywacja i kupno gier komputerowych
  • aktywacja i kupno oprogramowania
  • dostęp i korzystanie z Internetu tak jak w Turcji – przydatne dla osób, które chcą tam robić biznes
  • omijanie blokad i przekierowań geograficznych – niektóre serwisy blokują lub przekierowują ruch z adresów IP innych państw na swoje globalne odpowiedniki