Jak zmienić IP telefonu? Prosty sposób krok po kroku

Zmiana IP w telefonie

Chcesz zmienić IP telefonu? Jest to bardzo szybkie i proste, poradzisz sobie z tym bez problemu. Zmiana IP w telefonie nie wymaga od Ciebie żadnych umiejętności informatycznych. Wystarczy pobrać i zainstalować w telefonie specjalny program do zmiany IP i w ciągu kilku minut będziesz mieć nowy adres. Dzięki temu ochronisz prywatność, odblokujesz niedostępne strony i streaming z całego świata.

Z pewnością nie rozstajesz się z telefonem i towarzyszy Ci przez cały dzień. Korzystasz też z niego do przeglądania internetu i załatwiania różnych spraw przez internet. Za każdym razem gdy coś robisz, zostawiasz po sobie w sieci ślad w postaci adresu IP. A razem z nim, informacje o swojej geolokalizacji czyli lokalizacji na mapie. Nie ma znaczenia czy masz telefon z Androidem czy iPhone’a, sposoby na zmianę adresu IP, które tu opiszemy działają na obu systemach.

Co daje zmiana adresu IP w telefonie?

Ze zmianą publicznego adresu IP telefonu wiąże się szereg korzyści, które na pierwszy rzut oka mogą nie być takie oczywiste. Ma to sporo plusów i w prosty sposób potrafi zwiększyć możliwości Twojego telefonu z Androidem lub iOSem. Pora się im przyjrzeć i zobaczyć co daje zmiana IP:

 • Ukrycie prawdziwego IP telefonu – dzięki zmianie IP możesz znacznie lepiej chronić prywatność w Internecie i zapewnić sobie nieco większą prywatność w sieci. Jednak to nigdy nie będzie pełne w 100% anonimowe przeglądanie sieci. Telefony zostawiają w Internecie więcej śladów niż komputery i wysyłają w różne miejsca znacznie więcej informacji i danych o użytkowniku. Ukrycie IP pozwoli jednak na chociaż częściowe zminimalizowanie ilości informacji, jakie zostawiasz po sobie w sieci. Np. wyświetlając strony w przeglądarce mobilnej w trybie prywatnym (zamiast w dedykowanej aplikacji!).
 • Wirtualna zmiana lokalizacji telefonu – zmieniając adres IP można jednocześnie zmienić swoją geolokalizację. Nowy adres IP to możliwość, żeby wirtualnie przenieść się do innego państwa i korzystać ze wszystkich profitów jakie to ze sobą niesie.
 • Obchodzenie bana – czasami adres IP, który dostajesz od dostawcy internetu jest zbanowany w różnych usługach sieciowych. Zmieniając IP ominiesz ewentualne bany.
 • Bezpieczeństwo i ukrycie swojej aktywności – narzędzie, które opiszemy do zmiany IP to sieć VPN. Jego ogromną zaletą jest całkowite szyfrowanie połączenia z siecią. Chroni to przesyłane dane przed dostępem hakerów, służb czy dostawcy internetu.
 • Odblokowanie streamingu – współczesne telefonu świetnie nadają się do oglądania filmów i seriali przez Internet. Nie ma tutaj znaczenia czy jest to Android czy iOS – filmy, seriale i streaming działają na obu. Zmieniając adres IP w telefonie możesz odblokować dostęp do telewizji internetowej z innych państw lub np. do polskojęzycznych serwisów jak Netflix, Polsat, TVP czy Player za granicą.
 • Odblokowanie niedostępnych i ocenzurowanych stron – zmiana adresu IP umożliwia odblokowanie stron internetowych, które blokują dostęp osobom z niektórych państw (np. amerykańskie dzienniki w związku z GDPR/RODO). To samo dotyczy cenzury, niektóre serwisy są niedostępne w pewnych państwach (pierwszeństwo w tym temacie wiodą Chiny).
 • Telefon jako router z nowym IP – telefon można bardzo łatwo zamienić w router i udostępniać za jego pomocą połączenie z siecią. Może z niego korzystać komputer, Smart TV i inne urządzenia. Jeżeli zmienisz IP swojego telefonu i zrobisz z niego router, to również urządzenia podłączone do telefonu będą mieć nowy adres IP – np. na będzie to polskie IP lub dowolny, inny kraj.

Co to jest VPN w telefonie? Jak umożliwia zmianę IP i lokalizacji?

VPN (Virtual Private Network) to specjalny program do zmiany IP w telefonie, na komputerze i wielu innych urządzeniach z których korzystasz na co dzień. Umożliwia łączenie się ze specjalnym serwerem. Połączenie z tym serwerem można sobie wyobrazić jako tunel, do którego nikt nie ma dostępu – wszystko przez to, że dane które nim biegną są w szyfrowane. Szyfrowanie odbywa się na drodze użytkownik – serwer VPN. Dopiero z niego dane wychodzą na świat w postaci odszyfrowanej, do konkretnych miejsc w sieci.

VPN wymaga specjalnego protokołu VPN do komunikacji. Definiuje on zasady wymiany danych, sposób szyfrowania i deszyfrowania oraz wszystkie kwestie techniczne. Od rodzaju protokołu zależy stopień bezpieczeństwa, jaki zapewnia usługa VPN.

Każdy serwer VPN ma swój adres IP. Jest on unikatowy, a jego geolokalizacja jest przypisana do państwa, w którym fizycznie znajduje się serwer. Gdy połączysz się z serwerem VPN, to automatycznie zmieni się adres IP Twojego telefonu na taki sam, jak ma ten serwer. Czyli otrzymasz zupełnie nowy adres IP. Możesz sobie to wyobrazić w ten sposób, że nowy adres IP uzyskany od serwera VPN to taka jakby maska, którą nakłada się na twarz i za pomocą, której wszyscy Cię widzą w internecie.

Jak zmienić IP telefonu przy pomocy VPN?

Do połączenia się z siecią VPN w telefonie potrzebny jest specjalny program, który będzie nawiązywać połączenie z serwerem i zmieniać adres IP. Możesz ją pobrać ze sklepu z aplikacjami w swoim telefonie. Są usługi płatne oraz darmowe. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje zalety oraz wady. Płatny VPN to przede wszystkim bezpieczeństwo i duża solidność. To jedyne skuteczne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz zmienić adres IP telefonu żeby odblokować streaming.

Warte polecenia są te usługi VPN na telefon. Świetnie działają zarówno na Androidzie jak i na iPhonach:

 • 5200+ serwerów w 60 krajach
 • Obsługa do 6 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 69% zniżki i 3 miesiące gratis
od
3,99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 86% zniżki i 3 miesiące gratis
od
1.99€
za miesiąc
Sprawdź ❯❯
 • 3000+ serwerów w 95 krajach
 • Obsługa do 5 urządzeń równocześnie
 • Pomoc i wsparcie online przez 24/7
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Aktualna promocja: 49% zniżki i 3 miesiące gratis
od
6,67$
za miesiąc
Sprawdź ❯❯

Z kolei z usługami VPN za darmo wiąże się trochę ograniczeń. Przede wszystkim – w dostępnych lokalizacjach serwerów (tylko kilka państw), ograniczeniach prędkości (filmy będą się długo buforować, a pliki wolno ściągać) czy sporych limitach transferu.

Zmiana IP telefonu krok po kroku

Teraz pokażemy krok po kroku jak przy pomocy VPN można w bardzo prosty sposób zmienić adres IP telefonu. Każdy z kroków dokładnie opiszemy wraz ze zrzutami ekranu. Postaramy się poprowadzić Cię za rękę po wszystkich niezbędnych czynnościach, które musisz wykonać. Jako przykład posłuży oferta firmyNordVPN, która świetnie działa na urządzeniach mobilnych.

Żeby zmienić IP telefonu trzeba:

 1. Wybrać dostawcę usługi VPN, którego oferta najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
 2. Założyć konto i wykupić dostęp do sieci VPN.
 3. Pobrać program do zmiany IP na telefon ze Play Store lub App Store – linki otrzymasz od dostawcy usługi.
 4. Uruchomić program VPN i zalogować się na konto, które założyłeś. Na maila dostaniesz dane dostępowe.
 5. W programie VPN wybrać lokalizację, na jaką chcesz zmienić IP telefonu i połączyć się z serwerem VPN.
 6. Gotowe, masz nowy adres IP!

A teraz opiszemy wszystkie kroki nieco dokładniej, żeby pokazać jak to zrobić:

Krok 1 – wybierz dostawcę usługi VPN

Wybierz dostawcę sieci VPN i wejdź na jego stronę w przeglądarce mobilnej. Na stronie dostawcy VPN wybierz plan, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Decydując się na dłuższy okres abonamentu możesz najwięcej zaoszczędzić. My polecamyNordVPN, ale u innych dostawców wygląda to podobnie.

Krok 2 – załóż konto i wykup dostęp do sieci VPN

Kolejny krok to założenie konta i opłacenie usługi. W przypadku NordVPN wystarczy podać swój adres e-mail (przyjdzie tam hasło) i wybrać sposób płatności.

Zmiana IP telefonu - Krok 2 - zakładanie konta

Płatności można dokonać na kilka różnych sposobów. Do wyboru jest przelew, karta, PayPal, Bitcoin i płatności za pomocą różnych bramek do obsługi transakcji.

Zmiana IP telefonu - Krok 2 - płatności

Krok 3 – pobierz program do zmiany IP na telefon ze Play Store lub App Store

Po założeniu konta otrzymasz linki do pobrania na swój telefon programu, przy pomocy którego będziesz łączyć się z siecią VPN. Pobierzesz go ze sklepu Play w przypadku Androida lub z App Store gdy korzystasz z telefonów Apple.

Krok 4 – uruchom program i zaloguj się na swoje konto

Po udanej instalacji trzeba uruchomić program. Kliknij na ikonę i włącz aplikację. Powita Cię ekran logowania, gdzie będzie trzeba podać nazwę użytkownika lub e-mail oraz hasło. Dane dostępowe będziesz mieć na mailu.

Możesz również zostać poproszony o przyznanie uprawnień aplikacji do zmieniania ustawień VPN w systemie. Jest to potrzebne, gdyż konfiguracja połączenia z VPN odbywa się przez odpowiednie ustawienia w systemie operacyjnym telefonu.

Zmiana IP telefonu - Krok 4 - uruchomienie programu

Krok 5 – wybierz lokalizację, na jaką chcesz zmienić IP telefonu

To już prawie koniec. Teraz musisz wybrać lokalizację swojego nowego IP. Może to być Polska, USA, Niemcy, UK lub dowolna inna lokalizacja. Znajdź kraj na liście (w niektórych lokalizacjach jest też opcja wyboru miasta) i kliknij połącz żeby nawiązać aktywne połączenie z serwerem.

Zmiana IP telefonu - Krok 5 - nowy adres IP

Krok 6 – gotowe, udało Ci się zmienić IP telefonu!

I toI to wszystko. Jeśli udało się poprawnie przejść przez wszystkie kroki, to właśnie masz nowe IP w swoim telefonie i możesz korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie to daje.

Zmiana adresu IP w telefonie za darmo

Jeżeli nie potrzebujesz wszystkich możliwości jakie daje profesjonalny, płatny VPN, to rozwiązaniem może też okazać się skorzystanie z darmowych sieci VPN. Trzeba . Darmowy VPN pozwoli na zmianę IP, ale będzie miał spore limity.

Jeżeli nie przeszkadza Ci:

 • brak serwerów w Polsce
 • limit transferu
 • ograniczenia w prędkości
 • ograniczenia w dostępnych lokalizacjach (w darmowych planach nie ma np. serwerów za pomocą których można zmienić IP telefonu na polskie)
 • brak wsparcia i pomocy technicznej
 • mniejsze możliwości zmiany adresu IP (mało dostępnych serwerów)

to możesz spróbować skorzystać z oferty z któregoś z dostawców z darmowymi planami. Ich dokładny opis wraz z wadami i zaletami znajdziesz w tym rankingu darmowych VPN. Dowiesz się z niego też na co uważać przy wyborze darmowych narzędzi do zmiany IP takich jak VPN czy serwera proxy.

Zmiana lokalizacji telefonu – korzyści

Ze zmiany lokalizacji telefonu płynie szereg korzyści

Jak sprawdzić adres IP w telefonie?

Są dwa rodzaje adresów IP, z którymi masz do czynienia podczas codziennego korzystania z sieci:

 • adres publiczny – przy jego pomocy jesteś widoczny w globalnej sieci. Publiczny adres IP przyznaje dostawca internetu (ISP). Może to być operator mobilny (Play, Orange, Plus, T-mobile) lub firma zapewniająca internet w sieci Wi-Fi do której jesteś podłączony.
 • adres prywatny – służy do komunikacji w sieci lokalnej. Jeżeli jesteś połączony z Wi-Fi, to przy pomocy prywatnego adresu IP urządzenia sieciowe są w stanie się komunikować z Twoim urządzeniem.

To właśnie adres publiczny identyfikuje każdego użytkownika w sieci. Przy jego pomocy służby mogą namierzyć kogoś, kto przeskrobał coś w sieci. I to właśnie ze zmiany tego adresu IP w telefonie płynie najwięcej korzyści.

Swój publiczny adres IP telefonu możesz sprawdzić w naszym darmowym narzędziu do sprawdzania IP. Zobaczysz również jaka jest lokalizacja Twojego adresu oraz do jakiego kraju jest przypisany.

Podsumowanie

Przy pomocy opisanego tutaj sposobu bez problemu zmienisz IP w telefonie za pomocą VPN. Jest to prosta metoda, dzięki której w ciągu paru minut będziesz mieć nowe IP do swoich konkretnych zastosowań i potrzeb. Wszystko jest bardzo proste i tak zaprojektowane, żeby każdy to ma telefon mógł poradzić sobie z uruchomieniem takiej usługi.

Pytania i odpowiedzi

Jaki jest najlepszy sposób na zmianę IP telefonu?

Najszybszym i najlepszym sposobem na zmianę IP telefonu jest użycie specjalnego programu VPN. Dzięki niemu można szybko połączyć się z siecią VPN i całkowicie nowy adres IP z dowolnego miejsca na świecie. Korzystanie z VPN w telefonie jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Jak szybko zmienić IP telefonu?

W celu szybkiej zmiany IP w telefonie najlepiej skorzystać z sieci VPN. Specjalny program można zainstalować na Androidzie i iPhonie, a następnie wybrać dowolny kraj na świecie i połączyć się z serwerem. Jak to dokładnie zrobić opisujemy w tym artykule krok po kroku.

Jak zmienić lokalizację telefonu?

Zmiana lokalizacji telefonu jest możliwa za pomocą usługi VPN. Można w niej wybrać kraj, przez jaki będzie się łączyć z internetem i uzyskać nowy adres IP z tej lokalizacji. Dzięki zmianie lokalizacji można uzyskać w telefonie dostęp do zablokowanych stron i usług takich jak telewizja internetowa czy serwisy ze streamingiem poza krajem ich dostępności.

Jak zmienić IP na polskie w telefonie?

Zmiana IP telefonu na polskie jest możliwa przy pomocy usługi VPN, w której dostępne są serwery zlokalizowane w naszym kraju. Wymienione w tym poradniku dostawcy usług VPN posiadają liczne serwery zlokalizowane w Polsce. Przy ich problemu można bez problemu zmienić adres IP w telefonie na polski za granicą i nie tylko.