Recenzja HMA VPN 2024

HMA

Pomimo bogatej oferty jeśli chodzi o dostępne lokalizacje serwerów, HideMyAss! nie jest dobrym wyborem dla osób, które szukają VPN-a głównie do ochrony prywatności. Stosunek tego dostawcy do tej kwestii budzi duże wątpliwości. Oprócz siedziby w Wielkiej Brytanii, kraju mało przyjaznym ochronie prywatności, HMA! znane jest z tego, że przyczyniło się do namierzenia członków grupy hakerskiej LulzSec.

Decydując się na VPN od Hide My Ass! możemy liczyć na dostęp do serwerów w 218 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. Hide My Ass! udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń i forum.

W ramach usługi VPN od Hide My Ass! nie możemy korzystać z usług P2P. Nie jest to dozwolone przez dostawcę.

Hide My Ass! udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w Hide My Ass! protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Hide My Ass! ma dość słabe parametry jeśli chodzi o ochronę prywatności.

Hide My Ass! nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Aplikacja kliencka Hide My Ass! jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za Hide My Ass! to Wielka Brytania, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

Hide My Ass! zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu. HMA nie udostępnia płatności przy pomocy Bitcoina, więc anonimowy zakup usługi jest utrudniony.

W chwili obecnej Hide My Ass! posiada serwery VPN w 218 krajach. To plansuje tego dostawcę w absolutnej czołówce jeśli chodzi o liczbę dostępnych lokalizacji serwerów VPN. Hide My Ass! w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

W Hide My Ass! można wybrać spośród 4 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament 2 letni, czyli 24 miesiące korzystania z Hide My Ass!. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 4,99 USD, co da cenę niższą o 58% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w Hide My Ass! możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala, przelewu bankowego oraz przelewu bankowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na Hide My Ass! mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od Hide My Ass! to zostaną nam zwrócone pieniądze.