ibVPN na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od ibVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 46 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.
Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. ibVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.
ibVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.
ibVPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:
- OpenVPN
- PPTP
- L2TP/IPSec
- SSTP
- SoftEther
Wśród dostępnych w ramach abonamentu w ibVPN protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy. Warto również dodać, że ibVPN jako jeden z nielicznych dostawców VPN udostępnia protokół SoftEther.
ibVPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka ibVPN jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Warto również wspomnieć o tym, że użytkownicy ibVPN mogą skorzystać dla dodatkowej ochrony z serwerów Double VPN czyli podwójnego VPN-a. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za ibVPN to Rumunia, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.
W chwili obecnej ibVPN posiada serwery VPN w 46 krajach. Jest to dość dużo dostępnych lokalizacji na tle konkurencyjnych usług. ibVPN w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.
Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w ibVPN znajdują się w Europie, Ameryce, Australii, Afryce oraz Azji.
W ibVPN można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z ibVPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 4,84 USD, co da cenę niższą o 56% w stosunku do planu miesięcznego.
Płatność za usługę
Za abonament w ibVPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina lub alternatywnych kryptowalut.
15 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Decydując się na ibVPN mamy możliwość skorzystania z 15-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od ibVPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.
ibVPN umożliwia przetestowanie usługi w ramach bezpłatnego okresu próbnego.