Recenzja IronSocket 2024

Ironsocket.com

IronSocket na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od IronSocket możemy liczyć na dostęp do serwerów w 38 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 3 urządzeniach jednocześnie. IronSocket udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

IronSocket pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

IronSocket udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w IronSocket protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

IronSocket ma dość słabe parametry jeśli chodzi o ochronę prywatności.

IronSocket nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Aplikacja kliencka IronSocket jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za IronSocket to Hong Kong, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

IronSocket zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu.

W chwili obecnej IronSocket posiada serwery VPN w 38 krajach. Jest to przeciętna liczba lokalizacji serwerów na tle pozostałych dostawców usług VPN. IronSocket w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w IronSocket znajdują się w Europie, Ameryce, Australii, Afryce oraz Azji.

W IronSocket można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z IronSocket. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 4,16 USD, co da cenę niższą o 40% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w IronSocket możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala oraz przelewu bankowego. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

7 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na IronSocket mamy możliwość skorzystania z 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od IronSocket to zostaną nam zwrócone pieniądze.