TorGuard - recenzja i opinie 2021

TorGuard.com DZIAŁA NA:
NASZA OCENA5.7/10

TorGuard na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od TorGuard możemy liczyć na dostęp do serwerów w 48 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. TorGuard udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

TorGuard pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

TorGuard udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • IKEv2
  • L2TP/IPSec
  • SSTP

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w TorGuard protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

TorGuard ma dość słabe parametry jeśli chodzi o ochronę prywatności.

Plusy

TorGuard nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi.

Minusy

Brak killswitcha w TorGuard to dość istotna wada, bez niego może wycieć nasz prawdziwy adres IP gdy utracimy połączenie z VPN. Pewnym minusem TorGuard jest lokalizacja siedziby, a mianowicie Stany Zjednoczone – jest to kraj należący do tzw. grupy Państw Pięciu Oczu.

W TorGuard można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z TorGuard. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 5,00 USD, co da cenę niższą o 50% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w TorGuard możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala oraz przelewu bankowego. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

7 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na TorGuard mamy możliwość skorzystania z 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od TorGuard to zostaną nam zwrócone pieniądze.

Opinie o TorGuard

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Dodaj swoją ocenę i opinię o TorGuard