Recenzja Buffered 2024

Buffered.com

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. Buffered udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem .

Buffered pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

Buffered udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w Buffered protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Buffered ma dość słabe parametry jeśli chodzi o ochronę prywatności.

Buffered nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za Buffered to Węgry, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

Buffered zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu. Brak killswitcha w Buffered to dość istotna wada, bez niego może wyciec nasz prawdziwy adres IP gdy utracimy połączenie z VPN.

Płatność za usługę

Za abonament w Buffered możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na Buffered mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od Buffered to zostaną nam zwrócone pieniądze.