Recenzja hide.me 2024

Hide.me

hide.me na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od hide.me możemy liczyć na dostęp do serwerów w 27 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. hide.me udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń i forum.

hide.me pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów

hide.me udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • IKEv2
  • L2TP/IPSec
  • SSTP
  • SoftEther

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w hide.me protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy. Warto również dodać, że hide.me jako jeden z nielicznych dostawców VPN udostępnia protokół SoftEther.

Pod względem ochrony prywatności, hide.me prezentuje się przeciętnie na tle konkurencyjnych usług.

hide.me nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Aplikacja kliencka hide.me jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za hide.me to Malezja, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

hide.me zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu.

W chwili obecnej hide.me posiada serwery VPN w 27 krajach. Jest to przeciętna liczba lokalizacji serwerów na tle pozostałych dostawców usług VPN. hide.me w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w hide.me znajdują się w Europie, Ameryce, Australii, Afryce oraz Azji.

W hide.me można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z hide.me. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 9,99 USD, co da cenę niższą o 50% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w hide.me możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala oraz przelewu bankowego. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

14 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na hide.me mamy możliwość skorzystania z 14-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od hide.me to zostaną nam zwrócone pieniądze.