Recenzja Trust Zone 2023

Trust.Zone

Trust Zone na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od Trust Zone możemy liczyć na dostęp do serwerów w 29 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 3 urządzeniach jednocześnie. Trust Zone udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

Trust Zone pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

Trust Zone udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w Trust Zone protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Trust Zone nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka Trust Zone jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za Trust Zone to Szeszele, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

W Trust Zone można wybrać spośród 2 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z Trust Zone. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 3,33 USD, co da cenę niższą o 52% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w Trust Zone możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala oraz przelewu bankowego. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

10 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na Trust Zone mamy możliwość skorzystania z 10-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od Trust Zone to zostaną nam zwrócone pieniądze.

Trust Zone umożliwia przetestowanie usługi w ramach bezpłatnego okresu próbnego.