Recenzja BolehVPN 2023

BolehVPN.net

BolehVPN na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od BolehVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 13 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. BolehVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem .

BolehVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

BolehVPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w BolehVPN protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Pod względem ochrony prywatności, BolehVPN prezentuje się przeciętnie na tle konkurencyjnych usług.

BolehVPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za BolehVPN to Seszele, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

Brak killswitcha w BolehVPN to dość istotna wada, bez niego może wycieć nasz prawdziwy adres IP gdy utracimy połączenie z VPN.

W chwili obecnej BolehVPN posiada serwery VPN w 13 krajach. To dość mało na tle pozostałych dostawców tego typu usług. BolehVPN nie posiada w ofercie serwera zlokalizowanego w Polsce.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w BolehVPN znajdują się w Europie, Ameryce oraz Azji.

W BolehVPN można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z BolehVPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 6,67 USD, co da cenę niższą o 33% w stosunku do planu miesięcznego.

Za abonament w BolehVPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

BolehVPN umożliwia przetestowanie usługi w ramach bezpłatnego okresu próbnego.