Recenzja HideIPVPN 2024

HideIPVPN.com

HideIPVPN na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od HideIPVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 7 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 3 urządzeniach jednocześnie. HideIPVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

HideIPVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

HideIPVPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • IKEv2
  • L2TP/IPSec
  • SSTP
  • SoftEther

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w HideIPVPN protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy. Warto również dodać, że HideIPVPN jako jeden z nielicznych dostawców VPN udostępnia protokół SoftEther.

HideIPVPN ma dość słabe parametry jeśli chodzi o ochronę prywatności.

HideIPVPN nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Aplikacja kliencka HideIPVPN jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN.

HideIPVPN zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu. Pewnym minusem HideIPVPN jest lokalizacja siedziby, a mianowicie Stany Zjednoczone – jest to kraj należący do tzw. grupy Państw Pięciu Oczu.

W chwili obecnej HideIPVPN posiada serwery VPN w 7 krajach. To dość mało na tle pozostałych dostawców tego typu usług. HideIPVPN w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

W HideIPVPN można wybrać spośród 2 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z HideIPVPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 5,75 USD, co da cenę niższą o 36% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w HideIPVPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala oraz przelewu bankowego. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na HideIPVPN mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od HideIPVPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.

HideIPVPN umożliwia przetestowanie usługi w ramach bezpłatnego okresu próbnego.