Recenzja Astrill VPN 2024

Astrill.com

Decydując się na VPN od Astrill VPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 61 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. Astrill VPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem .

Astrill VPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

Bezpieczeństwo

Astrill VPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • L2TP/IPSec
  • SSTP

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w Astrill VPN protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Pod względem ochrony prywatności, Astrill VPN prezentuje się przeciętnie na tle konkurencyjnych usług.

Plusy

Astrill VPN nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Aplikacja kliencka Astrill VPN jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Warto również wspomnieć o tym, że użytkownicy Astrill VPN mogą skorzystać dla dodatkowej ochrony z serwerów Double VPN czyli podwójnego VPN-a. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za Astrill VPN to Szeszele, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

Minusy

Astrill VPN zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu.

W chwili obecnej Astrill VPN posiada serwery VPN w 61 krajach. Jest to dość dużo dostępnych lokalizacji na tle konkurencyjnych usług. Astrill VPN w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w Astrill VPN znajdują się w Europie, Ameryce, Australii, Afryce oraz Azji.

W Astrill VPN można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z Astrill VPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 8,33 USD, co da cenę niższą o 48% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w Astrill VPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala oraz przelewu bankowego. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

7 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na Astrill VPN mamy możliwość skorzystania z 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od Astrill VPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.

Astrill VPN umożliwia przetestowanie usługi w ramach bezpłatnego okresu próbnego.