Recenzja ZenMate 2023

ZenMate.com

ZenMate na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od ZenMate możemy liczyć na dostęp do serwerów w 28 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. ZenMate udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

W ramach usługi VPN od ZenMate nie możemy korzystać z usług P2P. Nie jest to dozwolone przez dostawcę.

ZenMate udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • IKEv2
  • L2TP/IPSec

ZenMate nie udostępnia użytkownikom protokołu OpenVPN. Jest to protokół powszechnie uznawany za najbezpieczniejsze i jego brak to poważna wada tego dostawcy.

ZenMate ma dość słabe parametry jeśli chodzi o ochronę prywatności.

ZenMate nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za ZenMate to Niemcy, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

ZenMate zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu. Brak killswitcha w ZenMate to dość istotna wada, bez niego może wyciec nasz prawdziwy adres IP gdy utracimy połączenie z VPN.

W ZenMate można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z ZenMate. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 5,00 USD, co da cenę niższą o 44% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w ZenMate możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala.

14 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na ZenMate mamy możliwość skorzystania z 14-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od ZenMate to zostaną nam zwrócone pieniądze.

ZenMate umożliwia przetestowanie usługi w ramach bezpłatnego okresu próbnego.