Recenzja IPVanish VPN 2023

IPVanish.com

W ramach abonamentu w IPVanish VPN znajdziemy szereg różnych funkcji i możliwości z których możemy skorzystać. Decydując się na VPN od IPVanish VPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 61 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 10 urządzeniach jednocześnie. IPVanish VPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń i forum.

IPVanish VPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

IPVanish VPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w IPVanish VPN protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

IPVanish VPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka IPVanish VPN jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN.

Pewnym minusem IPVanish VPN jest lokalizacja siedziby, a mianowicie Stany Zjednoczone – jest to kraj należący do tzw. grupy Państw Pięciu Oczu.

W chwili obecnej IPVanish VPN posiada serwery VPN w 61 krajach. Jest to dość dużo dostępnych lokalizacji na tle konkurencyjnych usług. IPVanish VPN w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w IPVanish VPN znajdują się w Europie, Ameryce, Australii, Afryce oraz Azji.

W IPVanish VPN można wybrać spośród 2 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z IPVanish VPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 6,50 USD, co da cenę niższą o 35% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w IPVanish VPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala oraz przelewu bankowego.

7 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na IPVanish VPN mamy możliwość skorzystania z 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od IPVanish VPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.