Recenzja AirVPN 2024

AirVPN.org

Jeżeli VPN jest Ci potrzebny głównie do ochrony prywatności w sieci, to AirVPN to świetny wybór. Jak sam się to określa został stworzony przez „haktywistów i aktywistów” i przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa w sieci. AirVPN oferuje duży wybór anonimowych metod płatności, wyłącznie protokół OpenVPN, przystępną cenę oraz szeroki zakres metod, w jaki możemy wykorzystać ich usługę. Duży minus to brak polskich serwerów.

AirVPN na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od AirVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 22 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. AirVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń i forum.

AirVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w AirVPN protokołów znajdziemy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

AirVPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka AirVPN jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za AirVPN to Włochy, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

W chwili obecnej AirVPN posiada serwery VPN w 22 krajach. To dość mało na tle pozostałych dostawców tego typu usług. AirVPN nie posiada w ofercie serwera zlokalizowanego w Polsce.

W AirVPN można wybrać spośród kilku planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament na 3 lata. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 2,75 EUR, co da cenę niższą o 60%w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w AirVPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej, PayPala oraz przelewu bankowego. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina lub alternatywnych kryptowalut.

3 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na AirVPN mamy możliwość skorzystania z 3-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od AirVPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.

AirVPN umożliwia przetestowanie usługi w ramach bezpłatnego okresu próbnego.