Recenzja tigerVPN 2023

TigerVPN.com

tigerVPN na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od tigerVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 42 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. tigerVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

tigerVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

tigerVPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w tigerVPN protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

tigerVPN ma dość słabe parametry jeśli chodzi o ochronę prywatności.

Plusy

tigerVPN nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za tigerVPN to Słowacja, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

Minusy

tigerVPN zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu. Brak killswitcha w tigerVPN to dość istotna wada, bez niego może wycieć nasz prawdziwy adres IP gdy utracimy połączenie z VPN.

W chwili obecnej tigerVPN posiada serwery VPN w 42 krajach. Jest to dość dużo dostępnych lokalizacji na tle konkurencyjnych usług. tigerVPN w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

W tigerVPN można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament 3 letni, czyli 36 miesięcy korzystania z tigerVPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 2,75 EUR, co da cenę niższą o 77% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w tigerVPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

7 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na tigerVPN mamy możliwość skorzystania z 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od tigerVPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.