Recenzja SwitchVPN 2024

SwitchVPN.com

SwitchVPN na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od SwitchVPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 25 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. SwitchVPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem .

SwitchVPN pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

SwitchVPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • IKEv2
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w SwitchVPN protokołów znajdziemy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

SwitchVPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane.

Brak killswitcha w SwitchVPN to dość istotna wada, bez niego może wycieć nasz prawdziwy adres IP gdy utracimy połączenie z VPN. Pewnym minusem SwitchVPN jest lokalizacja siedziby, a mianowicie Stany Zjednoczone – jest to kraj należący do tzw. grupy Państw Pięciu Oczu.

W SwitchVPN można wybrać spośród 2 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z SwitchVPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 5,83 USD, co da cenę niższą o 41% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w SwitchVPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na SwitchVPN mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od SwitchVPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.