Recenzja TunnelBear 2023

TunnelBear.com

TunnelBear na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od TunnelBear możemy liczyć na dostęp do serwerów w 20 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 5 urządzeniach jednocześnie. TunnelBear udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

W ramach usługi VPN od TunnelBear nie możemy korzystać z usług P2P. Nie jest to dozwolone przez dostawcę.

TunnelBear udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • IKEv2

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w TunnelBear protokołów znajdziemy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

TunnelBear nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka TunnelBear jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi.

Pewnym minusem TunnelBear jest lokalizacja siedziby, a mianowicie Kanada – jest to kraj należący do tzw. grupy Państw Pięciu Oczu.

W TunnelBear można wybrać spośród 2 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z TunnelBear. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 4,17 USD, co da cenę niższą o 58% w stosunku do planu miesięcznego.

Za abonament w TunnelBear możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

TunnelBear umożliwia przetestowanie usługi w ramach bezpłatnego okresu próbnego.