VPNArea - recenzja i opinie 2021

VPNArea.com DZIAŁA NA:
NASZA OCENA6.7/10

VPNArea na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od VPNArea możemy liczyć na dostęp do serwerów w 69 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 6 urządzeniach jednocześnie. VPNArea udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa, macOSa oraz Linuxa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem .

VPNArea pozwala na korzystania z usług P2P za pośrednictwem swoich serwerów.

VPNArea udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • PPTP
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w VPNArea protokołów znajdziemy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

VPNArea nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią użytkownicy. Aktywność (czyli np. z czym się łączymy, jakie strony odwiedzamy), czas połączenia oraz wykorzystany transfer nie są logowane. Aplikacja kliencka VPNArea jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Dzięki możliwości płatności przy pomocy Bitcoina, mamy możliwość dokonania całkowicie anonimowego zakupu usługi. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za VPNArea to Bułgaria, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

W VPNArea można wybrać spośród 3 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z VPNArea. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 4,92 USD, co da cenę niższą o 50% w stosunku do planu miesięcznego.

Za abonament w VPNArea możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

Decydując się na VPNArea mamy możliwość skorzystania z 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od VPNArea to zostaną nam zwrócone pieniądze.

Opinie o VPNArea

Rated 3 out of 5

Z VPNArea korzystałem 2 lata na PC i iPhonie. Zrezygnowałem ze względu na długie uruchamianie, długie łączenie, różne problemy techniczne w oprogramowaniu. Dostępnych serwerów też co raz mniej na liście. Czyli projekt się nie rozwija tylko zwija. Ogólnie tanio.

~
Rafau
22 grudnia 2020

Dodaj swoją ocenę i opinię o VPNArea