Recenzje VPN

recenzje, testy, specyfikacje i opinie na temat VPN

ExpressVPN

Recenzja i opinie o ExpressVPN
Średnia ocena
9,34/10
ExpressVPN jest jednym z najpopularniejszych dostawców usług VPN. Oprócz dobrej jakości usług, należy do grona tych dostawców usług VPN, którzy zapewniają dość dużą ilość lokalizacji swoich - bo w tym przypadku aż 95 państw. ExpressVPN to uniwersalna usługa, która zadowoli zarówno osoby chcące chronić swoją prywatność w sieci jak i tych, którzy potrzebują VPN głównie do omijania cenzury i blokad regionalnych.

NordVPN

Recenzja i opinie o NordVPN
Średnia ocena
9,27/10
NordVPN to świetny VPN, który posiada obecnie najlepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości. Przy jego pomocy możemy skutecznie chronić prywatność w sieci, całkowicie zaszyfrować połączenie z Internetem, omijać cenzurę, ograniczenia i blokady sieciowe oraz i w pełni korzystać przy tym ze streamingu z całego świata. A przy tym nie wydamy na abonament NordVPN dużych pieniędzy. NordVPN to absolutna czołówka, jeśli chodzi o dostawców VPN w 2019 roku!

CyberGhost

Recenzja i opinie o CyberGhost
Średnia ocena
8,58/10
CyberGhost oferuje dobrą usługę w przystępnej cenie. Jest jednym z szybciej rozwijających się dostawców VPN, z regularnie powiększającą się siecią serwerów. CyberGhost VPN to kompletna usługa, która zaspokoi oczekiwania co do VPN większości użytkowników.

Surfshark

Recenzja i opinie o Surfshark
Średnia ocena
8,38/10
Surfshark to stosunkowo nowy dostawca usług VPN, który stawia mocno na ochronę prywatności użytkowników. Pod względem funkcjonalności wciąż trochę jej brakuje do konkurentów, ale z czasem nie powinna niczym odbiegać od pozostałych dostawców VPN.

ProtonVPN

Recenzja i opinie o ProtonVPN
Średnia ocena
8,01/10
ProtonVPN to usługa VPN od twórców bezpiecznej poczty ProtonMail. Zarządzająca nim firma zlokalizowana jest w Szwajcarii, kraju słynącym z przykładania dużej wagi do prywatności. Jest to usługa nowa na rynku, najbliższe miesiące pokażą czy jej jakość będzie równie dobra jak ma to miejsce w przypadku ProtonMail.

PrivateVPN

Recenzja i opinie o PrivateVPN
Średnia ocena
7,82/10
Szwedzki dostawca usług VPN, PrivateVPN już w samej swojej nazwie stawia ochronę prywatności użytkowników na 1 miejscu. Świetne parametry usługi, serwery w ponad 50 różnych krajach i możliwość korzystania nawet na 6 urządzeniach na raz stanowią ciekawą propozycję dla osób szukających solidnej usługi VPN.

Private Internet Access

Recenzja i opinie o Private Internet Access
Średnia ocena
7,37/10
Private Internet Access można zaliczyć do tej grupy dostawców VPN, którzy w pierwszej kolejności stawiają na ochronę prywatności i bezpieczeństwo użytkowników. To właśnie zapewnienie użytkownikom w sieci anonimowości przyświeca twórcom tej usługi VPN. Jeżeli tego właśnie oczekujesz od usługi VPN - nie zawiedziesz się na Private Internet Access. Jeśli natomiast zależy Ci również na swobodnym streamingu materiałów z całego świata, to PIA nie będzie w tej kwestii najlepszym wyborem.

Proxy.sh

Recenzja i opinie o Proxy.sh
Średnia ocena
7,29/10
Proxy.sh oferuje dużo, bo ponad 55 lokalizacji serwerów, z których możemy skorzystać. Oprócz tego jest jednym z niewielu dostawców VPN oferujących usługę VPN w postaci multi-hopu oraz protokół SoftEther.

ibVPN

Recenzja i opinie o ibVPN
Średnia ocena
7,2/10
Jeden dzień bezpłatnego okresu próbnego, szeroki wybór planów (które zaczynają się już od 3,08$ miesięcznie), wyróżniają ibVPN na tle konkurencji. Ten dostawca VPN z Rumunii oferuje rozwiązania które zadowolą osoby poszukujące VPN-a do ochrony prywatności, P2P czy streamingu.

VPNArea

Recenzja i opinie o VPNArea
Średnia ocena
7,05/10
Dobry stosunek ceny do ogólnej funkcjonalności i rozwiązań z zakresu prywatności plasują VPNArea wysoko w naszym rankingu. Ten posiadający siedzibę w Bułgarii dostawca oferuje usługę, która zaspokoi oczekiwania dużej rzeszy użytkowników Internetu.

SpyOFF VPN

Recenzja i opinie o SpyOFF VPN
Średnia ocena
7,04/10
SpyOFF oferuje możliwość darmowego przetestowania usługi przez 15 dni. Okres próbny pozwala na sprawdzenie czy jest to usługa spełniająca nasze oczekiwania. Aby z niego korzystać, musimy podać dane do płatności, jednak pieniądze zostaną pobrane dopiero po upływie okresu testowego, jeśli wcześniej nie zrezygnujemy z usługi.

VyprVPN

Recenzja i opinie o VyprVPN
Średnia ocena
6,75/10
VyprVPN należący do firmy Golden Frog z siedzbią w Szwajcarii chwali się jedną z najszybszych sieci i najlepszymi serwerami spośród wszystkich dostawców VPN dostępnych na rynku.

SaferVPN

Recenzja i opinie o SaferVPN
Średnia ocena
6,73/10
Jedną z niewątpliwych zalet SaferVPN jest możliwość wypróbowania usługi dzięki bezpłatnemu okresowi próbnemu, w ramach którego możemy testować ten VPN przez 24 godziny. Decydując się w przypadku tego VPN-a na plan 2-letni możemy wykupić usługę za naprawdę dobrą cenę.

Ivacy

Recenzja i opinie o Ivacy
Średnia ocena
6,7/10
Ivacy jest jednym z nielicznych dostawców VPN udostępniających możliwość skorzystania z nowego protokołu połączenia - SoftEther. Oprócz tego posiada serwery w ponad 50 krajach i jedną z najtańszych ofert przy wyborze abonamentu na dwa lata.

IPVanish VPN

Recenzja i opinie o IPVanish VPN
Średnia ocena
6,59/10
IPVanish to ciekawsza z dostępnych pozycji na rynku ze względu na wysokie prędkości, szybkie działanie oraz atrakcyjną ofertę świadczonych usług VPN. Zlokalizowany w USA jest w stanie dostarczyć wysokiej jakości usługi za atrakcyjną cenę.

PureVPN

Recenzja i opinie o PureVPN
Średnia ocena
6,58/10
PureVPN oferuje bardzo dużą liczbę serwerów zlokalizowanych w ponad 140 krajach. Posiada wyjątkowo atrakcyjną cenowo ofertę, która może zachęcić osoby, które od innych dostawców odstraszała cena usług.

Perfect Privacy

Recenzja i opinie o Perfect Privacy
Średnia ocena
6,51/10
Perfect Privacy to jeden z najdroższych VPN-ów dostępnych w naszym zestawieniu. Oferuje on szereg funkcji, które pozwalają na świetną ochronę prywatności jak multihop, korzystając z którego możemy połączyć się z Internetem za pośrednictwem 4 różnych serwerów VPN w jednym momencie.

StrongVPN

Recenzja i opinie o StrongVPN
Średnia ocena
6,26/10
StrongVPN to dostawca VPN z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Posiada serwery rozsiane po 24 krajach na całym świecie, politykę całkowitego braku logów i szeroki wybór protokołów, za pośrednictwem których możemy łączyć się z serwerami.

TorGuard

Recenzja i opinie o TorGuard
Średnia ocena
6,15/10
TorGuard jest uznawany za jeden z lepszych wyborów dla osób, które chcą używać VPN do usług typu P2P. TorGuard wyróżnia się na tle pozostałych VPNów tym, że stawia bardzo duży nacisk na ochronę prywatności swoich użytkowników. Oprócz tego, udostępnia wiele narzędzi pomocnych w jej ochronie.

Hide My Ass!

Recenzja i opinie o Hide My Ass!
Średnia ocena
6,01/10
Pomimo bogatej oferty jeśli chodzi o dostępne lokalizacje serwerów, HideMyAss! nie jest dobrym wyborem dla osób, które szukają VPN-a głównie do ochrony prywatności. Stosunek tego dostawcy do tej kwestii budzi duże wątpliwości. Oprócz siedziby w Wielkiej Brytanii, kraju mało przyjaznym ochronie prywatności, HMA! znane jest z tego, że przyczyniło się do namierzenia członków grupy hakerskiej LulzSec.

GOOSE VPN

Recenzja i opinie o GOOSE VPN
Średnia ocena
5,92/10
GOOSE VPN to dostawca VPN z siedzibą w Holandii. Posiada serwery w ponad 25 krajach, z czego większość zlokalizowana jest na terytorium Holandii. W zakresie logów, GOOSE VPN nie rejestruje aktywności swoich użytkowników i czasów połączeń, gromadzi natomiast informacje na temat zużytej ilości transferu.

Trust Zone

Recenzja i opinie o Trust Zone
Średnia ocena
5,85/10
Trust Zone oferuje jedną z najniższych cen za usługę wśród wszystkich dostawców VPN opisywanych w naszym zestawieniu. Płacąc za cały rok z góry otrzymamy usługę za zaledwie 3,33$ za miesiąc.

tigerVPN

Recenzja i opinie o tigerVPN
Średnia ocena
5,83/10
tigerVPN jest jednym z nielicznych dostawców VPN, którzy oferują plan darmowy, dzięki któremu użytkownicy mogą zapoznać się z usługą przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oprócz niego mamy również możliwość wykupienia płatnego abonamentu.

Buffered

Recenzja i opinie o Buffered
Średnia ocena
5,72/10
Buffered to dostawca VPN z siedzibą na Węgrzech. Jest jednym z nielicznych podmiotów, które oferują swoim użytkownikom 30 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku, gdy nie będziemy zadowoleni z usługi.

BolehVPN

Recenzja i opinie o BolehVPN
Średnia ocena
5,71/10
Ten zarejestrowany na Seszelach dostawca VPN stawia ochronę prywatności jako najważniejszą funkcję swojej usługi. Darmowy okres próbny, możliwość wykupienia abonamentu tylko na 7 i szereg funkcji usprawniających ochronę prywatności sprawiają, że BolehVPN może zainteresować sporą rzeszę potencjalnych użytkowników.

Windscribe

Recenzja i opinie o Windscribe
Średnia ocena
5,68/10
Windscribe oferuje obecnie najlepszy na rynku plan darmowy pod względem dostępnej ilości transferu, który możemy wykorzystać. Blisko 10GB transferu bez problemu wystarczy osobom, które planują korzystać z usług VPN tylko okazyjnie i nie potrzebują wykupienia płatnych rozwiązań.

SlickVPN

Recenzja i opinie o SlickVPN
Średnia ocena
5,63/10
SlickVPN to dostawca VPN, który na pierwszym miejscu stawia zapewnienie maksymalnej prywatności swoim użytkownikom. Firma opiera swoje funkcjonowanie o skomplikowaną strukturę spółek offshore. Oferowaną przez SlickVPN usługę można kupić anonimowo płacąc przy pomocy Bitcoina.

hide.me

Recenzja i opinie o hide.me
Średnia ocena
5,6/10
hide.me to jeden z tych dostawców usług VPN, który faktycznie przykłada uwagę do bezpieczeństwa i prywatności swoich użytkowników. hide.me nie loguje ruchu, ani aktywności swoich użytkowników, co zostało potwierdzone przez niezależny audyt. Pomimo wysokiej ceny oraz małej liczby dostępnych krajów, w których zlokalizowane są serwery, hide.me jest jednym z ciekawszych dostawców na rynku.

AirVPN

Recenzja i opinie o AirVPN
Średnia ocena
5,49/10
Jeżeli VPN jest Ci potrzebny głównie do ochrony prywatności w sieci, to naszym zdaniem AirVPN jest obecnie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym na rynku dostawcą VPN. Jak sam się to określa został stworzony przez "haktywistów i aktywistów" i przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa w sieci. AirVPN oferuje duży wybór anonimowych metod płatności, wyłącznie protokół OpenVPN, przystępną cenę (4.5 euro za miesiąc) oraz szeroki zakres metod, w jaki możemy wykorzystać ich usługę.

Avira Phantom VPN

Recenzja i opinie o Avira Phantom VPN
Średnia ocena
5,47/10
Avira to znany dostawca oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada również usługę VPN w planach darmowych oraz płatnych. Usługa darmowa ma duże ograniczenie co do ilości transferu.

SwitchVPN

Recenzja i opinie o SwitchVPN
Średnia ocena
5,36/10
SwitchVPN to amerykański dostawca VPN, który oferuje serwery w ponad 30 krajach, możliwość korzystania z usługi na 5 urządzeniach jednocześnie i całkowity brak logów.

Avast SecureLine VPN

Recenzja i opinie o Avast SecureLine VPN
Średnia ocena
5,33/10
Twórca popularnego programu antywirusowego, firma Avast posiada w swojej ofercie również rozwiązanie z zakresu VPN. Jest to stosunkowo nowa usługa, której na tle konkurencji wciąż brakuje wielu funkcji i możliwości. Jednak można się spodziewać, że w najbliższym czasie zostanie dość mocno rozbudowana.

HideIPVPN

Recenzja i opinie o HideIPVPN
Średnia ocena
5,29/10
W ofercie HideIPVPN znajdziemy bardzo mało, bo tylko 7 dostępnych lokalizacji. Na plus przemawia szeroki wybór protokołów VPN (w tym OpenVPN i SoftEther) z których możemy skorzystać oraz specjalne plany pod konkretne zastosowania.

IronSocket

Recenzja i opinie o IronSocket
Średnia ocena
5,07/10
IronSocket jest usługą oferowaną przez firmę z siedzibą w HongKongu. Jest usługą z dużą dbałością o prywatność użytkowników i wieloma dodatkowymi funkcjami. Niestety tylko 36 krajów, w których zlokalizowane są serwery i brak polskiej lokalizacji są zdecydowanym minusem tej usługi.

TunnelBear

Recenzja i opinie o TunnelBear
Średnia ocena
4,7/10
TunnelBear oprócz atrakcyjnej ceny płatnych planów, oferuje dodatkowo plan darmowy, dzięki któremu możemy przetestować działanie usługi (z pewnymi ograniczeniami) przed podjęciem decyzji o zakupie. Brak logowania ruchu i aktywności użytkowników w sieci również przemawia na korzyść tego dostawcy.

ZenMate

Recenzja i opinie o ZenMate
Średnia ocena
4,61/10
ZenMate to VPN oferowany przez firmę z Niemiec. Znany szerzej z darmowej wtyczki do przeglądarki, ZenMate oferuje również płatny VPN, przy pomocy którego możemy zabezpieczyć cały ruch wychodzący z naszego urządzenia.

Hola VPN

Recenzja i opinie o Hola VPN
Średnia ocena
3,15/10
Hola VPN to popularny darmowy VPN, który niestety nie chroni w żadnym stopniu prywatności użytkowników, a wręcz przeciwnie - stanowi dla niej poważne zagrożenie.