Recenzja Avira Phantom VPN 2023

Avira

Avira to znany dostawca oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada również usługę VPN w planach darmowych oraz płatnych. Usługa darmowa ma duże ograniczenie co do ilości transferu.

Avira Phantom VPN na tle konkurencyjnych usług nie wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o oferowane możliwości. Decydując się na VPN od Avira Phantom VPN możemy liczyć na dostęp do serwerów w 25 krajach. Ten dostawca VPN zapewnia szyfrowanie 256-bit.

Z usługi możemy korzystać na 10 urządzeniach jednocześnie. Avira Phantom VPN udostępnia gotowe aplikacje na Windowsa i macOSa, a w przypadku urządzeń mobilnych na Androida i iOSa. Wsparcie użytkownika w przypadku problemów możliwe jest za pośrednictwem systemu zgłoszeń.

Avira Phantom VPN udostępnia swoim użytkownikom następujące protokoły VPN:

  • OpenVPN
  • IKEv2
  • L2TP/IPSec

Wśród dostępnych w ramach abonamentu w Avira Phantom VPN protokołów znajdzimy protokół OpenVPN, uznawany obecnie za najbezpieczniejszy.

Avira Phantom VPN ma dość słabe parametry jeśli chodzi o ochronę prywatności.

Plusy

Avira Phantom VPN nie przechowuje logów związanych z aktywnością użytkowników, czyli np. na temat odwiedzanych stron. Aplikacja kliencka Avira Phantom VPN jest wyposażona w killswitch, który zablokuje połączenie z siecią w sytuacji utraty połączenia z VPN. Lokalizacja firmy odpowiedzialnej za Avira Phantom VPN to Niemcy, kraj poza grupą tzw. Państw Pięciu Oczu.

Minusy

Avira Phantom VPN zapisuje informacje dotyczące czasów połączeń i wykorzystanego transferu.

W chwili obecnej Avira Phantom VPN posiada serwery VPN w 25 krajach. Jest to przeciętna liczba lokalizacji serwerów na tle pozostałych dostawców usług VPN. Avira Phantom VPN w swojej ofercie posiada serwer VPN zlokalizowany w Polsce, dzięki czemu uzyskamy polskie IP.

Serwery, z których możemy korzystać w ramach abonamentu w Avira Phantom VPN znajdują się w Europie, Ameryce, Australii oraz Azji.

W Avira Phantom VPN można wybrać spośród 2 planów abonamentu. Najkorzystniej wypada abonament roczny, czyli 12 miesięcy korzystania z Avira Phantom VPN. W tym przypadku cena za miesiąc wyniesie nas 5,00 EUR, co da cenę niższą o 37% w stosunku do planu miesięcznego.

Płatność za usługę

Za abonament w Avira Phantom VPN możemy zapłacić przy pomocy karty kredytowej i PayPala. Anonimowe płatności są możliwe przy pomocy Bitcoina.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Decydując się na Avira Phantom VPN mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniedzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi VPN od Avira Phantom VPN to zostaną nam zwrócone pieniądze.