Darmowy VPN 2018

przegląd najlepszych darmowych VPN

Przy pomocy usług VPN można świetnie chronić swoją prywatność i podnieść poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu, omijać cenzurę i odblokować strony internetowe oraz uzyskać dostęp do treści objętych blokadami regionalnymi. Serwer VPN możemy samodzielnie zainstalować i skonfigurować (np. na serwerze VPS lub dedykowanym - wymaga to wiedzy technicznej) lub wykupić płatną usługę u sprawdzonego dostawcy. Aby przetestować i sprawdzić "czy to jest właśnie to czego potrzebuję" musimy za nią wtedy wcześniej zapłacić. Dlatego też wiele osób stara się znaleźć darmowy VPN.

Poniżej znajdziesz ranking darmowych VPN aktualny na rok 2018. W większości przypadków są to dodatkowe, promocyjne plany abonamentowe, które dostawcy VPN udostępniają aby zachęcić użytkowników do swoich płatnych usług. Decydując się na plan darmowy, musisz mieć świadomość, że mają one liczne ograniczenia: transferu, prędkości, czasu połączenia czy dostępności lokalizacji serwerów VPN, ale pozwalają w pewnym stopniu na przetestowanie usługi. Możemy dzięki temu również sprawdzić czy klient VPN (program, przy pomocy którego łączymy się z serwerem VPN) dostarczany przez dostawcę dobrze działa i jest wygodny w obsłudze. Usługę możemy również przetestować nawet wtedy, gdy nie ma planu darmowego - większość płatnych VPN oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, która u najlepszych trwa nawet do 30 dni.

Pamiętaj! Darmowy VPN nie zastąpi nigdy usługi płatnej i nie będzie tak samo skutecznie chronił Twojej prywatności. W Internecie jest co jakiś czas jest głośno o tym, że użytkownicy którejś z kolei darmowej usługi VPN byli częścią botnetu lub ich dane były sprzedawane. Dotyczy to np. popularnego darmowego VPN-a, znanego jako Hola - Free VPN.

O ile darmowy VPN, w którym znajdziesz niski limit bezpłatnego transferu to najczęściej działanie marketingowe usługodawcy, które ma zachęcić do skorzystania z usług płatnych, to do w pełni darmowych usług trzeba mieć duży dystans. Zwłaszcza jeżeli szukasz VPN do ochrony prywatności i podniesienia poziomu swojego bezpieczeństwa w sieci. Pamiętaj, jeżeli coś jest za darmo w Internecie, to najczęściej sprzedawanym produktem jesteś Ty i Twoja prywatność.

Jeżeli chcesz przetestować działanie VPN i sprawdzić czy jest to usługa dla Ciebie, to zamiast darmowego VPN możesz skorzystać z okresu próbnego w płatnej usłudze VPN. Jak to działa? Zakładasz konto i wykupujesz usługę, a następnie masz 30 dni na testy. Jeżeli przed upływem 30 dni uznasz, że VPN nie spełnia Twoich oczekiwań, to pieniądze zostaną Ci zwrócone. Jedyny warunek, to wystąpienie o zwrot przed upływem 30 dni od momenty dokonania płatności.

Jeżeli chcesz przetestować działanie VPN i sprawdzić czy jest to usługa dla Ciebie, to zamiast darmowego VPN możesz skorzystać z okresu próbnego (trial) w płatnej usłudze VPN. Jak to działa? Zakładasz konto i masz określony czas na przetestowanie usługi. Jednym z dostawców VPN, którzy oferują tego typu możliwość jest SaferVPN. W ramach okresu próbnego możesz przez 24h bezpłatnie testować ich VPN. Z okresu próbnego możesz skorzystać pod tym linkiem.

Najlepsze darmowe VPN

Windscribe

  • Limit transferu: 10.0 GB
  • Siedziba firmy: Kanada

Zdecydowany faworyt jeśli chodzi o darmowe VPN-y. Od Windscribe dostaniemy 10 GB transferu miesięcznie do wykorzystania na przeglądanie sieci korzystając z VPN-a. Oczywiście jak w wielu innych przypadkach, tutaj również są pewne ograniczenia. Wybierając plan darmowy możemy korzystać z Windscribe na 1 urządzeniu i łączyć się za pośrednictwem serwerów w 8 lokalizacjach (USA, Kanada, Wielka Brytania, Hong Kong, Francja, Niemcy, Luksemburg, Holandia). Ponadto nie mamy możliwości skorzystania z protokołu OpenVPN. Poza tymi ograniczeniami wszystko pozostałe jest jak w planie premium.


hide.me

  • Limit transferu: 2.0 GB
  • Siedziba firmy: Malezja

Hide.me jest jednym z lepiej chroniących prywatność dostawców VPN dostępnych w naszym rankingu. W planie darmowym uzyskamy 2 GB transferu miesięcznie, który możemy wykorzystać na połączenia za pośrednictwem VPN. Usługa w przypadku planu bezpłatnego ma pewne ograniczenia: tylko 3 dostępne lokalizacje (Kanada, Holandia, Singapur), pewne ograniczenia prędkości (gwarantowane są minimum 3 Mb/s), możliwość korzystania tylko z protokołów PPTP, SSTP, IPSec i L2TP oraz możliwość korzystania tylko na jednym urządzeniu.


ProtonVPN

  • Limit transferu: brak
  • Siedziba firmy: Szwajcaria

W ramach planu darmowego oferowanego przez ProtonVPN mamy nielimitowaną ilość transferu, lecz niestety możliwość korzystania z usługi tylko na 1 urządzeniu i w oparciu o serwery w 3 krajach (USA, Holandia, Japonia). Niska prędkość usługi to kolejne ograniczenie nakładane na użytkowników darmowej wersji usługi.


TunnelBear

  • Limit transferu: 0.5 GB
  • Siedziba firmy: Kanada

TunnelBear w swoim planie darmowym oferuje 500 MB darmowego transferu miesięcznie, w ramach którego możemy korzystać z pełnej oferty VPN tego dostawcy i wszystkich udogodnień, które są dostępne w planie płatnym. Jedyne ograniczenie to transfer. Niestety przy 500 MB na przesył danych, nie będziemy w stanie zbyt długo korzystać z usługi. TunnelBear nie pozwala również na korzystanie z P2P.

Z usługi możemy skorzystać na 5 urządzeniach na raz i łączyć się za pośrednictwem 20 różnych lokalizacji.


Hotspot Shield

  • Limit transferu: brak
  • Siedziba firmy: Stany Zjednoczone