Najlepsze darmowe VPN-y

przegląd dostawców VPN oferujących darmowe plany

Przy pomocy VPN-ów można świetnie chronić swoją prywatność, podnieść poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu, omijać cenzurę oraz uzyskać dostęp do treści objętych blokadami regionalnymi. Dobry VPN trzeba albo samemu skonfigurować na własnym serwerze, co wymaga wiedzy technicznej, albo wykupić płatną usługę u sprawdzonego dostawcy. Nie daje to możliwości szybkiego przetestowania usługi i sprawdzenia „czy to jest właśnie dla mnie”. Dlatego też wiele osób rozgląda się za darmowymi VPN-ami.

Poniżej znajdziesz ranking darmowych VPN-ów aktualny na rok . W większości przypadków są to dodatkowe, promocyjne plany abonamentowe, które dostawcy VPN udostępniają aby zachęcić użytkowników do swoich płatnych usług. Decydując się na plan darmowy, musisz mieć świadomość, że mają one liczne ograniczenia: transferu, prędkości, czasu połączenia czy dostępności lokalizacji serwerów, ale pozwalają w pewnym stopniu na przetestowanie usługi.

Pamiętaj! Darmowy VPN nie zastąpi nigdy usługi płatnej i nie będzie tak samo skutecznie chronił Twojej prywatności w sieci. W Internecie jest co jakiś czas jest głośno o tym, że użytkownicy któregoś darmowego VPN-a stali się częścią botnetu lub ich dane były sprzedawane, dotyczy to głównie usług w pełni za darmo (Hola).

O ile darmowe VPN-y, w których znajdziesz niski limit darmowego transferu można potraktować jako działanie marketingowe, które ma zachęcić do skorzystania z usług płatnych, to do pełnych pakietów darmowych trzeba mieć duży dystans. Zwłaszcza jeżeli szukasz VPN-a głównie do ochrony prywatności i podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Pamiętaj, jeżeli coś jest za darmo, to najczęściej sprzedawanym produktem jesteś właśnie Ty.

Najlepsze darmowe VPN-y

Windscribe

  • Limit transferu: 10.0 GB
  • Siedziba firmy: Kanada

Zdecydowany faworyt jeśli chodzi o darmowe VPN-y. Od Windscribe dostaniemy 10 GB transferu miesięcznie do wykorzystania na przeglądanie sieci korzystając z VPN-a. Oczywiście jak w wielu innych przypadkach, tutaj również są pewne ograniczenia. Wybierając plan darmowy możemy korzystać z Windscribe na 1 urządzeniu i łączyć się za pośrednictwem serwerów w 8 lokalizacjach (USA, Kanada, Wielka Brytania, Hong Kong, Francja, Niemcy, Luksemburg, Holandia). Ponadto nie mamy możliwości skorzystania z protokołu OpenVPN. Poza tymi ograniczeniami wszystko pozostałe jest jak w planie premium.


hide.me

  • Limit transferu: 2.0 GB
  • Siedziba firmy: Malezja

Hide.me jest jednym z lepiej chroniących prywatność dostawców VPN dostępnych w naszym rankingu. W planie darmowym uzyskamy 2 GB transferu miesięcznie, który możemy wykorzystać na połączenia za pośrednictwem VPN. Usługa w przypadku planu bezpłatnego ma pewne ograniczenia: tylko 3 dostępne lokalizacje (Kanada, Holandia, Singapur), pewne ograniczenia prędkości (gwarantowane są minimum 3 Mb/s), możliwość korzystania tylko z protokołów PPTP, SSTP, IPSec i L2TP oraz możliwość korzystania tylko na jednym urządzeniu.


TunnelBear

  • Limit transferu: 0.5 GB
  • Siedziba firmy: Kanada

TunnelBear w swoim planie darmowym oferuje 500 MB darmowego transferu miesięcznie, w ramach którego możemy korzystać z pełnej oferty VPN tego dostawcy i wszystkich udogodnień, które są dostępne w planie płatnym. Jedyne ograniczenie to transfer. Niestety przy 500 MB na przesył danych, nie będziemy w stanie zbyt długo korzystać z usługi. TunnelBear nie pozwala również na korzystanie z P2P.

Z usługi możemy skorzystać na 5 urządzeniach na raz i łączyć się za pośrednictwem 20 różnych lokalizacji.


CyberGhost

  • Limit transferu: brak
  • Siedziba firmy: Rumunia

CyberGhost oferuje plan darmowy bez ograniczeń co do limitu transferu , jaki możemy zużyć. Jest więc dobry wybór dla osób, które chcą zacząć korzystać z VPN, ale nie są jeszcze do końca zdecydowane na wykupienie pełnej usługi. Bezpłatny pakiet w Cyberghost funkcjonuje obok 2 planów płatnych, na które możemy się zdecydować, jeżeli opcja bezpłatna nas zachęci do tego dostawcy.

Niestety na minus należy zaliczyć ograniczenia co do dostępnych lokalizacji serwerów, wyświetlane reklam oraz mogące pojawić się oczekiwanie na połączenie z darmowymi serwerami w momencie dużego obciążenia. W związku z dużą popularnością darmowego pakietu, musimy się liczyć także z tym, że przy dużym obciążeniu, prędkości usługi nie będą należały do najszybszych.


ProtonVPN

  • Limit transferu: brak
  • Siedziba firmy: Szwajcaria

Oferta specjalna