VPN Polska - najlepszy VPN z polskim IP 2018

13.07.2018
VPN Polska - najlepszy VPN z polskim IP 2018

Popularność usług VPN w Polsce rośnie z roku na rok. Jest to związane z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim - rosnącą świadomością społeczną co do zagrożeń bezpieczeństwa i prywatności w sieci, chęcią dostępu do wolnego i nieocenzurowanego Internetu, czy omijania blokad i ograniczeń regionalnych. Dla osób mieszkających w Polsce oraz Polaków za granicą, kluczowym czynnikiem przy wyborze VPN jest dostępność polskiego serwera VPN. Dzięki temu, mając ochronę zapewnianą ze strony VPN, możemy cały czas posiadać polski adres IP. Tym samym dla wszystkich usług sieciowych, na których działanie ma wpływ fizyczna lokalizacja urządzenia użytkownika, będziemy przebywać w Polsce. Dla osób przebywających za granicą, polski VPN to natomiast najlepszy sposób na uzyskanie polskiego IP.

Polski VPN - co warto wiedzieć

Szukając w Internecie firm oraz informacji związanych z tematyką VPN, możemy natknąć się na bardzo wiele, z pozoru niczym nieróżniących się ofert. Różnorakie firmy prześcigają się w zachwalaniu tego, jak bardzo jej oferta jest lepsza od konkurencji. Jednak jak to zwykle bywa, rzeczywistość jest zupełnie inna. Znalezienie dostawcy VPN, który będzie oferował naprawdę dobre i szybkie serwery VPN w Polsce może okazać się trudne, zwłaszcza jeżeli nie wiemy na jakie parametry warto zwrócić uwagę. W tym artykule przedstawimy dostawców VPN, którzy zdecydowanie znajdują się w czołówce jeśli chodzi o jakość usług.

Najlepszym i najszybszym sposobem na dostęp do serwera VPN z polskim IP jest wykupienie usługi VPN od wyspecjalizowanej firmy. Zapomnijmy o darmowych usługach VPN - praktycznie nie chronią prywatności, najczęściej zarabiają na sprzedaży danych użytkowników oraz mało który darmowy VPN ma polskie serwery. Jeżeli zależy nam na prywatności, to dobrze żeby była ona zagraniczna. Działając poza Polską, nie będzie podlegać pod polskie prawo i naciski ze strony różnych grup wpływu. Dzięki temu będzie mogła lepiej chronić prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników, którzy nie życzą sobie, aby ktokolwiek miał wgląd w ich aktywność online.

Wybierając firmy do poniższego zestawienia najlepszych dostawców polskich VPN kierowaliśmy się następującymi kryteriami:

  • duża liczba polskich serwerów VPN z polskim adresem IP w ofercie
  • zapewnienie silnego szyfrowanie (256-bit) transmisji danych
  • dobra ochrona prywatności użytkowników (brak logów)
  • dostęp do dużej liczby serwerów zarówno w Polsce jak i na świecie
  • duża szybkość serwerów pozwalająca oglądać wideo w jakości HD i lepszej
  • możliwość skutecznego omijania blokad regionalnych i cenzury oraz korzystania z torrentów
  • gwarancja 30-dniowego zwrotu pieniędzy w przypadku chęci rezygnacji z usługi
  • dostępność prostych i wygodnych w obsłudze aplikacji na najpopularniejsze urządzenia i systemy (Windows, Mac, Linux, Android, iOS oraz wtyczki do przeglądarek Chrome i Firefox)
  • siedziba firmy zarządzającej serwerami poza Polską

Sprawdzone firmy oferujące VPN Polska w 2018 roku

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni
9.26
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni
9.06
3
CyberGhost
od 3.5$ miesięcznie
45 dni
8.87

1. ExpressVPN - 9.26 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 3 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Siedziba: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

ExpressVPN to obecnie jeden z najlepszych i najszybszych dostawców VPN. Usługa oferowana przez tego mającego siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych dostawcę VPN zadowoli szerokie grono użytkowników, zarówno szukających VPN do streamingu, obchodzenia cenzury sieci, ochrony prywatności jak i bezpieczeństwa.

ExpressVPN posiada liczne bardzo szybkie i stabilne polskie serwery VPN. Przy ich pomocy bez problemu odblokujemy polskie serwisy VOD i streaming (w tym Netflixa), skorzystamy z polskich stron blokowanych za granicą czy zmienimy adres IP na polski. To również dobry wybór dla osób na co dzień mieszkających w Polsce, gdyż nie będziemy traktowani jak osoba z poza kraju, jeśli byśmy łączyli się przez zagraniczny serwer.

Oprócz serwerów w Polsce mamy do dyspozycji ponad 2000 serwerów w 94 innych państwach. Dzięki wsparciu przez czat na żywo przez 24/7 otrzymamy pomoc w ewentualnych problemach, jeśli takie by wystąpiły.

ExpressVPN nie jest usługą darmową. Za abonament u tego dostawcy VPN zapłacimy od 6,67$ miesięcznie decydując się na ofertę specjalną dostępną w linku poniżej. Mamy 30 dni na przetestowanie usług. Jeżeli nie będziemy z niej zadowoleni, to zostaną nam zwrócone wydane pieniądze.

2. NordVPN - 9.06 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Siedziba: Panama
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

Jeżeli cena jest dla użytkownika najważniejszym czynnikiem przy wyborze usługi VPN, to NordVPN jest w tej kwestii w czołówce. Decydując się na usługę od tego dostawcy, możemy korzystać z ochrony i możliwości VPN już od 2,99$ miesięcznie. Taka cena powinna zachęcić nawet osoby szukające darmowych rozwiązań w zakresie VPN. NordVPN ma najlepszy stosunek ceny do możliwości wśród wszystkich dostępnych na rynku firm oferujących VPN.

NordVPN ma siedzibę w Panamie, jest to więcej świetny wybór dla osób ceniących sobie prywatność w sieci. Całkowity brak logów oraz możliwość korzystania równocześnie na 6 urządzeniach pozwolą zabezpieczyć wszystkie nasze urządzenia - komputer, telefon i tablet.

W ofercie NordVPN znajdziemy ponad 40 szybkich polskich serwerów VPN zlokalizowanych w Warszawie. Oprócz możliwości korzystania z polskiego VPN, w ofercie NordVPN znajduje się ponad 5000 serwerów w innych krajach (na tą chwilę ponad 60 państw).

3. CyberGhost - 8.87 /10

CyberGhost logo
Jednoczesne połączenia: na 7 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 59 państw
Zwrot pieniędzy: 45 dni
Siedziba: Rumunia
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 3.5$ miesięcznie

Cyberghost to europejski dostawca VPN, który ma swoją główną siedzibę w Rumunii. Posiada bardzo dużo, bo aż 69 serwerów VPN z polskimi adresami IP. Dzięki temu mamy pokaźny wybór adresów IP z których możemy korzystać. Poza nimi Cyberghost ma ponad 2400 innych serwerów w 60 krajach.

Cyberghost nie jest darmowy, ale posiada atrakcyjną cenę. Z usługi możemy korzystać już od 3,5$ miesięcznie decydując się na płatność za 2 lata z góry.

Oczywiście mamy możliwość samodzielnej konfiguracji własnego VPN po wykupieniu serwera VPS lub dedykowanego od firmy hostingowej. Posiadając pewną wiedzę z zakresu administrowania serwerami, będziemy mogli postawić własny serwer VPN. Będziemy jednak ograniczeni tylko i wyłącznie do jednej maszyny (chyba że kupimy i skonfigurujemy kolejne), co w przypadku większości użytkowników po prostu nie będzie miało sensu.

Do czego może się przydać polski VPN?

Na temat VPN napisaliśmy już w serwisie Dobry VPN sporo artykułów. W jednym z wcześniejszych tekstów przeczytasz więcej o tym co to jest i jak działa VPN. Tutaj skupimy się głównie na zastosowaniach serwera VPN z polskim IP przez zwykłego użytkownika Internetu.

Część dostawców VPN, którzy posiadają naprawdę świetną ofertę (jak np. PIA) niestety nie ma w ofercie polskich serwerów VPN, co dla większości osób będzie czynnikiem dyskwalifikującym daną firmę. Osoby związane z Polską - mieszkańcy kraju i Polonia za granicą - chcąc znaleźć dla siebie najlepszy VPN powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na obecność serwerów zlokalizowanych w naszym kraju. Jest to ważne z tego względu, że uzyskamy wtedy polski adres IP i wszystkie płynące z tego korzyści.

Korzystając z VPN niemal automatycznie zmienia się nasz adres IP, a co za tym idzie geolokalizacja, która jest do niego przypisana. Jeżeli okaże się, że jest to zagraniczny adres IP, to wszystkie usługi i serwisy sieciowe zaczną nas traktować jak użytkownika, który łączy się z innego kraju. A co za tym idzie, ich zawartość może się zmienić, część treści zostać ograniczona lub zablokowana, a my stracimy możliwość aby w pełni korzystać z ich oferty skierowanej do użytkowników z Polski. Przykładowo - niektóre strony mogą wyświetlać się w innym języku, dostęp do usług VOD będzie zablokowany lub dostępna będzie tylko oferta dla kraju, do którego przypisany jest nasz nowy adres IP. Łącząc się za pośrednictwem polskiego VPN, unikniemy takich problemów. Dzięki niemu, również osoby przebywające za granicą będą mogły bez problemu uzyskać dostęp do polskojęzycznych usług sieciowych czy np. polskiej telewizji online.

Z VPN warto korzystać na co dzień do ochrony swoich danych i prywatności. Nie tylko wtedy, gdy dużo podróżujemy i często korzystamy z Internetu w niepewnych lokalizacjach. Również wtedy, gdy nasza aktywność w Internecie odbywa się wyłącznie w zaciszu domowej sieci. Dzięki temu, że VPN pozwala na całkowite zaszyfrowanie komunikacji sieciowej, możemy być pewni że nikt nie będzie w stanie podsłuchać lub przechwycić przesyłanych danych (np. loginów i haseł). VPN pozwala również na skuteczną ochronę prywatności w sieci - dzięki niemu możemy ukryć adres IP i tym samym chronić swoją lokalizację i tożsamość w Internecie.

Dlatego też, chcąc cieszyć się ochroną ze strony VPN, a przy tym komfortowo i wygodnie korzystać z zasobów polskiego Internetu, warto wybrać takiego dostawcę VPN, który w swojej ofercie będzie posiadał polskie serwery VPN. Dodatkową korzyścią jest to, że jeżeli wyjedziemy za granicę, (np. na wczasy do USA, stały pobyt do UK czy Niemiec) to przy pomocy takiego serwera uzyskamy polskie IP i dostęp do polskiej telewizji online. Niestety mało który dostawca VPN oferuje darmowe serwery VPN w Polsce. Większość bezpłatnych planów ogranicza użytkowników do krajów takich jak USA lub UK. Oczywiście w ofercie każdego dobrego dostawcy płatnych VPN znajdziemy również serwery w innych państwach. Najlepsi oferują ponad 60 różnych lokalizacji do wyboru, pomiędzy którymi możemy się przełączać w dowolnej chwili.

Czy korzystanie z VPN w Polsce jest legalne?

O ile niektóre państwa, jak Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Rosja penalizują prowadzenie usług VPN lub korzystanie z nich na terenie tych państw, to w Polsce korzystanie VPN z niego jest całkowicie legalne. Nie ma żadnych regulacji prawnych, które zabraniałyby korzystania z tego rodzaju usług. Wiele osób prywatnych oraz firm w Polsce opiera swoje codzienne działania w sieci właśnie o zabezpieczenie połączenia przy pomocy VPN.

Darmowy polski VPN - czy taki istnieje?

Wiele osób szukając dla siebie oferty z zakresu VPN rozgląda się za rozwiązaniami darmowymi. Niestety w tej kwestii sprawa nie wygląda dobrze - większość dostawców posiadających w ofercie plany darmowe, nie oferuje polskiej lokalizacji. Zazwyczaj w planach darmowych są wyłącznie popularne lokalizacje takie jak USA, Kanada czy Wielka Brytania co jest dodatkowym ograniczeniem darmowych planów (oprócz limitu transferu). Analizując oferty różnych dostawców VPN, nie znaleźliśmy takiego który posiadałby polskie serwery w planie darmowym i jednocześnie moglibyśmy go polecić z czystym sumieniem. Jedyne takie oferty można znaleźć u dostawców, którzy utrzymują się ze sprzedaży danych użytkowników - a takich mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników - nie będziemy polecać.

Podsumowanie

Polski VPN to wygodny sposób na uzyskanie dostępu do polskich usług i serwisów podczas pobytu za granicą. Jednocześnie podczas pobytu w kraju skorzystamy z pełni funkcji i możliwości zapewnianych przez VPN bez utraty polskiego IP. Dzięki temu możemy swobodnie poruszać się w cyfrowej rzeczywistości nie ryzykując, unikając większości zagrożeń ze strony cyberprzestępców oraz korporacji i rządów, które chciałyby mieć wgląd w naszą aktywność online.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Co to jest VPN? Jak działa VPN?
21.06.2016

Co to jest VPN? Jak działa VPN?

VPN to skrót od angielskich słów Virtual Private Network czyli Wirtualna Sieć Prywatna. Jest to technologia, która pozwala na stworzenie szyfrowane...

Doxing - co to jest i jak się przed nim bronić?
12.12.2018

Doxing - co to jest i jak się przed nim bronić?

Doxing to stosunkowo młode zjawisko, które jest ściśle związane z dynamicznym rozwojem sieci oraz mediów społecznościowych. Polega na zbieraniu i g...