Polski VPN czyli najlepsze usługi VPN z polskim IP

13.04.2018
Polski VPN czyli najlepsze usługi VPN z polskim IP

Popularność usług VPN w Polsce rośnie z roku na rok. Jest to związane z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim - rosnącą świadomością społeczną co do zagrożeń bezpieczeństwa i prywatności w sieci, chęcią dostępu do wolnego i nieocenzurowanego Internetu, czy omijania blokad i ograniczeń regionalnych. Dla osób mieszkających w Polsce oraz Polaków za granicą, kluczowym czynnikiem przy wyborze VPN jest dostępność polskiego serwera VPN. Dzięki temu, mając ochronę zapewnianą ze strony VPN, możemy cały czas posiadać polski adres IP. Tym samym dla wszystkich usług sieciowych, na których działanie ma wpływ fizyczna lokalizacja urządzenia użytkownika, będziemy przebywać w Polsce. Dla osób przebywających za granicą, serwer VPN w Polsce to natomiast najlepszy sposób na uzyskanie polskiego IP.

Polski VPN - o czym warto pamiętać

Szukając w Internecie firm oraz informacji związanych z tematyką VPN, możemy natknąć się na bardzo wiele, z pozoru niczym nieróżniących się ofert. Różnorakie firmy prześcigają się w zachwalaniu tego, jak bardzo jej oferta jest lepsza od konkurencji. Jednak jak to zwykle bywa, rzeczywistość jest zupełnie inna. Znalezienie dostawcy VPN, który będzie oferował naprawdę dobre i szybkie serwery VPN w Polsce może okazać się trudne, zwłaszcza jeżeli nie wiemy na jakie parametry warto zwrócić uwagę. W tym artykule przedstawimy dostawców VPN, którzy zdecydowanie znajdują się w czołówce jeśli chodzi o jakość usług.

Najlepszym i najszybszym sposobem na dostęp do serwera VPN z polskim IP jest wykupienie usługi VPN od wyspecjalizowanej firmy. Jeżeli zależy nam na prywatności, to dobrze żeby była ona zagraniczna. Działając poza Polską, nie będzie podlegać pod polskie prawo i naciski ze strony różnych grup wpływu. Dzięki temu będzie mogła lepiej chronić prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników, którzy nie życzą sobie, aby ktokolwiek miał wgląd w ich aktywność online.

Wybierając firmy do poniższego zestawienia najlepszych dostawców polskich VPN kierowaliśmy się następującymi kryteriami:

 • duża liczba polskich serwerów VPN z polskim adresem IP w ofercie
 • zapewnienie silnego szyfrowanie (256-bit) transmisji danych
 • dobra ochrona prywatności użytkowników (brak logów)
 • dostęp do dużej liczby serwerów zarówno w Polsce jak i na świecie
 • duża szybkość serwerów
 • możliwość skutecznego omijania blokad regionalnych i cenzury oraz korzystania z torrentów
 • gwarancja 30-dniowego zwrotu pieniędzy w przypadku chęci rezygnacji z usługi
 • dostępność prostych i wygodnych w obsłudze aplikacji na najpopularniejsze urządzenia i systemy (Windows, Mac, Linux, Android, iOS oraz wtyczki do przeglądarek Chrome i Firefox)
 • siedziba firmy zarządzającej serwerami poza Polską

Sprawdzone firmy oferujące polski VPN

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni
9.29
2
NordVPN
od 2.75$ miesięcznie
30 dni
9.1
3
CyberGhost
od 2.75$ miesięcznie
30 dni
9.29

1. ExpressVPN - 9.29/10

ExpressVPN strona
 • bezkonkurencyjna szybkość połączenia
 • polskie serwery VPN zlokalizowane w Warszawie
 • 2000+ serwerów w 95 krajach
 • korzystanie na 3 urządzeniach jednocześnie
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • brak logów
 • dobra ochrona prywatności
 • prosta i wygodna aplikacja

2. NordVPN - 9.1/10

NordVPN strona
 • najlepszy stosunek ceny do możliwości
 • 42 serwery z polskim IP zlokalizowane w Warszawie
 • 4000+ serwerów w 60 krajach
 • korzystanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • dobra szybkość połączenia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • całkowity brak logów
 • świetna ochrona prywatności

3. CyberGhost - 8.98/10

CyberGhost strona
 • 1700+ serwerów VPN w 53 krajach
 • polskie serwery VPN
 • 5 urządzeniach jednocześnie
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • wsparcie 24/7
 • brak logów
 • łączenie z serwerami czasem trwa zbyt długo

Oczywiście mamy możliwość samodzielnej konfiguracji własnego VPN po wykupieniu serwera VPS lub dedykowanego od firmy hostingowej. Posiadając pewną wiedzę z zakresu administrowania serwerami, będziemy mogli postawić własny serwer VPN. Będziemy jednak ograniczeni tylko i wyłącznie do jednej maszyny (chyba że kupimy i skonfigurujemy kolejne), co w przypadku większości użytkowników po prostu nie będzie miało sensu.

Dlaczego polski VPN?

Na temat VPN napisaliśmy już w serwisie Dobry VPN sporo artykułów. W jednym z wcześniejszych tekstów przeczytasz więcej o tym co to jest i jak działa VPN. Tutaj skupimy się głównie na zastosowaniach serwera VPN z polskim IP przez zwykłego użytkownika Internetu.

Część dostawców VPN, którzy posiadają naprawdę świetną ofertę (jak np. PIA) niestety nie ma w ofercie polskich serwerów VPN, co dla większości osób będzie czynnikiem dyskwalifikującym daną firmę. Osoby związane z Polską - mieszkańcy kraju i Polonia za granicą - chcąc znaleźć dla siebie najlepszy VPN powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na obecność serwerów zlokalizowanych w naszym kraju. Jest to ważne z tego względu, że uzyskamy wtedy polski adres IP i wszystkie płynące z tego korzyści.

Korzystając z VPN niemal automatycznie zmienia się nasz adres IP, a co za tym idzie geolokalizacja, która jest do niego przypisana. Jeżeli okaże się, że jest to zagraniczny adres IP, to wszystkie usługi i serwisy sieciowe zaczną nas traktować jak użytkownika, który łączy się z innego kraju. A co za tym idzie, ich zawartość może się zmienić, część treści zostać ograniczona lub zablokowana, a my stracimy możliwość aby w pełni korzystać z ich oferty skierowanej do użytkowników z Polski. Przykładowo - niektóre strony mogą wyświetlać się w innym języku, dostęp do usług VOD będzie zablokowany lub dostępna będzie tylko oferta dla kraju, do którego przypisany jest nasz nowy adres IP. Łącząc się za pośrednictwem polskiego VPN, unikniemy takich problemów. Dzięki niemu, również osoby przebywające za granicą będą mogły bez problemu uzyskać dostęp do polskojęzycznych usług sieciowych czy np. polskiej telewizji online.

Z VPN warto korzystać na co dzień do ochrony swoich danych i prywatności. Nie tylko wtedy, gdy dużo podróżujemy i często korzystamy z Internetu w niepewnych lokalizacjach. Również wtedy, gdy nasza aktywność w Internecie odbywa się wyłącznie w zaciszu domowej sieci. Dzięki temu, że VPN pozwala na całkowite zaszyfrowanie komunikacji sieciowej, możemy być pewni że nikt nie będzie w stanie podsłuchać lub przechwycić przesyłanych danych (np. loginów i haseł). VPN pozwala również na skuteczną ochronę prywatności w sieci - dzięki niemu możemy ukryć adres IP i tym samym chronić swoją lokalizację i tożsamość w Internecie.

Dlatego też, chcąc cieszyć się ochroną ze strony VPN, a przy tym komfortowo i wygodnie korzystać z zasobów polskiego Internetu, warto wybrać takiego dostawcę VPN, który w swojej ofercie będzie posiadał polskie serwery VPN. Dodatkową korzyścią jest to, że jeżeli wyjedziemy za granicę, (np. na wczasy do USA, stały pobyt do UK czy Niemiec) to przy pomocy takiego serwera uzyskamy polskie IP i dostęp do polskiej telewizji online. Oczywiście w ofercie każdego dobrego dostawcy VPN znajdziemy również serwery w innych państwach. Najlepsi oferują ponad 60 różnych lokalizacji do wyboru, pomiędzy którymi możemy się przełączać w dowolnej chwili.

Podsumowanie

Polski VPN to wygodny sposób na uzyskanie dostępu do polskich usług i serwisów podczas pobytu za granicą. Jednocześnie podczas pobytu w kraju skorzystamy z pełni funkcji i możliwości zapewnianych przez VPN bez utraty polskiego IP. Dzięki temu możemy swobodnie poruszać się w cyfrowej rzeczywistości nie ryzykując, unikając większości zagrożeń ze strony cyberprzestępców oraz korporacji i rządów, które chciałyby mieć wgląd w naszą aktywność online.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Co to jest VPN? Jak działa?

Co to jest VPN? Jak działa?

VPN to skrót od angielskich słów Virtual Private Network czyli Wirtualna Sieć Prywatna. Jest to technologia, która pozwala na stworzenie szyfrowane...

Jak ukryć IP?

Jak ukryć IP?

Robiąc cokolwiek w sieci, zostawiamy po sobie ślad w postaci adresu IP. Nie ma znaczenia, czy jest to zwykłe przeglądanie stron, rozmowa ze znajomy...