Najlepszy VPN 2019 - 5 sprawdzonych usług

18.12.2018
Najlepszy VPN 2019 - 5 sprawdzonych usług

W sytuacji, gdy w Internecie możemy znaleźć ponad 300 różnych dostawców VPN, wybór takiego który będzie posiadał najlepszą ofertę - taką która zaspokoi różne potrzeby użytkowników - nie jest prosty. Przyjrzeliśmy się dokładnie temu, co oferują najlepsze i najpopularniejsze firmy, aby znaleźć najlepszy VPN.

Najlepszy VPN charakteryzuje to, że oferuje szerokie możliwości, takie które umieszczą go w czołówce wszystkich rankingów pod każdym względem. Zaspokaja szerokie spektrum potrzeb różnych użytkowników sieci, zarówno tych, którzy poszukują narzędzia do ochrony prywatności oraz bezpiecznego korzystania z sieci, jak i tych którzy chcą po prostu odblokować dostęp do streamingu, materiałów wideo czy stron internetowych w krajach, gdzie są one niedostępne.

Jaki jest najlepszy VPN?

Aby znaleźć idealny VPN, trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie - do czego jest mi potrzebny VPN i jak planuję go używać? Bo to właśnie w zależności od tego, jakie mamy oczekiwania co do usługi i do czego planujemy jej używać, powinna zależeć decyzja o wyborze rozwiązania konkretnej firmy. Przygotowując to zestawienie i testując przy tym poszczególne usługi VPN zwracaliśmy uwagę na to, żeby przeciętny użytkownik sieci mógł w pełni wykorzystać ich możliwości. Dlatego też na samym wstępie odrzuciliśmy wszystkie rozwiązania, które wiążą się ze skomplikowaną konfiguracją oraz wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej do prawidłowego (i bezpieczengo!) skonfigurowania.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.34
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.27
3
CyberGhost
od 2.75$ miesięcznie
45 dni na zwrot pieniędzy
8.58
4
Surfshark
od 1.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
8.38
5
ProtonVPN
od 8.0$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
8.33

1. ExpressVPN - 9.34 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 3 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

ExpressVPN to obecnie w naszej ocenie najlepszy VPN zarówno dla zwykłego użytkownika sieci jak i dla tych osób, które oczekują od usługi VPN nieco więcej. To uniwersalna usługa, która zaspokoi szerokie oczekiwania względem VPN - zarówno od strony bezpieczeństwa i prywatności, jak i streamingu, omijania cenzury, blokad stron i innych zastosowań. Jest bardzo szybki, stabilny i prosty w obsłudze.

ExpressVPN to rewelacyjny wybór jeśli szukamy VPN do streamingu - odblokowywania treści wideo niedostępnych w naszym kraju, omijania blokad regionalnych czy korzystania z usług z ograniczeniami. Z jego pomocą bez problemu uzyskamy dostęp do oferty np. amerykańskiego Netflixa. Oprócz obchodzenia geoblokad, ExpressVPN radzi sobie równie dobrze ze wszystkimi formami cenzury, blokadami czy ograniczeniami w sieci. Potwierdzeniem tego może być to że jest to VPN, najczęściej wybierany przez osoby podróżujące do Chin i mieszkające w tym kraju, gdyż ten VPN najskuteczniej obchodzi chińską cenzurę Internetu.

Od strony bezpieczeństwa i prywatności ExpressVPN to również absolutna czołówka. Firma traktuje bezpieczeństwo i prywatność swoich użytkowników bardzo poważnie. Stosuje wszystkie najlepsze rozwiązania, jeśli chodzi o szyfrowanie danych, które są przesyłane przez użytkowników. ExpressVPN nie przechowuje żadnych logów, które mogłyby w jakikolwiek sposób naruszyć prywatność swoich użytkowników lub ujawnić ich dane lub tożsamość. O tym jakie podejście ma ExpressVPN do prywatności użytkowników może świadczyć fakt, że na przejętych przez tureckie władze serwerach ExpressVPN nie znaleziono żadnych informacji identyfikujących użytkowników.

ExpressVPN cechuje świetne wsparcie techniczne. Konsultanci dostępni na czacie na żywo przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pomogą w rozwiązaniu zarówno prostych problemów jak i tych bardziej skomplikowanych. Odpowiedź na zadane pytania otrzymamy bardzo szybko. A jeśli nie chcemy korzystać z działu po mocy, to zawsze możemy skorzystać z bardzo obszernej bazy wiedzy dostępnej na stronie.

ExpressVPN można kupić w ofercie specjalnej za 99$ za 15 miesięcy, z czego 3 miesiące dostajemy gratis. Jeżeli VPN nie spełni naszych oczekiwań, to możemy skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że mamy 30 dni na testy i jeśli coś nam nie będzie się podobało to pieniądze zostaną nam zwrócone - bez zadawania pytań.

2. NordVPN - 9.27 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

NordVPN to jeden z najbardziej popularnych dostawców VPN. Nie bez powodu - oferuje świetną usługę w rewelacyjnej cenie. Jeśli to właśnie cena jest dla nas kluczowym kryterium, to nie ma obecnie lepszego wyboru od NordVPN. Jest to szybka i sprawdzona usługa, która oferuje wiele możliwości.

NordVPN sprawdzi się w szeregu różnych zastosowań, jednak jego najmocniejszą stroną są szerokie możliwości w zakresie ochrony prywatności. Oprócz zwykłych serwerów VPN, ten dostawca oferuje w ramach swojej usługi dostęp do serwerów Double VPN, Onion Over VPN oraz tzw. serwerów obfuscated (czyli maskowanych - przydatnych np. w Chinach). Mogą się one okazać świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na bardzo silnym ukryciu swojej aktywności w sieci. W połączeniu z protokołem OpenVPN, da to bardzo dobre zabezpieczenie.

Jeżeli oprócz dobrej ochrony prywatności i bezpiecznego połączenia z siecią, szukamy jednocześnie VPN który będzie dobrze radził sobie ze streamingiem, to nie zawiedziemy się na NordVPN. Jest szybki i pozwala na obchodzenie wielu blokad regionalnych, w tym amerykańskiego Netflixa.

W najkorzystniejszej, promocyjnej ofercie za NordVPN zapłacimy 107,55$ za 3-lata, co da 2,99$ za każdy miesiąc korzystania z usługi. Jeśli będziemy niezadowoleni, możemy skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

3. CyberGhost - 8.58 /10

CyberGhost logo
Jednoczesne połączenia: na 7 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 59 państw
Zwrot pieniędzy: 45 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.75$ miesięcznie

4. Surfshark - 8.38 /10

Surfshark logo
Jednoczesne połączenia: bez limitu
Dostępne lokalizacje: 50 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 1.99$ miesięcznie

APLIKACJE

5. ProtonVPN - 8.33 /10

ProtonVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 10 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 30 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 8.0$ miesięcznie

APLIKACJE

Na co zwracaliśmy uwagę tworząc to zestawienie polecanych VPN?

Przygotowując to zestawienie najlepszych VPN zwróciliśmy uwagę na szereg różnych funkcji i możliwości, które oferują poszczególne firmy. Jednocześnie ważna była dostępność i łatwość obsługi - czyli to, żeby każdy użytkownik mógł bez problemu zainstalować program do obsługi połączenia VPN na swoim urządzeniu z niego korzystać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania tej usługi, to sprawdź nasz poradnik gdzie wyjaśniamy co to jest VPN.

W zakresie oferowanych możliwości i funkcji zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na:

 • dostępność polskiego serwera VPN
 • dostępne lokalizacje serwerów oraz ich liczbę
 • jednoczesne połączenia, które mogą być aktywne na jednym koncie
 • dostępność aplikacji VPN na poszczególne systemy oraz urządzenia
 • prostotę i wygodę korzystania z udostępnionych aplikacji
 • stosunek ceny do możliwości
 • możliwość skorzystania z długiej gwarancji zwrotu pieniędzy, w sytuacji w której usługa nie spełni naszych oczekiwań
 • skuteczność omijania blokad regionalnych - działający Netflix oraz serwisy VOD
 • możliwość korzystania z P2P
 • inne dodatkowe funkcje

Jeżeli chodzi o kwestie związane z prywatnością i bezpieczeństwem, to patrzyliśmy na to czy dany VPN:

 • oferuje szyfrowanie AES-256 bit
 • udostępnia bezpieczny protokół OpenVPN
 • nie miał w swojej historii naruszeń prywatności użytkowników
 • nie loguje i przechowuje informacji na temat aktywności użytkownika
 • umożliwia anonimowy zakup usługi
 • posiada siedzibę w państwie, które nie ma restrykcyjnych przepisów związanych z logowaniem aktywności sieciowej

Co charakteryzuje naprawdę dobry VPN?

Dobry VPN ma wiele cech, które odróżniają go od większości usług dostępnych na rynku. Niestety większość rozwiązań, które możemy znaleźć w sieci nie jest warta swojej ceny. Mają liczne braki w zakresie funkcji i możliwości, nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń lub są po prostu zbyt skomplikowane w codziennym użyciu.

Stopień bezpieczeństwa, które jest w stanie zagwarantować usługa VPN powinien być najważniejszą cechą, na którą zwraca się uwagę przy wyborze. To właśnie od tego jaki protokół, stopień szyfrowania oraz rozwiązania techniczne zapewnia dana firma, zależeć będzie w pełni bezpieczeństwo naszych danych. Wymaga to zatrudnienia osób posiadających odpowiednia wiedzę z tego zakresu, specjalistów którzy będą w stanie opracować rozwiązania pozwalające bezpieczne skonfigurowanie całej infrastruktury oraz aplikacji umożliwiających nawiązanie połączenia z VPN.

Oprócz bezpieczeństwa istotna jest również prywatność w sieci, którą usługa jest w stanie zagwarantować. Najlepszy VPN, który dobrze chroni prywatność użytkowników, nie gromadzi żadnych danych na temat ich aktywności w sieci - adresów IP, odwiedzanych stron, przesyłanych danych czy czasu połączeń. Pozwala na skuteczne ukrycie adresu IP komputera. Oprócz tego umożliwia kupno usługi całkowicie anonimowo - bez konieczności podawania identyfikujących danych oraz udostępniając płatność przy pomocy kryptowalut. Jest to szczególnie ważne dla aktywistów, dziennikarzy i innych osób, które mieszkają w krajach, gdzie wolność słowa jest zagrożona i są zmuszone do mocnej ochrony swojej sieciowej tożsamości.

Bezpieczeństwo i prywatność w sieci to nie jedyne powody, dla których tak wiele osób korzysta obecnie z VPN. Wiele osób decyduje się na korzystanie z VPN wyłączenie w celu rozrywki. Dlatego, że pozwala on na dostęp do stron oraz usług internetowych, które normalnie są zablokowane w kraju, w którym użytkownik przebywa. Bardzo wiele osób korzysta z VPN do oglądania polskiego Netflixa podczas podróży do innych krajów. Również nasi rodacy mieszkający na stałe poza Polską wykorzystują VPN żeby oglądać polską telewizję online za granica. VPN pozwala na oglądanie seriali, filmów i wydarzeń sportowych, które są zablokowane w wyniku blokad regionalnych i wymagają zmiany IP do uzyskania dostępu.

Podobnie jak z blokadami materiałów wideo, VPN radzi sobie świetnie z cenzurą stron internetowych. Obecnie coraz więcej państw, nie tylko tych w których panują autorytarne rządy, stara się ograniczać to, co ich obywatele mogą robić i czytać w sieci. Ma to miejsce w krajach Azji, ale również w Europie. Nie wszystkie firmy dostarczające usługi VPN radzą sobie np. z chińską cenzurą Internetu, ale najlepsze usługi VPN, które posiadają odpowiednio skonfigurowane serwery maskujące ruch VPN bez problemu pozwalają na jej omijanie.

Najlepszy (i najbezpieczniejszy) protokół VPN

Usługi VPN opierają swoje działanie o protokoły VPN. Można wyróżnić kilka głównych protokołów, które znajdziemy u praktycznie każdego dostawcy VPN. Są to:

 • OpenVPN
 • IKEv2
 • L2TP/IPSec
 • SSTP
 • PPTP

Każdy z nich zapewnia inny stopień bezpieczeństwa i ochrony. Jeżeli zależy nam na możliwie najlepszej ochronie, to powinniśmy używać tylko i wyłącznie OpenVPN. Jest on obecnie uznawany za najbezpieczniejszy protokół, który nie został jeszcze w żaden sposób złamany. W dodatku jest open-source więc regularnie przechodzi audyty i weryfikacje międzynarodowej społeczności. Pozostałe protokoły (oprócz PPTP) również zapewniają dobre bezpieczeństwo i prywatność, jednak nie cieszą się takim uznaniem jak OpenVPN. Nie powinno się natomiast używać protokołu PPTP jeśli na poważnie myśli się o bezpieczeństwie. Od lat jest uznawany za niebezpieczny.

Najlepszy i najszybszy VPN

Jaki jest najszybszy VPN? Jak szybkie jest połączenie VPN?

To jak bardzo szybkie będzie połączenie VPN, które uzyskamy w usłudze od danej firmy zależeć będzie od liczby użytkowników, łączy, serwerów, obciążenia oraz całej infrastruktury, którą posiada dostawca. Są to kluczowe elementy, które przekładają się bezpośredni na to, jaką prędkość uzyska użytkownik łączący się za pośrednictwem poszczególnych serwerów. Wiodące usługi VPN nie ukrywają obciążenia swoich serwerów i na stronach internetowych bądź w aplikacji informują o tym, jak duże obciążenie ma konkretna maszyna lub lokalizacja. Dzięki temu użytkownicy mogą bez problemu wybrać taki serwer, na którym nie będzie problemów z prędkością lub stabilnością.

Bolączką małych dostawców usługi, posiadających niewiele serwerów, jest to że niewielki wzrost liczby aktywnych użytkowników może przyczynić się do ogromnego spadku jakości usługi. Prędkość i stabilność poszczególnych serwerów VPN może spaść tak bardzo, że nie będzie można z nich korzystać bez długiego czekania na załadowanie się strony lub filmu.

Najlepszy VPN do streamingu

Dla wielu osób jedynym powodem, dla którego decydują się na korzystanie z VPN jest dostęp do streamingu wydarzeń sportowych, filmów oraz seriali. VPN pozwala na szybką i prostą zmianę IP, bez znacznej utraty prędkości połączenia, co sprawia że jest świetnym wyborem jeśli chodzi o narzędzie do omijania blokad regionalnych. Serwisy VOD niechętnie na to patrzą i zdarza się, że blokują adresy IP poszczególnych serwerów. Najlepsze VPN-y z naszego zestawienia dość dobrze sobie z tym radzą z tego względu, że posiadają bardzo dużą liczbę serwerów oraz regularnie rotują przypisane do nich adresy IP - dlatego nawet wtedy kilka serwerów zostanie zablokowanych, to zawsze możemy liczyć na pozostałe, z których możemy skorzystać.

Darmowy vs płatny VPN - jak to rzeczywiście wygląda?

Rozważając kwestie najlepszych VPN, trzeba również poruszyć temat darmowych VPN. Wiele osób szukających usług VPN niekoniecznie chce za nie płacić. Kierują wtedy swoje poszukiwania w stronę darmowych VPN-ów, które niestety mają swoją ciemną stronę. Usługi na które można trafić pod hasłami "Free VPN" tak naprawdę z VPN mają najczęściej niewiele wspólnego. Są formą proxy, która w pewnym sensie działa podobnie jak VPN.

Pierwsze pytanie, jakie powinno nasuwać się osobie która będzie chciała skorzystać z takich rozwiązań jest: Na czym zarabiają skoro udostępniają usługę za darmo? Odpowiedź jest prosta i łatwo się domyślić - zarabiają na danych użytkownika. Tego typu usługi (jak np. słynna Hola) zarabiają na udostępnianiu łączy i zasobów użytkowników innym podmiotom czy analizie i profilowaniu zachowań korzystających z nich osób, a następnie odsprzedaży do firm marketingowych. Darmowy VPN nie ma nic wspólnego z prywatnością i należy być tego świadomym. Korzystając z nich przekazujemy wszystko co robimy w sieci firmom, które zarządzają usługą.

Jedynym wyjątkiem jest ProtonVPN oraz Windscribe, udostępniające darmowe plany, jednak mocno okrojone w możliwościach - nie możemy liczyć na dostęp do wszystkich serwerów, przesłanie dużej ilości danych czy nieograniczone korzystanie. Te darmowe plany mają po prostu zachęcić do kupna pełnej usługi, jednak w pewnych okolicznościach mogą okazać się przydatne. Na tyle, że nie będziemy zmuszeni kupować pełnego abonamentu.

Na jakich urządzeniach możesz korzystać z VPN?

Jeżeli zdecydujesz się na wybór któregoś z polecanych przez nas usług VPN, to bez problemu zabezpieczysz przy ich pomocy wszystkie swoje urządzenia - komputer, telefon, tablet czy router.

Aplikacje VPN na urządzenia mobilne to już powoli standard i mało który dostawca VPN nie posiada takowej w ofercie. Ważne jest, żeby była ona prosta w obsłudze oraz bezpieczna, gdyż z tym czasami mogą być problemy. Najlepsze aplikacje to takie, przy pomocy których zabezpieczymy telefon i tablet, obsługiwane zarówno przez Androida jak i iOSa. Samo działanie aplikacji na poszczególnych systemach może się nieco różnić przez specyfikę systemu. Android pozwala na więcej niż Apple na iPhonie i iPadzie.

Jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z VPN na komputerze - na Windowsie, Macu lub Linuxie - to najlepiej zrobić to przez oficjalne aplikacje dostępne na stronach dostawców usługi. Są one prostsze w obsłudze i praktycznie nie wymagają konfiguracji - wystarczy je zainstalować i podać nazwę konta i hasło. Prostotę, wygodę oraz przystępność korzystania z aplikacji uwzględnialiśmy tworząc zestawienie najlepszych VPN w tym artykule. Programy VPN na Windowsa oraz Maca oferuje praktycznie każdy dostawca, gorzej jest z Linuxem przy którym w większości przypadków (choć nie zawsze!) będziemy musieli poświęcić trochę czasu na ręczną konfigurację VPN.

Warto również wspomnieć o tym, że VPN możemy skonfigurować bezpośrednio na routerze. Wymaga to nieco więcej wiedzy i umiejętności niż zwykłe zainstalowanie aplikacji w telefonie przy programu na komputerze, ale przy odrobinie czasu i samozaparcia większość użytkowników powinna sobie z tym poradzić.

Najlepszy VPN 2019 - podsumowanie

W tym poradniku omówiliśmy dość dokładnie zagadnienie najlepszych VPN dostępnych obecnie na rynku. Zaprezentowane tutaj usługi mogą każdemu nie odpowiadać i nie spełniać oczekiwań i potrzeb, jednak dla większości użytkowników powinno okazać się dobrym wyborem. Osoby szukające większej ilości informacji mogą również sprawdzić nasz aktualny ranking VPN, w którym znajdują się wszystkie usługi VPN opisywane w serwisie lub zestawienie przygotowane przez ThatOnePrivacySite. Najlepiej przetestować kilka usług korzystając z okresu próbnego i wybrać taką, która okaże się dla nas najlepsza.

Udostępnij artykuł:

Wykop

Powiązane artykuły

Co to jest VPN? Jak działa VPN?
21.06.2016

Co to jest VPN? Jak działa VPN?

VPN to skrót od angielskich słów Virtual Private Network czyli Wirtualna Sieć Prywatna. Jest to technologia, która pozwala na stworzenie szyfrowane...

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu w czasie podróży? Jak chronić telefon i komputer za granicą?
08.03.2019

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu w czasie podróży? Jak chronić telefon i komputer za granicą?

Obecnie Internet towarzyszy nam bez przerwy, w każdym miejscu i o każdej porze. Nie ważne gdzie jesteśmy, w ciagu kilku sekund możemy korzystać z s...