Jak oglądać polską telewizję online za granicą w 2019 roku?

08.05.2019
Jak oglądać polską telewizję online za granicą w 2019 roku?

W czasach swobodnego przemieszczania się po całym świecie, wielu Polaków natrafia na problem, gdy chcą oglądać polską telewizję online za granicą. Dostęp do programów rozrywkowych, filmów i seriali po polsku w innym kraju jest mocno utrudniony. O ile swobodna komunikacja za pośrednictwem sieci z bliskimi i przyjaciółmi w Polsce nie jest problemem, to dostęp do zasobów polskiej kultury już tak. Polska telewizja online za granicą jest po prostu niedostępna i dotycz to również popularnych serwisów VOD jak ipla, TVN Player czy TVP VOD - chyba że zmienisz adres IP na polski przy pomocy VPN - o czym przeczytasz w tym poradniku.

W tym poradniku pokażemy sprawdzony i działający w 2019 roku sposób na oglądanie polskiej telewizji przez Internet podczas pobytu za granicą. Opiszemy jak przy pomocy VPN łatwo i szybko zmienisz adres IP na polski, dzięki czemu ominiesz blokady regionalne i obejrzysz polskie seriale, filmymecze i inne wydarzenia sportowe poza Polską. Opiszemy dokładnie przy pomocy dwóch sprawdzonych i przetestowanych przez nas dostawców VPN - ExpressVPN i NordVPN.

#
Dostawca VPN
Cena
Zwrot pieniędzy
Nasza ocena
Szczegóły oferty
1
ExpressVPN
od 6.67$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.44
Oferta specjalna: 12 miesięcy + 3 gratis
2
NordVPN
od 2.99$ miesięcznie
30 dni na zwrot pieniędzy
9.4
3
CyberGhost
od 2.75$ miesięcznie
45 dni na zwrot pieniędzy
8.58

Polska telewizja online za granica a blokady regionalne

Próba skorzystania z polskich serwisów VOD oraz telewizji online za granicą, aby obejrzeć w nich wydarzenia sportowe, filmy czy seriale z polskim lektorem lub napisami powita nas w 99% przypadków komunikatem o blokadzie regionalnej. Niestety często zdarza się to w najmniej oczekiwanym momencie - akurat wtedy gdy mamy ochotę odprężyć się przed monitorem lub tabletem. Ograniczenia w dostępie do polskich treści związane są z licencjami, które regulują w jakim kraju dany materiał może być oglądany. Jest to uzależnione od adresu IP użytkownika. Dlatego też napotkamy na komunikat informujący nas, że ze względu na ograniczenia licencyjne dostęp do filmu lub serialu jest możliwy tylko na terytorium Polski - za pomocą urządzeń, które posiadają polski adres IP.

Podobnie ma się sprawa z wykupieniem płatnych pakietów w polskich serwisach VOD. Z zagranicznym adresem IP nie zobaczymy pełnej oferty dostępnych pakietów lub zobaczymy ją w mocno okrojonej wersji na terenie UE (np. bez Canal+ czy HBO i innych stacji znanych z kablówek). Serwisy takie jak np.:

 • ipla (na której dostępny jest m.in. Polsat, Polsat Sport, Eurosport, Filmbox i kanał Eleven Sports)
 • TVN Player.pl (kanały TVN, Canal+, HBO, Eleven Sports)
 • Platforma TVP VOD
 • WP Pilot
 • Onet VOD.pl
 • nc+ go
 • HBO Go
 • YouTube
 • polski Netflix

uniemożliwią nam dostęp do swojej pełnej oferty VOD online podczas pobytu za granicą. Nie ma znaczenia czy są to wakacje, krótka podróż, dłuższy wyjazd czy emigracja. Nałożona blokada regionalna sprawi, że nie będziemy mogli oglądać polskich seriali, programów lub filmów (wyjątkiem są krótkie pobyty na terenie krajów UE, o czym w dalszej części).

Zdecydowanie nie jest to dobra informacja dla osób, która chciałyby obejrzeć mecz reprezentacji, ulubiony serial, program rozrywkowy czy film z Polski. Nie ma tutaj znaczenia, czy chcemy skorzystać z płatnej oferty VOD czy darmowej - blokady regionalne dotyczą wszystkich pakietów. Sposób, żeby zlikwidować komunikat o błędzie informujący o ograniczeniach geograficznych to albo powrót do kraju albo… uzyskanie polskiego adresu IP, co możemy w prosty sposób zrobić przy pomocy VPN. Za pomocą tej usługi nie tylko odblokujemy dostęp do filmów i seriali za pośrednictwem platform VOD takich jak ipla, Player.pl, TVP, WP Pilot, Onet i innych popularnych serwisów w Polsce. Poprawimy również swoje bezpieczeństwo i będziemy chronić prywatność podczas korzystania z Internetu oraz ominiemy blokady regionalne nakładane przez innych usługodawców jak np. amerykańskiego Netflixa, Hulu czy BBC iPlayer.

Od kwietnia 2018 roku, podczas krótkotrwałego pobytu w krajach UE, możemy ominąć blokady regionalne jeżeli spełnimy kilka warunków. Przede wszystkim, zasada dostępu do krajowych usług VOD podczas pobytu w UE dotyczy wyłącznie usług płatnych (tzn. musimy opłacać abonament za konto) oraz nie może mieć charakteru trwałego (jak w przypadku zniesionego roamingu w telefonach komórkowych - dostęp np. podczas urlopu w kraju UE). Oprócz tego, aby w UE polska telewizja online za granicą była dla nas dostępna, musimy potwierdzić, że na stałe mieszkamy w Polsce. Procedura weryfikacji miejsca zamieszkania jest zależna od dostawcy usługi VOD i czasem może potrwać nawet kilka dni. Wymagane jest przesłanie dokumentu (np. skan rachunku za prąd, dowodu), dzięki któremu potwierdzimy, że faktycznie mieszkamy w Polsce. Bez polskiego IP nie zobaczymy również pełnej oferty dostępnych pakietów w serwisach VOD, a jedynie te podstawowe bez wszystkich kanałów.

Jeżeli zależy nam na szybkim dostępie do polskiej TV za granicą, to często najlepszym wyborem będzie skorzystanie z opisywanego w tym artykule VPN - w ciągu kilku minut uzyskamy przy jego pomocy polskie IP i odblokujemy od razu dostęp do wszystkich usług - płatnych i darmowych. Polonia w krajach UE powinna również rozważyć tę opcję, bo bez dokumentów potwierdzających stały pobyt w Polsce może mieć problem z weryfikacją miejsca zamieszkania. Przykładowo, Netflix Polska udostępnia swoją polskojęzyczną bibliotekę tylko na pewien czas podczas pobytu w krajach UE i po jego upływie zmienia na taką, która jest przypisana do kraju w którym przebywamy.

VPN można najprościej opisać jako szyfrowany tunel, przez który przechodzi całe nasze połączenie z Internetem. Tunel łączy nasz komputer ze specjalnym serwerem pośredniczącym, za pośrednictwem którego jesteśmy następnie łączeni z interesującą nas treścią. Taki serwer może być zlokalizowany w dowolnym kraju. Mówiąc bardziej obrazowo - jeżeli mieszkamy w za granicą i do połączenia przez VPN wybierzemy polski serwer, to otrzymamy polskie IP, a wszystkie usługi z których korzystamy "będą myślały", że łączymy się z Polski. Dzięki temu będziemy mogli oglądać polskie VOD przez Internet w USA, UK (Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii), Niemczech, Francji, Kanadzie, Danii, Holandii i innych krajach, do których zaprowadził nas los.

Jaki wybrać VPN do polskiej telewizji online za granicą?

Skoro wiemy, że aby bezproblemowo oglądać VOD za granicą trzeba zmienić IP i najlepiej użyć do tego VPN, to teraz dochodzimy do momentu odpowiedzi na pytanie - jaki VPN będzie do tego najlepszy? W naszym przypadku kluczowe będą dwa czynniki - serwer w Polsce (dzięki niemu uzyskamy polskie IP) oraz bardzo dobra prędkość przesyłu danych (abyśmy mogli oglądać programy w dobrej jakości, np. HD). Dzięki użyciu polskiego serwera VPN, wszystkie serwisy i usługi VOD, z których chcemy korzystać za granicą, potraktują nas jak użytkownika łączącego się z terenu Polski i dzięki temu nie otrzymamy komunikatu o blokadzie ze względów geograficznych.

VPN, który będzie działał szybko i stabilnie to usługa płatna, której cena wynosi zazwyczaj w okolicy 12$ przy płatnościach miesięcznych lub od 3 do 7$ za miesiąc jeżeli zdecydujemy się zapłacić za dłuższy okres (rok, dwa lata lub trzy lata) z góry i to właśnie ta forma abonamentu najbardziej się opłaca, gdyż oszczędności dochodzą do 77%.

Do oglądania polskich filmów i seriali za granicą (a także programów dokumentalnych i rozrywkowych oraz wydarzeń sportowych) polecamy poniższych dostawców VPN. Są to sprawdzone przez nas i obecnie jedne z najlepszych usług na rynku, z których korzystać możemy bez problemu na komputerze, tablecie czy telefonie. Oprócz polskiego serwera będziemy mogli korzystać również z szeregu innych lokalizacji (jak np. USA, Niemcy, Francja, UK). Przy pomocy VPN możemy bardzo szybko uzyskać dostęp do polskiej telewizji i VOD - całość z wykupieniem usługi i instalacją programu nie zajmie więcej niż 5 minut.

Najlepsze VPN do polskiej TV przez Internet za granicą

W naszym serwisie opisaliśmy już ponad 35 różnych dostawców płatnych VPN, zarówno tych lepszych jak i gorszych. Na potrzeby dostępu do polskiej telewizji online za granicą możemy polecić dwie sprawdzone i szybkie usługi, które pozwolą na uzyskanie polskiego IP i ominięcie blokad regionalnych.

1. ExpressVPN - 9.44 /10

ExpressVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 3 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 95 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 6.67$ miesięcznie

ExpressVPN to w naszej ocenie najlepszy wybór jeśli chodzi o streaming polskiej telewizji online ze względu na bardzo szybkie serwery, które pozwolą na oglądanie transmisji wideo w jakości HD i lepszej. Firma dostarcza obecnie jedną z najszybszych i najstabilniejszych usług VPN spośród wszystkich dostępnych na rynku. Dzięki obecności szybkich serwerów VPN z polskim IP bez problemu ominiemy blokady regionalne nakładane przez serwisy VOD i uzyskamy do nich dostęp za granicą.

Oprócz tego przy pomocy ExpressVPN uzyskamy dostęp do polskiego i amerykańskiego Netflixa, ominiemy cenzurę i blokady stron nakładane przez dostawcę sieci oraz w znacznym stopniu poprawimy naszą prywatność w sieci.

Dzięki wsparciu 24/7 za pośrednictwem czatu online bez problemu rozwiążemy wszystkie ewentualne problemy z usługą.

ExpressVPN można kupić w ofercie specjalnej na 12 miesięcy + 3 miesiące gratis za 99$. Daje to oszczędność rzędu 49%. Istnieje również opcja wykupienia tylko miesięcznego abonamentu za 12,95$. Dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy możemy przetestować usługę i jeżeli będziemy niezadowoleni - wystąpić o zwrot wydanej kwoty.

2. NordVPN - 9.4 /10

NordVPN logo
Jednoczesne połączenia: na 6 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 60 państw
Zwrot pieniędzy: 30 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.99$ miesięcznie

APLIKACJE

Spośród wielu dostępnych w Internecie usług VPN, NordVPN posiada bardzo dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości. Z tego też względu, NordVPN to jedna z najcześciej wybieranych usług VPN przez wielu użytkowników, którym zależy na niskiej cenie. W ofercie firmy znajdziemy 42 polskie serwery VPN zlokalizowane w Warszawie, przy pomocy których bez problemu obejrzymy polskie seriale, programy oraz mecze za granicą na większości platform VOD. Jakość i szybkość połączenia jest dobra, ale może zdarzyć się że serwer z którym się połączymy będzie mocno obciążony (wtedy wystarczy połączyć się z innym).

Oprócz tego, NordVPN to świetny wybór jeśli chodzi o ochronę prywatności w sieci. Jeżeli oprócz dostępu do streamingu zależy nam również na ochronie prywatności, to NordVPN ma kilka zaawansowanych rozwiązań, które w tym pomogą.

Cena za usługę, czyli to co mocno wyróżnia NordVPN, to 107,55$ za trzy lata abonamentu. Czyli za każdy miesiąc korzystania z usługi zapłacimy 2,99$. Możemy również kupić usługę tylko na miesiąc za 11,95$. Jeżeli będziemy niezadowoleni, to w ciagu 30 dni od kupna usługi pieniądze zostaną nam zwrócone.

3. CyberGhost - 8.58 /10

CyberGhost logo
Jednoczesne połączenia: na 7 urządzeniach
Dostępne lokalizacje: 59 państw
Zwrot pieniędzy: 45 dni
Polskie serwery: tak
Logi: brak
Netflix: działa
Cena: od 2.75$ miesięcznie

Popularność CyberGhost VPN coraz bardziej rośnie i nie powinno to nikogo dziwić. Dzięki licznym serwerom zoptymalizowanym specjalnie pod streaming jest dobrym wyborem dla osób, które szukają usługi VPN do oglądania VOD oraz telewizji w sieci.

Niewątpliwym atutem tej usługi jest 45 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że mamy 45 dni na testy usługi i jeśli nie będziemy zadowoleni - możemy wystąpić o zwrot pieniędzy. Nie ma drugiego dostawcy, który oferowałby równie długi okres na zwrotu pieniędzy.

Oprócz ominięcia blokad regionalnych, korzystanie z VPN ma wiele innych zalet:

 • chronimy naszą prywatność podczas korzystania z Internetu
 • zwiększamy bezpieczeństwo przesyłania i transmisji danych dzięki szyfrowaniu (nikt nie przechwyci i nie podejrzy naszych wiadomości, haseł czy przeglądanych stron)
 • nasze połączenie z siecią jest szyfrowane, dzięki czemu możemy bezpiecznie korzystać z publicznych WiFi bez obawy, że ktoś przechwyci nasze poufne dane (np. na lotnisku, w kawiarni)
 • możemy uzyskać dostęp do treści ocenzurowanych i zablokowanych w danym kraju przez dostawcę internetu lub rząd (przydatne podczas wyjazdów do krajów, w których Internet jest mocno blokowany)
 • omijanie innych blokad regionalnych i np. dostęp do amerykańskiego Netflixa

Materiał niedostępny. Materiał jest dostępny na terytorium Polski

"Materiał niedostępny. Materiał jest dostępny na terytorium Polski" - komunikat ipla

 

Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz.

Komunikat, który zobaczymy na stronach Telewizji Polskiej

 

Wyświetlenie tego materiału bez zakupionego pakietu w Twojej lokalizacji jest niemożliwe

"Wyświetlenie tego materiału bez zakupionego pakietu w Twojej lokalizacji jest niemożliwe" - komunikat Player TVN przy próbie dostępu do darmowego materiału z terenu UE

 

Wyświetlenie tego wideo w Twojej lokalizacji jest niemożliwe

"Wyświetlenie tego wideo w Twojej lokalizacji jest niemożliwe" - komunikat Player TVN przy próbie dostępu spoza UE (np. USA czy Kanady)

 

Ten film wideo zawiera treść od partnera, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich

"Ten film wideo zawiera treść od partnera, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich" - komunikat YouTube

Oglądanie polskiej telewizji przez Internet za granicą krok po kroku

Poniżej przedstawiamy krok po kroku czynności, które należy wykonać, aby oglądać polskie VOD za granicą przy pomocy VPN:

 1. Założenie konta i opłacenie usługi u wybranego przez nas dostawcy VPN (do streamingu wideo polecamy NordVPN oraz ExpressVPN). Zapłacić możemy przy pomocy karty płatniczej, systemu PayPal oraz kilku innych metod płatności w tym przelewu bankowego.
 2. Pobranie aplikacji na nasz system operacyjny ze strony wybranego dostawcy VPN (Windows, Android, iOS czy MacOS lub wtyczki do Chrome lub Firefoxa), a następnie jej instalacja, uruchomienie i zalogowanie się na konto użytkownika.
 3. Wybór polskiego serwera w aplikacji i połączenie się z nim. Wystarczy wybrać Polskę na liście dostępnych lokalizacji i połączyć się z serwerem.
 4. Świetnie! Jesteśmy połączeni z VPN i mamy polskie IP. Od tej pory nasze połączenie przechodzi przez serwer zlokalizowany w Polsce i mimo że jesteśmy za granicą (fizycznie znajdujemy się np. w Australii, UK, Niemczech czy USA) - dla wszystkich usług w sieci jesteśmy widoczni jako użytkownik łączący się z Polski.
 5. Uruchamiamy ulubiony serwis VOD w którym dostępna jest polska telewizja online jak np. ipla, TVN Player, TVP VOD czy nc+ GO i oglądamy polskie seriale, filmy lub transmisje meczy online, które wcześniej były zablokowane.

Konfiguracja i rozpoczęcie korzystania z VPN to czynność prosta, która nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Każdy powinien bez problemu sobie z tym poradzić. Cały proces od kupna po uruchomienie usługi nie powinien nam zająć więcej niż 5 minut. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak to zrobić w przypadku NordVPN oraz ExpressVPN.

Telewizja online za granicą przy pomocy NordVPN i ExpressVPN - przewodnik

Poniżej przedstawimy w prostych krokach jak uruchomić VPN od ExpressVPN lub NordVPN i uzyskać przy ich pomocy polski adres IP. 

Polska telewizja online z ExpressVPN

Niezbędne kroki do uruchomienia ExpressVPN na komputerze to:

1. Wybierz plan abonamentu

W pierwszej kolejności wybierz plan abonamentu u wybranego dostawcy usługi. Najbardziej opłaca się najdłuższy, 12 miesięczny plan abonamentu. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy.

Wybór planu

2. Podaj adres e-mail i wybierz sposób płatności

W formularzu rejestracyjnym podaj adres e-mail, na który otrzymasz dane dostępowe do usługi. Wybierz również najwygodniejszy dla siebie sposób płatności.

Sposób płatności

3. Sprawdź pocztę i aktywuj usługę

Na podany podczas rejestracji adres e-mail otrzymasz informację o aktywacji usługi. Kliknij na znajdujący się tam link, który przeniesie Cię na stronę ExpressVPN z której pobierzesz aplikację na swój system i znajdziesz kod aktywacyjny.

4. Pobierz, zainstaluj i aktywuj aplikację na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym

Pobierz aplikację i ją zainstaluj. Dla urządzeń mobilnych obsługiwanych przez Androida lub iOSa znajdziesz na stronie odpowiednie linki do Sklepu Play lub App Store. Do aplikacji ExpressVPN zalogujesz się podając kod aktywacyjny widoczny na stronie.

Pobranie aplikacji

Aktywacja aplikacji

5. Uruchom aplikację i wybierz połączenie z polskim serwerem VPN

W zainstalowanej na komputerze aplikacji przejdź do wyboru lokalizacji i wybierz z listy Polskę. Kliknij dwukrotnie aby się połączyć z polskim serwerem.

Wybór polskiego serwera

6. Świetnie! Masz polskie IP

Od tej pory masz polski adres IP i możesz korzystać bez przeszkód z polskiej telewizji online i serwisów VOD poza granicami kraju. Przy okazji masz zabezpieczone połączenie sieciowe przed dostępem niepowołanych osób i chronisz swoją lokalizację w sieci.

Dostęp do polskiej TV za granicą

Polska TV przez Internet z NordVPN

 1. W pierwszej kolejności musimy przejść na stronę NordVPN i kliknąć na przycisk „Kup VPN teraz” po czym zostaniemy przeniesieni do strony, na której możemy wybrać plan jaki chcemy wykupić.

  Wybór abonamentu w NordVPN

  Wybór rodzaju abonamentu

   

 2. Po wybraniu interesującej nas długości planu (najbardziej opłaca się roczny, dwuletni lub trzyletni, gdzie oszczędności dochodzą do 77%) pojawi się formularz rejestracyjny. Podajemy nasz adres e-mail oraz hasło i wybieramy rodzaj płatności. Zapłacić możemy przy pomocy karty, PayPala, Bitcoina lub przelewu bankowego (należy wybrać „Other” i uzyskamy możliwość płatności przy pomocy Dotpay lub Przelewy24, ale opcja ta jest dostępna tylko z terytorium Polski).

  Formularz rejestracji

  Formularz rejestracji

   

  Wybór płatności online

  Dane do płatności

   

 3. Po poprawnym wypełnieniu formularza otrzymamy e-mail potwierdzający i będziemy mogli zalogować się na nasze konto w NordVPN. Teraz tylko wystarczy kliknąć „My account” na stronie, zalogować się i pobrać z panelu odpowiednią aplikację.

  Panel NordVPN

  Aplikacje do pobrania w panelu

   

 4. Instalujemy aplikację na naszym komputerze. Cały proces jest prosty i szybki.

  Instalacja NordVPN

  Instalacja NordVPN

   

 5. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji powita nas formularz logowania, w którym podajemy dane swojego konta.

  Aplikacja NordVPN

  Logowanie do aplikacji NordVPN

   

 6. Po zalogowaniu się przywita nas główny ekran aplikacji. Możemy na nim wybrać lokalizację serwera przy pomocy mapy lub przejść do zakładki „Servers” i tam wybrać z listy krajów Polskę. Następnie klikamy Connect Now i możemy cieszyć się polskim IP i oglądać polskie serwisy VOD za granicą.

  Wybór lokalizacji z mapy - Polska

  Wybór lokalizacji z mapy

   

  Wybór polskiego serwera z listy

  Wybór polskiego serwera z listy

   

Odwiedź stronę NordVPN zacznij oglądać polską TV już teraz.

Co możemy obejrzeć w ofercie polskiej telewizji internetowej w 2019 roku?

Polskie serwisy VOD pozwalają na legalne oglądanie filmów, seriali i programów rozrywkowych przez Internet. Na rynku pojawia się ich coraz więcej, jednak do największych i najpopularniejszych platform należą obecnie TVN Player.pl, VOD TVP, ipla i WP Pilot. Oprócz nich popularnością cieszą się również takie serwisy jak VOD.pl, HBO Go, Showmax, WP Pilot czy polski Netflix. Oferta dostępna w poszczególnych serwisach dość mocno różni się od siebie. Znajdziemy w nich zarówno własne produkcje poszczególnych stacji jak i filmy i seriale zagraniczne z lektorem i napisami.

TVN Player za granicą w 2019

Należący do grupy TVN serwis Player.pl jest bez wątpienia najpopularniejszą platformą VOD w Polsce i wśród Polaków za granicą. Nie bez powodu. Znajdziemy tam programy i seriale produkcji TVN, które cieszą się ogromną oglądalnością. Korzystając z serwisu obejrzymy takie polskie seriale jak m.in. Druga szansa, Na wspólnej, Diagnoza, Detektywi, Szpital, Lekarze, Ukryta prawda, Prawo Agaty, Teraz albo nigdy, Twarzą w twarz czy Singielka.

W Player.pl mamy również dostęp do popularnych programów rozrywkowych online takich jak Kuchenne rewolucje, Azja Express, MasterChef, Top Model, Kuba Wojewódzki, Agent-Gwiazdy, Iron Majdan, Dom marzeń, Kto poślubi mojego syna, Mali giganci, Mam Talent!, Milionerzy, Na noże, Rozmowy w toku, Ugotowani, Uwaga, X-Factor czy Hipnoza. W ramach Player.pl dostępne są również niektóre programy Canal+.

Dostęp do oferty Player za granicą uległ nieco zmianie po wprowadzonych w krajach UE regulacjach w 2018 roku. Przebywając na terenie krajów UE, gdy wejdziemy na stronę TVN Player i będziemy próbowali uruchomić materiał dostępny w Polsce za darmo, zobaczymy komunikat "Wyświetlenie tego materiału bez zakupionego pakietu w Twojej lokalizacji jest niemożliwe". Oznacza to, że aby oglądać Player będziemy musieli wykupić w nim abonament i zweryfikować, że nasze miejsce zamieszkania to Polska - przesyłając np. skan dowodu lub rachunku za media. W przypadku pozostałych państw (poza Unią) wyświetli się komunikat "Wyświetlenie tego wideo w Twojej lokalizacji jest niemożliwe" i bez polskiego IP w żaden sposób nie będziemy w stanie uzyskać do nich dostępu. Nie posiadając polskiego IP nie zobaczymy również pełnej oferty pakietów Player.pl - będąc na terenie kraju UE, będą one ograniczone do pakietów podstawowych "Start".

Ipla za granicą w 2019 roku

ipla.tv to serwis VOD, który jest związany z Cyfrowym Polsatem i działa od 2008 roku. Ipla posiada bogatą ofertę seriali, programów rozrywkowych i filmów, które możemy oglądać przez Internet oraz transmituje na żywo wiele wydarzeń sportowych (mecze, walki bokserskie, KSW, MMA). W ofercie serwisu znajdziemy popularne seriale i programy takie jak: PrzyjaciółkiPierwsza miłośćW rytmie sercaSprawiedliwi - Wydział kryminalnyTrudne sprawyNianiaW rytmie sercaPolicjantki i policjanciŚwiat według KiepskichDlaczego Ja?Szpilki na GiewoncieZdradyEwa, ugotuj nam to!Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdamiAleja sławHell's Kitchen - Piekielna kuchniaTop Chef czy Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Dla Polaków za granicą IPLA (bez względu na to czy jesteśmy w UE czy innych krajach) posiada specjalny pakiet "ipla Polonia". W ramach tego pakietu otrzymamy dostęp do kanałów Polsat 1, Polsat News HD, Superstacji, Disco Polo Music, Filmbox Arthouse, Fightbox oraz Docubox. Oprócz tego będziemy mogli oglądać transmisje na żywo wydarzeń sportowych siatkówki mężczyzn w ramach PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz Energa Basket Ligi. W stosunku do normalnej oferty platformy jest to dość mocno ograniczony i okrojony wybór. Będąc za granicą nie zobaczymy i nie będziemy w stanie wykupić innych pakietów oferowanych przez iplę jak np. ipla filmy i seriale, ipla TV, ipla Sport, ipla news i rozrywka, Eleven Sports czy Polsat sport premium. Aby móc je zobaczyć i kupić będzie potrzebny polski adres IP.

WP Pilot

WP Pilot to rewelacyjna usługa, która pozwala na oglądanie kanałów tradycyjnej telewizji bez anteny i bez satelity - wszystko przez Internet. W najlepszym pakiecie, Rozszerzonym znajdziemy ponad 70 różnych kanałów w tym Telewizję Polską, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls, AXN, Filmbox i wiele innych, które najczęściej znamy z kablówek lub pakietów telewizji cyfrowej. Jeżeli przebywamy tymczasowo na terenie UE i zweryfikujmy fakt zamieszkania w Polsce, będziemy mogli korzystać z zasobów WP Pilot i wykupić pakiet. W pozostałych krajach bez polskiego adresu IP lub przypisanego do kraju UE nie uda nam się uruchomić usługi.

HBO GO

W ofercie HBO GO znajdziemy praktycznie to samo co w ramach tradycyjnego HBO dostępnego za pośrednictwem kablówki lub satelity. Są to w głównej mierze nowe premiery filmowe oraz słynne seriale produkcji HBO takie jak Gra o TronWestworldDolina KrzemowaDetektyw, czy polskie seriale produkcji HBO jak Pakt i Wataha. Niestety od niedawna, HBO Go zaczął aktywnie blokować adresy IP przypisane do usług VPN i tym samym uniemożliwia dostęp do swojej biblioteki za granicą.

Oferta Telewizji Polskiej

Telewizja Polska S.A. ma ogromną bazę świetnych filmów i seriali na swojej platformie TVP VOD. Oprócz tego posiada również platformę, na której można oglądać transmisje meczy piłkarskich i innych wydarzeń na żywo. Więcej na ten temat przeczytasz w tym poradniku.

nc+ GO

Platforma cyfrowej dystrybucji filmów i seriali nc+ GO w głównej mierze zawiera ofertę programową dostępną u dostawcy telewizji satelitarnej ncplus. Znajdziemy w niej bardzo często najnowsze premiery filmowe i serialowe. W platformie jest dostęp do programów dostępnych m.in. na Canal+, Canal+ film, Canal+ seriale czy Canal+ sport. Zwłaszcza Canal+ sport przyciąga przed telewizory i monitory ogromne rzesze miłośników piłki nożnej w Polsce i za granicą, za sprawą transmisji Ligi Mistrzów UEFA i Premier League.

Polski Netflix

W ofercie polskiego Netflixa znajdziemy wybrane seriale i filmy z globalnej oferty serwisu, dostępne z polskimi napisami i w niektórych przypadkach z lektorem. W odróżnieniu od amerykańskiego Netflixa, polska oferta jest o wiele uboższa w filmy i seriale ze względu na liczne ograniczenia i blokady licencyjne.

Showmax

Showmax jest konkurentem Netflixa na polskim rynku jeśli chodzi o zagraniczne platformy VOD, które chcą zyskać polskich odbiorców. Niestety jakiś czas temu firma ogłosiła, że kończy działalność w Polsce. 

Polska telewizja online za granicą za darmo - uważaj na bezpłatne VPN i proxy!

Na koniec ostrzeżenie dotyczące dwóch darmowych rozwiązań, które pojawiają się często w temacie dostępu do polskiej telewizji online za granicą.

W sieci można znaleźć darmowe aplikacje, które po zainstalowaniu oferują transmisję kanałów TV. Bardzo często wraz z instalacją takiego oprogramowania zainstalujesz na swoim komputerze masę oprogramowania szpiegowskiego i wirusów, bo twórca tych programów chce zarobić na danych, które pozyska z Twojego urządzenia. Tego rodzaju pirackie transmisje opierają się do tego najczęściej o działanie na zasadzie sieci P2P (torrenty). Oglądając coś, udostępniasz to jednocześnie innym, a to może narazić Cię na problemy prawne.

Druga sprawa to darmowe usługi VPN, na które wiele osób nieświadomie się łapie. W Internecie można trafić dostawców VPN, którzy reklamują swoje usługi jako darmowe chcąc zwabić użytkowników i zachęcić ich do instalacji swoich aplikacji. To o czym głośno nie informują, to sposób w jaki zarabiają i utrzymują swoje usługi. Większość darmowych rozwiązań opiera swój biznes o sprzedaż danych użytkowników oraz ich łącza Internetowego i mocy obliczeniowej komputerów. Są to zarówno wtyczki do przeglądarek jak i aplikacje na komputery i telefony. Jak? Oto przykłady:

 • Łącząc się przez tzw. darmowy VPN jego właściciel widzi i zapisuje całą Twoją aktywność sieciową. Odwiedzane strony, czas który na nich spędzasz, wyszukiwane informacje, aktywność na portalach społecznościowych. Na podstawie tego tworzy dokładne profile zachowań użytkowników w sieci, które następnie sprzedaje firmom reklamowym i innym zainteresowanym podmiotom.
 • Instalując aplikację do łączenia się przez darmowy VPN umożliwiasz właścicielowi usługi wykorzystywanie Twojego łącza internetowego i jego odsprzedaży. Jedna z popularnych firm w tym zakresie (Hola), poprzez swoją usługę dla biznesu (Luminati), umożliwia wykupienie dostępu do zasobów udostępnionych im przez korzystających za darmo użytkowników. Jest to ogromne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz, do czego ktoś wykorzysta Twój adres IP i zasoby komputera, może do celów przestępczych?

Pamiętaj! Jeśli cos jest za darmo, to Ty jesteś produktem, który jest sprzedawany.

Podsumowanie

VPN to proste i wygodne w użyciu narzędzie, przy pomocy którego polska telewizja online za granicą może być dla nas dostępna bez ograniczeń. Ma przy tym wiele innych zalet, z których omijanie geoblokad i ograniczeń regionalnych to zaledwie część możliwości, do jakich możemy wykorzystać usługę po jej wykupieniu. Zainteresowanie usługami VPN rośnie z roku na rok. Coraz więcej osób korzysta z nich na co dzień - dla bezpieczeństwa, prywatności i swobodnego dostępu do sieci bez ograniczeń.

Udostępnij artykuł:

Wykop